Şimdi de kız erkek torun ayrımı ..

Kızım bile anladı odadan çıktı gitti. Yanş el kadar çocukları bile cinsiyetine göre mi seçeceğiz seveceğiz?
Anan baban kardeşinden geçmiş artık. Ama kendi yaralarını neden kızına da geciriyorsun?
Küçücük kız anlamış,kırılmış da odadan çıkmış. Valla benim ablam olsa , yeğenimin kalbini kırsak hepimizi şişler daha da eve gelmezdi😅
Bence diğerlerini boşver, nasıl onlar seni umursamıyor sen de onları umursamamaya çalış. Fazla biraraya gelme, evlerine gitme.
Kızına da ne kadar değerli olduğunu dile getir
Yazim dilinde bile 'ben zaten kız olduğum için degersizim' gibi cümleler yazmışsın. Kızına müdahale etmezsen o da aynı hislerle büyüyecek.
Benim annem de evlat ayrımına uğramış çünkü (ölen kardeşi de sayarsak) 3. Kızmış ve hemen pesisira erkek doğmuş. Ananemlerin adağı varmış oğlu doğunca hayvan kesmiş😐😐😐
Sorsan "evlat ayrılır mı" derler ama ayirmislar .
Ben mesela hiç aranilmayan bir torundum çünkü son çocuklardan biriyim, ne ilk torun,ne ilk erkek torun, ne annemin ilk çocugu,ne annemin ilk kızı. Adımi bilseler şükür 😂 hele baba tarafinda hiç yokum yani,torunlarda sıralamam yirmilerde falan:) ama ailem öyle yetiştirdi ki asla kendimi ikinci sinif insan görmedim, dedemlerin torun kayirmasini bir kere olsun farketmedim bile. Çünkü böyle bir hissi tanımıyorum. Zaman içinde buyudukce, kendi karakterim oturdukca onlarla aram güzelleşti, sevilen bir torun oldum.
Ama bazen farkediyorum, mesela dedem öldükten sonraki bulusmalarda bir kuzenim şey anllati, "bizim dedemiz öyle bir dedeydi ki alırdı bizi her hafta lunaparka götürürdü. Sonsuz jeton,neye binersen bin. İlk erkek torunum ya, sonsuz kredim vardı" demişti mesela. Ben dedemin beni lunaparka götürdüğünü bilmem.ya da dayımın kızı benzer anılar anlatır. O da 'erkek çocuğun evladı' kategorisinden yararlanmış heralde. Ya da çocukluk hafızam şeyi diyor, dedem aynı mahallede oturdugum dayimin torunlarina cekirdek gofret falan alırdı hep cebinde gofret olurdu. Ama ben bize verdigini çok az hatırlıyorum:)
Yani şimdi aslında bakınca ben de kız çocuğun kiz torunu olduğum için ayrımcılığa ugramisim. Ama bunu hiç farketmedim bile. Bu da annemle babamın süreci düzgün yonetmesinden kaynaklı.
Sizin küçücük kızınız bu ayrımcılığı farkedip üzülüp orayı terkediyorsa çok büyük bir sorununuz var demektir.
Herkesi s..tir edin, sadece ona yoğunlaşın. Artık sizin aileniz kocanız ve cocugunuz. Boş verin kök ailenin aptal hareketlerini

Abinizin bu dediğinde hiç bi sorun yok , neden art niyetli soyledigini düşündünüz? Bunu düşündürecek çok şeymi yaşadınız? Yoksa sızmı kendinizi değersiz hissediyorsunuz?

İki tane eşkıya doğurana kadar iki tane kızım olsaydı nolurdu ki diyorum. Allah'ım ben ne günah işledimde iki canavar verdin diyorum.
Sonrada çok şükür sağlıklılar diyorum konuyu kapatıyorum

Üzülme! kız çocuğu daha vicdanlı oldugu için her zorlugu kız çocuğuna yüklerler. Bu genelde böyle

Canım sıkıldı . Hayatım boyunca annem babam erkek kardeşimi kayırdı durdu. Artk kabullendim yaş 30 u geçti çünkü bu insanların zihniyetinin adla değişmeyeceğine ikna oldum ve canım acımıyordu.. neyse geçen hafta kardeşim de erkek yeğenimle , dedemlere geldi, bende , kızımla. Soyadımız ışık diyelim , orada dedem babam amcam erkek kardeşim ve oğlu hep birlikte foto cekılmek istediler sonra kardeşim tutup dedi ki, bu ailedeki en kucuk ışık benim oğlum. Yani biz eşimin ailesinden oluyoruz sanırım buna çıkıyor. Yanlış anlaşılmasın yeğenimi çok seviyorum onun için canımı veririm ama neden hep bu ayrım ??? Kızım bile anladı odadan çıktı gitti. Yanş el kadar çocukları bile cinsiyetine göre mi seçeceğiz seveceğiz? O an bişey söylemek istemedim çünkü dedem kalp krizi geçirmişti yakında , bi sıkıntı olsa direk bana yıkarlar, zaten kız olmak gibi bi defom var. Daha sonra da kardeşimle konuşma fırsatım olmadı , telefonda da ne kadar konuşulur bilmiyorum babamla bu konuyu konuşmaya kalksam , beni öldürün de kurtulun zaten hastayım ben ölmüşüm , hep aynı . Sorun çözme gibi bir yaklaşımı bana karşı yok . Benim annem babam zaten aman bizden uzak dur. Biz canımız sıkılırsa gidip gelecek yerimiz olsun modundalar.
Aslında kardeşim haksız da değil , bu tavırları ile kaybettiler beni , diyeceksiniz sen zaten kızsın umurlarında değil. Olmasın . İçimi dökmek istedim sadece. İşin üzücü tarafı , erkek sevdasına . binlerce küstürülmüş kaybedilmiş kız çocuğu var bu ülkede ..
konuşsam ne değişecek ? İçimi dökmek istedim sadece ..
30 yıldır konuştun değişmedi şimdi mi değişecek. Kardeşinin vereceği cevabı vereyim. Ben kötü niyetle demedim senin soyadın x benimki ışık en küçük de benim oğlan en küçük ışık benim ki mantıken de söylediği doğru. Evladın kızı erkeği olmamalı bu düşünce yapısıni hala devam ettiren var ya pes. Özel durumlar hariç görüşme kimsenin de peşinde koşma. Herkes kendi işini kendi halletsin nasılsa soy senden yürümüyor 😏

Bizde de erkek torun var ailenin soyadını o sürdürecek diye takılırız hiç alınmadım ben çünkü gerçek o
Ama foto çekilirken tersleme şeklinde söylemişse abiniz ayıp etmiş

Aslında kardeşiniz kızınızı kız olduğu için saymıyor değil erkek olsaydı da saymayacaktı çünkü siz evlendiniz soyadınız değişti. Ailenin en küçüğü benim oğlum deseydi yanlıştı sizi aileden saymıyor gibi olurdu ama soy ismine göre doğru söylemiş.

En küçük Işık,abinin oğlu.Bunda alınacak ne var ki,senin kızının soyadı ışık değil.Oglun olsaydı da soyadı Işık olmayacaktı.Nereye takıldınız anlamadım 😁

Canım sıkıldı . Hayatım boyunca annem babam erkek kardeşimi kayırdı durdu. Artk kabullendim yaş 30 u geçti çünkü bu insanların zihniyetinin adla değişmeyeceğine ikna oldum ve canım acımıyordu.. neyse geçen hafta kardeşim de erkek yeğenimle , dedemlere geldi, bende , kızımla. Soyadımız ışık diyelim , orada dedem babam amcam erkek kardeşim ve oğlu hep birlikte foto cekılmek istediler sonra kardeşim tutup dedi ki, bu ailedeki en kucuk ışık benim oğlum. Yani biz eşimin ailesinden oluyoruz sanırım buna çıkıyor. Yanlış anlaşılmasın yeğenimi çok seviyorum onun için canımı veririm ama neden hep bu ayrım ??? Kızım bile anladı odadan çıktı gitti. Yanş el kadar çocukları bile cinsiyetine göre mi seçeceğiz seveceğiz? O an bişey söylemek istemedim çünkü dedem kalp krizi geçirmişti yakında , bi sıkıntı olsa direk bana yıkarlar, zaten kız olmak gibi bi defom var. Daha sonra da kardeşimle konuşma fırsatım olmadı , telefonda da ne kadar konuşulur bilmiyorum babamla bu konuyu konuşmaya kalksam , beni öldürün de kurtulun zaten hastayım ben ölmüşüm , hep aynı . Sorun çözme gibi bir yaklaşımı bana karşı yok . Benim annem babam zaten aman bizden uzak dur. Biz canımız sıkılırsa gidip gelecek yerimiz olsun modundalar.
Aslında kardeşim haksız da değil , bu tavırları ile kaybettiler beni , diyeceksiniz sen zaten kızsın umurlarında değil. Olmasın . İçimi dökmek istedim sadece. İşin üzücü tarafı , erkek sevdasına . binlerce küstürülmüş kaybedilmiş kız çocuğu var bu ülkede ..
konuşsam ne değişecek ? İçimi dökmek istedim sadece ..
Bırakın cahillikleri ile ölsünler...

benim kv bebeğimin kız olduğunu öğrenince 1 aya yakın inanmadı her dr a gittiğimde kız olup olmadığını teyit etmeye kalktı şimdi de prensesim diye kucağından indirmiyor. takılmayın o kız çocuğu sevmeyenlere bi yerde lazım oluyor kız çocuğu
Benimkide aileme çok bozulduk kız olduğuna demişti cinsiyetini öğrendiğimizde...Annemde bize verirn biz kızları seviyoruz deyip kapatmisti..doğana kadar erkek olur belki umuduyla beklediler...örgüleri bile mavi yapmıştı o kadar emindi erkek olacak diye😂 kızım 17 oldu başka çocuk dogurmadim o zihniyetteki aileye..yıllardır söyleniyor 2.yap oğlan olur belki diye karı koca ikiside...daha çok beklerler😂
geçenlerde ilk kez eşim de dokundurdu bana bende bu aileye bir çocuk çok bile dedim.. tartıştık bana erkek çocuğunun olumlu taraflarindan bahsetti..ya kız olursa dedim anası gibi başladı olmadan bilemeyiz falan...neymiş kız çocuk kendine bile yetmezmiş arkasında kimsesi yokmuş biz ölünce tek kalacakmış bilmem ne..keşke sende tek olsaydın dedim yıllardır kardeşlerinin yüküyle uğraşıyoruz ..veee çok çocuk istiyorsan önünü kesmem bosaniriz sıkıntı yapmam ama ben istemiyorum dedim son noktayi koydum ...

Bana çok basit geliyor artık böyle şeyler
Böyle dedem olsa görüşmezdim
Net söylüyorum