Saç Rengi ve Saç Boyama Siyah Saç Nasıl Kumral Olur?

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.146
1.981
Saç rengiyle oynamak, saçta değişimler yapmak her kadının uğraşları arasındadır. Tene göre uygun saç rengi belirlemek ve bu rengi saça uygulamak biz kadınları mutluluğa ulaştıran bir yoldur. Ancak malesef ki var olan rengi istediğimiz bir renge dönüştürmek her zaman çok kolay olmamaktadır.
sac69.jpg

Özellikle siyah saç bu zorlu renkler listesinin başında yer almaktadır. Siyah saç rengine sahip bayanlar genellikle bu saç renginin zorluklarından şikayet etmektedir. Özellikle siyah saçı kumral bir renge dönüştürmek kolay bir süreç değildir. Eğer saçlarınız siyah renkte ise ve kumrala dönüşmelerini istiyorsanız malesef ki sadece saç boyası ile bu süreç tamamlanamamaktadır. Peki siyah saçtan nasıl kurturulur?

Siyah renkte bir saça sahipseniz oryalle saçlarınızı açmadan bu saç renginden kurtulmak mümkün değildir. Saç boyası ile bu renk değiştirilemez çünkü saç boyası ile boyanmış bir saçı tekrar saç boyası ile açabilmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca kumral renge dönüştürülmek istenilen saçta kına olmamasına dikkat edilmelidir. Kına olan saçı açmak mümkün değildir ve uzamasını beklemek gerekmektedir.

Siyaha boyanmış bir saçı açmak ancak oryal ya da saç açıcı adı verilen ürünler ile saç kusturularak yapılmaktadır. Bu nedenle toz açıcı hazırlanıp siyah renkteki saçlara açma boyama işlemi yapılır. Genellikle siyah renkteki saçlar eğer saç çok fazla üst üste boyanmış ise çok fazla açılmamaktadır. Fakat saçın koyu sarı tonlarına doğru açılma şansı da vardır. Saçlar bu tona yakın açıldığında istenilen kumral renk tonlarına dönüş yapılabilmektedir. Fakat normal şartlarda ilk açılma işleminden yaklaşık 15 gün sonra boya yapılır. Kumral renge dönen saça ancak bir iki boyadan sonra röfle, balyaj gibi işlemler yapılabilir.

Siyah renkte saça açma boyama işlemi yapılarak saç rengi açılmak isteniyorsa bilinmelidir ki bu saçta yıpranmaya yol açmaktadır. Özellikle kurumaya sebep olmaktadır. Bu yüzden saç açma işlemi uygulanacağı zaman uygulanacak işlemler saç telinin kalınlığı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. İnce telli saçlar daha kolay açılır ancak yapısı itibariyle açma işleminde yıpranmalar daha çok olacaktır bu yüzden sonrasında ek bakım gerektirebilir.