siz evde yokken başka birisinin evinizde kalması?

vasfiye teyze

Guru
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
642
1.236
34
Merhaba değerli kadınlar,

dün akşam arkadaşlarla gelişen bir sohbet üzerine bir de size sorayım dedim bu konuyu.
ben yurt dışında çalışıyorum, yani burada kampta kalıyoruz öyle salonu mutfağı olan bir yer değil. otel gibi düşünün, bir oda sadece...
bu detayı verdim ki iki ev varmış gibi anlaşılmasın.
diyelim ki Türkiyede bir ev kurdunuz ve senede bir gidebiliyorsunuz ya da 2 kez, toplamda 1 aylık. ve 2 sene sonra temelli döneceksiniz.
bu evin anahtarını sizin anneniz babanız kardeşiniz ya da eşinizin annesi babası kardeşine verir misiniz canları istediğinde ve istedikleri süre kadar konaklamaları için?
benim bu soruya cevabım "hayır vermem, ev sahibi evde değilse o eve kimse girmemeli" şeklinde oldu.(tabi yedek anahtar bırakılır ama konaklama niyeti için değil)
sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? verir miydiniz evinizin anahtarını?

inşallah benim de etrafımdakiler öyle olmaz. katılıyorum aynen böyle düşünüyorum da acaba sertmiyim diye de sormadan edemiyorum kendime. ben pek insan sevmem de işte...

Eşyaya değil insana düşkünüm şükürler olsun böyle şeyler hiç önemli değildir benim için. Veririm tabi ki, kalsınlar ne kaybederim. İşe yaradigim için daha da mutlu olurum 😍😍
aslında eşyaya düşkünlük değil benim düşündüğüm. sadece özel bir alan orası, ev sahibi yokken o niyetle bakıyorum ben olaya. insana da düşkün değilim orası da ayrı bir konu. :110:

aslında eşyaya düşkünlük değil benim düşündüğüm. sadece özel bir alan orası, ev sahibi yokken o niyetle bakıyorum ben olaya. insana da düşkün değilim orası da ayrı bir konu. :110:
Kk da ki özel alan meselesini anlayamayacagim bir türlü, özel ne olabilir ki? Tabak, çanak, koltuk, kanepe, en fazla iç çamaşırı olur. Eve gelenler de iç çamaşırımı açıp bakmazlar, bakarlarsa da kendi ayıpları. Bunlar bana basit hesaplar gibi geliyor, şükürler olsun çevremde böyle insanlar yok.

dün akşam arkadaşlarla gelişen bir sohbet üzerine bir de size sorayım dedim bu konuyu.
ben yurt dışında çalışıyorum, yani burada kampta kalıyoruz öyle salonu mutfağı olan bir yer değil. otel gibi düşünün, bir oda sadece...
diyelim ki Türkiyede bir ev kurdunuz ve senede bir gidebiliyorsunuz ya da 2 kez, toplamda 1 aylık. ve 2 sene sonra temelli döneceksiniz.
bu evin anahtarını sizin anneniz babanız kardeşiniz ya da eşinizin annesi babası kardeşine verir misiniz canları istediğinde ve istedikleri süre kadar konaklamaları için?
benim bu soruya cevabım "hayır vermem, ev sahibi evde değilse o eve kimse girmemeli" şeklinde oldu.(tabi yedek anahtar bırakılır ama konaklama niyeti için değil)
Ben kimseye anahtar vermek istemem hatta bu konuda çok sertim, yedek anahtar bile vermem. Olur ya eve hırsız girer, ev sahibinin içine şüphe düşer. Hiç gerek yok

Zor bir durum yoksa,kendilerine yetebiliyorlarsa vermem.
Yani anlattığıniza göre acta açıkta kalan yok şu durumda.
O halde herkes kendi evinde kalsın.
Zevki sefa eyleyip,hava değişimi isteyenler ise ; tatil köylerine,otellere,kaplıcalara gidip kalsınlar.
Ayrıca cekmecelerimiz var,iç camasirlarimiz var..
Ha millet benim donumu görmek için fırsat kollamiyor ancak ben rahatsız olurdum.

Son düzenleme:
Ben kimseye anahtar vermek istemem hatta bu konuda çok sertim, yedek anahtar bile vermem. Olur ya eve hırsız girer, ev sahibinin içine şüphe düşer. Hiç gerek yok
bu konu sıkıntı evet. sanırım çğrenciliğimden kalma bir alışkanlık, ev arkadaşlarım sürekli eşyalarımı karıştırdığı için benim düzenimde bir tabağın bile yeri değişse sinir oluyorum

Çok çok yakınlarım bir sınav, doktor görüşmesi vs. için kısa süreli konaklayabilir. Mesela abim şehir dışında yaşıyor buraya sınava gelecek olsa birkaç gün kalabilir. Böyle durumlar dışında kabul etmem. Neden kalır ki insan zaten başkasının evinde.
yukarıda da bahsedildiği gibi keyfi, tatil için kalanlar da çok sanırım :KK12:

Ben veririm ne olacak evimi yiyecek degiller ya bazi lari cekmecemde ic camasirlarim var demis bazilari donum var demis ne yapsinlar sizin kullanilmis ic camasirlarimizi
güven büyük bir problem şöyle düşlünelim orası aile konutu yazlık değil otel değil.. ne bileyim yani benim kafam bu yönde ısrar ediyor sanırım. belki de fazla katılık ama işte...

Zor bir durum yoksa,kendilerine yetebiliyorlarsa vermem.
Yani anlattığıniza göre acta açıkta kalan yok şu durumda.
O halde herkes kendi evinde kalsın.
Zevki sefa eyleyip,hava değişimi isteyenler ise ; tatil köylerine,otellere,kaplıcalara gidip kalsınlar.
Ayrıca cekmecelerimiz var,iç camasirlarimiz var..
Ha millet benim donumu görmek için fırsat kollamiyor ancak ben rahatsız olurdum.
aslında şu an böyle bir durum içerisinde değilim ama yakın gelecekte olebiliriz. arkadaşlar ile sohbet konusuydu ve iki farklı fikri sert şekilde savunanlar oldu.acaba dedim KK kadınları bu konuda ne düşünüyor :cool:

Yurtdışında yaşıyorum,
Türkiye’de bir evim var ve bu sorunun cevabı kalacak kişiye göre değişir bende :)

Sevdiğim biriyse, abim mesela, istediği kadar kalabilir.
Ne amaçla olursa olsun.
Sevmediğim biriyse kapısından geçmesine müsade etmem.
Ayrıca bende KK’daki yatak odası mahremiyetini bir türlü anlamadım gitti, diğer odalardan farkı ne?
Aaa burda fanfinifinfon yapılıyor gözüyle bakmak bana sapıkça geliyor ayrıca mesele oysa diğer odalara da girilmesin çünkü insan hep aynı yerde sevişmiyor😂

Tabi ki ailelerime veririm.

X