Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
3 yıl sonra tekrarladığını söylüyorsun ve ilacı tekrar istiyorsun o zaman yine tekrarlamıycakmı.bende 2 buçuk aydır kullanıyorum bu arada. tedavin bittiğinde günlük yaşamında çok mu makyaj falan yaptın ya da cildini temiz mi tutmadın. çünkü 3 yıl uzun bir süre.tekrarlaması yakın bir sürede olmamış.ilaç kesildikten 1,2 ay sonra zaten vucüttan atılıyor çünkü.ilginç

tedavi görüp tedavi bittikten sonra 6 ay, 1 sene ya da bi kaç sene sene sonra akne sorunu tekrarlayanlar var. bunu doktoruma da sordum.cok nadir olduğunu söyledi.öyle bir hastasıyla 2. kür roaccutane tedavisine başladığını belirtmişti.

ben yaklaşık 2 buçuk aydır kullanıorum eşdeğeri olan zoretanini ,bütün herşeyi aynı .ancak o söyelenen yan etkiler herkeste olacak diye bir şart yok.kişinin bünyesine göre değişiyor.mesela bende sadece dudak kuruması oldu onu da doktorun verdiği kremle durdurdum.ama kremi ilk günden itibaren kullanmak çok önemli.tedavi 6-9 ay arası değişebiliyor.çok az insa vardır 4 ayda bitiren.zaten 4 ayda falan tamamen geçip geri kalan 2.3 ayda bu durumu dengeliyor geri çıkmaması için.sabır gerektiren bi durum yani.bir de ben de makyaj olayı sormuştum doktoruma.asla yapma dedi.çünkü makyaj ürünleri yüzü zaten yağlandırıp akne oluşumuna sebep oluyor.yüzünde kistik sivilceler varsa doktor sana bu ilacı zaten yazacaktır.ama sadece leke varsa ilacı kullanmana gerek yok özel leke tevadisi uygulanıyor ya da kremlerle..

yok tatlım ben de derin derin ilthaplar var..ne yaptıysam geçmedi..tdavi bitnce tekrar cıkmaya başladı..lekeler var bir de..şuan zaten iyi bi durumda degil yan bu ilacı kullanınca da daha cok olmaz inşallhaynı derece de atarsa atsın..ben alışığım yani...ama makyaj yapmadan cıkamam dışarı çok kötü görnyor..bir de ben özel bi fondaten kullanıyorum 130 tl mineralli fondaten..yüzüm çok yaglıdır..çok kurutr mu çok kuruynca makyaj yapamıyo insan çünkü..gözler de kuruluk nasıl bişi onu anlmadım..ben hepsni doktorla konşcam önlemimi alıcam.. bir de dudaklardak kuruluk için sağlam bi nemlendrici kullanırsak yanmızda gezdrirsek sürekli ben sorun olabilcegni sanmıyoum..ama tedavi bittikten sonra cilt yagını tekrar kazanmıyor mu çok mu kuru oluyor kuru olsn istemiyorum çok yaglı olmasa da olur ki olmasın zaten..bir de çok soru sordum ama siyah noktaları da geçiriyor mu..bi de tedavinin 3. ayında falan leke tedavisi uygulanabllir mi acaba:/ en önemlisi de saçlarda dökülme olur mu ..bakım yagları falan kullanırım diye dşünyorum :/

yok tatlım ben de derin derin ilthaplar var..ne yaptıysam geçmedi..tdavi bitnce tekrar cıkmaya başladı..lekeler var bir de..şuan zaten iyi bi durumda degil yan bu ilacı kullanınca da daha cok olmaz inşallhaynı derece de atarsa atsın..ben alışığım yani...ama makyaj yapmadan cıkamam dışarı çok kötü görnyor..bir de ben özel bi fondaten kullanıyorum 130 tl mineralli fondaten..yüzüm çok yaglıdır..çok kurutr mu çok kuruynca makyaj yapamıyo insan çünkü..gözler de kuruluk nasıl bişi onu anlmadım..ben hepsni doktorla konşcam önlemimi alıcam.. bir de dudaklardak kuruluk için sağlam bi nemlendrici kullanırsak yanmızda gezdrirsek sürekli ben sorun olabilcegni sanmıyoum..ama tedavi bittikten sonra cilt yagını tekrar kazanmıyor mu çok mu kuru oluyor kuru olsn istemiyorum çok yaglı olmasa da olur ki olmasın zaten..bir de çok soru sordum ama siyah noktaları da geçiriyor mu..bi de tedavinin 3. ayında falan leke tedavisi uygulanabllir mi acaba:/ en önemlisi de saçlarda dökülme olur mu ..bakım yagları falan kullanırım diye dşünyorum :/

ilacı ilk kullanmaya başlayınca ilk hafta etkisini gösterior.açıkça diebilirimki ilk ay yüzünde olan sivilce miktarı baya artıyor ama bu seni korkutmasın derinin altını temizliyor.git gide çıkan sivilceler azalacak benm 2 ay dolunca artık çıkmamaya başladı.izlerim var sadece.benm dudaklarım hiç çatlamadı ama düzenli olarak günde 5 defa pantenol pomad adlı kremi sürdüm.gözlerimde de kuruluk sorun fln olmadı sadece akşama doğru biraz yanma kaşıntı oluyordu ilk zamanlar ama sorun derecesinde değil.doktorla konuştuğunda sana asla makyaj yapmaman gerektiğini söleyecektir eminim.çünkü ben de 2 farklı doktora gittim ikisi de yapma sakın dedi tevadi 6 aysa bu 1 seneye kadar uzatabiliyor.seni anlıyorum çünkü ben de asla makyaj yapmadan dışarı çıkmayan bi insandım.siyah noktalarımın hepsi gitti şu an yüzümde hiç yok.zaten değişimi önce alın burun bölgesinde hissediosun .leke tevadisi için de doktorum banahap tedavisinin bitmesini bekleyelim dedi çünkü cilt şuan çok hassasmış.saçları da kurutuyor ilaç.eskiden 2 günde bir saçım yağlanırdı şimdi 1 haftada bile azcık yağlanma ancak oluyor.e tabi kuru cilt kuru deri kuru saç biraz dökülme olduğunu farkettim ama öle çok değil banyodan sora taradığımda eskisine göre biraz daha saçım çıkıyor.ama bunu sorun sakın etme.

ilacı ilk kullanmaya başlayınca ilk hafta etkisini gösterior.açıkça diebilirimki ilk ay yüzünde olan sivilce miktarı baya artıyor ama bu seni korkutmasın derinin altını temizliyor.git gide çıkan sivilceler azalacak benm 2 ay dolunca artık çıkmamaya başladı.izlerim var sadece.benm dudaklarım hiç çatlamadı ama düzenli olarak günde 5 defa pantenol pomad adlı kremi sürdüm.gözlerimde de kuruluk sorun fln olmadı sadece akşama doğru biraz yanma kaşıntı oluyordu ilk zamanlar ama sorun derecesinde değil.doktorla konuştuğunda sana asla makyaj yapmaman gerektiğini söleyecektir eminim.çünkü ben de 2 farklı doktora gittim ikisi de yapma sakın dedi tevadi 6 aysa bu 1 seneye kadar uzatabiliyor.seni anlıyorum çünkü ben de asla makyaj yapmadan dışarı çıkmayan bi insandım.siyah noktalarımın hepsi gitti şu an yüzümde hiç yok.zaten değişimi önce alın burun bölgesinde hissediosun .leke tevadisi için de doktorum banahap tedavisinin bitmesini bekleyelim dedi çünkü cilt şuan çok hassasmış.saçları da kurutuyor ilaç.eskiden 2 günde bir saçım yağlanırdı şimdi 1 haftada bile azcık yağlanma ancak oluyor.e tabi kuru cilt kuru deri kuru saç biraz dökülme olduğunu farkettim ama öle çok değil banyodan sora taradığımda eskisine göre biraz daha saçım çıkıyor.ama bunu sorun sakın etme.

peki adet döneminizde düzensizlik oldumu bu konuda çok sıkıntılıyım ??

bende makyaj yapmadan cıkamıyorum malesef çünkü epey leke var 3. ay bitiyor yarın benim de.bir tane sönmemiş sivilce var şu an ama 1 aydır nerdeyse 3 4 tane cıkmıstır. lekeler var dermatix jel verdi doktor her aksam onu sürüyorum (contratubex ten daha etkili oldugunu söledi )kollarımdaki kuruluk ve ellerimin üstündeki kuruluk devam ediyor dudaklarım kuruyır bepanten hep yanımda.3 litre suya devam :S

ama bu ilacı kullanırken makyaj yapanlar varmış..yani ben gerçekten yapmadan çıkamam yine yapıcam yani..nefret ediyorum fondaenden artık ama mecburum..benim izlerim şuanda da var o yüzden izleri problem etmiyorum dediğim gibi zaten var çünkü..iz tedavsine de bitnce ya da doktor ne zamn derse o zaman yaparım artık..ama bu ilacı kullanırken yüzümze sivilcler için bir krem veriliyor mu acaba? ben dün tahlil oldum bakalım nolcak ama kesin kullanıcam inşallah..ama bazıları tekrar cıkıyor 3 5 sene sonra demiş öyle bir şey olmaz inşallah..bir de surattaki sivilce miktarı artıyo demişsin benim şaunda bi kaç tane var zaten yine öyle mi olur..bu sıralar azmıştı çünkü stresten.. bide saçlarıma bakım yağı falan kullansam dökülme olur mu yine..benim saçlarım zaten dökülüyor çünkü..ayrıca yemeklere de dikkat etmek gerekiyor falan diyenler olmuş..ben zaten abur cuburdan uzak duruyorum arada sırada falan yerim ..cips asitli kesnlkle yok ben de yani..alkol de almıyorum..yani dikkat etmeye çalışıyorum..bide şu konuda tedirginim ..herkesin her yeri kuruyacak diye bir şey yok sanırım herkeste yan etkisi farklı..kollarıma bacaklarım aağda yapamicak mıyım ..bu ne kadr sre böyle olucak yaparsam nolur..off bi kaç ay dayanıcam sonra çok mutlu olcam inşallah..bir de çukurlara falan da iyi geliyor mu..bi arkdşımdan duymuştum lekelere de iyi geliyomuş lekeler açılıyormuş falan..

bende bir dönem kullandım cildi bebek gibi yapıyor fakat çok yan etkisi var ve kesin çözüm değil ilacın etkisi vücuttan uzun zamanda atılıyor ve ilacın etkisi bitince tekrar baştan.şu anda bende sivlce sorunu yaşıyorum.hı tekrar kullanır mıyım ? sanmıyorum. antibiyotik krem felan aldım onları deneycem.bu arada tedavi süresinde bende fondöten sürdüm. hergün sürmesem de yine de sürdüm.

bu arada yüzüne krem sürmen ilacın dozajına bağlı belki 20 likle başlarsn ben sürmedim açıkcası ama dudakların çok kuruyo dudaklarına muhakkak nivea dudak kremi almalısın canım.

bu arada arkadaslar tedavi genelde 6-8 ay sürer dedi doktorum.ancak benim saçım,çenem ve alnım aşırı yağlıydi.ilacı tedaviden sonra bir süre daha devam ettiren doktorlar varmış vücudun yağ dengesini eski haline dönmemesi için.bu durumu doktorumla konusucam.aramızda bu şekilde tedavi gören varsa cevap verebilir mi??????????????????

6 ay ilacı kullandım ve gecen hafta cuma ilaç bitti. dün gittim son kontrol için. doktor 1 kutu daha verdi. haftada 1 kullan dedi. ama ben düsünmüyorum kullanmayı. yanında da elidel diye bir krem ile alerinit diye bir hap verdi. bunları da kullanmayı düsünmüyorum acıkcası.

6 ay ilacı kullandım ve gecen hafta cuma ilaç bitti. dün gittim son kontrol için. doktor 1 kutu daha verdi. haftada 1 kullan dedi. ama ben düsünmüyorum kullanmayı. yanında da elidel diye bir krem ile alerinit diye bir hap verdi. bunları da kullanmayı düsünmüyorum acıkcası.

ne durumdasın şuan peki memnun musun? yaşadığın evreleri anlatabilir misin cnaım :)

bende bir dönem kullandım cildi bebek gibi yapıyor fakat çok yan etkisi var ve kesin çözüm değil ilacın etkisi vücuttan uzun zamanda atılıyor ve ilacın etkisi bitince tekrar baştan.şu anda bende sivlce sorunu yaşıyorum.hı tekrar kullanır mıyım ? sanmıyorum. antibiyotik krem felan aldım onları deneycem.bu arada tedavi süresinde bende fondöten sürdüm. hergün sürmesem de yine de sürdüm.

ama etrafımda bazı insanlar var kullanmış olan ve aradan 5 sene 6 sene geçtiği hald hiç bir şey çıkmadığını sölüyorlar..senin belki dozajı alınması gereken kadr alınmamıştır..belli dozajın alınması grekiyormuş alınmadığında tekrarlıyormuş sanırım

Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

Arkadaşım, diğer yorumları okumadım ama ben kullandım ve çok memnun kaldım.
Hatta daha önce kullanmadığım için pişman oldum, sonuçta daha az izim kalırdı.
Yalnız ilacı az dozda uzun süre kullanmanın daha faydalı olduğunu biliyorum, bun doktorunla
mutlaka konuşmanı öneririm. Ben de tek yan etkisi burun kanaması ve dudak kuruluğu oldu ama
gerçekten değerdi..

merhaba kızlar ben ilacı kullanalı bir ay 10 gün oldu yüzümde iri iri sivilceler var ama umudum yüksek kolestrol tahlillerimd değil ama karaciğer enzimlerim cok yüksek çıktı bunu düşürmek için ne yapabilirim çünkü daha 5ay kullanıcam dr um devam et diğer ayda yüksek çıkarsa bırakacaksın dedi ben bırakmak istemiyorum bu kadar sıkıntıdan sonra açıkçası ayrıca aşırı baş dönmesi yapıyor karaciğer enzimlerini düşürmek için tatmin edici bir açıklama bulamadım fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkür ederim...

ama etrafımda bazı insanlar var kullanmış olan ve aradan 5 sene 6 sene geçtiği hald hiç bir şey çıkmadığını sölüyorlar..senin belki dozajı alınması gereken kadr alınmamıştır..belli dozajın alınması grekiyormuş alınmadığında tekrarlıyormuş sanırım

cnım bilmiyorum ama ben 2 sefer kullandım hatta belki cilt tipi ile de ilgili olabilir

merhaba. ben hiç kullanmadım ama benim kuzenim kullanıyordu. Akçiğerde fazla yaglanmadan dolayı yüzünde sivilceler cıkıoyrdu. özel bir hastaneye gitmişti. orda bu roaccutane'ı vermişler. çok kaşındırıyormuş baya kızartıyormuş önce hepsi çıkıyormuş yüzünde bugun sür yarın dhada siivilceli kalkıyormuşsun ama onlar zamnla dökülüyormuş.. Ben 6 ay önce gördüm tedaviye başlamıştı şimdi gördüğümde porselen gibiydi yüzü tam anlamıyla.. ama mutlaka doktor tavsiyesiyle kulanılması lazım :KK42: yardımcı olabilmişimdirumarım

Ben de bu ilaca baslayacagim sanirim Ekim'de, yan etkisi filan varmis ama sunun surasi ortalama 6 ay dayancaz, sonra rahatiz zaten.

Birsey sorcam, sizde kac ay sonra duzelme basladi? Ilk hetapta cok sivilce cikardigini biliyorum da, bu sivilceler ne zaman sonup bitmeye basliyor onu merak ediyorum. Mesela ilk 3 ay kullandiktan sonra hala yogun olarak cikmaya devam etmez degil mi sivilce?
:18:

Ben de bu ilaca baslayacagim sanirim Ekim'de, yan etkisi filan varmis ama sunun surasi ortalama 6 ay dayancaz, sonra rahatiz zaten.

Birsey sorcam, sizde kac ay sonra duzelme basladi? Ilk hetapta cok sivilce cikardigini biliyorum da, bu sivilceler ne zaman sonup bitmeye basliyor onu merak ediyorum. Mesela ilk 3 ay kullandiktan sonra hala yogun olarak cikmaya devam etmez degil mi sivilce?
:18:

Ben de sivilceler tam olarak 4. aydan sonra bitti diyebilirim ardından iki ayda bir bir iki tane çıktı ama bazılarında daha erken veya geç olabiliyor.

X