Şımarık miyim?

Arabayla uğraşmıyor ki zaten, tavukçu tatlıcı geziyor eski yağ topluyor. Pazarcıyla takılıyor, sanayicinin çıraklığını yapıp getir götürünü yapıyor. Ayakçılık. Golf yapsın diyen yok ama daha nezih bir hobisi olmalı, saygın biri olmalı. Araba hobisi değil bu yani.

yağ toplamasının sebebi yakıt üretmek ama. o kısma birşey demiyorum. kendini ve yaşam alanını arındırdıktan sonra toplayıp yakıt üretmesi bence aksine iyi bir şey. adamınki resmen bilimsel hobi oluyor çünkü.

getir götür yapması ayrı birşey ama onu yapmasın elbette.

görüşmekten kastım şu, araba için sanayiye gidince oradaki çırakla, ustayla konuşacak mecbur. başka seçeneği yok ki adamın. ki o işi bilenler de bu kişiler zaten.
konu özelinde zaten yaşadıkları uyumsuzluk çok ortada. ben sadece statüye uygun hobi kısmını anlayamıyorum. arabayla ilgilenmesi sanki çok aşağılayıcı birşeymiş gibi görünmeye başladı. bence öyle küçük düşürücü birşey değil, anlatmak istediğim bu.
yoksa kadını kir pas içinde yaşatması hoş değil. öyle hobisi olan titiz olmak zorunda.
Adam arabayla uğraşsa kadın idare edecekmiş. Yağ işi sinir bozucu. Ve ben de biyodizel diye gidip artık yağ toplayan koca istemem. Adam esnaf gezip yağ toplayıp süzüyor. Başlarım hobisine valla o ne

Daha nezih bi hobi ne mesela
Ortalıkta milletin artıklarını toplayıp süzmeyeceği, yırtıl kot yağlı kıyafetle gezip sinirimi hoplatmayacağı, aracın balık kokusuyla komşulara ve pek tabii bana rahatsızlık vermeyeceği başka pek çok hobi var.
Şu araba modifiye eden, arabayı pavyona çeviren apaçilerle de evlenmem mesela. Bu da nezih bir hobi değil.

Adam arabayla uğraşsa kadın idare edecekmiş. Yağ işi sinir bozucu. Ve ben de biyodizel diye gidip artık yağ toplayan koca istemem. Adam esnaf gezip yağ toplayıp süzüyor. Başlarım hobisine valla o ne

ama o o işin bir parçası. o yakıtı deniyor çünkü arabada. herkes normal bulacak diye birşey yok tabi.
fakat insanı küçültecek birşey de değil gidip yağ toplayıp yakıt üretmek.
en azından benim için öyle.
temizlik ayrı bir boyut.
derse ki hobisine saygım var ama temizlik çok büyük sorun tamam.
ama bir insanın eşinin ilgi alanını küçümsemesi hoş değil.

ama o o işin bir parçası. o yakıtı deniyor çünkü arabada. herkes normal bulacak diye birşey yok tabi.
fakat insanı küçültecek birşey de değil gidip yağ toplayıp yakıt üretmek.
en azından benim için öyle.
temizlik ayrı bir boyut.
derse ki hobisine saygım var ama temizlik çok büyük sorun tamam.
ama bir insanın eşinin ilgi alanını küçümsemesi hoş değil.
Bana bilimsel değil pintilik gibi geliyor mesela. Doğaya saygılı olmak da bu değil, çek kredi al elektrikli araç desen almaz ama yağ beleş toplar durumu bu bence

Bana bilimsel değil pintilik gibi geliyor mesela. Doğaya saygılı olmak da bu değil, çek kredi al elektrikli araç desen almaz ama yağ beleş toplar durumu bu bence

bilmem. açıkçası sırf kadınım diye sanayide zorlanmayacağımı bilsem ben de denerdim. pintilik olsa dünya çapında uğraşılan bir konu olmaz bence.
adamı %100 savunduğumdan söylemiyorum. sadece bir insanın ilgi alanının küçümsenmemesi gerektiğini düşünüyorum.
temizlik sorunu ile bu aynı şeyler değiller bence.

anlamadım ki hiç bu adam çalışıyor siz ev hanımısınız galiba boş vakitlerinde dışarıya gidiyor ee evde dursa daha kötü olursunuz benim penceremden bakınca şımarık değilseniz de bir sıkıntı var bence bunun yüzünden yuva yıkılmaz ki

zaten temel sorunları hayata farklı bakmaları. adam işinde ilerleyeceği sınava bile girmiyor. ama konu sahibi o sınava girsin de şartları iyileşsin istiyor mesela.
bu da demek oluyor ki adamın derdi iş değil. o maaşını alıp idare etmekle yetiniyor gibi. konu sahibi daha hırslı ona göre.
ben temizliğine özen göstermeyen hiçbir erkekle olamam.
hobisi ne olursa olsun temiz bir adam değilse önemi yok. elitliği bile gözüme gelmez.
ama kirini pasını üzerinden atan, evi batırmayan, batırsa da kendisi temizleyen adam gidip arabayla uğraşabilir bence.
Nisanliyken arkadaşıma gidecektik, terledim kokmasin diye lcwden temiz kıyafet aldı giyip gitti. AA bak dedim içimden adam temiz hijyenine dikkat ediyor,insanlara saygılı dedim alt tarafı bağlar gazeli çıktı. Kendisine de söyledim sen bana yağı pisi sevdiğini söyleseydin evlenmezdim seninle diye

Konunuzun devamını da okudum ve size hak verdim.
Eşiniz hobi derken durumu abartmış ve gerçekten kendinden başkasını düşünmez olmuş.
Sonuçta ortak yaşıyorsunuz ve bazı kararları ortak almanız lazım.
Ve sizin evden gidecek kadar sevmediğiniz bazı şeyleri yapmakta ısrar ediyor.
Ama aşılmayacak sorun değil bence çünkü kendini dışardan göremiyor.
Bir müddet dinlenin o da durumun ciddiyetini anlasın en azından onunla birlikte bir aile terapistinden yardım almaya ikna edin.
Emin olun şuan içinde bulunduğunuz durumu bir uzamandan dinlediğinde ne yaptığını görebilecek ve konuya çok daha farklı bakacak.
Zira erkeklerin ekseriyeti karısının söylediklerini başkasının ağzından duyunca ikna oluyor ve farkediyor.
Eğer özellikle doktoru yaşça eşinizden büyük birini bulursanız daha da etkili olacaktır.

Onunda sizin için kendi düzeninden biraz feragat etmesi lazım.
En azından pisliğini eve sokmaması, sizi kokan ve sevmediğiniz bir arabaya binmeye zorlamaması ve hassasiyet göstermesi, sınırlarını bilmesi lazım.
Her şeyden önemlisi bunun size ne kadar rahatsızlık verdiğini ve resmen kendinden soğuttuğunu fark etmesi lazım.
Tabi ki ortada iki çocuk var ve bu anlatılan şeyler düzelmeyecek ve kesinlikle hemen boşanmaya değecek sebepler değil.
Zaman verin eşiniz durumun ciddiyetini ve bu yaşadıklarınızın sizi ne kadar rahatsız ettiğini anlasın.
Ama mutlaka destek alın emin olun bir çok şey değişecek.

inşaALLAH orta yolu bulursunuz.
İnanın apartmandakilerden tutun da iş yerindeki arkadaşına kadar söylüyorlar ama adam dinlemiyor. Doğrudur himm falan diyor ama asla uygulamıyor.

İmkanlarınıza güvenmişsiniz bence nasılsa babamdan maaş kalır,nafaka alırım ev var bir de arsa verecekmiş anne oh tabi gözünüz,koca görmez ben boşanacak konu göremedim size ne zararı var tüm gün adamı evde ne yapacaksınız ki farzedin ki çalışıyor..

Ayrıca ailenizden çok beklentiniz var 2 ev sizin üzerinize yapılmış bir de arsa verecek diyorsunuz niye tek size yapılıyor? Öbür kardeşlerinizin durumu iyi diye annenizin herşeyi sizin üzerinize yapma hakkı yok o çocuklar babanın çocukları bugünün yarını da var bir garantileri olmalı siz,eşinizden boşandınız diye herşey size çok saçma ben kardeşiniz olsam karşı çıkarım diğerleri çalışacak siz çalışmadan bu imkanlarla oturacaksınız maaşlar evler arsa buna güveniyorsunuz umarım eşiniz boşanır çünkü eşinizi haketmiyorsunuz..

Gerçekten size sonsuz hak verdim . Hobi falan değil bu hobi dediğin haftada bir iki olur hayatini kaplamaz ailene zarar vermez.
Araba ustasi olsa adam yag suzse bilmem ne etse bir sey demem (gerci bu yağ işini hic anlamadim) ya da pazarci olsa pazara gitmesi bahçe yapmasi kadar dogal bi sey yok ama memur olarak çalışan biri hem pazarcilik hem bilmem sanayide boyle sacma isler pesinde koşsa gercekten garipserim. Bu yuzden utanmanizi anlıyorum cok değişik bi profil çiziyor etrafa. Nereye çeksen oraya gidiyo gibi. Bi çizgin olsun hayatta ya.

Yanlış anlaşılmasın asla araba ustasina pazarciya degil lafim, çalışıp eve ekmek hetiren herkese saygim sonsuz, umarim aktarabilmişimdir, esinizin milletin peşinden koşuyor gibi duran hobilerine söylüyorum.

Ayrica kokudan komşuları rahatsiz eden arabasına gelmiyorum bile..

Benim sevgilim bitcoinlerle borsayla uğraşıyor o bile sıkıyor beni hic de hobisi saygi duyayim diyemedim daha

++++
Katılıyorum, adam pisliğe yağa kire pasa kokulu şeylere bulanmaktan zevk alıyor, iğrenç. Bu kadının o kötü kokuyu çekmek zorunda mı, yağlı kıyafetleri temizlemek zorunda mı? Böyle hobi mi olur :skandal:

İmkanlarınıza güvenmişsiniz bence nasılsa babamdan maaş kalır,nafaka alırım ev var bir de arsa verecekmiş anne oh tabi gözünüz,koca görmez ben boşanacak konu göremedim size ne zararı var tüm gün adamı evde ne yapacaksınız ki farzedin ki çalışıyor..

Ayrıca ailenizden çok beklentiniz var 2 ev sizin üzerinize yapılmış bir de arsa verecek diyorsunuz niye tek size yapılıyor? Öbür kardeşlerinizin durumu iyi diye annenizin herşeyi sizin üzerinize yapma hakkı yok o çocuklar babanın çocukları bugünün yarını da var bir garantileri olmalı siz,eşinizden boşandınız diye herşey size çok saçma ben kardeşiniz olsam karşı çıkarım diğerleri çalışacak siz çalışmadan bu imkanlarla oturacaksınız maaşlar evler arsa buna güveniyorsunuz umarım eşiniz boşanır çünkü eşinizi haketmiyorsunuz..
Yani imkanlarimi kardeşlerim de sağlıyor hatta abim 2 sene sonra emekli olacağım istersen tazminatımı 100-150 bin vereyim yurt dışına git diyor. Ben kabul etmedim çocuklarının riski o dedim. Biz bağlı bir aileyiz gönül rızaları var. Kaldı ki kendilerinin de evleri işleri var

Nisanliyken arkadaşıma gidecektik, terledim kokmasin diye lcwden temiz kıyafet aldı giyip gitti. AA bak dedim içimden adam temiz hijyenine dikkat ediyor,insanlara saygılı dedim alt tarafı bağlar gazeli çıktı. Kendisine de söyledim sen bana yağı pisi sevdiğini söyleseydin evlenmezdim seninle diye

işte en başından beri diyorum ya sizin temelde kimyanız uymuyormuş. evlenmeden önce de böyle gidip uğraşıyor muymuş o işlerle acaba ?
yada şöyle diyim hadi araba koktu diyelim kendisinde de koku oluyor mu ? yoksa gelir gelmez duşunu alır kendini arındırır mı ?
zaten kendisini temizlemiyorsa çekilmez. hobisi olmasa da çekilmez.

Eşinizin evde sıkılmamak için hobi edindiğini düşündüm.

Hatta çalışkan biri bence boş duramıyor gibi.

3 gün evde uzanıp yatsa hiç bir şey yapmadan gözünüzün önünde olsa daha mutlu olur musunuz bence onu düşünün.

Kolay gelsin 💜 zor bir karar sizin için.

İki tarafın da muhakkak haklı olduğu noktalar vardır diye düşünüyorum

işte en başından beri diyorum ya sizin temelde kimyanız uymuyormuş. evlenmeden önce de böyle gidip uğraşıyor muymuş o işlerle acaba ?
yada şöyle diyim hadi araba koktu diyelim kendisinde de koku oluyor mu ? yoksa gelir gelmez duşunu alır kendini arındırır mı ?
Nisanliyken başka bir hurda arabası vardı ama ayrı şehirlerde yasadigimizdan hiç aklıma markasını sormak gelmedi. 1-2 kez yanına gittim başkasının arabası ile aldı beni, araban nerede dedim bozuk sanayide dedi. Ben bilmiyordum zaten bilsem asla evlenmem.

Dışardan gelince her zaman anında banyo yapmaz, genel olarak duşuna girer her sabah. Çok kötü yağ kokuyorsun hemen banyo yap dersem anında girer

X