sinirim hopladı öğlen öğlen..

şimdi şikayetlenen bir kayın valide ye çocuk emanet etmek de ne kadar doğru bunu da sorgulamak gerek.bu arkadaş belliki çalışmak zorunda eşine yardımcı oluyor kv birazcık dişini sıkıp bakıversin yani şikayetlenmesin başına kalkmasın.bakmak istemiyorsada söylesin anne bir şekilde başının çaresine bakar.konu sahibi arkadaşım ben 1 yaşında kreşe verdim vermek zorundaydım kv var.caddenin başında oturur aylarca arayıp torununu sormaz bile hasta haliyle kreşe yolladığım zamanlar oldu benim.kreşe verdim pişmanmıyım asla hangi saatte uyuduğunu ,yemek yediğini gün içinde neler yaptığı liste halinde gelir her akşam.Allah yardımcın olsun.seni çok iyi anlıyorum.sen benden 1 -0 öndesin yine gelip bakıyor şikayetlensede biz çağırsak ta getirtemiyoruz

bide arkadaşlar bana şunu bi söylermisiniz.benım bebeğim biraz yeme konusunda sıkıntılı.isteksiz yiyor ve yemek seçıyo.damak zevkıne düşkün biraz.Allah ınızı seversenız bebeği benım gibi bakıcı yada annesi tarafından bakılan arkadaşlar bebeğiniz yaptığınız şeyi yemeyince anneniz yada bakıcınız başka şey yapmıyormu.yanı beslemek için değişik altarnatifler denemıyomu.ya sınır oluyorum.yemedı deyıp bırakıyo.ya sütün içine ekmek doğrayıp veriyo.böyle öğünmü olur yaaa

Benim ablam ev hanımı
İkiz yeğenlerim büyüdü okula gidiyor, annem sevdiği yemeklerden yapıp okul çıkışı almaya gider hala
Bu içten gelen bişeydir
Kişilere göre değişebilir

Bu yüzden zoraki bakacaksa anneanne / babaanneye verilmesin bebekler
İçinden gelrek isteyerek ben bakarım diyosa verilsin
Durumunuz bunu gerektirmiştir belki de ama genelde zoraki bakılınca bu kadar oluyo

kvalidenle yeteri kadar yakınlığı varsa neden gelmesin ki. Kvaliden bakıcı değil demi? İki çift laf edebilir biriyle. neden bu kadar tabuları var insanların anlayamıyorum.
Ha alışkanlık haline dönse yol geçen hanı gibi tamam derim de şu şekilde millete de esir muamelesi yapmanın anlamı yok bence.

bide arkadaşlar bana şunu bi söylermisiniz.benım bebeğim biraz yeme konusunda sıkıntılı.isteksiz yiyor ve yemek seçıyo.damak zevkıne düşkün biraz.Allah ınızı seversenız bebeği benım gibi bakıcı yada annesi tarafından bakılan arkadaşlar bebeğiniz yaptığınız şeyi yemeyince anneniz yada bakıcınız başka şey yapmıyormu.yanı beslemek için değişik altarnatifler denemıyomu.ya sınır oluyorum.yemedı deyıp bırakıyo.ya sütün içine ekmek doğrayıp veriyo.böyle öğünmü olur yaaa

Bakıcı bakıyor oğluma kendi evinde ,yaptığım yemeği yoğurdu veriyorum ben bakıcım kendi pişirdiklerinden de yediriyor yiyeceği bişey yoksa pişiriyo aç bırakmıyo yani bebeğimi bide küçük daha 8,5 aylık mama da içtiği için sorun yaşamadım hiç yemek konusunda şikayette etmez 2 aylık verdim oğlumu ona bazen ben kızıyorum oğluma ağlıyo durmuyo uyumuyo iş yapamıyorum diyorum ,ne zararı var oğlumun ben alıştım ona huyunu da biliyorum artık yüzünden anlıyorum ne derdi olduğunu diyor surat assa memnun olmasa bende çekemezdim çok haklısın üzülür insan bakıcı bul kaynananı çekme imkanın varsa

Bebeğiniz kaç aylık ? Kayınvalideniz hem bebeği koruyup kollayıp hem de yeni tatlar denemekten çekinmiş olabilir. Genel anlatımınızdan hissettiğim sizin eviniz sizin mutfağınızda bir şey yapmış olsa bundan da rahatsız olabileceğiniz yönünde açıkçası. Veya neden onu verdin , yedirdin diye tepki gösterecekmiş gibi duruyorsunuz.

Bebeğiniz yemek seçiyorsa siz birkaç çeşit hazırlayıp bırakmayı deneseniz ? Ayrıca o sizin kayınvalideniz , eşinizin annesi. Bakıcınız değil. Bakış açınızı değiştirmeyi denerseniz bugün sorun olarak algıladığınız durumlar sorun olmaktan çıkacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Tamamda o sizin evde cocugunuza baglı hizmeticmi eve kimseyi çağırmıcak etmicek
sen baksana bütün gün evde tek başına bebeğine 1 gün değil 5 gün değil
nankörlük ediyorsun

yemek içmek meselesinede agırlıgını koy karıştırma ama evine misafir gelmesini istemiyorsan evin hanımı evde olsun gelmesinler

İşten çık kendi çocuğuna kendin bak diyen arkadaşları saygı ile selamlıyorum. Bu kadar basit bir mevzu mu?

bebeginin yemeklerini gitmeden sen hazırlasan
kv yedirse daha iyi olur sanki
bebegin kaç aylık
ona göre farklı tarifler verebiliriz mesala:KK34:

kızım 14 aylık annem bakıyor ben yemek yapıyorum eğer beğenmez yemezse annem başka bir yemek yapıyor onuda yemezse yiyene kadar peşinde dolaşıyor bir daha deniyor bir daha deniyor. aynı şekilde ben de bazen sebepsiz yemiyor kapıyor ağzını üzerine düştükçe 2-3 kaşık yemeğe başlayınca bitiyor tabak. sabırlı olmazsa olmuyor o çocuk aç kalıyor. çok sinirlendim . ayrıca ısrar etmezse çocukta yememeye alışır. çok kızdım böyle çocuk bakıp bir de söyleniyor mu yaa çocuk büyütmek emek istiyor yemedi diye konuyu kapatmak nee

İşten çık kendi çocuğuna kendin bak diyen arkadaşları saygı ile selamlıyorum. Bu kadar basit bir mevzu mu?

yani paraya ihtiyacı olabilir benim annemde benim evimde defalarca msaifir agırladı hemde haberim olmadan eve gidince karşımızda bulduk
evimizde bakmasını istiyorsak bunuda bişi diyemeyiz yani ipek

kızım 14 aylık annem bakıyor ben yemek yapıyorum eğer beğenmez yemezse annem başka bir yemek yapıyor onuda yemezse yiyene kadar peşinde dolaşıyor bir daha deniyor bir daha deniyor. aynı şekilde ben de bazen sebepsiz yemiyor kapıyor ağzını üzerine düştükçe 2-3 kaşık yemeğe başlayınca bitiyor tabak. sabırlı olmazsa olmuyor o çocuk aç kalıyor. çok sinirlendim . ayrıca ısrar etmezse çocukta yememeye alışır. çok kızdım böyle çocuk bakıp bir de söyleniyor mu yaa çocuk büyütmek emek istiyor yemedi diye konuyu kapatmak nee

Çocukla inatlaşmayımı öğreniyorsunuz
benim oğlumda istahsız yemediğinde bırakıyoruz acıkana kadar ve yiyene kadar
hiç.te çok uzun süre duramadı yani ki benimki sağlam istahsız 3 gün süt haricinde birşey yemediğini nilirim gecen sene üstleik 3 yasındayken
onu yemezsen bu bunu yemezsen bu bu bızımkıne cozum olmadı
her cocuk aynı degıl sonra sureklı ben atıyorum sunu verıyorsun bunu yıcem dedı onuda yemedı bu sekılde yapmak dogru degıl bence

sinirimden çatlamak üzereyim.işten eve gittim daha apartamana girerken eşimin akrabalrından biri eve misafirliğe gelmiş.düşünün ben işteyim.sadece 1 saatliğine eve geliyorum.evde kv. bebeğe bakıyor.gelen misafirde bebek bakıyo.evde sıkılmış bize geliyor.düşünün evde evin hanımı yokkken eve misafir geliyo.evim müsaitte deil misafir ağırlamaya ve kaçıncı gelişi böyle.bide üstüne kv kaprisleri.yok bizim bebek yemiyo.ben bakamıyorum buna.üstüste kaç defa öle dedi.ya yemek yicem.kendi evimde kendi mutfağımda .yok onu yeme bu yemek bitsin.şunu yap bunu yap.bi tarafdan benımkı verdıklerımı yemedı.ona ayrı moralım bozuldu.ya sınır oluyorm bu ınsanlara katlanmak zorunda olduğuma.kayınvalidemin böyle burnuma kaka kaka çocuğuma bakmasına.
gelmeseydım diyorum keşke bu şehre bazen.çok boralım bozuk çok

ben hep diyorum büyük konuşmak istemiyorum ama aynı şehirde olsaydım da bakıcıya veya kreşe verirdim... hem onlara dayazık ha kendi annen ha kv ikisini de eve bağlamış oluyorsun hoşuna gitmeyen bişeyde bakıcıya söylediğn kadar rahat diyemiyosun kırılaca darılcak diye.. büyük oğluma bakıcı tuttum baktım olmadı 1.5 yaşında kreşe verdim hem herşeyi öğreniyo hem bol bol oyun oynamış oluyo şimdi 4 aylık bi oğlum daha var eylülde onu da kreşe vereceğim bizim kreşimiz 0-6 yaş arası olunca alıyorlar ve çok da güzel bakıyolar....

yani paraya ihtiyacı olabilir benim annemde benim evimde defalarca msaifir agırladı hemde haberim olmadan eve gidince karşımızda bulduk
evimizde bakmasını istiyorsak bunuda bişi diyemeyiz yani ipek

Ben zaten bir şey demiyorum ki canım son derece normal geliyor bana. Çocuk bakmak çok zor hele bir yaştan sonra. Kvalidesi gelip bakıyormuş ne güzel, kadına esir gibi davranmasına son derece kızdım. Sanki evini parselliyor, iki misafir gelse ne olacak ki, evi sırtlayıp götürecek değiller ya.

Ben zaten bir şey demiyorum ki canım son derece normal geliyor bana. Çocuk bakmak çok zor hele bir yaştan sonra. Kvalidesi gelip bakıyormuş ne güzel, kadına esir gibi davranmasına son derece kızdım. Sanki evini parselliyor, iki misafir gelse ne olacak ki, evi sırtlayıp götürecek değiller ya.

hah aynen öyle
birde bir yaştan sonra bizim gibi sokagada zırt pırt cıkamıyorlar annem benım oglumu aksam ustu cıkarıyor kı bende geldıgımde dısarıdan alayım tekrar eve cıkmasın dıye ayakları fılan agrıyor dusun bunları bıle hesaba katıyorlar yanı eve mısafır gelmesındekı sorun nedır cozemedım

Eger kv size ben bakarim diye zorladiysa dediklerinizde haklisiniz.

Ama mecbur birakildiysa cocuk bakmaya sizin yaptiginiz cok ayip. Belki babane olarak degisik seyler yedirmek icin deneyebilir ama yapmiyosa siz hazirlayip birakin dolabin icine.
Eve gelen arkadasinada cok abartiyosunuz. Bu kadar rahatsiz ediyosa sizi hergun siz cocugunuzu hazirlayip kvnin evine birakin orda bakilsin cocugunuza.

ben eğer durumu el veriyorsa ekonomik olarak sıkıntıda değilse
annenin çocuğuna kendisinin bakmasını daha doğru bulurum
bu kadar basit bir mevzu
anneane yada babaanne her ikiside annesi kadar iyi bakamaz çocuğa
bide kayınvalidesi minnet ediyormuş işte çocuğuna bakıyor diye her hakka sahip olduğunu sanıyor olur mu öyle şey yaa
misafir mevzusu bana göre önemsiz ama bebeğe bakıyor diyede bunu dillendirmesi evde ki yemeğe kadar müdahale etmesi çok itici

Son düzenleme:
Çocukla inatlaşmayımı öğreniyorsunuz
benim oğlumda istahsız yemediğinde bırakıyoruz acıkana kadar ve yiyene kadar
hiç.te çok uzun süre duramadı yani ki benimki sağlam istahsız 3 gün süt haricinde birşey yemediğini nilirim gecen sene üstleik 3 yasındayken
onu yemezsen bu bunu yemezsen bu bu bızımkıne cozum olmadı
her cocuk aynı degıl sonra sureklı ben atıyorum sunu verıyorsun bunu yıcem dedı onuda yemedı bu sekılde yapmak dogru degıl bence

benim ki de diş çıkarma arifesin de kaşık görmek istemiyor, anne sütü mama alıyor sorun yok ama meyve sebze yumurta yani başka bir şey yemek istemiyor çok şükür genel olarak iştahsız değil. asla inatlaşmıyorum koyuyorum yemiyor mu üstelemiyorum biraz sonra bir daha deniyorum 1-2 kaşık alıyor baktı tadını alınca hoop bitiriyor tabağını, bunlar bebek, çocuk büyük insan gibi masaya oturup tabağını bitirmesini bekleyemem ki yemek yemeği de öğreniyor farklı tatları da , yoksa 3 yaşına kadar sadece biberon içen çocuklarda var. bir yerde öğrenmesi lazım ayrıca sebze meyve protein de alması lazım artık büyüyorlar. ben asla vazgeçmiyorum o günü aç geçirmiyorum iyi kötü az da yese yediriyorum .

benim eşimin bir sözü var lafa gelince çocuklarımız için çalışıyoruz sonra da yok bakıcıdan keselim yok çocuğun isteklerini yapmıyalım benim oğlumda da yeme problemi var ama kreşte arkadaşlarıyla çok güzel yiyo doğdu doğalı evde ağzına peynir koymadı ama orda yiyo... eğer bütçeniz el veriyosa çocuğunuz için en iyisini bulun....

hah aynen öyle
birde bir yaştan sonra bizim gibi sokagada zırt pırt cıkamıyorlar annem benım oglumu aksam ustu cıkarıyor kı bende geldıgımde dısarıdan alayım tekrar eve cıkmasın dıye ayakları fılan agrıyor dusun bunları bıle hesaba katıyorlar yanı eve mısafır gelmesındekı sorun nedır cozemedım

İlginçler gerçekten. Bunların kvalideleri el üstünde tutuyor bunları başka sorunları yok ki bu bile gözüne batıyor galiba. Başka açıklaması yok çünkü.
O zaman hiç tanımadığın bir yabancıya vereceksin güvenirsen, bir sürü şartlarınız uyum sağlarsa, evini en önemlisi çocuğunu emanet edeceksin. Bir de üstüne para vereceksin. Bu da bir alternatif demi?
Annem diyor benim üstümdekinin çocuğuna bakıcı bakıyor. Kadın yufkalarla girip, tepsilerle çıkıyormuş içerden günahını almayayım da. Yani çocuk baktığı evde çocuk okuldayken pasta böreğini yapıp götürüyormuş. Ne insanlar var.

başka bişey yapmıyo mu:KK53:
benim kızıma babaannesi 5,5 sene baktı
çok yemek seçti kızım hala da öyledir ama
babaannesi türlü türlü yemekler yapar herşeyi denetirdi
olur mu öyle saçma şey..
ya işten çıkacaksın ya da kreşe vereceksin canım
gerçi kreş ne kadar dener yesin diye oda muamma da
kv ne bişey diyemezsin çünkü

hayır canım.öle bişi yok.eine ekmek veriyo.süün içine ekmek doğruyo.yada tarhana yapıyo .uğraşmıyo.bırak zayıf olsun dıyo

X