siz ne düşünüyorsunuz hanımlar?

suavea

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2007
689
5
"Dünyanın gelmiş geçmiş en veciz şahsiyetlerinden Oscar Wilde der ki: 'Evlilik, hayal gücünün zekâya karşı zaferidir. İkinci evlilik ise umudun tecrübeye karşı zaferidir.'
Bana sorarsanız evlilik, sevişmek için belediyeden icazet almak, bir sürü daraltıcı formaliteyle uğraşmak, eşşek yükü masraf yaptığın halde misafirlerin kusur bulabildiği ve arkandan dedikodunu yapabildiği bir düğünde bir sürü insanı yalapşap öpmek zorunda kalmak, yanılıp da bir adamı sevdin diye çoğu zaman haddinden fazla mütecessis koca bir sülaleyle birlikte yatağa girmek, sonunda da yine büyük bir ihtimalle hayal kırıklığına uğramak ve sıkılmak, sıkılmak, sıkılmaktır."

ALINTIDIR

evlilik aynı ekmeği bölerek yemek, vereceğin kararlara yanındakinide dahil etmek, aynı beden aynı yürek olabilmek bence
senin alıntınıda yabana atmamak gerek ama şuan içimden böyle demek geldi..inşallah hep böyle düşünürüm:))
isteyen çiçek görür isteyen böcek bakış açısı birazda

evlilik aynı ekmeği bölerek yemek, vereceğin kararlara yanındakinide dahil etmek, aynı beden aynı yürek olabilmek bence
senin alıntınıda yabana atmamak gerek ama şuan içimden böyle demek geldi..inşallah hep böyle düşünürüm:))
isteyen çiçek görür isteyen böcek bakış açısı birazda

aynen katılıyorum.25 sene bıktırmayıp daha da kenetlediyse bizi birbirimize,o halde çok güzel birşey.Önemli olan o iyi insanı bulabilmekte.

sana tamamıyle katılıyorum cerencim dogru insanı bululdugun zaman ekmegi bölmek deil ısırarakda yersinde :)) ya o dogru insan deilse..!

doğru insan değilse ekmeğin ne önemi var ki, isterse dünyanın en lezzetli ekmeği olsun. evlilik, iki kişilik düşünmedir, iki kişilik nefes almadır.........

alıntıya katılmıyorum.bence evlilik,kan bağı olmayan iki karşı cins için olabilecek en güzel ve en sağlıklı birlikteliktir..

"Dünyanın gelmiş geçmiş en veciz şahsiyetlerinden Bana sorarsanız evlilik, sevişmek için belediyeden icazet almak, bir sürü daraltıcı formaliteyle uğraşmak, eşşek yükü masraf yaptığın halde misafirlerin kusur bulabildiği ve arkandan dedikodunu yapabildiği bir düğünde bir sürü insanı yalapşap öpmek zorunda kalmak, yanılıp da bir adamı sevdin diye çoğu zaman haddinden fazla mütecessis koca bir sülaleyle birlikte yatağa girmek, sonunda da yine büyük bir ihtimalle hayal kırıklığına uğramak ve sıkılmak, sıkılmak, sıkılmaktır."

ALINTIDIR

Bunu kim söylemiş!

bende 18 yılldır evliyim eşim en iyi dostum, diğer yarım gibi Allah ömür verdiği sürece onunla devam etmek istiyorum bu yaşam yolculuğuna...
alıntı yazıda kimin yazdığı ile ilgili bir bilgi yoktu ilginç geldiği için sizinle paylaşmak istedim

2,5 yıllık evliyim canım.hala daha gözümüzün içine bakarız.Doğru insan sözüne katılıyorum ve sevgi öncelikli olarak emek vermektir diyorum.

Oscar Wılde çok gerçekçi yaklaşmış konuya aslında katılmamak elde değil.

evlilik en başta şanstır bence şansın iise ii insana düşmüşsen ii tanımlar yapılabilir ama şansın yoksa ii eşe düşmediyden yada sen ii değilsen evlilik çekilmez olur herşey kısmettir aslında kısmeten öteye gidiılmez imanın şartlarındandır değilmi kadere ve kazaya inanmak bende çok inanırım bu yüzden

X