şişkoyum ama hem umudum hem de sorum var!!!

irem27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2012
3
0
selam arkadaşlar, klasik hikaye gibi gelicek belki ama 2 yıl öncesine kadar 36 beden giyerken şimdi 42-44 bedenle hayatıma devam ediyorum.Kilom 73 :KK43:(( evlendkten sonra iyice abarttım durumu.Ancak ben bunu birisi dank ettirene kadar çok farkedememişim demekki!! İşin özeti eşim ve arkadaşıyla büyüüük bir iddiaya girdik ve ben bayramın birinci gününe kadar 10 kg vermek zorundayım.Bana lütfen yardımcı olun,sizin gibi büyük ve hırslı bi ekibe ihtiyacım var,ne önerirsiniz,ya da hangi diyet???

merhaba irem:KK3:
öncelikle şişko değilsin ama umudun hayatta hep olsun, sorun da olsun sordukça öğreniyoruz çünkü...
şimdi gelelim asıl meseleye...
bayrama kadar 10 kg... hımmmmm:44: düşünelimmmm:44:
şimdi 1.5 ay var dersek, hani 5-6kg tamam da... 10???? belki
oruç tutar mısın? tutabilir misin? eğer hani bir mani yoksa oruç tutmak için (sağlık vs) o zaman dengeli bir şekilde iftar sahur edersen bol suyunu da içersen verirsin:KK34:

Öncelikle, umarım spor da yaparak kilo vermek istiyorsundur.
Çünkü kilo verdiğinde belirli bölgelerinde sarkma vs. meydana gelebilir.
Kiloyu en çok nerden vermek istiyorsan, o bölgene yönelik kas yapıcı egzersizler de bulunmalısın.
Tabi bütün kaslarını çalıştırmalısın ama en çok rahatsız olduğun bölgeye veya bölgelere yüklenmelisin.
Sporla beraber en önemli olan şey diyet.
Diyet yaparkende en önemli şey kalori hesabı.
Bugünden itibaren spor ve diyete başlarsan eğer, bayramın ilk gününe kadar 10 değil ama 7 kilo verebilirsin.
Nasıl mı yapacaksın.
-Günde sadece 700kalori alman gerekiyor.
Bu siteye bakarsan -http://www.nepisirsem.com/200kalori.aspx neleri yiyip neleri yememen gerektiğini görebilirsin.
Günlük diyet programı uygulayacaksın. Ve programın sadece 700kalori olacak.
Dikkat etmen gereken nokta ise, genel olarak sebze ve proteinli yiyecekleri diyet listende bulundurmalısın.
Çünkü eğer sıkılaşarak zayıflamak istiyorsak, protein tüketmeliyiz.
Bol bol su içmen gerekiyor.
Yemeklerden sonra bir veya iki şekersiz çay içersen metabolizmanı hızlandırmış olursun ve kilo vermeni kolaylaştırabilir.

Son düzenleme:
Canım eğer vaktin falan varsa bol bol spor ya yemekten kıs gayet kolay verirsin. Ben 2 ayda 10 kilo verdim eğer daha fazla spora yüklenebilseydim daha fazlada verebilirdim. Motivasyon için burdaki cuma yarışmalarına filan katıl motive olursun takım arkadaşlarınla birlikte.:KK76: Peki iddianın sonunda kazanırsın veya kaybedersen ne olucak :KK31:

Bende de kan şekeri düşüyormu yükseliyormu bilmiyorum ancak doktora gitmeyede korkuyorum o nedenle diyet yapamıyorum sürekli birşeyler atıştırmam gerekiyor yoksa kendimi çok kötü hissediyorum

afedersin ama ne yazmamı bekliyorsun buradabizim şu diyeti yap kesin mi diyim vaktini buralarda harcama adam gibi işin uzmanına git ve de vücuduna uygun diyetini öğren spor, yudum yudum suyla düzenli hayatla her şey kolay :KK8:

Konu sahibi kızma bana ama senin kilonda biri için bu kadar zamanda 10 kilo vermek zor gibi
Anca sağlıksız diyetlerle verebilirsin
Fazla kilolu biri rahatça verebilir 10 kilo ama sen veremezsin gibi
Boşver iddiayı sağlıklı vermeye bak
Koay gelsin şimdiden

Boyuna oranla kiloya bakılırsa, aslında bize göre daha basit verebilir. Mesela ben 1.57 boyda, 52 kiloyum benım vermem zor tabi. Ama bence sen biraz daha kolay verirsin :) 10 kilo fazla ya sağlıksın bi' diyet yaparsan sonrasında hemen alırsın.

Ama senın moralini bozmayalım şimdi ipuçları biraz;

-Beyaz ekmeği kes.
-İftardan sonra kocanla yürüyüş yap, hem aşkınız alevlenir, hemde vücut güzelleşir :)
-Çayı şekerli içmemeye çalış.
-Kızartmalardan uzak durmaya.
-Çikolata yememeye çalış, inan 2-3 gün yeme 4-5 günde aklında bile olmuyo.
-Başarı hikayeleri oku.
-Yemeklerini olabildiğince yavaş ye.
-Dolabına bi' mankenin resmini as, motive olursun.
-Çok tatlı isteğin varsa 1 top dondurma, o da sade :)
-Günde 2-3 litre su.
-Protein ağırlıklı beslen, kastan giderse, giden kilolar belli olmaz.
-Spor önemli ama, yapmaya vaktin olmaz ramazan sonucta ama aksam iftardan sonra ya yürü ya spor!
AKŞAM 7'DEN SONRA YEMEK YEME!
-En önemli kural akşam 7'den sonradır.. :)
Unutma sakın abliiiş öptüm umarım zayıflarsın :)

X