Sizce döner mi?

Merhabalar,
Evlenmek üzere olduğumuz nişanlımla araya giren ailelerle ilgili (senin ailen böyle dedi, benimki şöyle dedi) tartışmalar, laf dalaşmaları sonucunda ayrıldık. Ayrılık lafını o dile getirdi çünkü yorulduğunu söyledi. Bu tip tartışmaları ortada hiçbir şey yokken bile daha çok ben çıkarıyordum çünkü psikolojik açıdan zor bir süreçten geçiyordum. Babam rahmetli, annemin de bir rahatsızlığı vardı falan. Hakkını yiyemem çok yanımda oldu ama ben hep ona yüklendikçe yüklendim, kum torbam oldu sanki, ağır laflar edebiliyordum en ufak şeyde. Çok pişman oldum tabi hiç değilse arkadaş kalalım dedim (aynı zamanda lise yıllarından beri en yakın arkadaşım kendisi, ilişkimiz sonradan başlamıştı) o da bu mantıksız bir şey demişti. Ama sonradan arada benimle arkadaş gibi konuşur oldu hatta bir kahve içelim dedi, sen değerli bir insansın gibi laflar etti. Haliyle ben de umutlandım acaba geri dönmek mi istiyor, affedecek mi beni diye ama bir yandan da eskisi gibi değil tabi çok daha mesafeli. Bir konu hakkında konuşacağımız zaman mesela mesajlaşma başlıyor ama genelde ben uzatmaya çalışan taraf oluyorum, onun geç cevap verdiği de oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Ben beni özlediğini, sevdiğini ama bu ilişki olur mu bunu düşündüğünü düşünüyorum. Ama bir yandan da diyorum acaba boş yere mi umutlanıyorum. Buradaki hanımların da fikrini almak istedim. Sevgilerle
Bir özür konuşması yap ve tek istediğinin ailelerin arada kalmasını istemediğin olsun. Ortak karar alacak olan sadece ikinizsiniz.

Beyefendiyi tebrik ederim. Kendine saygı duyan, onurlu bir insanmış. Geri döneceğini zannetmiyorum. Beni sözlü olarak çok inciten eski sevgilime dönmedim. Çünkü kendime saygım var.

Kimse kimseyi kum torbası yerine koyma hakkına sahip değil. Kötü muameleyi güya "sevdiği" kişiye reva gören birinin hayatından herkes böyle dik durup arkasına bile bakmadan gitmeli.

Adam akıllılık yapmış kaçmış sizden iyide yapmış biride benim üstüme gelse kum torbası yapsa bende kaçarım hatta o ülkeyi terk ederim. Kimse sizin stres topunuz değil kusura bakmayın aynı şeyi size yapsa nasıl olurdu? Biraz empati yapın lütfen sonra neden ben evlenemiyorum derler eee siz adamlara her bir şeyi yapın sonra o köpek gibi koşacak mı zannediyorsunuz acaba? İnsan yeri geliyor ailesine kardeşine tahammül edemiyor sizemi tahammül edecek. Çok fazla pembe dizi izlemişsiniz gerçek hayat pembe dizi gibi değil herkes yerini ve haddini bilecek. Adamın peşine düşmeyin kaçmış sizden kurtulmuş hazır tekrar adamı kum torbası yapmak için aramayın sormayın evinize bir kum torbası alın stresinizi orda atın.

X