Davranış Bozuklukları Sizce normal mi yardımcı olur musunuz lütfen

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Anneyim annemm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
289
169
Hanımlar merhaba 22 aylık olmak üzere olan bir oğlum var ve çooook utangaç başkaları ile göz göze gelemiyor birisi laf atsın hemen yanımıza koşuyor ya da yapışıyor iyice,kucağıma alırsam yüzüne bakıyor o zaman sorun yok yeterki kucağımda ya da yanımda olsun yoksa ağlıyor biraz konuşmaya zorlarlarsa falan.eskiden yoktu böyle bişey ben koronadan önce öğretmenliğe başlamıştım 1 ay olmuştu bakıcıya verdim o zaman korkar oldu galiba onun etkisimidir yoksa yapısal mı😔konuşma olarak 20-25 kelime söylüyor ama bazıları net değil,işaret ediyor işaret edilen yere bakıyor ismi ile seslenince bakıyor ama bu utangaçlığı ve bence az kelime söylemesi çok düşündürüyor,sinirlenince elini ya da bizim elimizi ısırıyor,bizden başkasına yapmıyor yani yabancıyı ısırmıyor,siniri bana çekmiş galiba bende kendimi geriye atarmışım ve ağlayan bir çocukmuşum hala da sakin sayılmam ama bunlar normal mi?aynı durumu yaşamış olan var mı?

Merhaba çocuğunuz utangaç olabilir , geçiş dönemi olabilir , bakıcınız ve çocuğunuzun diyaloglarını takip etmenizi öneririm. Isırma durumu da size benzediği için olabilir başta söylediğim gibi geçiş döneminde zaman zaman böyle şeylerle karşılaşılabiliyor zamanla törpülenebilir törpülemeye çalışınız.

Teşekkür ederim cevabınız için doğru o da olabilir 2 yaş sendromu da olabilir az kaldı sonuçta 2 yaşına,unutturmaya çalışıyorum gerçekten,öyle yaptığı zamanlar öptüm sarıldım yine yaptı umursamadım yine yaptı ama yap oğlum birdaha vur ya da ısır dediğimde hayır anlamında ığığ diyor bilemedim napcağmı

X