Saç Rengi ve Saç Boyama Siyahtan açıcısız dönme maceram (resimli)

şimdii özelden de yazmıştım aslında ama ben bugün bi şey yaptım :KK70:
saçlarımın kendi rengi koyu kahve ve geçen yıl siyaha boyadım birkaç defa ama boyamayı bırakalı da en az 6 ay olmuştur, devamlı da kestim saçlarımı siyah boyanın gittiğinden çok emindim geçen ay sırf meraktan avonun 12.01 ine boyadım ama o da ne!
dipler turuncu karamel arası abidik gubidik bir renk(boya renklerini bilmediğimden şu anki saç rengimi tarif edemiyor olmam yüksek ihitimal)
uçlar da dalgalı dalgalı siyah ama ilginç bi halde dipten uca doğru koyulaşıyor rengi, yıpranma da olmadı çok şükür dökülme vs de.
bugün de gittim kozmetik dükkanına anlattım durumu uçları nasıl açabilirim dedim kadın koleston yoğun açıcıyı tutuşturdu elime aldım çıktım ama korkuyorum ben açıcıdan yahu :S
bi kere denemiştim de akıllı kafam tüpte açıcıyı sallayıp sallayıp kapağını açınca kola gibi fışkırmıştı odanın her yeri lekelendi pis koktu, siyah perdede çamaşır suyu etkisi yapan şey saçımı ne yapar diye korkup tekrar denememiştim.
ben şimdi bu beyaz sabun, krem, kepek şampuanı bakım yağı gibi desteklerle saçlarımın uçlarını açabilir miyim acaba?
kendi saç rengim koyu olduğu için emin olamadım açılır mı ne kadar zamanda açılır bir de?
palette yoğun açıcı hiç yıpratmadı yazmışlar forumda ama koleston için yazılanlar çok fena bunu verip yerine ne alayım ben şimdi bana akıl verin lütfen :KK43:

şimdii özelden de yazmıştım aslında ama ben bugün bi şey yaptım :KK70:
saçlarımın kendi rengi koyu kahve ve geçen yıl siyaha boyadım birkaç defa ama boyamayı bırakalı da en az 6 ay olmuştur, devamlı da kestim saçlarımı siyah boyanın gittiğinden çok emindim geçen ay sırf meraktan avonun 12.01 ine boyadım ama o da ne!
dipler turuncu karamel arası abidik gubidik bir renk(boya renklerini bilmediğimden şu anki saç rengimi tarif edemiyor olmam yüksek ihitimal)
uçlar da dalgalı dalgalı siyah ama ilginç bi halde dipten uca doğru koyulaşıyor rengi, yıpranma da olmadı çok şükür dökülme vs de.
bugün de gittim kozmetik dükkanına anlattım durumu uçları nasıl açabilirim dedim kadın koleston yoğun açıcıyı tutuşturdu elime aldım çıktım ama korkuyorum ben açıcıdan yahu :S
bi kere denemiştim de akıllı kafam tüpte açıcıyı sallayıp sallayıp kapağını açınca kola gibi fışkırmıştı odanın her yeri lekelendi pis koktu, siyah perdede çamaşır suyu etkisi yapan şey saçımı ne yapar diye korkup tekrar denememiştim.
ben şimdi bu beyaz sabun, krem, kepek şampuanı bakım yağı gibi desteklerle saçlarımın uçlarını açabilir miyim acaba?
kendi saç rengim koyu olduğu için emin olamadım açılır mı ne kadar zamanda açılır bir de?
palette yoğun açıcı hiç yıpratmadı yazmışlar forumda ama koleston için yazılanlar çok fena bunu verip yerine ne alayım ben şimdi bana akıl verin lütfen :KK43:

:KK1::KK1::KK1:
açıcının fışkırması olayına çok güldüm :KK1:

Yüksek ihtimalle saçındaki siyahlar gitmemiş
Siyah boyalı saçlarda uçlar çok zor açılır
Açıcıyla bile koyu kalabiliyor
Diplerde saçın kendi yağı ve ısısı fazla olduğu için dipler daha fazla açılır o yüzden turuncumsu bir renk olmuştur
Zaten koyu kahve saça direkt 12 gibi açık bi renk tutmazdı :/

Açıcı kullanman şart malesef
Evet beyaz sabunla ve diğer yöntemlerle uçlarındaki siyahı soldurabilirsin
Doğal saçı açmazlar ama boyalı saçtaki boyayı soldururlar

Koleston çok kurutur saçı palettenin açıcısı çok daha iyi
Kolestonun boyaları da çok kurutuyor zaten
Koleston yerine palette kullan bence de
Geçen gün forumda bir arkadaş doğal koyu kahve saçlarını tek seferde açık turuncu/sarı tonuna kadar açtı
En son boyadığın renk az da olsa rengi kırmıştır zaten açıcıyla daha iyi sonuç alırsın

Açıcıyı 30 dk'dan fazla tutma,saçlarını folyo vs gibi şeylerle kapatma açıcı varken ve içine az bişey badem yağı ekle
10 dk'da bir de kontrol et bir kaç telini çekerek
Lastik gibi uzamaya başlamadığı sürece yanma yıpranma olmamış demektir

Son düzenleme:
:KK1::KK1::KK1:
açıcının fışkırması olayına çok güldüm :KK1:

Yüksek ihtimalle saçındaki siyahlar gitmemiş
Siyah boyalı saçlarda uçlar çok zor açılır
Açıcıyla bile koyu kalabiliyor
Diplerde saçın kendi yağı ve ısısı fazla olduğu için dipler daha fazla açılır o yüzden turuncumsu bir renk olmuştur
Zaten koyu kahve saça direkt 12 gibi açık bi renk tutmazdı :/

Açıcı kullanman şart malesef
Evet beyaz sabunla ve diğer yöntemlerle uçlarındaki siyahı soldurabilirsin
Doğal saçı açmazlar ama boyalı saçtaki boyayı soldururlar

Koleston çok kurutur saçı palettenin açıcısı çok daha iyi
Kolestonun boyaları da çok kurutuyor zaten
Koleston yerine palette kullan bence de
Geçen gün forumda bir arkadaş doğal koyu kahve saçlarını tek seferde açık turuncu/sarı tonuna kadar açtı
En son boyadığın renk az da olsa rengi kırmıştır zaten açıcıyla daha iyi sonuç alırsın

Açıcıyı 30 dk'dan fazla tutma,saçlarını folyo vs gibi şeylerle kapatma açıcı varken ve içine az bişey badem yağı ekle
10 dk'da bir de kontrol et bir kaç telini çekerek
Lastik gibi uzamaya başlamadığı sürece yanma yıpranma olmamış demektir

ama baya fışkırdı o anki şaşkınlığımı bir görseydin :KK1::KK1::KK1:
yarın gidip palette alayım o zaman satıcı kadını gözüm hiç tutmamıştı zaten hain tombul koleston iyi iyi diye tutturdu :KK20:
bu sefer açıcıyı boya kasesinde karıştırayım değil mi üstünde çalkalayın yazıyor da ben korkuyorum yine aynı şey olur diye :26:
saçlarım mavi kutuya emanet bakalım nasıl olacak :18:

ama baya fışkırdı o anki şaşkınlığımı bir görseydin :KK1::KK1::KK1:
yarın gidip palette alayım o zaman satıcı kadını gözüm hiç tutmamıştı zaten hain tombul koleston iyi iyi diye tutturdu :KK20:
bu sefer açıcıyı boya kasesinde karıştırayım değil mi üstünde çalkalayın yazıyor da ben korkuyorum yine aynı şey olur diye :26:
saçlarım mavi kutuya emanet bakalım nasıl olacak :18:

Bence de bi kasede karıştır :KK1::KK1:
Açtıktan sonra durumunu haber verirsin

Merhaba kızlar bugun koleston kopuk boyayla saclarımı siyaha boyadım.Cok yapay oldu peruk gibi duruyo bde yarısı kahve yarısı siyah olmus tam boyamamısım:KK5: gidip kuaforde boyatıyım diyorum ama yanmasından korkuyorum ya ne zaman boyatmalıyım?

Merhaba kızlar bugun koleston kopuk boyayla saclarımı siyaha boyadım.Cok yapay oldu peruk gibi duruyo bde yarısı kahve yarısı siyah olmus tam boyamamısım:KK5: gidip kuaforde boyatıyım diyorum ama yanmasından korkuyorum ya ne zaman boyatmalıyım?

Biraz ara vermeni tavsiye ederim en azından biraz solsun rengi
Kuaför açıcı kullanmadan tek seferde açamaz saçı o yüzden çok yıpranması hatta yanması kaçınılmaz olur
Burada paylaştığım yöntemleri bir süre dene,daha sonra rengi açtır

Çok güzel açmışssın saçı gerçektennn

Teşekkür ederim :93:

Biraz ara vermeni tavsiye ederim en azından biraz solsun rengi
Kuaför açıcı kullanmadan tek seferde açamaz saçı o yüzden çok yıpranması hatta yanması kaçınılmaz olur
Burada paylaştığım yöntemleri bir süre dene,daha sonra rengi açtır

Teşekkür ederim :93:

yıkadıkca acılır dimi ya cok kotu degil aslında gozum alısmadı sanırım

bugday tenliyim ama siyah daha beyaz gosterdi beni hosuma gitti :KK61: kaslarım cok acık renk kaldı ama soruyorum herkese benden baska kimseyi rahatsız etmiyo

bugday tenliyim ama siyah daha beyaz gosterdi beni hosuma gitti :KK61: kaslarım cok acık renk kaldı ama soruyorum herkese benden baska kimseyi rahatsız etmiyo

İlk kez boyadıysan o kadar koyu,gözün henüz alışmamıştır
Siyah sert bi ifade yaratır bir de
Zamanla daha da beğenebilirsin

Açık renk saç koyu renk kaş batıyor göze
Tersi pek sorun olmuyor

Son düzenleme:
İlk kez boyadıysan o kadar koyu,gözün henüz alışmamıştır
Siyah sert bi ifade yaratır bir de
Zamanla daha da beğenebilirsin

Açık renk saç koyu renk kaş batıyor göze
Tersi pek sorun olmuyor
[/QUO

tesekkur ederim alısamadm evet kimisi de begenmedi moralim cok bozuk:2:

Son düzenleme:
Hint kınası ve siyah boya aynı anda uyguladınız sanırım ? ve kepek şampuanı kullanmışsınız? Kepek şampuanı hint kınasına etki ettimi :KK17::18:

Hint kınası ve siyah boya aynı anda uyguladınız sanırım ? ve kepek şampuanı kullanmışsınız? Kepek şampuanı hint kınasına etki ettimi :KK17::18:

Akmış siyah üzerine hint kınası yapmıştım
Bir süre sonra da tekrar siyah boyayla boyadım
Daha sonra açmak için yazdığım doğal yöntemleri uyguladım baya soldu rengi
Uçlarından birkaç kere aldırmak dışında saçımı kestirmedim
Yani hint kınasını da akıtmış oluyor bu yöntemler
En azından soldurdu iyice,yer yer baya açılmalar oldu
Sonra da bahsettiğim boyalarla boyadığımda siyahtan tamamen kurtulmuş oldum

Tesekkurler..:KK39:
Pekı sıyah hınt kınası ustune hıc bı ıslem uygulamadan, kepek sampuanı + beyaz sabun kullanmak etkı edermı kı :18:

Saçlarımı uzuun yıllar siyaha boyayan biri olarak
artık başka renkler denemek istediğim için siyahtan kurtulmaya karar verdim
Açıcı kullanmayı çoğu kez düşündüm
fakat yıllarca boyanmış,yıpranmış ve ince telli saçlarımın kopmasından korktuğum için bir türlü cesaret edemedim
Ben de doğal renk soldurma yöntemleriyle,yavaş yavaş daha açık renklere boyayarak daha açık bir renk elde etmeyi başardım
Ama siyahtan açıcısız dönmek için sabır ve zaman gerektiğini de belirteyim
Bir anda dönmek sadece açıcı kullanarak olur ve saçlar çok fazla yıpranabilir

Saçımın kendi rengi açık küllü kumral ;
Eki Görüntüle 285291

Üzerine birkaç sene boyadığım mavi siyah;
Eki Görüntüle 285292

Daha sonra siyah hint kınası ve siyah boya;
Eki Görüntüle 285293

Bu saç rengi aktıktan sonra kullandığım lacivert boya;
Eki Görüntüle 285294

Bundan sonra saç rengimi açmaya karar verdim :KK31:
Sık sık beyaz sabun ile yıkadım saçlarımı
Daha sonra kepek şampuanı kullandım rengini soldurmak için
Sık sık saçlarımı yıkadım ve çok fazla saç kremi kullandım

Bu arada yıpranan saçlarım için saç bakım yağları kullandım
Aktarlarda satılan içinde saça iyi gelen birçok yağ bulunan bir karışımı kullanıyorum
Bu yağ bakımları da saç boyasını soldurdu
Sonuç olarak saç rengim;
Eki Görüntüle 285295
Eki Görüntüle 285296
Eki Görüntüle 285297

Daha sonra şampuanımın içine çamterebentin ekledim
Bu da saç rengimin açılmasını sağladı
Resimde de görüldüğü gibi lacivert aktıkça kızıl-mor bir renk aldı (kendi saç rengim üzerinde mor,siyah boya üzerinde kızılımsı bir koyu kahve oldu)

Ben de rengi biraz daha kırmak ve kızıllıkların azaltmak için tüp boyaların ekstra açıcı serisinden yoğun küllü çok açık sarı renklerini aldım ve boyadım
Boyaların marka ve numalararı :

Akos Süper Açıcı Seri S.10 GÜMÜŞ
Lilafix 911.2 Ekstra Açıcı Viyole Sarı

Eki Görüntüle 285298

Boyadıktan sonra sonuç;
Eki Görüntüle 285299
Eki Görüntüle 285300
Eki Görüntüle 285301

Şuanda saçlarım bu şekilde
Daha birkaç gün sonra bir kez daha boyayacağım ve yazmış olduğum uygulamalara devam edeceğim
Renk baya bir açılmış durumda yoğun küllü almamın sebebi kızıllıkları biraz azaltabilmekti fakat hala kızıl yansımalarım var
Umarım tekrar boyadığımda tamamen kurtulurum
Bir sonraki boyamamda igora 0.22 turuncu azaltıcı da ekleyeceğim boyaya
Sonucu yazarım
Sorunuz olursa sorabilirsiniz yardımcı olurum :KK71:
Merhaba benimde siyah hint kınası var saçımda ama rengini açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

X