Sizce haksız mıyım ?

Merhametsizlik ayrı utanma ayrı bi insana sana davrandığı gibi davranırsan mutlu olur bak ben biliyodum böyle olacağını der güler geçer. Ama onun düşündüğünün tersini yap otur izle bakalım
ben denedim bunu, oturdum izledim, hiç bir şey olmuyor. ben üstünüm tabii ki o bana yapamaz diyor karşıdaki.

Yahu illa küfür mü etmem lazım sizi memnun etmek için ben biraz yumuşatıp öyle dedim. Ben kin tutmasın demiyorum ama kendi kendine kin tutmuş aman abisininde çok umrumda ya herkese istediğini vermiceksin bu hayatta o adamda böyle olucağını biliyor kimsenin ekmeğine yağ sürmeyin demek istiyorum. Ben asla kavga etmem kimseyle kavga ettiğim kişilerde kendi kendine konuşur konuşur ben tepkisiz kalınca istediğini vermeyince oturur sinirden ağlar. Neden sakin kalmak yerine kadını iyice dolduruşa getiriyosunuz. Eşi nasıl biri bilmiyorum ama aile sorunlarını da bu kadar bilmemeli zamanı gelince başına kalkar o zaman daha kötü şeyler olur.
Yumuşatılacak şey var yumuşatılmayacak şey var
Abisinin umrunda yada değil kimin umrunda ya, ne abisi? Abi dediğin kardeşinin ölümüne ramak bırakmış siz hala yok abisinin umrunda olmaz yok abisinin ekmeğine yağ sürmesin. Allah öyle abinin belasını versin gitsin kızdan uzakta gebersin.
Kız tamamen hayatından çıkarmalı bu hayvanı, adını bile unutmalı, olması gereken bu
Bu aile sorunu da değil yıllarca psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmış bu kız aile sorunu denecek basitlikte bir olay yok ortada, az daha ölüyormuş sağır kalmış, kocasıyla da paylaşmayıp ne yapacak bu kız yaşadıklarını kırkına gelmeden kanser mi olacak akıl sağlığını mı yitirecek. Kocası da şerefsiz çıkarsa bassın kıçına tekmeyi cehennemin dibine kadar yolu var

Hayır tabii ki gitmeyin, aramayın , sormayın yokmuş gibi davranın.
Kulak zarınıza kadar patlatmış bence küçücük bir merhameti bile hak etmiyor sizin tarafınızdan.
Eşinizde aramasın bence.
Annenize de açıklama yapmayın bu konuyu kapatın.

ben denedim bunu, oturdum izledim, hiç bir şey olmuyor. ben üstünüm tabii ki o bana yapamaz diyor karşıdaki.
Ben olaya biraz daha tarafsız yaklaşayım dedim de bence ne yap biliyo musun anneni bile engelle her yerden eğer evliliğinde mutluysan huzurluysan ne gerek var bu kadar sorunlu bi aileye

Ne kadar kindar düşüncelisiniz kişi yaşattığını yaşamadan ölmezmiş ben buna inanıyorum ve bu süreçte intikammış kinmiş çok yanlış şöyle bi örnek vereyim karşında sana doğru yanarak gelen bi insan var ona sarılıp yanmayı mı tercih edersin yoksa su atıp söndürmeyi mi bana bunun cevabını ver sonrada ona göre konuşalım
Evladımın canına kastettiyse bir odun da ben atarım daha yanarak gebersin
Benim canıma kastettiyse yana yana gebersin
Bana zarar vermiş psikolojik fiziksel şiddet uygulamış, beni ömrümün sonuna dek sağır bırakmış, beni öldürmesine ramak kalmış insanı hayatımdan silip atmak kindarlık mı? Allah beni neden yarattı hanımefendi? Ben niye yaşıyorum? Biri gelip bana bunları yaptıktan sonra bağrıma basmak için mi? Benim değerim bu mu? Birinin hayatına kastetmiş birini de bağrımıza basacaksak insan filan değiliz
O kadar çarpık bir düşünce yapınız var ki, ya söndürecem ya onunla yanacam öyle mi, sebep? Neden karşımda tutayım da yandığına söndüğüne bokuna püsürüne şahit olayım?
Ne mecburiyetim var böyle bir insanla görüşmeye hayatımda tutmaya?

Ben olaya biraz daha tarafsız yaklaşayım dedim de bence ne yap biliyo musun anneni bile engelle her yerden eğer evliliğinde mutluysan huzurluysan ne gerek var bu kadar sorunlu bi aileye
ben konu sahibi değilim ama silmesi konusunda haklısınız. Anneyi silmese bile çokk büyük bir mesafe şart.

Kendinize karşı biraz öz saygınız varsa ve kendinize biraz değer veriyorsanız gitmeyin.
Bu kişi abiniz olmasaydı, dışarıdan rastgele biri sizi dövmüş ve sağır bırakmış olsaydı o kişiyi görmek ister miydiniz? Bana yıllarca şiddet uygulamış ve hatta beni sağır bırakmış birinin cenazesine bile gitmem. Bu kin tuttuğum için değil, kendime karşı olan saygımdan olurdu.
Annenizin etkisi altında kalmayın, belli ki karakter olarak ezilmeye müsait bir insan.
Siz ezilmeye ve haksızlığa uğramaya müsait misiniz? Ya da bunu hakediyor musunuz?
Bunu düşünerek karar verin.

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun

Gitmeyin ve aramayın, bir şey söyleyen olursa kulağım iyileştiği zaman geleceğim deyin
Annenizde anlasın ne b.. yediğini, siz o dayakları yerken neredeydi de şimdi kardeşlikten bahsediyor

Siz gitmeyin ama eşiniz en azından arasın onunda hastaneye gitmesine gerek yok kendinizi ezdirmeyin
kendınızı ezdırmeyın demişsiniz eşiniz arasın demişsiniz ne mana.
kesınlıkle ne gıt ne ara eşinde hiç alakası yok zaten. annenız kurban rolünden cıkamamıs. gerek yok. öyle abiye de ihtiyac yok.

Merhaba kızlar
Bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.Benim abimle aram hiç iyi değildir.Birbirimizi arayıp sormayız ben olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.Evliyim ve istanbulda yaşıyorum.Abimi sevmememin sebebi ise evlenmeden önce beraber aynı evde yaşadığımız zamanlarda küçüklükten beri hep şiddet gördük kendisinden ve babamdan.Annem ve 2 kız kardeşimde dahil hep ezildik.Hem psikolojik hemde bedensel şiddete maruz kaldık yıllarca.Evlendim kendi hayatımı kurdum görüşmeyi tercih etmiyorum.Arada ailemin bulunduğu şehire gidiyorum annemleri ve kız kardeşlerimi görmek için o zamanlarda yüz yüze gelirsek merhabalaşırız sadece.Babamlada aram bu şekildedir.Konu şu yarın abim ameliyat olacakmış istanbulda burun estetiği ameliyatı.Babam gelmiş onunla beraber yanında refakatçi olarak kalacakmış.Ben ne hastaneye ziyarete gitmek istiyorum ne de geçmiş olsun demek için aramak istiyorum.Bu düşüncelerimi anneme söylediğinde ise tepki gösteriyorlar benim kin tuttuğumu böyle yapmamam gerektiğini söylüyor.Bende 4 yıl önce burun estetik ameliyatı oldum 4 saat sürdü ameliyatım aynı şehirde değildik abimle ama geçmiş olsun demek için bile aramadı beni.Ablam yanımdaydı refakatçi olarak.Şimdi aynı şeyleri o da yaşıyor,sizce ben gitmemekte ve aramak istememekte haksız mıyım ? Eşimin araması veya hastaneye geçmiş olsuna gitmesi gerekiyor mu sizce ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim 🙏🏼🌷
Kin tutmak değil bu, haklı duruşunuzu ortaya koymak. Ne demek yıllarca dayak atıp, aşağılayıp yaş alınca affedilmek, her şeyin unutulması?

Annenizde bi tuhaf. Ne arayın ne geçmiş olsun deyin. Evet ben kinciyim o dayaklari ve hakaretleri unutamıyorum deyip geçersiniz.

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun
Ay ne aramasi yahu. Esiniz de aramasin. Annenizi dinlemeyin. Anneler aman cocuklari dusman olmasin nolursa olsun diye dusunur. Dinlemeyin sakin. Abinizin ne hali varsa gorsun, insallah burnu yamuk olur.

Birilerine yaranma çabasında değilim anneme tepkimi net bir şekilde söyledim zaten ama anne yüreği sonuçta oğlu ona ne kötülükte yapsa o affedebiliyor hemen bendende böyle olmamı istiyor ve anlayış göstermiyor.O iki kötü kalpli insan için anneme sert tepkiler verip onunda kalbini incitmek istemiyorum.Ben tabiki gitmeyeceğim ama annemin söyledikleri bana kendimi kötü insanmışım gibi hissettirdi uyku tutmadı.O sebeple konu açıp fikir almak istedim sadece.
Üzgünüm ama annemizin yüreği sadece oğlu için var, size gelince yürek falan yok ortada. Üstelik çok ciddi şiddet görmüşsünüz. Bu konuda size yapılacak en ufak bir eleştiri yada yorumda o günleri yüzlerine vurmanız lazım.

Anneniz, erkek olduğu için abinizi kayırmış da kayırmış. Oğlum size istediğini yapsın ben de oturup onunla gururlanayım mı yaptı? Hem kocası hem oğlu kızlarını ezmiş dövmüş şiddet uygulamış, anne olarak oturup seyretmiş. Benim iki çocuğum birbirine şiddet uygulayamaz vuramaz kıramaz. Hemen müdahale ederim, anne olarak engel olurum. İkisi de benim çocuğum ikisine de eşit davranırım.
Böyle abim olsaydı ölse umurumda olmazdı. Aynı anne babadan doğduk diye birbirimize mecbur değiliz. Ben aynı ameliyatı olmuşum beni aramamış geçmiş olsun dememiş, ben de aramam sormam ilgilenmem bile. Sizin sorununuz sadece abiniz değil, anneniz. O zamanlar ezdirmiş şimdi de ezdirmeye devam ediyor.
+1

Erkek delisi analar yüzünden kadınların hayatları kararıyor, travma ucinde ziyan olup gidiyor. Birde ana yüreği vb. yumuşatılıyor. Buna benzer her konuda deliresim geliyor artık.

Ay ameliyat dediğiniz de estetik. İstiyorsa kalp kapakçığını değiştirsin. Kötü günlerinde birini yanında istiyorsa insan gibi davranacaktı. Hiç vicdan yapmayın konuşanlara kulak asmayın.
Çok sinir oluyorum böyle her şeyi yaparlar ama adınız aile olunca her şey hasır altı olsun.

kendınızı ezdırmeyın demişsiniz eşiniz arasın demişsiniz ne mana.
kesınlıkle ne gıt ne ara eşinde hiç alakası yok zaten. annenız kurban rolünden cıkamamıs. gerek yok. öyle abiye de ihtiyac yok.
Eş elin adamı çünkü. Kötü damat o olur mağdur olan hanımefendi zaten. Eşi en azından ailesinin gönlü olsun diye arasın aradı desinler bu yeterli

Eş elin adamı çünkü. Kötü damat o olur mağdur olan hanımefendi zaten. Eşi en azından ailesinin gönlü olsun diye arasın aradı desinler bu yeterli
Valla ben beni döven gorusmedigim abimi ne kendim ararım ne eşime aratirim. Eşimle arasında bu kadar husumet olan bı abisi/kardeşi olsa ben de onu aramam. Önce kendi oğullarına dönüp baksınlar sonra istediklerini desinler

X