Sizce evime gitsem esim düzelir mi

Hilalek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
56
-23
24
Mrb iyi günler 2 yıllık evliyim ve 10 aylık bebeğim var evliliğimiz başında şiddet vardı 1 yıldır yok ama başından beli aldatma vardı her seferinde affettim gittim ama yüz yüze gelme olayı yok telefondan hesap lar üzerinden konusuyir 3 ay önce aldatma için geldiğimde eski sevgilisine para atmıştı bnde sen ne hakla atarsın yuvani kurtarmak yerine eski sevgilisine para mı atıyorsun seni ilgilendirmez gelip evinde otursaydin sen boşanmaya gitmişsin sen karisamazsin dedi bnde seni akdatsam nasıl olur dedim aldata bilirsin sorun yok dedi bnde 2 aydır ailemin yanındayım ve bosama davası açtım esim bana ile gel çocuğumuz için bi şans daha ver diyor o lafları da sınırlı olduğum için söyledim diyor ama Bn güvenemiyorum hep şüphe var içimde davami çekersem bana 1 çift bilezik her ay hesabıma 1bin lira para atacakmış Bn bana bi güvence ver dedim her seferinde bel boş gelip gidiyorum dedim bunları teklif etti ve düzeleceğine dair sözler söylüyor davami çekersem elimdeki bütün kanıtlar da gidicek tekrar aynı dava üzerine dava açamıyorum sizce ne yapmam lazım çocuğum öksüz büyüsün istemiyorum ama ondan da emin değilim

Ben yazarın kinayeleri anlayamadığını düşünüyorum, gerçekten söylediniz sanıyor. Zaten ufku dar olduğu için planlamalarını yapamıyor. H Hilalek adam defalarca aldatmış yine aldatacak, tazminattan korkup sizi daha ucuza bağlamaya çalışıyor. Seni dövmüş çocuğunu da dövecek. Mutsuz ailenin mutlu çocuğu olmaz. Bilezik dediğin nedir şu devirde, onun için geri dönülür mü? Aylık 1000 tl çocuk harçlığı gibi. Ailen de bi geliyo bi geri dönüyo diye seni ciddiye almamaya başlayacak. Kapısını açmış bir anne baban var kıymetini bil. Ha bana her aldatma karşılığında bilezik taksın kabulüm, attığı her tokata para versin razıyım diyosan sen bilirsin tabi
Yok cnm olur mu hiç öyle şey saol

Mrb iyi günler 2 yıllık evliyim ve 10 aylık bebeğim var evliliğimiz başında şiddet vardı 1 yıldır yok ama başından beli aldatma vardı her seferinde affettim gittim ama yüz yüze gelme olayı yok telefondan hesap lar üzerinden konusuyir 3 ay önce aldatma için geldiğimde eski sevgilisine para atmıştı bnde sen ne hakla atarsın yuvani kurtarmak yerine eski sevgilisine para mı atıyorsun seni ilgilendirmez gelip evinde otursaydin sen boşanmaya gitmişsin sen karisamazsin dedi bnde seni akdatsam nasıl olur dedim aldata bilirsin sorun yok dedi bnde 2 aydır ailemin yanındayım ve bosama davası açtım esim bana ile gel çocuğumuz için bi şans daha ver diyor o lafları da sınırlı olduğum için söyledim diyor ama Bn güvenemiyorum hep şüphe var içimde davami çekersem bana 1 çift bilezik her ay hesabıma 1bin lira para atacakmış Bn bana bi güvence ver dedim her seferinde bel boş gelip gidiyorum dedim bunları teklif etti ve düzeleceğine dair sözler söylüyor davami çekersem elimdeki bütün kanıtlar da gidicek tekrar aynı dava üzerine dava açamıyorum sizce ne yapmam lazım çocuğum öksüz büyüsün istemiyorum ama ondan da emin değilim
Babası ölmüş çocuğa öksüz denir boşanmış aile çocuğuna değil döneceksiniz çocuğu bahane etmeyin

Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Ondan adam olmaz ne size ne çocuğa da hayır gelmez. Ailenizin yanında kalın işe girip alabildiğinizi alın o adamdan da ve insan gibi saygın bir hayat yaşayın. Bahaneler aramayın dönmek için. Aklı başında kimse size düşman değilse burada o adama dönmenizi söylemez.

Okuduklarımın içinden sadece gidecek yerinizin var olduğu dikkate alabiliyorum. Evliliğinizin başından beri şiddet, aldatma her şey var sizce çocuğunuzun babası var mı şu an? Geri dönmek sizin durumunuzda biri için seçenek olmamalı çünkü gidecek yeriniz var, bebeğiniz 10 aylık aile evindeyseniz aile evinizin varsa kaprisi ona katlanın anneniz çocuğa baksın siz çalışın başka bir yol ki sizin için. Geri dönmek ne demek? Nasıl mümkün şu durumda?

Mrb iyi günler 2 yıllık evliyim ve 10 aylık bebeğim var evliliğimiz başında şiddet vardı 1 yıldır yok ama başından beli aldatma vardı her seferinde affettim gittim ama yüz yüze gelme olayı yok telefondan hesap lar üzerinden konusuyir 3 ay önce aldatma için geldiğimde eski sevgilisine para atmıştı bnde sen ne hakla atarsın yuvani kurtarmak yerine eski sevgilisine para mı atıyorsun seni ilgilendirmez gelip evinde otursaydin sen boşanmaya gitmişsin sen karisamazsin dedi bnde seni akdatsam nasıl olur dedim aldata bilirsin sorun yok dedi bnde 2 aydır ailemin yanındayım ve bosama davası açtım esim bana ile gel çocuğumuz için bi şans daha ver diyor o lafları da sınırlı olduğum için söyledim diyor ama Bn güvenemiyorum hep şüphe var içimde davami çekersem bana 1 çift bilezik her ay hesabıma 1bin lira para atacakmış Bn bana bi güvence ver dedim her seferinde bel boş gelip gidiyorum dedim bunları teklif etti ve düzeleceğine dair sözler söylüyor davami çekersem elimdeki bütün kanıtları da gidicek tekrar aynı dava üzerine dava açamıyorum sizce ne yapmam lazım çocuğum öksüz büyüsün istemiyorum ama ondan da emin değilim
İlk önce duygularınızdan emin olun siz bu adamı hala seviyormusunuz?Eğer seviyorsanız yaptıklarını yutamazsınız hep bir güvensizlik ve şüpheyle hayatı onada kendinizede zindan edersiniz yürütemezsiniz eninde sonunda biter yani ama yok sevmiyorum ben sadece çocuğum için devam etmek istiyorum kendisi bana baksın maddi anlamda bizim her türlü ihtiyacımızı karşılasın ne halt yerse yesin diyorsanız dönün bir kez daha deneyin birikim yapın kendinize ama ben eşinizin düzeleceğini düşünmüyorum dediğim gibi neyaparsa yapsın umrumda değil benim için maddiyat önemli ihtiyaçlarımı karşılasa yeter diyorsanız dönün parasını siz yiyin.

Hayır tabiki aldatma falan olmayacak tekrar dan diyor Bn bi güvence istediğim için davami tekrar açamıyorum ne kurtarırsam kagrim diyorum

Peki size bir soru sormak istiyorum, tek kuruş vermesi için bir neden var mı?

Hukukta aldatmayı ya affedersiniz ya da dava açarsınız. Bilezik için söz verdi diye affettim, sonra vermedi şimdi affetmekten vazgeçtim diye birşey yok.

O davayı çektiğiniz anda adliye kapısında kavga çıkartıp parayı vermez. Yeter ki affettiğinize dair bir mesaj elinde olsun.

Zaten tazminattı nafakaydı vereceği para 1000 lirayı rahat geçer, gayet de uyanık kendisi.

Burada diyoruz ya uzmanla görüşüp eşiniz güveninizi kazanmak için çabalasın ya da düzgünce ayrılın. Ya da aldatılacağınızı kabul edip sağır dilsiz olun.

En azından tekrar aldatırsa ne yapacağınıza karar verip öyle ilerleyin.

Valla şiddet vardidan sonrasını okumadım net cevap vereyim asla düzelmez

davami çekersem bana 1 çift bilezik her ay hesabıma 1bin lira para atacakmış Bn bana bi güvence ver dedim her seferinde bel boş gelip gidiyorum dedim bunları teklif etti ve düzeleceğine dair sözler söylüyor
1 çift bilezik ve her ay 1000 lira para vereceğinin garantisi var mı?
Boşanmanız halinde alacağınız nafakanın ödenmemesi durumunda icra yoluyla alınması garantisi var ama.

Sizi defalarca aldatan, döven birinin eve dönün diye verdiği sözlere çok çabuk inanmış görünüyorsunuz.

Hayat sizin elbette ne yapacağınıza siz karar verirsiniz ama bugün bir zincir markette işe girseniz hem her ay eşinizin yatırıp yatırmayacağı garanti olmayan 1000 liradan çok daha fazlasını kazanırsınız, hem SGK‘nız olur ileride emekli olur kendi maaşınızı yersiniz.
Boşanınca çocuğunuz yetim kalmaz, babalık yapası varsa boşanınca da yapar.

Evet ama çocuk olduğu için bu kadar ara kalmışım yoksa boşarım
Çocuk bahane, kocasız kalacaksınız diye ödünüz kopuyor. Dün bir konu okudum, konu sahibi boşanmak istiyor ama ailesi çocuğunu istemediği için boşanamıyor. O kadar çaresiz ki. Size ve çocuğunuza kucak açan bir aileniz var ama gururunuz yok işte.

Bana verdiği parayı Bn harcamayacagim zaten şuan için bu kadar ama tazminat falan iyi alacağımı bilsem hiç bunları düşünmem bile nafaka 700 lira bnm için 500 lira veriyormuş hakim o yüzden düşünüyorum
Yılda 12 milyar para eder bir asgari ücretli insanın neredeyse iki maaşı yani tükürdüğünü yaladığına değmez.
Bu adam huyundan vazgeçmez ama artık daha yakalanmaz akıllı davranır sen evde ev işi yemek çoçuk derken adam dışarda her haltı yer artı daha gitme diyede seni hamile bırakır.
Dışarıda hayat akar gider sende sende bir kaya gibi sabit bir şekilde yaşar gidersin.

Bi arkadaşımda aynı durumdaydı. Evine döndü. 1 ay falan kocası duzelmis gibi davrandi. Sonra yine yakalandı baskasyla.eve dònsende icinde suphe ile kendini yer durursun ..

X