Gebeliğe Hazırlık Şırınga yöntemiyle gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

megonx

Love,live ,laugh
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
102
-118
Self İnseminasyonu Duydunuz Mu? Self inseminasyonu duydunuz mu? Vajinismusu olan kadının gebe kalmasını sağlayacak yöntem… Daha önce bu uygulamayı duydunuz mu bilmiyorum ama self inseminasyon, kadının cinsel ilişkiye girmeden gebeliğini sağlayan bir yöntemdir. Nasıl Mı? Erkek spermi temiz bir kaba boşaltır ve temiz bir enjektöre alınan sperm vajina girişinden ilerletilir ve böylece spermlerin vajina-rahim ağzı-rahim-tüp yolculuğunu tamamlayarak yumurtaya ulaşması ve gebeliğin oluşması sağlanır.
Neden insanlar bu yöntemi kullanıyor? Daha zevkli olan cinsel ilişki dururken buna ne gerek var?

Maalesef cinsel ilişki her kadın için çok kolay olmayabiliyor, mesela vajinismusu olan kadınlar vajinalarına kendileri bile dokunmaktan korkuyor veya ağrı hissediyor, vajinismusu aşamayan veya artık tedavi görmek istemeyen ama bebek sahibi olmak isteyen çift çok fazla, bazen de erkeğin erken boşalması gibi sebeplerden dolayı cinsellik olmayabiliyor. Veya çiftlerin ilişkisi cinsellik içermeyebiliyor. Yeni kurulan bu dünya düzeninde, kadın kendini kadın olarak kodlamıyor ve herhangi bir erkekle ilişkiye girmiyor, veya lezbiyen çiftler bebek sahibi olmak istiyor ama erkek ile ilişki kurmadan bunu yapmak istiyor.

Bu yazıyı özellikle vajinismus şikayeti olan veya erken boşalma gibi farklı bir cinsellik sorunu olan ve ilişkiye giremeyen çiftleri bilgilendirmek için yazmak istedim.

Vajinismuslu kadınların tüp bebek yaptırma oranları veya aşılama gibi işlemleri yaptırma oranları çok yüksek. (Size bu konuda yapılan çalışmalardan bir örnek vereyim;

Vaginismus in Assisted Reproductive Technology centers: an invisible population in need of care, JBRA Assist Reprod. 2018 Jan-Mar; 22(1): 35–41.)

Bu tür yardımcı üreme teknikleri uygulamalarına bazı çiftlerin parası yetse de bazılarının maalesef ekonomisi el vermeyebiliyor. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların kısa ve uzun dönemde kadına bazı zararları olabiliyor. Self inseminasyon ise neredeyse bedava olan bir yöntem ve herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur.

Hindistanda yapılan bir çalışmada self inseminasyon yöntemi ile vajinismuslu kadınlarda gebelik oranlarına bakılmış ve çalışmaya katılan kadınların %70’i 6 ay içinde hamile kalmış.

Bu çalışma bana çok mantıklı geldi ve belki de kendini çok çaresiz hisseden bir kadına bu uygulamayı anlatarak gebe kalmasını sağlarım diye düşündüm.

Eğer sizde de vajinismus var ve artık cinsellik değil bebek istiyorum diye düşünüyorsanız (aslında biz ağrısız ilişkiyi botulinum toksin enjeksiyonu ile sağlıyoruz ama artık karamsarlıktan dolayı onu da istemeyen kadınlar oluyor) self inseminasyon yöntemini deneyebilirsiniz.

Yumurtlama tarihinizi hesaplayın. Yumurtlama gününüzün yüksek olduğu 5 günlük dönemde her gün eşinizin temiz bir kaba (bardakta olabilir) boşalttığı spermi 5cc ilk enjektöre çekin (iğnesini kullanmayın sadece şırıngayı kullanın ). Yatağa uzanın ve sakin bir şekilde plastik enjektörün uç kısmını vajina girişinize iyice yaklaştırın hatta biraz da içeri doğru itebilirsiniz. Eğer itmeyi başarırsanız enjektörün tamamını da vajinaya itebilirsiniz. Sonra da enjektörün pistonunu yavaşça sonuna kadar ilerletin ve spermelerin vajina içine dolmasını sağlayın. İşlemi sperm kaba boşaldıktan sonra 20 dakika içinde yapmalısınız ki sperm bozulmasın. Sabah yaparım diye spermi buzdolabına vs koymayın, spermler bozulur, sperm aldıktan sonra hemen yapmanız gerekli.

Semen sıvısını vajinaya boşalttıktan sonra 15 dakika yatarak dinlenin, hatta kalçanızın altında yastık olsun spermler rahim ağzına doğru ilerlesin. Ayağa kalktığınızda sıvı gelecek, bu normal bir durum. Akan sıvıdan telaş etmeyin, yeterli sperm tüplere doğru çoktan yola çıktı bile.

Bu ay gebelik olmasa da her ay aynı şekilde uygulamaya devam edin, hemen pes etmeyin. 6 ay içince başarı şansı %70 unutmayın.

Bu yazımızı okuduktan sonra gebe kalan hastalarımızı tebrik ediyoruz ve bebeklerinin resimlerini bizimle paylaşmalarını bekliyoruz.

Vajinismus hastalığından kesin kurtulmak ve artık çift olmak, aile olmak isteyen kadınlara ne zaman isterlerse Botulinum toksin tedavisine bekliyoruz. Botulinum toksin uygulaması sonrası 4 ay gebelik önermiyoruz. Botulinum toksin tedavisi yumurtalıklarınıza, rahminize zarar vermez ve tekrar yapılması gerekmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yöntemle ilgili çok az bilgi var. O yüzden yazmak istedim tam 4 yıllık evliyim. 3 yıldır korunmuyoruz. Bebek düşünmeye başlayinca direk doktora göründük ve gebelige hazir miyiz diye bazi testler yapti esimin morfolojisi 2 cikmis ama doktor normal yolla olmasinda engel bir durum yok dedi. 1 yil deneyip olmayinca rahim filmi cektirdim tek tupde ufak bir sekil bozuklugu vardi ama acikti. Daha sonra 2 kez catlatma ignesiyle planli iliski ve bir asilama denedik olmadi.Bu arada kasim ayinda tup bebek denemeyi dusunuyorduk.Gecen ay genital bolgemde uçuk cikti oyuzden doktora gittik ve o gun yumurtalarima da bakti bir yumurta catlamak uzereydi ancak genital uçuk bulasici oldugu icin normal bir cinsel iliski yasayamazdik.Firsati kacirmak istemedigimizden kulaga sacma gelse de şırınga yontemini denemeye karar verdik . Doktora gittigim gunun aksami ve ertesi gun siringa ile esimin spermlerin cekip kendime enjekte ettim ve tuttu 3 yildan sonra hamile kaldigimi ogrendim ilk denemede tuttu. Şu an 6 haftalik gecen gun kalbini dinledik hersey yolunda gorunuyor. Engelli olur dış gebelik olur gibi saçmaliklara inanmayin morfoloji hiz sorununda vajinusmus yasayanlarda bu yontem kesinlikle denenmeli. Dikkat etmeniz gereken tek sey sperm toplayacaginiz kabin steril olmasi ve diyabetlilerin kullandigi ince siringa.
Ben şok oldum gerçekten de nasıl olacağını da gözümde canlandıramadim doğrusu gözünüz aydın olsun

İnsanlara boş umutlar vermeyin lütfen. Yaptığınız yöntem sağlıklı mı değil mi bu da belli değil.
Sorunu olan herkes doktor kontrolünde tedavisini olmalı. Ne olduğu belli olmayan yöntemler zaman kaybı olmasının yanı sıra sorunlu gebeliklere sebep olabilir.

Vajinismus bi problem aşmadan neden hamile kalsın insanlar saçma sapan önerilerinizi kendinize saklayın. Ve evet sperm yapısinı bozabilirsiniz engelli olabilir.
Engelli olmasi dnayla ilgili bir durum anne ve babadan alinan dna . Evde yapilan bu uygulamayla spermi bozman mumkun degil. Bozulursa hic tutmaz.Gebelik olusmaz. Senin normal bir iliskiyle elde ettigin gebelikle bu yontem arasinda engelli olma olasiligi arasinda hicbir fark yok. Bak ben yabanci kaynaklardan da aratabilirsiniz dedim. Siz yarim yamalak bilginizle birseyi red edemezsiniz. Denedik oldu iste 3 yildir olmayan doktorun yaptigi asilamayla tutmayan. Hatta en son tup bebrk icin gorusmemizde bu sperm degeriyle normal gebelik olmaz hatta tup bebekte de mikroenjeksiyon uygulanmasi lazim denirken oldu. Neyi inkar etmeye calisiyorsunuz?

Engelli olmasi dnayla ilgili bir durum anne ve babadan alinan dna . Evde yapilan bu uygulamayla spermi bozman mumkun degil. Bozulursa hic tutmaz.Gebelik olusmaz. Senin normal bir iliskiyle elde ettigin gebelikle bu yontem arasinda engelli olma olasiligi arasinda hicbir fark yok. Bak ben yabanci kaynaklardan da aratabilirsiniz dedim. Siz yarim yamalak bilginizle birseyi red edemezsiniz. Denedik oldu iste 3 yildir olmayan doktorun yaptigi asilamayla tutmayan. Hatta en son tup bebrk icin gorusmemizde bu sperm degeriyle normal gebelik olmaz hatta tup bebekte de mikroenjeksiyon uygulanmasi lazim denirken oldu. Neyi inkar etmeye calisiyorsunuz?
Yabancı kaynaklarda var diye her şeye inanalım sorgusuz kabullenelim o zaman. Hatta din flana da degiştirelim yabancılar ya ne de olsa her şeyi en iyi onlar bilirler. Kendi ülkemizdeki bunca profesör salak zaten. Tüp bebekle cart curtla uğraşmak hobileri. Adam benim tek yumurtamı alıp döllendirmeye transfer etmeye calışıyo öylesine hobi olarak zaten.
Mantiken düşünelim bir penis ortalama 15 cm yani şırıngadan daha uzun ve rahim ağzına daha yaklaşabilir. E herkes boşalma esnasında penisten de gayet tazyikli meni çıkışı olduğunu bilir. 5 cmlik şırınga 10 cm geriden ve vajina içinde kaybolurken mi tutturdu rahim ağzını da spermler geçti?

İnsanlara boş umutlar vermeyin lütfen. Yaptığınız yöntem sağlıklı mı değil mi bu da belli değil.
Sorunu olan herkes doktor kontrolünde tedavisini olmalı. Ne olduğu belli olmayan yöntemler zaman kaybı olmasının yanı sıra sorunlu gebeliklere sebep olabilir.
Dalga mi geciyorsunuz gercekten neyin bos umudu? Olmayan birseyi yazmadim kimseye masal uyduracak kadar bos bir insan da degilim Benim icin etkili olani yazdim. Kimseye bir zarari da olmaz merak etmeyin. Millet fantazi olsun diye neler sokuyor bir tarafina. Asil siz kolayca elde ettiginiz gebelige bakip insanlara faydali olacak bir seyi inkar etmeyin.

Töbe yarabbi töbe
Evler de ne cevherler var
Bilim ensitüsü gibi gerçekten diyecek söz yok
Ama şunu diyeyim şırınga dediginiz şey nasıl olurda taaa yumurtaliklara kadar gitti de bu işi yaptınız doktorların kullandığı şeylerle senin evdeki şırınga arasında milyon fark var

Yabancı kaynaklarda var diye her şeye inanalım sorgusuz kabullenelim o zaman. Hatta din flana da degiştirelim yabancılar ya ne de olsa her şeyi en iyi onlar bilirler. Kendi ülkemizdeki bunca profesör salak zaten. Tüp bebekle cart curtla uğraşmak hobileri. Adam benim tek yumurtamı alıp döllendirmeye transfer etmeye calışıyo öylesine hobi olarak zaten.
Mantiken düşünelim bir penis ortalama 15 cm yani şırıngadan daha uzun ve rahim ağzına daha yaklaşabilir. E herkes boşalma esnasında penisten de gayet tazyikli meni çıkışı olduğunu bilir. 5 cmlik şırınga 10 cm geriden ve vajina içinde kaybolurken mi tutturdu rahim ağzını da spermler geçti?
Senin soyledigin saglikli bir erkek icin gecerli. Saglikli olanlarin da bunlara ihtiyaci yok. Dogali yararken kimseye bunu deneyin demedik. Bekara kari bosamak kolay dedikleri sizin ki. Kolayca hamile kalmis. Kalamasa bile tup bebege verecek parasi cok.

X