Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Valla burun ve çevresindeki bütün siyah ve beyaz noktalar temizlendi.Cildim şu an pürüzsüz,sadece izler var.Onlarda ilaç bitince tedavi edilecek.Uzun süredir beni görmeyen ve ilaç kullandığımı bilmeyen herkes farkı fakediyor :)) Burnumun içi çok kuruyor hatta nefes almakta güçlük çekiyorum onun içinde kıvamı biraz yoğun bi damla verdi dr burun içini nemlendirmek için.

Ben daha önce epilasyon yaptırdığım için ağdayla ilgili bi durumum yok.Sadece bıyık var onuda iple aldırıyorum sorun olmuyor.

kızlar bende 2 sene önce kullandım fazlaca yan etkileriyle beraber mahfoldum neyse faydasını gördüm fakat 1,5-2 yıl sonra tekrar eskiye dönüyosun malesef...

ben de başlayalı 22 gün oldu ellerimde küçük kırmızı benekl bişeyler çıktı burnum soyuluyor bel ağrısıvar dudaklarım kan revan icınde gözler agrıyo burnum az kanıyorrrrrrrr

Merhaba kızlarr

Son 2 yıldır benmde cildimde sivilceler var özellikle çenemde üstelik cildim kuru benim denemedğim yöntem kalmadı 2 kere doktora gittim doktorun verdiği ilaçlar hiç bi işe yaramadı benm sadece çenemde var çevremden bi kaç arkadaşım roaccutan kullanmamı söyledi tabi ilk önce bi uzmana gözüktükden sonra ama korkuyorum yan etkilerinden sizce napmam lazım yardımcı olursanız çok senirim :/

Doktorun kullanmanı tavsiye ederse çekinmeden kullan.Benim 65.günüm,40 mg kullanıyorum ve şu ana kadar dayanılmayacak bir yan etki yaşamadım.Tabii herkeste farklı etki gösterir ama sonuçlarını düşününüce yan etki vız gelir diyorum :KK66: Geçmiş olsun :KK66:

Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

merheaba,ben bu ilacı kullandım güne 20 mg sabah 20 mg akşam olmak üzere 40 mg kullanıyordum 7 ay kullandım bırakalı haziranda 2 yıl olacak ama çok zararını gördüm o ilacı bıraktıktan sonra herşey ortaya çıktı derim inceldi resmen ateşe tutuyormuş gibi yüzümün elmacık kemikleri yanıyor şuan hala kış güneşinde bile 50 faktörlük güneş kremini 3 saatte bir kullanmak zorundayım yüzümde lekeler oluştu siyah güneş lekeleri ve halada lekeler büyümeye devam ediyo ki bir süre sonra güneş kremide pek işe yaramıyor doktora gittim ilaç verdi ama çok çok iyi gelmedi gözlerim artık en ufak şeyden etkileniyor mikrop kapıyor kuruyor sırt ağrılarım başladı ilacı kullanırken şuan dayanılmaz durumda ve sivilcelerim tekrar çıkmaya başladı ellerimde egzema başladı ilacı kullanırken oldu bu söylediklerim parmaklarım yarılıp kanıyordu halada devam ediyor artık karnım ağrısa bile o ilaçtandır diye aklıma geliyor ve geceleri uyuyamıyorum sabahlara kadar içimin sıkıntısından nefes alamıyorum yani psikolojimi çok bozdu keşke diyorum hala sivilceli olsaydımda kullanmasaydım.ben hiç tavsiye etmiyorum kullanırken intihara falan sürüklemiyor ama vücutta çok ağır tahripler bırakıyor bunu anlamıyorsunuz bile sonradan çıkıyor hepside ortaya ki herşeyden önemlisi yaz kış şu güneş kremini kullanmak bıktırdı beni.Bırak sivilcenle kal böbreklere karaciğere çok zararı var şekeri ve kolestrolü etkiliyor hiçbirşey sağlığından daha önemli değil bunu unutma derim benim düşüncem ama tabi doğrusuna kendin karar vereceksin hayırlısı olsun
:KK14:

merheaba,ben bu ilacı kullandım güne 20 mg sabah 20 mg akşam olmak üzere 40 mg kullanıyordum 7 ay kullandım bırakalı haziranda 2 yıl olacak ama çok zararını gördüm o ilacı bıraktıktan sonra herşey ortaya çıktı derim inceldi resmen ateşe tutuyormuş gibi yüzümün elmacık kemikleri yanıyor şuan hala kış güneşinde bile 50 faktörlük güneş kremini 3 saatte bir kullanmak zorundayım yüzümde lekeler oluştu siyah güneş lekeleri ve halada lekeler büyümeye devam ediyo ki bir süre sonra güneş kremide pek işe yaramıyor doktora gittim ilaç verdi ama çok çok iyi gelmedi gözlerim artık en ufak şeyden etkileniyor mikrop kapıyor kuruyor sırt ağrılarım başladı ilacı kullanırken şuan dayanılmaz durumda ve sivilcelerim tekrar çıkmaya başladı ellerimde egzema başladı ilacı kullanırken oldu bu söylediklerim parmaklarım yarılıp kanıyordu halada devam ediyor artık karnım ağrısa bile o ilaçtandır diye aklıma geliyor ve geceleri uyuyamıyorum sabahlara kadar içimin sıkıntısından nefes alamıyorum yani psikolojimi çok bozdu keşke diyorum hala sivilceli olsaydımda kullanmasaydım.ben hiç tavsiye etmiyorum kullanırken intihara falan sürüklemiyor ama vücutta çok ağır tahripler bırakıyor bunu anlamıyorsunuz bile sonradan çıkıyor hepside ortaya ki herşeyden önemlisi yaz kış şu güneş kremini kullanmak bıktırdı beni.Bırak sivilcenle kal böbreklere karaciğere çok zararı var şekeri ve kolestrolü etkiliyor hiçbirşey sağlığından daha önemli değil bunu unutma derim benim düşüncem ama tabi doğrusuna kendin karar vereceksin hayırlısı olsun

Öncelikle geçmiş olsun.Siz çok ağır etkiler yaşamışsınız fakat bu herkeste aynı olacak diye birşey yok.İnsanlar yıllarca uğraşıp sivilcelerini geçiremeyince son çare olarak bu ilaca umut bağlıyor.İlaç zaten bazı kişilerde yeterince psikolojik etki yaratıyor birde siz ve sizin gibi arkadaşlar böyle olumsuz şeyler yazarak insanların psikolojilerini dahada altüst etmeyin ve de umutlarını kırmayın lütfen.Benimde çevremde onlarca arkadaşım ve kuzenim kullandı üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hiç sizin saydığınız şeylerin hiçbirini yaşamadılar.İnsanlar buraya moral bulup,birbirlerine destek olmaya geliyorlar lütfen bu gibi yazılarla insanların moralini bozmayın.

evet beni şuan çok karamsarlaştırdın mesela :KK50: :KK20: gerçi ben aknetrend kullanıyorum ama olsun aynı sonuçta ilaçlar

Son düzenleme:

sizde olusan etkiler herkeste olmuor hatta ben simdiye kadar kimsede duymadim görmedim
kendimde 13 sene önce kullandim
birini bile yasamadim
bence burada kimsenin moralini bozmayin
sanirsam sizin baska sorunlarinizda olmus cildinizde
hersyi ilaca baglamayin

sizde olusan etkiler herkeste olmuor hatta ben simdiye kadar kimsede duymadim görmedim
kendimde 13 sene önce kullandim
birini bile yasamadim
bence burada kimsenin moralini bozmayin
sanirsam sizin baska sorunlarinizda olmus cildinizde
hersyi ilaca baglamayin

valla burda herkes bi probleminden bahsetmiş bende sadece yaşadıklarımı yazdım ama neden herkez özellikle benim karşılaştığım problemlere bukadar rahatsız oldu anlamadım.ben kimseye kullanmayın demedim herkes kendisi karar verecek sonuçta herkesin vücudunda aynı etkiyi yaratmıyor ben kendi başıma gelenlerden bahsettim arkadaşlar isterseniz 1 yıl kullanın yeterki geçsin karamsarlığa düşecek birşey yok ama çok ciddi tahripler yarattığını herkes biliyor zaten

Kızlar bende roaccutane yeni başlayanlardanım. cildimde normalde çok fazla sivilce çıkmazdı ama benim cildimin en kötü yanı sivilcelerin izleri geçmiyordu. doktorda yapacak bişeyimiz kalmadı roaccutane başlıyoruz dedi. 3 ay devam edecek tedavim.

Bugün 13. günüm ama benim cildimde bu dönemde baya kusma yaptı alın ve çene bölgemde o kadar çok sivilce çıkıyor ki hele alnımda resmen bir yeni kafa çıktı bende dayanamadım sıktım öyle kırmızı alnım kadar bir sivilce pardon bir krater ile uğraşıyorum.

Birde 13. günümde olmama ramen inanılmaz derecede saçım dökülüyor ki bunlar günde 20 mg aldığım halde oluyor. başladığım dönemden ilk 4-5 gün falan burnum kanadı ama şimdi kanamıyor.

Cildim şu anda çok kurumuyor ünde 2 lt su içmeye çalışıyorum ama dudaklarım soyuluyor.

son olarak sormak istediğim, bu sivilceleri kurutmak için kullanabileceğim jel vs bir ürün kullanıp deneyenler yardımcı olabilirler mi?:KK25:

doktorum benzamycin verdi ama roaccutane zaten ağır bir ilaç bir de benzamycin çok daha kötü olacaktır bünyem için o yüzden benzamycine yanaşmıyorum.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var kızlar :26:

Bence ilaç dışında cildini kurutacak birşey kullanma çünkü zaten cildin yeterince kuruyacak.Ayrıca sivilcelerinide sıkma zaten izleri geçirmeye çalışıyosun ama biyandanda başka izlere sebep olacak şeyler yapıyosun bence yapma.Sadece sabret birazcık ve düzelmesini bekle.

Ayın 20sinde ikinci ayım bitecek 20yle başladım bu ay 20+20kullandım. 40.gunden sonra etkilerini hissetmeye başladım.şu an berbat durumdayım tam final donemim zaten 😞 her yerim ağrıyor, artık lens felan takmayı bırakın kirpiklerim bile ağır geliyor gözlerine,sağ burnumdan silince hafif kan geliyor 2haftadır,yüzüm kustu dememe gerek yok zaten😞😞
bunlara katlanıyordum da asıl sormak istediğim Bi şey var. Dünden beri akıntım çok hafif kanlı geliyor bu normal midir kızlar? 😐�

kızlar haftaya bende baslıyorum bu ılaca artık ıllalah ettım sıvılcelerden sıyah noktalardan bı kac sorum olucak benım sırtımda falan da sıvılveler var onlarada cozum olurmu?sacım cıldım cok cabuk yaglanıyo ılac kullanıldıgı donemde bu azalıyomus ılacın kullanımı bıttıkten sonrada bu kuruluk devam edıyomu cevap verırsenız sevınırım:)

Cilt doktorum gecen kontrolümde bana kan tahlili yaptırmamı istedi ama bunun her ay yapılandan farklı seyler istediğini belirtti sonrada endokrinolojiye yönlendirdi komple ultrason çekildi ve tüm bu sivilcelerin sebebinin "polikistik over "" sebebiyle olduğu kesinleşti endokrinoloji doktoru da roaccutane ı kullansan bile senin için kökten çözüm olmaz yüzeysel olur dedi yani kısacası benim sivilcelerim bu yüzdenmis dogum kontrol hapı verdi bende umutsuzluğa kapılıyordum neden geçmiyor bunlar diye ama en azından nedenini öğrenmiş oldum aranizda bu problemi yaşayan var mı ?

X