Şişli'de Sarıgül hanedanlığı kuruldu

MeysaNur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2011
1.276
104
Şişli'yi alan CHP'li Hayri İnönü, görev paylaşımı yaptı ve Sarıgül'ün oğlu Emir'e belediyenin en yüksek bütçeli müdürlüklerini verdi

Şişli'de Sarıgül hanedanlığı kuruldu
Senaryoda her şey yerli yerinde...

Akşam gazetesi, 20 Şubat'ta yayımlanan "Paralel Plan" başlıklı haberinde, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün seçimi kaybetme ihtimaline karşın oğlunu yerine geçireceğini yazmıştı. Seçimi Kadir Topbaş'a kaybeden Sarıgül, oğlu Emir'i 4'üncü sıradan Şişli Meclis Üyesi Adayı yapmıştı. Şişli'de Hayri İnönü'nün seçimi kazanmasıyla o plan bakın nasıl da eksiksiz gerçekleşti?

EMSALSİZ BİR UNVANLA ATANDI

Göreve başlayan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, ilk iş olarak belediyede görev dağılımı yaptı. Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül, hiçbir belediyede olmayan Başkan Vekili ve Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Oğul Sarıgül'e belediyenin en yüksek bütçeli müdürlükleri bağlandı: Özel Kalem, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Dış İlişkiler ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlükleri.... Böylece Şişli’yi 15 sene yöneten Sarıgül, koltuğunu oğlu Emir Sarıgül’e devretmiş oldu.

TALAY'IN OĞLU DA YARDIMCI

Şişli’deki "B Planı" Emir Sarıgül'le de sınırlı kalmadı. Mustafa Sarıgül’ün siyasi yoldaşlarından eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay’ın oğlu Murat Ali Talay da başkan yardımcılığı görevine getilildi. Aynı zamanda Aydın Ayaydın’ın damadı olan Talay’a, Zabıta, Ruhsat ve Denetim ile Bilgi İşlem müdürlükleri bağlandı.

(Akşam)

http://www.turkiyede.com.tr/politika/sislide-sarigul-hanedanligi-kuruldu-h64166.html
 

pelinyaman28

bitola moj roden kraj jas te sakam od srce znaj
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
3.116
2.736
31
Eeee ne varki bu haber de alışkın olduğumuz şeyler. Hiç yadırgamadım doğrusu çünkü hak ediyoruz. :KK14:
 

Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
16.231
12.263
Sanırım doğuştan şanslı olmak diye bir kavram gerçekten var
Elalem belediyeleri hiç çaba sarfetmeden yönetsin, paraya para demesin
Bir de sıradan memurluklara bile giremeyelim, kaç sene bekleyelim :KK50: