Sık ve uzun süreli adet olma yardım

Şuan son adetim düzenli oldu inşallah düzene girmiştir ya. Çok zor bi süreç çünkü :KK43: birde bebek düşünmeye başladık yeniden. Hamile kalmaya da engel olur mu bilemiyorum.
Sevindim adına, düzensizlik kaç ay sürmüştü böyle oldu sonra?

ostrojen ve diğer hormon degerlerinize bakılmış mıydı? ben de farklı bir doktora daha gorunmeniz gerektiğini düsünüyorum
Sizinle karşılaşmak yine ne güzel:)
Bu ay benimde adetim 15 gün arayla oldu
Bu dediğiniz değerlerin etkisi nedir bu sık kanamaya? Yumurtlamadan 7,8 gün sonra adet oldum.
Bu ay fitoostrojen içerikli besinler tüketmiştim keten tohumu, kabak çekirdeği, beyaz susam gibi ve bal tarçın çörek otu karışımı da. Bu detayıda vermek istedim size.

Merhaba,
Miyom nasıl kanmalar yapıyor?
Poliple aynı şey mi?
Dr bana et parçası demişti var diye,
Bu ay kısa aralıklarla adet oldum bundan kaynaklı olabilir mi diye soruyorum sizde nasıl kanamalar yaptığını?
Miyom ve polip farklı ama etkileri benzer olabilir. Benim kanamalarim yoğun

Benimde yoğun, ameliyat olmadan hep böyle mi oluyor, olacak?
Ve adet arası kısaldı, sizde durum ne?
Benim adetlerim düzenli ama yoğun. Bi oğlum var açıkçası şuan iki buçuk yaşında. Ona hamileyken öğrendim miyomu. Valla hala ameliyat olması için büyümesini bekliyorum.

Merhabalar mesajimdan alıntı yapmanız o kadar iyi oldu ki. Şuan 6 ay oldu kullanali. Temizlik mevzusundan bahsetmek istiyorum başlarda çok katı bir şekilde uyguladım ama son üç aydır da o kadar katı bir uyguluma içinde değilim şöyle ki. Sadece adet oldum başlayacağım zaman kaynar su uygulaması yapıyorum bir de bitti artık temizleyip kaldirayim dediğim zaman. Bunun dışında direkt suya tutup temizleyip takıyorum. Her dışkılamada çıkarmak zorunda değilsiniz bunu özellikle belirteyim ama ciddi bir kabızlık sorununuz varsa diskiniz kalın ve sertse daha fazla ıkınmanız gerektiği için vakumunun açılması ihtimali var ki onu anlıyorsunuz. Gerekirse dışkılar trmizliginizi yaptıktan sonra da çıkartıp döküp yıkayıp yakarsınız. Ben bir de takama pozisyonu kafama çok takılmıştı inanın klozetten kalkmadan ve bacaklarımı çok açma gereği hissetmeden takıyorum
Ben de cevabiniz ve detaylı aciklamaniz için cok teşekkür ederim :) tekrar değerlendireceğim bu konuyu :)

X