Sizce ben yabani miyim?

Sevgilimin akrabalarının dayisi-yengesi vs bile doğum günlerini kutluyorum ben 😂

QUOTE="Mavaye, post: 76937452, member: 1156889"]
Çok teşekkür ederim. Zaten ailem akraba evliliğini hoş gören kişiler değil çok şükür. 🙂 Pasta da çikolatalıydı biraz da meyve serpiştirmişler.
Bence pastanın meyvesi az olduğu için kutlamadınız,ben size hak verdim😂😂
Sokakta bile doğum günü pastası dağıtsalar insan ağzının ucuyla yine doğum gününüz kutlu olsun der. Ne olacak sanki? Ayrıca 1969 doğumluysa ne olmuş yani? Kadın 55 yaşında sizden daha hayat dolu.🤷🏻‍♀️
[/QUOTE]
BU devirde sokakta pasta dağıtsalar ancak hayal.

Akrabalar konusunda yabani degilsiniz, akrabaniz diye insanlarla iyi gecinmek zorunda degilsiniz. Kizli erkekli arkadas gruplarindan kactiginiz noktada yabanisiniz. Korkmayin sizi yemeyecekler.

Hay kutlayınca elinize ne geçiyor sanki? Kutluyorsanız da sosyal medya üzerinden kutluyorsunuzdur. Sanal alemde çok da verimli olmaz zaten.
Evinize kadar gelen ve ekmeğini yiyip suyunu içtiğiniz insanın doğum gününü kutlayınca elinize bir şey geçmesi gerekmiyor. 23 yaşında sosyal hayattan bu kadar yoksun ve mıy mıy olmayi başarmakta sizin başarınız herhalde.

Ben yaşınızı küçük sandım. 20me kadar ben de pek içli dışlı olmayı sevmezdim, yaş farkı gözüme çok gelirdi ama artık yetişkinsiniz yani 69lu insanla anlaşamayacağınız ne var? Kuzeniniz de 98liymiş bildiğin yaşıtsınız yani.

Hadi arayıp sormadınız, eve kadar gelmiş insana sırf nezaketen doğum günün kutlu olsun denir. Bence de yabanisiniz

Hay kutlayınca elinize ne geçiyor sanki? Kutluyorsanız da sosyal medya üzerinden kutluyorsunuzdur. Sanal alemde çok da verimli olmaz zaten.
Yo direkt arayarak kutluyorum. Sürekli görüşüyoruz zaten, kafa insanlar.

Sorunuzun cevabı: Evet, yabanisiniz.
Arkadaşların yanına gitmeye gitmeye üşenmek, giderse yalaka olarak görüleceğini düşünmek vb. İletişim problemleriniz var sanırım. Zaten emin olun yengeniz de siz doğum gününü kutlamadınız diye yorganın altına girip ağlamamıştır.

Bana biraz asosyal geldiniz. Tamam içli dışlı olmak zorunda değilsiniz ama bi doğum gününüz kutlu olsun yazmak bu kadar zor olmamalı. Her şeyden önce nezaket icabıdır. Sevmediğiniz biri olsa tamam ama kapınıza kadar kek börek getirmiş siz de yemişsiniz baya içli dışlısınız belli ki. Bir de bazı insanlar önemsemez bazıları için doğum günü çok önemlidir. Belki yenge ve kuzen de öyledir. Mesela ben aşırı önemserim abim her doğum günümde çocuklara çabuk halanızın doğum gününü kutlayın yoksa sizi reddeder der. 😄 Kendimi yengenin yerine koyuyorum ben çok pis bozulurdum size.

Yakın zamanda da şöyle bir şey oldu okulda tuvalete giderken bizim bölümdeki arkadaşlarımı gördüm bana selam verdiler, sonra da yanlarına çağırdılar ama benim durumum acil olduğundan tuvalete gittim. Bir de kızlı erkekli bir grup olduklarından hiç hoşuma gitmedi.
Bir de bunun konuyla alakası ne? Kızlı erkekli olunca ne oluyor ki? Karşı cinsle sohbet edemiyor musunuz? Normalde insanlar arkadaş gruplarına çağırılmıyoruz diye dert ederler. Ben yabaniden çok kaba buldum sizi kusura bakmayın.

Eklentiler

• IMG_1062.jpeg
    IMG_1062.jpeg
    51,6 KB · Görüntüleme: 29
Hayır yabani degilsiniz kendi cevreniz sevdiğiniz bayildiginiz şeyler olunca topuklariniz havayı döve döve kosarsiniz 😂Şimdi bir toplum mecburiyetleri var birde gönülden istekli yapılanlar.....İyi olduğunuzu kimseye açıklamak zorunda değilsiniz ne demek ben yabanimiyim😂İnan bana o zorla şunu bunu yapanların iç sesini birgün Allah dışarıya verse böyle neler duyarız 😂😂😂😂Bence karakterini koru annene çevrene eğip bükme den kaba kırıcı olmadan kim nasil geliyorsa ona öyle git. Yabani olmayıp vıcık vıcık ilişki yaşayanlarida gördü bu gözler..... Bakma sen sülalede kim çok sevilir yada kim cevrede en çok aranır olayina.....Bı yerde çıkarcidir insanoğlu en çok kullandığını en çok menfaati olanı ballar yağlar.....Buna dikkat et bence yoksa ilerde de her doğumgününü her olayı saat gibi dikte edip yasayamazsin zaten beynine onun doğumuna evladı ailesi kocası seviinsin en çok bide değerli arkadaşları sosyal medya çıktı buda moda oldu 40 pare top atışı mı yapılacak yani.....Bundan yabanilik çıkmaz

Merhabalar, hayırlı ramazanlar
Sizlere aile içi bir konudan bahsetmek istiyorum. Annem sürekli bana törensel, manevi vs. gibi durumlarda baskı yapıyor. Örneğin dün amcamın eşi olan yengemin doğum günüydü. Akşam iftar ettikten sonra annem bana direkt yengenin doğum gününü kutla. Ara, mesaj at dedi. Ben de geçiştirmek için evet anlamında kafamı salladım. Ama kutlamadım neyse işte saat 21.00 gibi yenge bize pasta, kek ve börek getirdi. Onları hep beraber yedik. Zaten amcamlar alt katta oturuyorlar. Arada da memlekete gidiyorlar(Yazın) Geçen hafta da halamın oğlunun doğum günüydü. Onun doğum gününü kutlamam için de baskı yapardı normalde annem hele ki geçen sene zorla adamla telefonda konuşturacaktı beni. Ama tabii ki ben kabul etmedim. Neyse onun bu seneki doğum gününde okuldan gelir gelmez hemen uykuya yatmıştım. Bunu biraz da şundan dolayı istediğini düşünüyorum. Annemin teknolojiyle arası iyi değil. Ama sonuçta kendisi de arıyor insanları. Benim meaaj atmama ne gerek var? Bir de yengem 1969 doğumlu, halamın oğlu 1998 doğumlu yani benim emsalim değil ki onlar. Bir de sevmem hiç öyle akraba vs. Yakın zamanda da şöyle bir şey oldu okulda tuvalete giderken bizim bölümdeki arkadaşlarımı gördüm bana selam verdiler, sonra da yanlarına çağırdılar ama benim durumum acil olduğundan tuvalete gittim. Bir de kızlı erkekli bir grup olduklarından hiç hoşuma gitmedi. Sizce herkesle özellikle iyi geçinmek zorunda mıyız? Eğer öyleyse neden böyle bir zorunluluk var? Yabani bir insan olduğum düşünülür mü?
Evet düşünülür senin tabirinle yabani benim tabirim ile asosyal olduğun konusunda her özelliği taşıyor gibisin

Yani kimseyle cok samimi olmaniz gerekmiyor ama nezaketen de olsa bir dogum gunu mesaji yollamak yada aramak cok zor olmamali diye dusunuyorum.Yas gectikce insan bir seylerin daha cok farkina variyor.ustelik kadin evinize kadar gelip pasta borek getirmis.Ben olsam ufak bi hediye alird giderdim.Ufak jestler herkesin hosuna gider.Kizli erkekli grup icin bir sey diyemeyecegim o sizin tercihiniz.Ama insanlardan kendinizde cok soyutlamayin insan tek basina kalmaya alistikca daha huysuz ve gecimsiz oluyor.

Ama insanlar çok hadsizler sürekli sen neden böyoesin sen neden şöylesin diye yargılamayı severler. Ben de kendime güvenli ortam ve insanlar ararım. Annem hele ki biri en ufak bir iyilik yapsın sanki o akrabalara vefa borcumuz varmış gibi davranır.
benimde annem öyledir. ben olsam kutlar mesaj atardım sonuçta aynı bnada oturuyorsunuz ve size pasta vs şeyler getirmiş bence kutlanabilirdi

Bence pastanın meyvesi az olduğu için kutlamadınız,ben size hak verdim😂😂
Sokakta bile doğum günü pastası dağıtsalar insan ağzının ucuyla yine doğum gününüz kutlu olsun der. Ne olacak sanki? Ayrıca 1969 doğumluysa ne olmuş yani? Kadın 55 yaşında sizden daha hayat dolu.🤷🏻‍♀️
BU devirde sokakta pasta dağıtsalar ancak hayal.
[/QUOTE]
Bu konuda haklısınız da siz sokakta dağıtsalar bile pastayı yiyip aman sokaktakilerden bana ne? dersiniz. Pasta getiren yengenin doğum gününü kutlamayan onların doğum gününü hiç kutlamaz😂😂

X