Sivilceli Ciltler sivilceye karşı cilt temizleyici+benzoyl peroxide 2.5%+ nemlendirici-mükemmel bir şey

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Lilacc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2011
158
0
Arkadaşlar sivilcelerden eziyet çekenlerden biri de benim.Gitmediyim kozmetolog kalmadı.Hiç kimse bana sivilcelerin neden çıktığını, hangi türleri olduğunu ,söyleyemedi.Bir süre işe yarayan prosedurler sonradan yeniden aynı yere döndük.Bir defasında tesadüfen internetde bir site buldum.Burda ismini vermiyeceyim ama resmen sivilcelere bakış açımı değiştirdi.İlk kez sivilcelerin hangi türleri olduğunu,hangilerinin skarlara getirip çıkardığını öyrendim.Benim yüzümde hep gözle görülmeyen böyle elle dokunduğunda ciltimin altında binlerce küçük küçül kabarıklar oluyordu.Basınca yağ çıkıyordu.Meğerse onlar da sivilceymiş ama iltihapsız sivilcelermiş.Neyse formul şu-- sabun,alkol içermeyen cilti kurutmayan cilt temizleme jeli+ benzoyl peroxide 2.5 % +iyi yağ içermeyen bir nemlendirici krem.bu formulu yıllardır yüzünde sivilceler için her şeyi deneyen, yıllardır bu işin araştırmasını yapan Daniel adında biri bulmuş.ve sivilcelerinden tam anlamıyla kurtulmuş.Bunu tüm dünyaya yaymaya ,insanlara yardım etmeye karar vermiş.Küçük bir blog yapmış,şimdiyse dünyanın en meşhur akne sitesi oldu.Orda insanların Dana yazdığı güzel sözleri ve memnunluklarını okuyunca ben de denemeye karar verdim.Şuan 4 hafta olucak,o kadar memnunum ki, anlatamam.Ben de Dan gibi sizlerle paylaşmak istedim.Yalnız P.bakterileri öldürmekle kalmıyor aynı zamanda cilddeki porların kapanmasını önlüyor,yağ ihracını dengeliyor.AKnelerin tek sebebi bakteriler değil arkadaşlar,yüzümüzün fazla yağ(sebum) ihracı porların tıkanmasına getiriyor.Böylelikle her kesin yüzünde buluna bilecek bakteriler bizde rahatlıkla sivilceler yaratıyor.Ne sorunuz varsa cevaplamaya hazırım.Tabi bu formulu hep yapmalısınız.Çünki akneli cilt genetik bir şey.Annen babanızda olmuşsa sizde de olur.Eğer bakımını yapmazsanız yine eski haline dönür.

Son düzenleme:
benzoyl peroxide 2.5 % cnm bunu nerden bulucaz?

ben eczaneden aldım.Benzac AC ismiyle satılıyor.2.5%lik bulamadığım için 5 %lik almak zorunda kaldım.tabii 2.5lik de 5% kadar güçlü etki gösteriyor , o yüzden cildi 5%likle yüklemenin anlamı yokmuş.çünki ilk zamanlar benzoyl peroxide cilde uygunlaşana kadar bir kaç hafta kuruluk soyulma falan oluyor bir de.ama nemlendiriciyle karşısını ala biliyorsun.cilt buna uygunlaşdıkdan sonra geçip gidiyor.benim yaşadığım yerde bulamadım 2.5%lik.o yüzden sitenin kendisinden ürünleri almayı düşünüyorum.onlar bu 3lüyü satıyorlar hem de.hem de çok-çok daha ucuza.Californiyadan getiriliyor.

X