Siz olsanız gider miydiniz?

Şu da var. Her ailesinin yanına gittiginde bende mi gitmek zorundayım? Şuan kuzeni için gidiyor. O ayrı tabi
Değilsin tabi ki ama aynı şehirde üç haftada bir misafir için gidersen iyi olmaz mı ? Şöyle düşün bazı şeyler eş hatri için çekilebilir. Gidince kendini çok anlatmazsin havadan sudan sohbet edersin geçer iki saat ne ki

Tamam ama bayramda da bir el öpmeye gidilir . Az çok sende benim konularımi biliyorsundur . Çok çok sorunlar yaşadım iki ayda bir gideriz ve kalırız bizde . Bu bayramda gidemeyecegim eşim gidecek o da beni yanlız bırakmak istemiyor bende endişelenmiyor değilim ama gitcdedim . Birkac gün kalacak. Bayramlarda misafir geldiğinde hiç sevmeseniz bile gidip gelmek iyi birşey . O muhtarlığıni artık size yapamiyor değil mi ? Önemli olan o . Bu kadar katı ve keskin olursan en çok sen zarar görürsün.
Biz arefeden yola çıkacağız. Bayramda burada yokuz.Bayram öncesi gitmeyi düşünüyordum ben.Şimdi gidersen, haftaya da gidersem, benim kv artık benim evde at koşturur. Birde benim 1 ay tatilim var. Artık sürekli çagırır. Ben zaten sürekli bizi esir alması, herşeye karışması yüzünden uzak duruyorum ondan.Geçen kardeşim bile şey dedi. Çok soguk davranıyorsun annesine dedi.Sıcak olmak istemiyorum ona. Onun yüzünden çok kavga ettik biz.İlk günlerim kavga ile geçti benim.
Muhtarlıgı bana yapamıyor. Nedeni ise, beni ne yüzyüze ne telefonda yakalayamıyor. İletişim cok az. İnan gıdınce onunla mutfakta bıle yalnız kalmıyorum
Ama eşime evimizle alakalı aklına ne gelırse sorar, ögrenır, yoksa meraktan ölebilir. İnan ben fatura kesim tarihimizi bilmiyorum, fatura miktarını bilmiyorum, kv biliyor.Aşırı rahatsızım onun bu davranışlarından. Uyardım düzelmiyor. Onunla sürekli görüşmek beni kötü etkılı yor.

ben giderdim sürekli giden biri olmadığınız için uzaktan gelen eşinizin görüşmek istediği kuzenle görüşmek için gittiğinizden başka beklenti olacağını sanmam olsa da sizin tavrınız net olursa sürdüremezler zaten

Biz arefeden yola çıkacağız. Bayramda burada yokuz.Bayram öncesi gitmeyi düşünüyordum ben.Şimdi gidersen, haftaya da gidersem, benim kv artık benim evde at koşturur. Birde benim 1 ay tatilim var. Artık sürekli çagırır. Ben zaten sürekli bizi esir alması, herşeye karışması yüzünden uzak duruyorum ondan.Geçen kardeşim bile şey dedi. Çok soguk davranıyorsun annesine dedi.Sıcak olmak istemiyorum ona. Onun yüzünden çok kavga ettik biz.İlk günlerim kavga ile geçti benim.
Muhtarlıgı bana yapamıyor. Nedeni ise, beni ne yüzyüze ne telefonda yakalayamıyor. İletişim cok az. İnan gıdınce onunla mutfakta bıle yalnız kalmıyorum
Ama eşime evimizle alakalı aklına ne gelırse sorar, ögrenır, yoksa meraktan ölebilir. İnan ben fatura kesim tarihimizi bilmiyorum, fatura miktarını bilmiyorum, kv biliyor.Aşırı rahatsızım onun bu davranışlarından. Uyardım düzelmiyor. Onunla sürekli görüşmek beni kötü etkılı yor.
Seni çok iyi anlıyorum ama şöyle bir durum var . Sen zaten mesafeyi yan yanayken bile koyarsan o beklenti içine giremez . Çok soru sorarsa anne ben bu sorulardan sıkılıyorum der geçersin . Şimdi şöyle düşün senin ailen de aynı şekilde problemli olabilirdi. Bence sizi ayırmaya çalışmıyorsa tek derdi evin içine karışmaya çalışmaksa emin ol o anlamış zaten senin karıştırmayacagini. Tabi ki sen daha iyi bilirsin ama her ne olursa olsun eşin ailesine giderken sürekli huzursuz olursa sende evde huzurlu olmazsın .

Sohbeti muhabbeti seviyorsa hemen kalmaz kesin. Benim annem babam da böyle ama uyumlular bu yönden işte. Biri sevip biri sevmiyorsa sıkıntı.
Ben çok sıkılıyorum.Eşimle konuştum. Bu arada eşimin kardeşi de sevgilisinin yanına gidecekmiş. Gidince pazartesiye kadar eve gelmez.O bile umursamıyor bu tarz şeyleri.
Eşimle konuştuk. Haftaya iki aileye de bayram öncesi gidelim diyoruz.

Seni çok iyi anlıyorum ama şöyle bir durum var . Sen zaten mesafeyi yan yanayken bile koyarsan o beklenti içine giremez . Çok soru sorarsa anne ben bu sorulardan sıkılıyorum der geçersin . Şimdi şöyle düşün senin ailen de aynı şekilde problemli olabilirdi. Bence sizi ayırmaya çalışmıyorsa tek derdi evin içine karışmaya çalışmaksa emin ol o anlamış zaten senin karıştırmayacagini. Tabi ki sen daha iyi bilirsin ama her ne olursa olsun eşin ailesine giderken sürekli huzursuz olursa sende evde huzurlu olmazsın .
Şimdi insanlar benim gitmemi bekliyor ya. Kaynım sevgilisinin yanına gidecekmiş. Yani gelen kuzeni görmeyecek. Pazartesiye kadar eve gelmeyecek. Ondan beklenmeyip, benden beklenmesi sinir bozucu.
Eşimle konuştuk. Haftaya iki aileye de bayramlaşmaya gidelim diyoruz.
Kv birşey sorduğunda artık eşim bile cevap vermiyor. O bile sıkılıyor. Bende geçiştirici cevaplar veriyorum.

Şimdi insanlar benim gitmemi bekliyor ya. Kaynım sevgilisinin yanına gidecekmiş. Yani gelen kuzeni görmeyecek. Pazartesiye kadar eve gelmeyecek. Ondan beklenmeyip, benden beklenmesi sinir bozucu.
Eşimle konuştuk. Haftaya iki aileye de bayramlaşmaya gidelim diyoruz.
Kv birşey sorduğunda artık eşim bile cevap vermiyor. O bile sıkılıyor. Bende geçiştirici cevaplar veriyorum.
Aslında ben gelin şunu yapmalı bunu böyle yapmalı olayına çok karşıyım . Ama sizin aranızda eşiniz var . Yani nasıl ifade edeceğimi bilemedim . Biz nasıl hatalar yapıyorsak anne babalsr da yapıyor. Yeri gelince bazen tahammül etmek emin olun uzun vadede size faydası olacak. Sizin de anne babanız belki bir gün hata yapacak . Bunu bilemeyiz .

Aslında ben gelin şunu yapmalı bunu böyle yapmalı olayına çok karşıyım . Ama sizin aranızda eşiniz var . Yani nasıl ifade edeceğimi bilemedim . Biz nasıl hatalar yapıyorsak anne babalsr da yapıyor. Yeri gelince bazen tahammül etmek emin olun uzun vadede size faydası olacak. Sizin de anne babanız belki bir gün hata yapacak . Bunu bilemeyiz .
Bende bu olaya çok karşıyım.Geçen bayram biz tatil planladık, sonra iptal ettik. Kaynım tatile gitti. Kv, iki çocugu da bayramda yok diye kahrolmuş, biz bayramda gidince içi rahatladı. Kaynıma laf eden yok. Eşimin amcası geldi geçenlerde. Eşim, gitsek mı ayıp olur falan dedi. Kaynım ama kv lerle aynı evde yaşamasına ragmen, eve bile gelmedı. Onu neden yadırgamıyorlar.
Ben başta kararsızım. Ama eşim kuzeni ile zaten samimi degilmiş. Ben hiçbir kuzenimle konusmuyorum diyor. Bu da şuradan cıktı. Kardesın ve kuzen cagır bıze, gencler olarak oturalım dedım. Kardeşim kızın yanına gıdecek dedı.kuzenın konuskan mı nasıl bırı dedım. Kuzenimle de konusmuyorum, bılmıyorum dedı. Son kararım haftaya gitmek😊Eşim bu durumu kesinlikle sorun yapmıyor. Halinden memnun

Bende bu olaya çok karşıyım.Geçen bayram biz tatil planladık, sonra iptal ettik. Kaynım tatile gitti. Kv, iki çocugu da bayramda yok diye kahrolmuş, biz bayramda gidince içi rahatladı. Kaynıma laf eden yok. Eşimin amcası geldi geçenlerde. Eşim, gitsek mı ayıp olur falan dedi. Kaynım ama kv lerle aynı evde yaşamasına ragmen, eve bile gelmedı. Onu neden yadırgamıyorlar.
Ben başta kararsızım. Ama eşim kuzeni ile zaten samimi degilmiş. Ben hiçbir kuzenimle konusmuyorum diyor. Bu da şuradan cıktı. Kardesın ve kuzen cagır bıze, gencler olarak oturalım dedım. Kardeşim kızın yanına gıdecek dedı.kuzenın konuskan mı nasıl bırı dedım. Kuzenimle de konusmuyorum, bılmıyorum dedı. Son kararım haftaya gitmek😊Eşim bu durumu kesinlikle sorun yapmıyor. Halinden memnun
O zaman tabi ki mutlu olacağınız şekilde yapın. Bazı çocuklardan niyeyse beklenti olmaz diğerinden herşey bekleniyor

Herkese merhaba. Size danışmak için konu açıyorum. Ben genel olarak kv ile mesafeli olmaya çalışıyorum.
3 hafta önce kvleri ve annemi oturmaya davet ettim. Bu arada çalışıyorum.
Eşimin amca kızı memleketten gelmiş.Bu akşam kvlere gelecekmiş. Eşimde kuzenini görmeye gidecek. Sizce benimde gitmem gerekiyor mu? Bu arada kvlere yatılı, yatısız sürekli birileri geliyor.
Bu arada yeni evliyken kv bizi saatlerce esir aldığı için, saatlerce oturma düşüncesi bile göğsümü sıkıştırıyor. Siz olsanız ne yapardınız?
Ayy bayıl istersen feriha :KK70:

Benim anlamadığım basit bir mevzuda bile bukadar hesap kitap işine girmenize ne gerek var ?

Anladığım kadarıyla mesafe koymaya çalışıyorsunuz bunu yetişkin bir birey olarak sözle de izah edebilirsiniz. Kv sizi davet mı etti işlerim var diye belirtin size misafir mı getirmek istedi müsait değilim deyin çok mu zor. Daha şimdiden bayram görmesi tasasına düşmüşsünüz altı üstü bir uğrayıp çıkacaksınız. Esiniz size karşı siz de ailesine karşı çok pasif duruyorsunuz.

Bahaneler ürettiginizde kimse inanmıyor emin olun dürüst olmanız daha makul.

X