Sigara ictigimi esime soyleyemiyorum.

Gehenna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
41
17
Mrblar. Iki yillik evliyim. Bir çocuğum var. Evlenmeden once gunde yarim paket sigara icerdim. Oldum olasi birakmak isterdim ama basaramazdim. Icmedigim gun olmazdi. Gelelim esimle olan tarafa. Esimle arkadas vasıtasıyla tanistik. Arkadasim da bilmez sigara ictigimi. Sadece evde icerim o yuzden bir iki arkadas disinda bilen yoktu. Eşime sigara ictigimi soylemedim ilk tanistigimizda. Hep nefret ettigini kadinlari sigara icerken gördüğünde garipsedigini soylerdi. Kadin nasil sigara icebilir gibi. Ben esimi cok begendim. Sigarayi birakirim dedim onun icin. Icmem olur biter. Soylemeye gerek yok. Dugun gunu bile gizli ictim ama. Evlenince gizli gizli azalta azalta gunde yarim dala indirdim. Sadece haftasonu icmedim. 1 paket bir ay gidiyordu. Temelli birakamadim. Hamile kaldim hic icmedim. Dogum yapali 5 ay oldu ve ben tekrar basladim. Simdi sorun şu. Esim eve gelmeden yarim dal icip ertesi gune kadar icmiyordum. Simdi o varken duramiyorum artik. Cikip balkona yakmamak icin zor duruyorum. Hic icmiyor biliyor. O kadar kotuyum ki napacagimi bilemiyorum.

Hep nefret ettigini kadinlari sigara icerken gördüğünde garipsedigini soylerdi. Kadin nasil sigara icebilir gibi.
Sigara hiç kullanmadım hayatımda ama şu cümledeki saçmalığı, mantıksızlığı görünce böyle zihniyetlere inat başlayasım geldi. Şaka bir yana sigara içmek ahlaksız bir şey falanda benmi bilmiyorum çok abartmış eşiniz

yalan söylememeliydiniz.
siz eşinizin kendi kriterlerine göre eş seçme hakkını elinden almışsınız🤷🏻‍♀️
aynı şeyi erkek yapsa hoş görmezdim, kadın yapınca da
ah canım beğenmiş işte ne yapsın, diyemiyorum.
Cok haklisiniz. Ben de sigaradan nefret eden hep birakmak isteyen biriydim. Azalttim ama olmadi. Simdiki aklim olsa asla yapmazdim. Bu beni cok uzuyor.

Cok haklisiniz. Ben de sigaradan nefret eden hep birakmak isteyen biriydim. Azalttim ama olmadi. Simdiki aklim olsa asla yapmazdim. Bu beni cok uzuyor.

eşler evliliğe adım atmadan bir şeyi iyi bilmeli. hatta nikah başvurusunda bir broşür hazırlanmalı, böyle büyük büyük harflerle yazmalı:

EVLENİNCE DEĞİŞİR,
yada
EVLENİNCE DEĞİŞİRİM
ile
YOLA ÇIKILMAZ.

olmaz, olmuyor.
bunu her evliliğin tecrübe etmesine gerek yok, zaten yeterince tecrübe edilmiş bir gerçek.

siz de bırakın madem sigarayı ne diyelim şimdi.
o kadar nefret ediyorsanız, o kadar üzülüyorsanız içmeyin.

Bizim komşu da içerdi eşinden habersiz sonra ne oldu bilmem
Aynısını eşin yapsa kızardın hem eşin hem çocuğun için bırak

Sigarama hiç karışmaz dışarıda yanında yürürken de içsem bişey demez evde uzanıp içsem de bişey demez.. Şimdi hamileyim içmiyorum diye yanımda kendisi de içmez.. Çok saygı duydum tekrardan

Siz tiryaki değilsiniz isteyerek içiyorsunuz
Tiryaki olan ve birakamayan hamilelikte de içerdi
Yalan söylediğiniz için vicdan azabı cekiyorsaniz bırakın bence

Baştan dürüst olsaydınız keşke. Şimdi söyleyeceksin, 2 yıldır benim niye haberim yok, neden gizli iş çeviriyorsuna getirecek. Haksız da sayılmaz. Onun yerinde siz olsanız siz de tepki verirdiniz.

Bu işin cinsiyeti yok. Alışkanlık/bağımlılık 2 cinse de aynı işliyor.

Bırakmaya çalışın, yapamıyorsanız dürüst olun. Sigara içmeyen birine sigara içen biri de (bana göre) çok batıyor.

X