siz olsanız ne yapardınız?

serminnyc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
39
6
Arkadaşlar Merhaba! Bizim bir derdimiz var. Ben görümcemden bir ay önce evlendim 1 ay sonra da o evlendi ben severek evlendim onunki görücü usulüydü. Her neyse düğünleri olmaya bir hafta kalmıştı görümceme hiçbir şey almamışlar biliyorsunuz bir çarşı mevzusu falan döner illa ki düğünden sonra demişler vs düğün olacak ertesi gün kına var görümcemin görümcesi beni istememiş kuaför için gelmesin demiş burdan bi patlama oldu neyse dediler susalım kız evlendi ertesi gün burnundan getirdiler kız aslında ailesinin ne bok olduğunu çözdü ama çocuğu sevmişti beni savunur demişti her neyse bunlar evlendi biz sürekli konuşuyoruz şöyle yaptı böyle yapıyor benim temizlediğim yeri kızına tekrardan temizletiyor vs kayınbabası kızın evini basıyor onu dövmeye kalkışıyor kız buna izin vermiyor oğlan hiçbir şekilde bişey demiyor susuyor her neyse kızın o gün annesi babası kayınvalidem ve eşi gidiyorlar götürmeye kız kabul etmiyor aradan biraz zaman geçiyor kız bunların evine karışmasını istemiyor haklı da kıza kayınbabası diyor ki ben ölene kadar karışırım gerekirse yatak odana da girerim bakarım diyor neyse o kavgadan sonra kayınbabası ben elimi ayağımı çekiyorum ne gelirim ne gelsinler diyor bu defa da kaynanası ve görümcesi çocugu doldurup görümcemin üstüne salıyorlar böyle devam ediyor 3 aylık evliyken hamile olduğunu öğreniyorlar kızın hiç sevinme vs yok kimse de en ufak bi neyse bunlar bu defa da hastane yüzünden kavga ediyorlar kayınbabası benim dediğim yere gidecek benden habersiz annesine dahi gidemez diyor kızı allem ediyorlar kullem ediyorlar ikna ediyorlar sonra aradan zaman geçiyor tabi kavgalar devam ediyor kızla eşi arasında doldurup gönderiyorlar işte konu bu defa bebeğin cinsiyetine dönüyor görümcemin bünyesi baya küçük daha 22 yaşında ve premetüre doğdu kendisi 18 yıl sonra doğmuş 3üzler her neyse kızı resmen delirtmeye çalışıyorlar yok ablamın eskilerini kullanır yok ismini babam koyar diye eşi resmen psikolojik şiddet uyguluyor fiziksel yok ama psikolojik olarak var neyse bu kıza 20 kişilik bir misafir ayarlıyorlar kızı amaçları rezil etmek kız 20 kişiyi de o hamile halinde güzelce ağırlıyor ertesi gün oluyor bunlar artık haddini aşıyor kız gelmek istiyor çocukta ben seni götürürüm diyor daha sonra da geliyor bırakıyor giderken de ben doğunca bakarım diyor burdan da eşim şey dedi sana çocugu beren kim deyince ne hali varsa görsün ben bakmam o zaman baksın diyor ordan da kayınbabası o bizim torunumuz değil diyor kız şuan çok perişan kafayı yemiş durumda bebek 4 aylık ne yapcam diyor doğduktan sonra çalışırım diyor ben bakarım diyor ama istemeyerek olmuş yani kızı resmen yatakta şey evde hizmetçi olarak kullanmışlar aynı durumu yaşayanlar ne yaptı bu kız nasıl düzelecek ?

Eşin kardeşine sahip çıkmıyor mu bu ne Allah korusun. Okurken perperişan oldum başta niye gelmedi hadi ailesini anladı eşinden destek bekliyordu sonra eşi de destek vermemiş bu kızı bu aileye bağlayan şey ne ? Şimdi artık çocukta var orta da valla bir handikapa girmiş ki cidden zor inşallah kurtulur. En temizi bebeğini de alıp baba evine gelmek onlara çocukta emanet edilmez anlattıklarınıza göre

Bencede en sağlam fikir anne ve babasinin destek olmasi ayni zamanda sizin kayinvalideniz ile kayinbabaniz oluyor.
degisik bi aileymis o gorumcenin gelin gittigi aile.
Keske bi uzun sure nisanlilik donemi gecirip birbirlerini tanisalardi.

Eşin kardeşine sahip çıkmıyor mu bu ne Allah korusun. Okurken perperişan oldum başta niye gelmedi hadi ailesini anladı eşinden destek bekliyordu sonra eşi de destek vermemiş bu kızı bu aileye bağlayan şey ne ? Şimdi artık çocukta var orta da valla bir handikapa girmiş ki cidden zor inşallah kurtulur. En temizi bebeğini de alıp baba evine gelmek onlara çocukta emanet edilmez anlattıklarınıza göre
tabiki de çıkıyor birazcık dikkatli okursan günah alma

X