Sizce Ne yapmalıyım ?

SevgiDamlasi

·˙●•٠ Acer Gelin &#967
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
87
0
36
Merhaba arkadaşlar benim derdim bi çoğunuzunki gibi eşim...
aslına bakarsanız derdim bir değil iki değil hangisini anlatayım inanın bilemiyorum.Şimdilik içimi yakıp kavuran durumu sizlerle paylaşmak istiyorum

Eşimle evleneli henüz 3 ay olmadı.Cicim ayındayız göya amma ne cicim ayı -tatlicadiarzu-
Biz henüz nişanlıyken bilgisayarında sürekli kullandığı ve aktif olan bi kaçtane bilmediğim msn adresi gördüm.Tahmin edeceğiniz gibi cinlerim ayağa kaltı ve msn adreslerini soruş şeklim baya bir sert oldu.Epey bir tartıştık..aklım sıra surat yaptım cezalandırdım büyükler araya girdi 'hele heleeeeeeee' diye diyeeeeeee olay kapandı gitti.Neyse gel zaman git zaman evlendik.Bilgisayarı şifreliydi şifresini söyledi.Neden sonra o msn adresleri aklıma geldi olacak ya...CADIARZU neyse tek tek o adreslere girdim baktım silinmiş bir dürü msn adresleri vs....bunlar beni hiçmi hiç ırgalamıyor bunu onada söylemiştim çünkü benden öncesiydi beni ilgilendiren kısmı benle ve benden sonrası olur.Neyse adreslerin herbirinde en az 6 -7 tane okunmamış mail açmadım bakmadım bekledim neyse o esnada bizimkisi msn açmadan mailleri tek tek okudu bende ç.dışıyım ya farketmedi.Bendeki şarteller yine attı.O adresleri çok önceden kullandığını artık kullanmadığını söylemişti ama hala ara sıra girip maillerini kontrol ediyor.Şimdi düşünüyorum madem o adresler geride kalmıştı neden hala gelen mailleri merak edip okuma gereksinimi duyuyor ki :1no2: Durumu farkettiğim gün direk gidip içimdekini yüzüne kusmak oldu fakat o günlerde çok zor günler geçirdiğimiz için yuttum söyleyemedim.AMa çok soğuk davrandım hiç konuşmadım.Şimdi söyleyim söyleyim diyorum ama yanlış düşünüyor olmaktan çekiniyorum.Sizce ben abartıyor muyum ? ya yoksa herkes gibi eşimi çok seviyor kıskanıyor muyum ? Benden gizli işler çevirmesine kızmalımıyım ?:eek:klava: ya yoksa susup oturmalımıyım:çok üzgünüm:...Akıl verin

Derdimi dinlediğiniz için teşekkür ederim

canım benim de kullanmadığım 3-4 adresim var, msn açmam ama maillerimi de kontrol ederim.
bunda kızılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.
msn adreslerinin silinmiş olması da, adresin artık kullanılmadığını gösterir bence
keşke mailleri okumadan, sadece baksaydın kimden gelmiş diye, konu kısmında yazardı içeriğinin ne olduğu
kıskançlığını anlıyorum; ama anlattıklarından kendi kendine şüphelendiğini anladım ben
bence bu konuyu çekinmeden, ayrıntısıyla, ama kırıcı olmadan, sakince konuşmanız lazım eşinle
sonuçta sana bilgisayarının şifresine kadar verdiyse, çekinecek bir şeyi yoktur.

Allah başka, büyük dert vermesin. Mutluluklar a.s.

canım benim de kullanmadığım 3-4 adresim var, msn açmam ama maillerimi de kontrol ederim.
bunda kızılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.
msn adreslerinin silinmiş olması da, adresin artık kullanılmadığını gösterir bence
keşke mailleri okumadan, sadece baksaydın kimden gelmiş diye, konu kısmında yazardı içeriğinin ne olduğu
kıskançlığını anlıyorum; ama anlattıklarından kendi kendine şüphelendiğini anladım ben
bence bu konuyu çekinmeden, ayrıntısıyla, ama kırıcı olmadan, sakince konuşmanız lazım eşinle
sonuçta sana bilgisayarının şifresine kadar verdiyse, çekinecek bir şeyi yoktur.

Allah başka, büyük dert vermesin. Mutluluklar a.s.

Şeytan habire gelip dürtükleyip duruyor içime bir sürü vesvese koyup gidiyor.Kendime hakim oldum bunca zaman ama artık tutmakda zorlanıyorum.Benim düşüncem bi alakası yoksa insan neden maiileri merak eder ki ? neden okuma gereksinimi duyar bu soru benim beynimi kemiriyor resmen ama söylediğin gibi tatlı dille sormayı deneyeceğim
allah razı olsun önemseyip bir iki satır bişeyler yazdığın için Teşekkür ederim...a.s.

Canım tabiki doğru olan adreslerin tamamen kapatılmasıdır, ama adresler hala geçerliyse, arada bir girer bakar, maillerimi kontrol ederim. Bir şey beklediğimden değil, ne var ne yok diye.

ah kıyamam sana,tabiki eşindir,kıskanacaksın..
bu tür olayları sevmediğinizi eşinizin bilmesi şart..
aslında evli bir erkeğin msn de sohbet etmesi gerçekten
hoş değil,amaç nedir anlamışda değilim...
bence eşinizle konuşun,gerçekten rahatsız olduğunuzu anlatın,
ama tatlı dille,inanın oda size dürüst olacaktır...
evlilikte güven çok önemli canım...
ve daha ilk aylarınızda bunun sarsılmasına müsaade etmeyin...
eşinizle sevgili,arkadaş,sırdaş kısaca herşey olun,
birbirinizden hiçbirşey saklamayın ve hep destek olun...
siz sakin yaklaşın ki olaya,oda sakince doğruyu anlatsın...
sevgiler...

ah kıyamam sana,tabiki eşindir,kıskanacaksın..
bu tür olayları sevmediğinizi eşinizin bilmesi şart..
aslında evli bir erkeğin msn de sohbet etmesi gerçekten
hoş değil,amaç nedir anlamışda değilim...
bence eşinizle konuşun,gerçekten rahatsız olduğunuzu anlatın,
ama tatlı dille,inanın oda size dürüst olacaktır...
evlilikte güven çok önemli canım...
ve daha ilk aylarınızda bunun sarsılmasına müsaade etmeyin...
eşinizle sevgili,arkadaş,sırdaş kısaca herşey olun,
birbirinizden hiçbirşey saklamayın ve hep destek olun...
siz sakin yaklaşın ki olaya,oda sakince doğruyu anlatsın...
sevgiler...

ben eşime herşey oldum şu kısacık ömrümde..söylediğiniz gibi yeri geldi bebeği oldum yeri geldi arkadaşı oldum sarsıldığı zaman sığınacağı tek liman oldum herşey ama herşey oldum elimden geldiği kadarıyla...
Sevmediğimi biliyor ama unutmuş olacak ki böyle işler yapıyor.Tekrar hatırlatacağım.Söylediğiniz gibi sakin sakin konuşmaya çalışacağım bakalım ne olacak...
sizede teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için
oyy beni anlayan birilerinin olduğunu bilemk ne güzel bir duyguymuş meğer:emir_bebek:

bi iş çevirip çevirmemesi de önemli ama en önemli olan neden kapatıldı deyipte kapatılmaması vee bu kadar çok mail adresinin bulunması.Bi mail adresi yeterli değil mi?
Bence tavrını koy susma bu konuda konuş söyle gözünün önünde kapattırt.. Olmadı şifrelerini sen değiştir tabi gizli sorusu ile birlikte..Eskiden hiçbir şey kalmamalı...

Ama kızlar şunu da unutmayın lütfen, bir mail adresinin kapanması için 18o ile 27o gün arası mail adresinin açılmamış olması gerekli. Öyle ha diyince de kapanmıyor

siz aldatılmaktan korkuyorsunuz ama elinizde hiç bir delil yok.
yani bu durumu bu kadar büyütmeniz için bir sebep yok.
bence de eşini çok kıskanıyorsun ben gibim :eek:

bence ıyıden emın olmadan ne kendı canınızı sıkın nede eşinizinkini eger bır seyler gızlıyor ve....
msnden sohbetler edıyorsa bu er yada gec cıkar...
kıskanmak guzel bır sey ama bosunada uzulmeyın...
ama tamamen bırakında demıyorum takıpıde elden bırakmayın...

ah ya çoğumuzda aynı dert benimde bende hafiye gibiyim yapmayayım diyorum bakmıyayım diyorum olmuyor telefonun pc hep kurcalarım geçen telefonda bi isim buldum sırf beni denemek için yazmış 2 gün sabrettim sonunda söledim onun oyununa bile bile gelmiş oldum ve suçlu oldum güvenmiyosunda etmiyorsunda falan boşuna tatsızlık bende anlamıyorum nasıl dengelicez çaktırmadan yapmak en iyisi galiba

tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.
söylediklerinize bir bir uyacağım

madem artık mailler açıldı gidip sizde okuyun
şuan maillerin içeriğini tahmin etsekte bilemezyiz
mailleri okuyun,sonra da gerekli konuşmayı yaparsınız...
biz bayan olarak böyle birşey yapsak erkekler napardı
acaba çok merak ediyorum..

cnm çaktırmadan kontrol altında tutmanı tavsiye ederim.çok kesin birşeyler görmeden bunaltma.ancak inan bana bu bir erkeğin en masum işlerinden biri maillerine kapanacak dediği adresten bakması falan.bunlar öyle şeyler yapabiliyorlarki şok oluyorsun umarım evliliğin boyunca bu tip saçmalıklarla karşılazmazsın.eşinin yaptığı çok takılacak birşey değil ancak çok sevdiğin için olabilecekler seni endişelendiriyor haklısında,ama kötü düşünme.düşünüceksende karşı tarafa çok belli etme.hem sıkılmasın,hemde bir yaramazlık yapıyorsa toparlanmasın.sonuna kadar takip etki elinde yüzüne vurabileceğin elle tutulur birşeyler olsun.sevgilerkötükedihüsoa.s.

Madem ben o mail adreslerini gördüm sifrelerinide esim bana söyledi, direkt o mailler acar ve okurdum...belkide sadece reklam mailleri, yada ne bileyim hicte öyle düsündügün gibi seyler degilidir...benneyaptımki

Sana o adresleri kapattim deyipte kapatmamasi tabiki ayir bir konu, fakat buda seni aldattigna veya orda bir isler cevirdigi anlamina gelmez, durumu gecistirmis yada he he kapattim deyip isin icinden cikmak istemistir...fisfisfis

Öyle soguk davranarak küserek konusmayarak evliligni yipratma bence, al esini karsina ve güzelce konus....a.s

Böyle kendine kendine kuruntu yaparak cözülmez bu is.:nazar:

O mailleri okumadan,yada içeriğini öğrenmeden geçmez bu duygular benden söylemesi.Başka çaren yok,hala duruyorsa gir mailleri oku,durmuyorsa da direk sor.

Canım bence o kadar büyütülecek bir mesele değil aslına bakarsan..
Ama suan daha cok yeni evlisiniz..
Bende ilk evlendiğim hafta eşimin cd lerini karıstırırken aldığı yedeklerde başka kızlarla msn konusmalrını yakalamıstım..
Ve daha bir haftalık evliyken eşimi arayıp avazım cıktığı kadar ağlayıp bağırıp bosanmak istediğimi söylemiştim..
Tabiki insan o an cok kötü oluyor..
Ama suanda eşimin mail şifrelerini bilmiyorum mesela..
İlk zamanlar cok karıstırdım ama bıktım artık..
Cok önemli bir delil yakalmadıkca da üzerine gidip baskı yapmak iki kişiyide cok yıpratıyor,evliliğinden de bircok seyi alıp götürüyor..
Sana tavsiyem cok takma kafana..

canım bak sana bişey diyim,bizimde önce başımızda öyle bir der vardı çıkarken...inan msn yi açmayacağım desemde dayanamıyorsun ve bi şekilde açıyorsun ,maillere bakma ihtiyacı hissediyorsun...biz şöyle yaptık o zaman(yıllar önce) bir ben bir o sırayla rakam yazdı rasgele,15-20 haneli bir şifre oldu ne benim nede onun aklında tutabileceği...şifreyi değiştirip o şifreyi girdik..ondan sonra bu olay tamamen kapandı,çünkü tamamen benden emin oldu artık açamayacağımdan....benimde aslında eski msn lerime girmek istediğimden değildi girme sebebim sırf merak ettiğim içindi...ben yaptığımızdan çok memnun oldum,iyikide değiştirmişiz o şifreleri...eğer şifreyi sen bilirsen bile sürekli kafan kurcalanacak,kim attı bu maili,bu ne yazmış ne demek istemiş falan diye...sizde bizim yaptığımızı yapın....
şunuda söyliyim eşine yumuşak bir dille söyle,rahatsızlığından bahset,kavgaya dönüştürme olayı...onu çok sevdiğini , onu kimseyle aklından bile geçiremeyeceğini söyle,sakın içinde tutma,kendine dert edersin...

arkadssım bende yanı ewlıyım 9 aylık:) aynı sey benmde basıma geldı baska bı benım bılkmedıgım msnsını gordumm..sıfresını kırdım ve ıcınde heppp kız wardıı..sınırlerım alt ust oldu..hemen paylastım onunlaa..ne yaparsan yap bananee ammmaaannn dedım surat yaptım...suan kullanmıor o msnsınız sıfresını salladıgını soledı bılmedıgını soledım gırmıo gırse bılırdım pc de casus program warr:=)

X