Anket Sizce Türk sinemasının en iyi filmi hangisidir?

Sizce Türk sinemasının en iyi filmi hangisidir?

• Ankete Katılan
    197
bence Eşkiya ile babam ve oğlum..
hala ilk kez izliyormuş gibi duygulanır ve ağlanırım..
eşkiyada uğur yücelin ölüm sahnesine,
babam ve oğlum da ise oğlu öldükten sonra babanın gömleğini falan yırttığı sahneye..
:KK43:

DÜNYAYI KURTARAN ADAM :))
DEĞİL TABİİ Kİ BABAM VE OĞLUM BENCE...etimden et koparmışlar gibi feryat figan ağladım ben o filmi izlerken..Film bitince yorgunluktan gözlerimi açamadım yaw:))

ben daha seçenekleri görmeden düşünmüştüm gerçi bi film daha vardı oda sultan türkan şoray hastasıyımda eccük :)

selvi boylum alyazmalım. 100 kerede izlesem bıkmayacağım. kadir inanır'ın her filmi, özellikle yılanların öcü, katırcılar,ah gardaşım, devlerin aşkı, tomruk vs.

kurtlar vadisii ırakk tek geçerimmm çuvalı giydirdiği sahne bile yeterrr

süt kardeşler tosun paşa şabanoğlu şaban kanlı nigar birde bazıları sıcak sever den konusu alıntı olan ama çok güzel çevrilen İzzet Günay Sadri Alışık ve Türkan Şoray ın oynadığı fıstık gibi maşallah filmlerini bin kere izlesem:roflol: bıkmam yeni sayılabilinecek ve en beğendiğim kahpe bizans oldu hiç bıkmadan:roflol: seyredebilirim en merak ettiğimde beyaz melek:1shok:

selvi boylum al yazmalım ezo gelin kısacası türkan şoray fatma girik filimeri yazmya kalksam sayfa yetmez

selvi boylum al yazmalım zamanın en iyi aşk filmlerindendir komedi de hababam sınıfı serisi de hala hepimizin vazgeçemediği bıkmadan izlediğimiz filmler.. yeni dönem filmlerine bakarsak da kült olmuş 2 film eşkıya ve ağır roman favorimdir tabi bunun yanında daha yeni olan babam ve oğlum, mustafa hakkında herşey,hokkabaz veee ankette olmayan mutluluk en sevdiğim yerli filmlerdir izlemeyen varsa şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.. yaşasın türk sineması:içelim:

Eski klasikleri aynı kategoriye sokmuyorum ama babam ve oğlum,tek kelimeyle mükemmel bir film. hele ki artık türk filmlerinde cinsellikten başka bir şey kalmadı dediğimiz iğrenç bir dönemden sonra. şükür ki artık iyi yapımlar olmaya başladı...

fatma girikle bülent ersoy ve yanışmıyosam gülşen bubioğlunun paylatıkları ölmeyen şarkı süperdi

tabi bülent ersoy o dönem erkekti uzun süre oldu filmi izlemeyeli

X