Sizce ben keriz miyim aptal mıyım?

Neden babanız bu şekilde boşanmayı teklif etmiş? Bir sürü şahit var olan bitene dair. Sadece nafaka verip çekilsin bu evlilikten. Anneniz de o çok güvendiği bey ile başının çaresine bakar. Madem bu kadar güveniyor, bir de bu şartlar altında güvenmeyi denesin

İlk konunuza bakınca dedim ki Müge Anlıdaki hayatlar cidden yaşanıyormuşl
Bu nasıl anne?
Onu geçtim baba da nasıl bir baba? Nasıl eve adam alıyorlar umarsızca...
Babanın aylarca sesinin çıkmaması.. Şoktayım

Al kardeşini kurtarın kendinizi

Bilemiyorum. Benim karşi cinsten evli olmayan esiminde tanidigi arkadaslarim vardi bazilari 10 seneden fazladir arkadasim olan kisilerdi. Sirf eşim rahatsiz olmasin diye gorusmeyi kestim onlarada acikca acikladim. Ayni sekilde eşiminde evli olmayan kiz arkadaslariyla gorusmesini istemedim. Art niyetten ya da geri kafaliliktan degil ama ben rahatsiz olurum oyle seylerden. Ailecek gorusulecek evli arkadasa tamamim ama oteki turlusu bana ters geliyor. Heleki eve gelip gitmesi. Empati yapamadim acikcasi annenizle. Burada anlatilan durum bana cok asiri bir samimiyet ve uygunsuz geldi. Annenizde sizin aklinizla alay ediyor, aptal yerine koyuyor gibi. Ailesine sadakat duygusu yok bence. Bilemedim gercekten.

Anneniz parasiz ortada kalirsa adamda pesini birakir gibi adam buyuk ihtimal para icin etraflarinda geziyor.Ben babanizin yerinde olsaydim evi annnenizin ustune degil cocuklarin ustune yapardim.tabiki anneniz otursun. ama su an babanizda aradan cekilmis .Annnenizin elinde mal varligi olursa bu adam istedigini alana kadar pesini birakmayacak gibi

Ne okudum yahu ben.

Konu sahibi safsalak degilsiniz, sadece anne sevgisinden mahrum buyumus ve onay bekleyen bir kiz cocugusunuz, babaniz da muhtemelen ayni durumda.

Annenizin ustune gecen eve umarim aile konutu satilamaz serhi koydurmussunuz, diger gayrimenkuller ve mallar icinde tez vakitte ayni serhleri koydurun. Bunlardan sonra babanizla birlikte annenizin sadakatsizligini kanıtlar sekilde dava acin, nafaka falan da vermesin, o cok sevdigi "aşki" baksin.

14 yaşındaki kiz kardesiniz icin vasilikle uğraşmaniza gerek yok ki, direkt gelsin sizle kalsin, sonucta babaniz sizle ayni dusuncede ha kizcagizin resmi isleri icin babama da guvenmiyorum diyorsaniz bilemem.

Allah sabir versin, 2 kiz annesi olarak dehset icinde okudum basiniza gelenleri, umarim su an hersey yolundadir.

hanımlar selam
Ailemle ilgili konu açmıştım daha önce biliyorsunuz . Babam boşanma kararı aldı şimdilik ciddi görünüyor ama üç gün sonra biz yeniden deneyeceğiz diyebilir güvenemiyorum dava açana kadar da inanmam. Annemle baya birbirlerine hakaretler filan sinir krizli kavga etmişler yine diğer adam yüzünden. Babamın sanırım gözü açılmaya başladı babam adamla tartışmış anneme de görüşme demiş ama annem tartışma esnasında adamın arkasından gitmiş yalvarmış filan, babama o an ne oldu bilmiyorum ,aydınlandı mı ne , sen nabıuosın ya iyi misin sen demiş anneme yeter artık filan sineye çektim düzelmiyorsun demiş. Babam annemi evden kovmuş annem teyzemlere gitmiş ,beni teyzemin kızı aradı baya annen kötü ağladı filan dedi,asla gitmedim gitmem konuşmam affetmem de ! Ama onun içşn yine de üzüldüm içimde bi acı hissettim bana bu kadar zarar vermiş beni kardeşlerimi babamı elin adamı kadar saymamış bi kadının haline üzüldüğüm için kendimi aptal mal enayi hissediyorum. Kendime saygımı sorguluyorum
eşini mı aldatmış? yani babanı mı aldatıyor konu ne tam olarak?

yaşafoklsrımıx
hanımlar selam
Ailemle ilgili konu açmıştım daha önce biliyorsunuz . Babam boşanma kararı aldı şimdilik ciddi görünüyor ama üç gün sonra biz yeniden deneyeceğiz diyebilir güvenemiyorum dava açana kadar da inanmam. Annemle baya birbirlerine hakaretler filan sinir krizli kavga etmişler yine diğer adam yüzünden. Babamın sanırım gözü açılmaya başladı babam adamla tartışmış anneme de görüşme demiş ama annem tartışma esnasında adamın arkasından gitmiş yalvarmış filan, babama o an ne oldu bilmiyorum ,aydınlandı mı ne , sen nabıuosın ya iyi misin sen demiş anneme yeter artık filan sineye çektim düzelmiyorsun demiş. Babam annemi evden kovmuş annem teyzemlere gitmiş ,beni teyzemin kızı aradı baya annen kötü ağladı filan dedi,asla gitmedim gitmem konuşmam affetmem de ! Ama onun içşn yine de üzüldüm içimde bi acı hissettim bana bu kadar zarar vermiş beni kardeşlerimi babamı elin adamı kadar saymamış bi kadının haline üzüldüğüm için kendimi aptal mal enayi hissediyorum. Kendime saygımı sorguluyorum
Anneniz büyük bir yanlış yapmış. Evet yaptığı hata çok büyük ama anne , baba ne kadar da kötü olsa atamayız maalesef…. Annenize bu yaptığının çok kötü bir şey olduğunu boşanıp kendine acilen temiz bir hayat kurması gerektiğini anlatın . Doğru yola yönelmesini sağlayın lütfen …. Aksi taktirde o adama gidecek ve hayatı daha da perişan olacak . Sizin evlat olarak göreviniz annenizi bu pis durumdan kurtarmak olur …

X