sizce kaynanamın hareketlerini abartıyormuyum

niye bagciginizi bağladı?

Benimki de aynı. Kendi anneme anlatınca bak ne güzel is buyurmuyor iyi davranıyor diyor ama bunlar hakimiyet kurma hareketleri. Bu şekilde her seferinde biraz daha karışır oldu. Iyi davrandığından şaşkınlıkla hep sınır ihlallerine ses etmedik.

Bence konu ilgilenmesi degil burda. Içten ilgiyi anne anlar zaten ama elini ittirmesi falan burda anneyi rahatsız eden birsey var. Böyle birine anne nasil çocuk emanet etsin ki?

E ben anlamadım ki hem kendi bebeği gibi görüyor diyorsunuz hemde al istersen uyut,pışpışla diyorsunuz. Bebeği sevmek haricinde almasına izin vermeyin o zaman. Uyutma,altını alma gibi tüm bakım işlerini siz yapın gönlü kalır falan diye düşünerek onun yapmasına fırsat tanımayın.

İlk çocukya geçer ikincide bu dediklerini unutacan gel bak diyecek istedigini şöyle diyecen. Bebeğin annesi sensin o istediğini desin .takılma onlara al kahveni o bakarken iç sonra uyu..

yaşayan ne güzel anlıyor gerçekten. Ben ayrıca ben çocuk büyüttüm ben bildirim egosundan kaynaklandığınıda düşünüyorum

Bence konu ilgilenmesi degil burda. Içten ilgiyi anne anlar zaten ama elini ittirmesi falan burda anneyi rahatsız eden birsey var. Böyle birine anne nasil çocuk emanet etsin ki?
Evet ilgilenmesi değil üstelik ben baksın isterdim tabi bakmasına güvenebilseydim. Ve sürekli annesi olduğum halde bebeğime zarar vericekmişim gibi davranması mesela merdivenden inerken düşürmeyim diye kucağımdan alıyor ve kendi boyu daha kısa. Zaten pış pış yaparken elimş ittirmesi.. tam bir şoktu benim için kaldım yani ne diceğimi ne yapacağımı bilemedim normal değil bunlar ama insanlar yorumlarda sürekli ne güzel baksın yazıp durmuş anlaşılmak zor

Ben birine ilgilenmesi için bebeğimi verdiğim zaman kendisini annesimi sanması lazım ? Ayrıca kişisel olarak seviyorum iyi bir insan ve iyi anlaşırdık hala da aramızda kötü bişey geçmedi ama çocuk konusundaki tavırları hoşuma gitmiyor eşimle de konuştuğumda biraz fazla takıyosun dedi bende burda konu açıp insanların abartıp abartmadığımla alakalı fikirlerini duymak için yazdım normal hayatımda sessiz sakin pısırık biri değilimdir sabrediyorum sadece ve kırmamak için kimseyi, direniyorum.

Evet. Siz zaten başlıkta da belirtmişsiniz. Farkındasınız yani abarttığınızın. Sizin rakibiniz değil eşinizin annesi. Dışardan bi kadın gelmiş ve evladınızı sahipleniyor, elinizden alacak gibi yorumlamayın olanları. Tam tersi verin çocuğu kendinizle ilgilenin. Nice annenin sorunudur çocuktan sonra kendine bakamamak, vakit ayıramamak. Bu sizin için bir sorunsa bile krizi fırsata çevirin.

yaşayan ne güzel anlıyor gerçekten. Ben ayrıca ben çocuk büyüttüm ben bildirim egosundan kaynaklandığınıda düşünüyorum
Senin anneliğin de ne ki demeye getiriyorlar. Gerçekten Allah rızası için, torunun iyiliği için, oğlunun veya gelininin selameti için yardımcı olanla , ben senden iyi anneyim bak da gör diye sidik yarıştıra yarıştıra yardım edenin arasında fark var. O fark da hormonları binbeşyüz olmuş lohusa anneyi de krize sokuyor malesef.

Kayınvaliden evini mi temizliyor ne kadar şükretsen az benim kayınvalidem bırak evimi temizlemeyi kendi evine bile elini sürmez bana yaptırır her işini biriktirir ki 12 saat uzaklıkta olmama rağmen bebek konusunda haklı olabilirsin biraz abartıyor ama en azından bakıyor ilgileniyor seninde yükünü hafifletiyordur böyle düşüne bilirsin

Ay okudukça sinirlerim bozuluyor bak ben de hatırladım. Bana da aynen sanki çocuğu benden koruyormuş gibi davranırdı . Sanki çocuk kucağımdayken başına her an bi iş gelecekmiş gibi tetikte gibi davranır, huzursuzlanırdı. Bi bahaneyle kucağımdan alır, vermezdi. Sen kimi kimden koruyorsun bre gafil deseydim ben de keşke . Allahtan bebeğim sütümle çok güzel kilo alıp çok güzel boy attı , her gören övgüler yağdırıp ne güzel bakmışsın dediler de muşmula suratını iyice ekşidiğini görüp biraz moral buldum. Yoksa başıma gelecekleri düşünemiyordum. Zaten yeni anne kendine güvensiz oluyor ister istemez, onlar da bunu fırsat bilip üstümüzde tepinmeye çalışıyorlar.

Ay gerçekten o kadar belliki mantık muhakeme ile alakan olmadığı dikkate bile almıyorum dediklerini yaşayan herkes güzel anlamış sen anlama konuş kendi kendine

Evimi temizliyor ama temizlerken sürekli pis olduğunu söylüyor bu şekildede olsa istermiydiniz temizlemesini. Hamileyken eşim askere gitit gelicek diye tüm gün o halimle koltuk kılıflarını yıkayıp takıp duvarlara kadar temizlediğim evime girer girmez pislik içinde dedi.. yükümü hafifletmiyor nedenini yazdım yazının en altında güvenip bakması için veremiyorum

Bunu okuyunca yalnız değilim demekki dedim o çocuğu 9 ay biz taşımısız kimi kimden koruyorsun dimi

Ay gerçekten o kadar belliki mantık muhakeme ile alakan olmadığı dikkate bile almıyorum dediklerini yaşayan herkes güzel anlamış sen anlama konuş kendi kendine
Taşlama yapmanıza gerek yok. Bir hemcinsiniz olarak kafaya takın bu kadın sizin düşmanınız diyip sizi negatif etkilemek istemem. Siz sahip olacağınız hırs ve dertle çocuk emzireceksiniz. Çıkıp kendinize vakit ayırmanız inanın bu sorunu çözmeye çalışmaktan daha fazla fayda sağlar. Sizi anlamamış da olabilirim ama kendi kendine konuş demek... Tanımadığınız insana bile bu şekilde ise üslubunun reelde tahmin edemem.

Ama anlamadığınız su burda haklı olduğumu düşünüp yazanlar beni hırslandırmıyor dert paylaştıkça azalır ve anlaşılmak iyi geliyor anlatabilmişimdir umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…