Davranış Bozuklukları Sizce oglum otizm mi? Lütfen tecrubesi olan yazsin.

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

mrvizmr

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
131
47
20 aylik oglum var.goz temasımız gayet iyi ismine de bakiyor saklambac yakalambac oynamayi cok seviyor.asiri merakli evde herseyi yere indiriyor.kablolu ev aletlerini elinde gezdiriyor sürekli biseyler söküp takiyor.oyuncaklarını da hep söküyor.komutlari genelde aliyor ama almadığı zaman da oluyor.isine gelmediği icin mi bilmiyorum.yalniz cok hareketli disarda normal yurumeyi bilmiyor hep kosuyor istedigi olmayinca sinir krizi geciriyor kafasini yere duvara vurmaya calisiyor.takintili oldugu esyalar var onları gördü mü alana kadar ağlıyor. Ve hic konusmuyor baba diyor sadece bide arada meme istediginde meme. Isaret parmağını bazen kullaniyor bazen kullanmıyor.kalabalik ortamlarda hic durmak istemiyor bi yere gidemiyorum artik.oyun klubune goturdum son gunler durmak istemedi yarim bıraktık.bir de herşeyi kemiriyor kablolar kumandalar oyuncaklar hep diş izi .sokakta buldugu taslari kumları tahtaları yiyor hersey hala hep ağzında. Aklima suan gelmeyen daha farkli şeyler de var ama cok uzatmis oldum. Lutfen fikri olanlar cevap yazsin..

Ya bence otizm değildir çok fazla aktif bir çocuk ve birazcık şımarık geldi annesi 😂 ama çok aklına takılıyorsa götür bir doktora

Yaa götüreceğim de daha erken mi onu bilemedim.konusmamasi beni cok üzüyor.konusmadigi icin de surekli bagiriyor evde ve hep sinirli o yuzden. Belki dedim benzer ozellik gosteren cocugu olan vardir artik nasil davranmam gerekiyor bilemiyorum çünkü😞

X