Aile Planlaması Siz Hangi Korunma Yöntemleri İle Korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

HER NEDENSE YAZINI OKUYUNCA TÜĞLERİM DİKEN DİKEN OLDU.ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM.BU KONUDA O KADAR ÇOK ŞEY OKUYORUM Kİ BEN 1 YIL KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM HAPI.DOKTORUM 10 YIL KULLANMIŞ.AMA YİNEDE İNSANIN AKLINDA BİSÜRÜ SORU İŞARETİ KALIYO.NE DİYEYİM ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.2 YIL HAP KULLANIP HEMEN HAMİLE KALANLAR DA VAR.AMA ....................................................:uhm:

Canım herkesin yapısı bünyesi farklı kimisi düşüğe kürtaja hapa rağmen hamile kalabiliyor. kimisi de Hiç bir hap kullanmamış olmasına kürtaj vs. olmamasına rağmen kalamıyor. Sen sıkma canını inşallah olur.En iyisi doktor tavsiyesiyle size en uygun hapı yöntemi bulmak.

Arkadaşlar iğne kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Ablam 3 aylık iğne yaptırıyordu aşırı kilo aldı. Adet olamadı. 6-7 ay geçti aradan şiddetli ağrı ile beraber kanaması oldu. Düşük den şüphelendik. Alelacele doktora yetiştirdik. dktoru iğne kullanmanın pek doğru olmadığını söylemiş. Kanamanın sebebide adet olamdığı için içerde pis kanın birikmesi. Allah korusun daha kötü sonuçlarlara karşılaşılabilir. Lütfen lütfen kendinizi iyi takip edin. doktorunuzla aklınızda kalan herşeyi konuşun. Hiç bir bayanın üzülmesini istemem bu sebeplerden dolayı. İşin ucunda annelik var.

zaten Doktorlarda Pek Iğne Tavsiye Etmiyor.doktora Danişmadan Hiçbir Korunma Yöntemini Kullanmayin

Bende 4 ay felan yasmin kullanmıştıkm şuan hiç bişi kullanmıyorum yasmin yeni başlayanlar için güzel bir hap fazla yan etkisi olmuyor.

Bence artık doktorlara da çok güvenilmiyor. hem bi kere doktorum kendi kullanmış ben neden kullanmıyım demek yanlış bence. herkesin bünyesi, vücudu farklı. En güzeli doğal yöntemler,ilaç kulllanmamak en iyisi bence

beyazmelek selam,
benim 1 yaşında bir oğlum var ,eşim korunuyor ama tedirginim yasmin düşünüyordum ben ginera nasıl kilo yapıyormu tamda hamilelik kilolarımdan kurtulurken kilo almak istemiyorumda.sen mümnunsun sanırım doğal mı bu hap.

canım benim kızım doğduktan sonra spralle korundum.evet çok rahat ettik.amaaaaaa çıkartalı 1,5 yıl oldu ve ben hamile kalamıyorum:KK43:(((((( oysaki her yıl kontrole gittim.enfeksiyon falan varmı diye.olmamasına rağmen sorun yarattığını düşünüyorum.asla tavsiye etmem.heleki doğum yapmamış birine hiç önermiyolar

Bende evleneli 8 ay oldu ve kondomla korunuyoruz.Bu zamana kadar alternatif yolları da düşünmedik değil,ama birçoğunuzun dediği gibi hepsinin yan etkisi ve bırakınca hamile kalamama riski var, sanırım en iyi korunma yöntemi kondom.
Üstelik alışınca çok da fazla fark etmiyor,en azından çarşaflarınız temiz kalıyor :)

sana aynen katiliyorum.. heleki carsaf konusunda.. bende 1 bucuk sene doguk kontrol hapi kullandim.. doktorum,un tavsiyesi üzerine araya bi alti ay ara koymam gerekiyordu.. bu arada da kondom kullanmaya basladik.. acikcasi daha rahat .. baslarda biraz tuhaf geliyor ama insan cabuk alisiyor.. bu alti tamamladikdan sonra bütün korunma yöntemlerini bi kenara birakip bebegimize yönelicez insallah.. rabbimden hayirlisi..:nazar:

yani bizde kondom kullanıyoruz ama yinede tedirginim yani sizce koruma oranı hapa göre dahamı iyi kullanım açısında bir problem yok alışılıyor ama ben koruma derecesine takmış durumdayım ve gebe kalmak istemediğimden tekrar yakın bir zamanda hapa yöneliyorum hiç kondomla korunup hamile kalan duydunuzmu mesela kızlar(patlama yırtılma vakaları dışında yalnız diyorum)

Merhaba ben de merak ediyorum,bir tehlikesi var mı kondomun?Şu üç aylık iğnelerden kullananınız varsa 35 yaş üzeri için uygun mu bu iğneler?

iğneler Pek Tavsi Edilmiyor Canim.kendine Uygun Korunma Yöntemi Için Jinekoloğundan Yardim Isteyebilirsin

beyazmelek selam,
benim 1 yaşında bir oğlum var ,eşim korunuyor ama tedirginim yasmin düşünüyordum ben ginera nasıl kilo yapıyormu tamda hamilelik kilolarımdan kurtulurken kilo almak istemiyorumda.sen mümnunsun sanırım doğal mı bu hap.

MERHABA TATLIM BEN GİNERA KULLANIYORUM 8 AYDIR VE ÇOK MEMNUNUM Bİ ARA YASMİN Mİ KULLANSAM DEDİM AMA 2 GÜN İÇEBİLDİM DÜNYAMI KARARTTI.BANA GÖRE EN İYİ HAP GİNERA BEN KİLO ALMADIM CANIM.İLK 1-2 AY HAFİFİ Bİ ÖDEM OLUŞTURDU BENDE 1-2 KİLO KADAR AMA ŞU AN VUCUT ALIŞTI HERALDE HAPA BAŞLARRKEN Kİ KİLOMDAYIM HEP.HATTA 1-2 Ka.s.İLO ZAYIFLADIM.

Konuyla tam alakalı değil ama ertesi gün haplarının bi zararı var mı acaba arkadaşlar?

MERHABA TATLIM BEN GİNERA KULLANIYORUM 8 AYDIR VE ÇOK MEMNUNUM Bİ ARA YASMİN Mİ KULLANSAM DEDİM AMA 2 GÜN İÇEBİLDİM DÜNYAMI KARARTTI.BANA GÖRE EN İYİ HAP GİNERA BEN KİLO ALMADIM CANIM.İLK 1-2 AY HAFİFİ Bİ ÖDEM OLUŞTURDU BENDE 1-2 KİLO KADAR AMA ŞU AN VUCUT ALIŞTI HERALDE HAPA BAŞLARRKEN Kİ KİLOMDAYIM HEP.HATTA 1-2 Ka.s.İLO ZAYIFLADIM.

beyazmelek merhaba,
canım bu kullandığın hap sigara içenler içinde uygunmu etkinliği azalıyormu biliyormusun?
Ben 3 gündür kullanıyorum yasmini bir etkisi olmadışimdilik.

beyazmelek merhaba,
canım bu kullandığın hap sigara içenler içinde uygunmu etkinliği azalıyormu biliyormusun?
Ben 3 gündür kullanıyorum yasmini bir etkisi olmadışimdilik.

CANIMMM,,
TÜM DOĞUMKONTROL HAPLARI MARKASI NE OLURSA OLSUN SİGARA İÇEN KİŞİYE PEK TAVSİYE EDİLMİYOR.YANİ SİGARRAAA VE DOĞ.KON.HAPI BİRLİKTE KULLANMAK ÇOK TEHLİKELİ SONUÇLARA NEDEN OLABİLİYOR.ETKİNLİĞİ AZALMIYOR AMA DAMAR TIKANIKLIĞINA FALAN YOL AÇIYOR..
YASMİN BENDE ACAYİPkafamçokkarıştıBAŞDÖNMESİ YAPTI CANIM.BİDE BULANTIII
SENDE YAN ETKİSİ OLMADIYSA KULLAN YASMİNİ AM DEDİĞİM GİBİ SİGARA KULLANIYORSAN EĞER Bİ DOKTORA DANIŞŞ:sm_confused:

CANIMMM,,
TÜM DOĞUMKONTROL HAPLARI MARKASI NE OLURSA OLSUN SİGARA İÇEN KİŞİYE PEK TAVSİYE EDİLMİYOR.YANİ SİGARRAAA VE DOĞ.KON.HAPI BİRLİKTE KULLANMAK ÇOK TEHLİKELİ SONUÇLARA NEDEN OLABİLİYOR.ETKİNLİĞİ AZALMIYOR AMA DAMAR TIKANIKLIĞINA FALAN YOL AÇIYOR..
YASMİN BENDE ACAYİPkafamçokkarıştıBAŞDÖNMESİ YAPTI CANIM.BİDE BULANTIII
SENDE YAN ETKİSİ OLMADIYSA KULLAN YASMİNİ AM DEDİĞİM GİBİ SİGARA KULLANIYORSAN EĞER Bİ DOKTORA DANIŞŞ:sm_confused:

canım anladım demek değil yasmindede 35 üstünde diyor ama illaki problem olur değilmi?ne yapsamacaba,bu kadınların korunma derrdi hiç bitmeyecekmi acaba????aslında benim eşimde korunuyor zaten ben garanti olsun diye kullanıyorum yasmini..

arkadaşlar ben 5yıldır falan ginera kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim doktorum tavsiye etmişti eger kullanmak isterseniz bu hap iyi

canım anladım demek değil yasmindede 35 üstünde diyor ama illaki problem olur değilmi?ne yapsamacaba,bu kadınların korunma derrdi hiç bitmeyecekmi acaba????aslında benim eşimde korunuyor zaten ben garanti olsun diye kullanıyorum yasmini..

O ZAMAN BENCE HAPI BIRAK EŞİN KORUNSUN CANIM

X