Sıhhiye de bir optik- adını bilen var mı?

alangoya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
12
0
selam arkadaşlar,
bikac gün icinde ankaraya gidicem lenslerimi ordan almayı düşünüyorum, ama eczanenin adını hatırlayamadım, internette yazmadığım kalmadı ama adını hala bulamadım. sıhhiye metrosu cıkışında necatibey caddesinde karaköy börekcisi falan var karşıya falan gecmeden metroya cok yakın olan bu optiğin adını bilen var mı? ben furkan optik diye hatırlıyorum ama internette bu adla aradığımda cıkmadı. adını bilenler yardımcı olurlarsa cok sevineceğim önceden lenslerimi ordan alıyordum gitmeden önce telefonla arayıp bikac şey sormam gerekiyor aksi takdirde lensleri alamadan döneceğim:1no2:ayrıca telefonunu bulabilenler olursa da cok cok sevineceğim. yardımlarınızı bekliyorum kızlar..:Saruboceq:

not: aynı yazı hicbir başlığa uymayan konularda da var, burası sonradan aklıma geldi. eczaneyi hatırlamayanların yolu sıhhiyeye düşerse yarın bi zahmet dönüp bakabilirler mi adı neymiş diye? acele öğrenmem lazım ve forumda yeniyim yanlışım olduysa affola..

Son düzenleme:
burdan ad vermek doğru mu bilmiyorum ama karanfil sokak'ta lens dünyası var ayrıca esat caddesi nde ilter optik var bunlar da ücretsiz muayene yapıyor ve lens satıyor necatibey de değil de sezenler de bir karaköy börekçisi vardı karşısında da sina eczanesi var tam sezenler ve necatibey in birleştiği köşe ama onlarda lens var mı bilemicem

mutnojment cok teşekkürler. benim aradığım ilter optikti adını sonradan hatırladım ve orayla iletişime gectim. esata taşınmışlar. esata nasıl gidilir bilmiyorum 4 yıldır lenslerimi hep oradan alıyordum ama hatırladığım kadarıyla muayenehanesi yoktu. şimdi mi bu uygulamaya gectiler acaba? öyleyse ve kızılaya yakın bi yerdeyse tekrar ordan alabilirim. mithatpaşada vision stüdyo da ücretsiz muayene yapıyormuş bunu öğrendim. ya ben şundan bu mesajı attım, cumartesi ankaraya gidicem 15.30da insem optiklerin 17.00'de kapandığını düşünürsek cok az vaktim kalıyor pazar günü zaten geri dönücem. zamanımın kısıtlı olması sebebiyle ve kücük şehirde oturmamdan dolayı lens muayenesi icin gittiğim özel kliniklerde yeterli techizat olmaması sebebiyle ya yanlış lens alıcaktım ya da eli boş dönecektim. esat yakınsa yetişebilirsem oraya giderim, zaten kayıt tutuyorlarmış göz capımı falan bulabilirlerse yarın telefonda söyleyeceklermiş. ilterde muayenenin ücretsiz yapıldığından emin misin? yardımın icin tekrar teşekkürler..

ben gittiğimde yapmışlardı Kızılay daydı o zaman zaten muayenehaneye yolladılar ama Esat ta da yaptırıyorlardır diye tahmin ediyorum arayıp bilgi al derim Esat aslında yakın tunalı ya felan ılter de aşağı yukarı Esat caddesinin sonuna doğru ben Tunalı dan yürümüştüm o yüzden otobüsle felan nasıl gidilir bilmiyorum ama eğer Müthatpaşa da bulduysan onu kullanabilirsin zamanın bu arada son kullandığın lensin adını ve numaranı hatırlıyorsan çapı zaten bulunur lensleri çapa göre veriyorlar

en son aldığım lensin adını hatırlayamadım aklımda kaldığı kadarıyla şu olabilir dedim numaraları ve ismimi söyledim bilgisayara yazdıklarında lensin adını yanlış da söylemiş olsam göz capıma ulaşabilirler umarım. o zaman vaktim yetmezse esatı aramak zorunda kalmam. doğru tunalıya yakın bi yerdeymiş, umarım daha fazla uğraşmaya gerek kalmadan göz capımı öğrenebilirim..

eczane 19.30a kadar acıkmış kayıtlı bilgilerden göz capımı söylediler nasıl gideceğimi de öğrendim:teytey: yardımcı olan herkese cok teşekkürlera.s.

çok sevindim canım hadi bakalım geçmiş olsun bak aklıma geldi ben de lensimi yenileyeceğim işyerinize göndeririz de demişlerdi bana sen de bir bak belki şehir dışına bile yollayabilirler :))

şimdilik uygun gidebilirim de sonraki alımlar icin haklısın bi sorayım belki kargoya verebilirler, bi de internetten satış yapan yerler de var, onlara da daha sonra bakabilirim :)

X