Sizce yetişir mi?

ev hazirsa olur. hemde zaman bile kalir.
bence hic adetlerde bogulmadan icinize sinen bir dügün yapin.
ceyiz serme 90larda kalmis. ben sadece annemin el yapimi ceyizlerini sakladim (bi kücük valiz) gerisini 10 sene önce ihtiyac sahiplerine verdim hep.
not: hala evlenmedim... yani yakinda evlenince ceyizim olmayacak. cokda tin...daha bugüne kadar kimsenin nevresim takimi benim dikkatimi cekmedi. benimkinide görmeye gelmesinler.

işte tek kıstasım gündüz güneşli olsun, düğün günüm yağmurlu olmasın. aylık hava durumuna baktım 21 ekim parçalı bulutlu olarak gösteriyordu. Azıcık güneş bile kafi oysaki :KK70:
Hava durumu icin simdi cok erken 15 gun oncesi bile tahminler tutmayabiliyor
Insallah gunesli isil isil bigun olur

Merhabalar herkese, biz ağustos ayında sözlendik. 2019 nisanında, olmadı temmuz gibi düğün yapalım diyorduk. Ama beğendiğimiz mekanların şuan boş olduğunu görünce ve şartlarımızı da göz önünde bulundurunca yetiştirebilirsek yapalım diye düşündük. İkimiz de aileden farklı bir şehirde ayrı yaşıyoruz. o şuan küçücük bir oda için boşa kira ödüyor. Ben yeni yapılı bir apartmanda eşyalı 1+1 bir eve çıktım. Kiranın indirimli hali 900TL, ev bu haliyle bana fazla bile. İlk oturan benim ve eşyaları yeni. Kısmen eksik eşyalar var onlar da gelecek bu hafta. Seneye de tayin durumumuz var, buraya eşya getirip tekrar götürmek gözümüzde büyüdüğünden hiç ev döşeme gibi bir topa girmedik. Mutfak eşyalarımı da kısmen almıştım. Eksik olanları da zaten tamamlarım diye düşünüyorum. Ev konusunda benim hiç tereddütüm yok, çok şirin bir ev oldu, benim içime sindi. Çeyiz serme ritüeline konu olacak eşyalarım pek olmasa da -envai çeşit dantel vs.- işime yarayacak eşyalarım benim çeyizim oluyor o halde. Yeni gelin evi bu, misafirin gelir, eşyaların bile fotoğrafını çekenler var (olmaz olsun öyle misafir) ,her şeyin en iyisi yenisi olsun falan muhabbetlerine dahil olduğumdan istemsizce sorguladım, içime sinene mi yoksa yazılı olmayan çeyiz- düğün kurallarına göre mi hareket etmem gerektiğini. Burada işyerim dışında kimsem yok, olursa ev görme olayına bir tek kurumun kadınları dahil olacak yani. Onlar da beğensin diye 3+1 ev tutup döşeyesim gelmedi. Neyse konumun esas cıkıs noktası burası değil, esas olan yere gelecek olursak.

1 ayda kına- düğün seremonisi sizce yetişir mi? Düğün tarihimizi ya 21 ekim ya da 11 kasım pazar günü olarak düşündük. Netleştiği an mekan sahibi ile tekrar iletişime geçip yer için anlaşılacak, davetiyeler 3- 4 hafta öncesinden basılmış ve dağıtılmaya başlanmış olacak. Gelinliğimi de seçtim sayılır, ufak bir tadilat ile 1haftada elimde olacak. Yapılacaklar listemde kınaya ve kısmen düğüne ait detaylarım var, düğün slaytı, müzikler başkasına bırakmadan hepsini ben ayarlamak istiyorum çoğu da kafamda belirli olan şeyler, sadece derleme yapacağım. Salon zaten organizeli,sadece 1hafta öncesinden prova yapılacakmış. Sadece içime sinerek yapmam önemliydi benim için, salon ve gelinlik konularında yeterince de sindi. Ama eksik bir şeyler mi yapıyorum diye sorgulamadım değil. 1yıl önceden hazırlanmaya başlayanları düşünürsek benimki epeyce aceleye gelmiş olsa da bizim için en makul olan durum bu gibi geliyor.

Değerli tavsiyelerinizi hevesle okuyacağım. Sevgiler ^^
Hiç durma hemen evlen.
Kimsenin değil senin içine sinmesi önemli her şeyin.
Çeyiz sermek falan boş işler, kimseye bişey göstermek zorunda değilsin.

Ben 2 ayda yaptim ve ortada ev de yoktu :) yogun geciyor ama yetisir rahat olun cok da guzel olur :) biz de sizn gibi dusunduk ikimzde bekar evine neden kira verelim ayri ayri dedik ve yerlestirdik yeni evimjzi yaptik dugunumuzu :) boyle olunca kosturmacanin icinde gereksiz tartisma yasamiyorsun, sacma sapan mevzulari takmiyorsun, bir yil hazrlik yapanlar ne yapiyor cok merak ediyorum acikcasi :)

Bir ayda düğün yaptım. Ne ev ne eşya vardı. Nisanlim askerden geldi. Ani Ani bir kararla düğün yaptık. Bir günde salonu tuttuk. (Neresi olduysa modundaydim hiç zorlanmadik) ev bulamamaktan korkuyordum. Iki gün gezdikten sonra evi de bulduk.(özellikle işime çok yakın olsun istiyordum yoksa aynı günde güzel bir ev bulmuştum)
Sonraki günlerde de mobilya beyaz eşya halı perde (perdeyi kına günü gündüz gelip aştık anca yetişti.)
Gelinlik bindallı baktık. (Aklımda hiç bir model yokken içime çok sinen bir gelinlik buldum. Hala baktıkça çok beğeniyorum)
Bugün de gelin çarşısı yaptık annem kaynanam gezdik bütün gün çarşıda.
Çeyizim eşim askerdeyken hazirlamistim. Hiç eksiğimiz yoktu.
Cokkk yorulduk ama iyi ki öyle yapmışım. Uzadıkça olmadık sorunlar çıkıyor.
Size de mutluluklar diliyorum. Çoğu şeyi halletmissiniz. Bişey kalmamış zaten rahat yetisir

Yetişir.zaman kısa da olsa uzun da olsa yapılabilecekler belli.çok eksiğiniz de yokmuş.aileler de tamam diyorsa beklemeyin boşuna

Merhabalar herkese, biz ağustos ayında sözlendik. 2019 nisanında, olmadı temmuz gibi düğün yapalım diyorduk. Ama beğendiğimiz mekanların şuan boş olduğunu görünce ve şartlarımızı da göz önünde bulundurunca yetiştirebilirsek yapalım diye düşündük. İkimiz de aileden farklı bir şehirde ayrı yaşıyoruz. o şuan küçücük bir oda için boşa kira ödüyor. Ben yeni yapılı bir apartmanda eşyalı 1+1 bir eve çıktım. Kiranın indirimli hali 900TL, ev bu haliyle bana fazla bile. İlk oturan benim ve eşyaları yeni. Kısmen eksik eşyalar var onlar da gelecek bu hafta. Seneye de tayin durumumuz var, buraya eşya getirip tekrar götürmek gözümüzde büyüdüğünden hiç ev döşeme gibi bir topa girmedik. Mutfak eşyalarımı da kısmen almıştım. Eksik olanları da zaten tamamlarım diye düşünüyorum. Ev konusunda benim hiç tereddütüm yok, çok şirin bir ev oldu, benim içime sindi. Çeyiz serme ritüeline konu olacak eşyalarım pek olmasa da -envai çeşit dantel vs.- işime yarayacak eşyalarım benim çeyizim oluyor o halde. Yeni gelin evi bu, misafirin gelir, eşyaların bile fotoğrafını çekenler var (olmaz olsun öyle misafir) ,her şeyin en iyisi yenisi olsun falan muhabbetlerine dahil olduğumdan istemsizce sorguladım, içime sinene mi yoksa yazılı olmayan çeyiz- düğün kurallarına göre mi hareket etmem gerektiğini. Burada işyerim dışında kimsem yok, olursa ev görme olayına bir tek kurumun kadınları dahil olacak yani. Onlar da beğensin diye 3+1 ev tutup döşeyesim gelmedi. Neyse konumun esas cıkıs noktası burası değil, esas olan yere gelecek olursak.

1 ayda kına- düğün seremonisi sizce yetişir mi? Düğün tarihimizi ya 21 ekim ya da 11 kasım pazar günü olarak düşündük. Netleştiği an mekan sahibi ile tekrar iletişime geçip yer için anlaşılacak, davetiyeler 3- 4 hafta öncesinden basılmış ve dağıtılmaya başlanmış olacak. Gelinliğimi de seçtim sayılır, ufak bir tadilat ile 1haftada elimde olacak. Yapılacaklar listemde kınaya ve kısmen düğüne ait detaylarım var, düğün slaytı, müzikler başkasına bırakmadan hepsini ben ayarlamak istiyorum çoğu da kafamda belirli olan şeyler, sadece derleme yapacağım. Salon zaten organizeli,sadece 1hafta öncesinden prova yapılacakmış. Sadece içime sinerek yapmam önemliydi benim için, salon ve gelinlik konularında yeterince de sindi. Ama eksik bir şeyler mi yapıyorum diye sorgulamadım değil. 1yıl önceden hazırlanmaya başlayanları düşünürsek benimki epeyce aceleye gelmiş olsa da bizim için en makul olan durum bu gibi geliyor.

54 gün içinde hem nişan hem düğün hem de bütün ev eşyalarını hallettik,kar yağarken evlendik,kış bastırmadan demiştik düğün günü kar yağmaya başladı,Allah yüzümüze baktı :) Hergün koşturan eşim ve hazır olan para sayesinde işler tıkır tıkır ilerledi.. Para ve sorumluluk almaya gönüllü insanlar varsa oluyor.. Bizzat tecrübe ettik :)

siz durumunuz iyi diye muhtemelen öne çekiyorsunuz ama eşiniz ailesine yardım edecekse çok çekersin
şuan istemiyorsun ama çocuğun olduğunda 3+1 isteyeceksin
çünkü 2+1 e birkaç defa misafir gelse tek odaya sığılmıyor muhabbeti ile çocuğunuzun odasına doluştuklarında gerçekten çaresizce bakıp evladınızn odasının pislenmesini izleyeceksiniz
benim düşüncem evlilik öncesi eş adayına ne yaptırırsan o sana kalır
bari yüksek altın al at kasaya(banka kasasına) onunla ileride ev alırsınız

siz durumunuz iyi diye muhtemelen öne çekiyorsunuz ama eşiniz ailesine yardım edecekse çok çekersin
şuan istemiyorsun ama çocuğun olduğunda 3+1 isteyeceksin
çünkü 2+1 e birkaç defa misafir gelse tek odaya sığılmıyor muhabbeti ile çocuğunuzun odasına doluştuklarında gerçekten çaresizce bakıp evladınızn odasının pislenmesini izleyeceksiniz
benim düşüncem evlilik öncesi eş adayına ne yaptırırsan o sana kalır
bari yüksek altın al at kasaya(banka kasasına) onunla ileride ev alırsınız

bunlar dışında çok rahat yetişir
biz kardeşim evlenirken 1,5 ayda halledildi

o halde davetiye ve salon için harekete geçmeliyim. ama 21 ekim mi yoksa 11 kasım mı karar veremedim :

sanırım yetişmeyecek

Eşya sıkıntınız yoksa bence mantıklı.
Zaten evlenirken eşya bekleme yerleştirme uzun iş.
Ben çeyiz getirdim ama hepsi kilerde duruyor.
Tek tük bişeyler dışında hiç açmadım bile.
Tabak çanak zaten en kolayı.
Aileleriniz de onaylıyorsa beklemenin ne gereği var ki?

Eşya sıkıntınız yoksa bence mantıklı.
Zaten evlenirken eşya bekleme yerleştirme uzun iş.
Ben çeyiz getirdim ama hepsi kilerde duruyor.
Tek tük bişeyler dışında hiç açmadım bile.
Tabak çanak zaten en kolayı.
Aileleriniz de onaylıyorsa beklemenin ne gereği var ki?

niye ümitsizliğe kapıldınız?
arkadaşlarım bu tarihten sonra davetiye mi gelinlik mi hangisi yetişir dediler sanırım haklılar. 21 ekim güzel bir tarihti ama daveti isi bozuyor. daha kınam içn yer bile ayarlayamadım. cuma günü memlekete gidiyoruz ailelere danısıcaz da davetiyeydi basımdı kasım sonlarına doğru ancak yetişecek sanırım. o aralar da kış başlangıcı hiç istemiyordum düğünmde havanın bulanık, soğuk olmasını :{

Düğününe 5 gun kala memleketine gitmiş düğünden 3 gun once gelinligini almis biri olarak ben de yetisur diyorum. Hem kendinizi tartma firsati bulursunuz ev esyasina ozenip ozenmediginizi anlamak icin. Tayin oldugunuz yere giderken de ona gore bir ev kurarsınız. Calisan biri icin 3+1 evin isini yapmak cok yorucu bir şey bence. Ben evlendigimde bir suru eksigimiz vardi. Ikimizin de memleketine 1200 km uzaklikta bir yere atanmistik. Dugunden eve geldikten sonra aldik tum eksikleri.

davetiye kısmı çok önemli mi..
davetlileri arayıp, "ben önden bilgi vereyim davetiyenizi de göndereceğim veya getireceğim" diyebilirsiniz.
ailenizin araması gerekenleri de onlar arasın.
davetiyede alternatif çok.
illa standart katalog davetiyesi mi olmalı?
internet üzerinden de bir iki gün içinde halledebilirsiniz.
sonuçta düğün sezonu kapanıyor, gelinlik de yetişir..
çok farklı bir tasarım düşünüyorsanız bilemem tabi. ama gözünüzde büyütmeyin..
gelinliği önemseyin tabi, diğer şeyler detay..

Tabi ki yetişir zaten yeterince plan program yapmışsınız. Evi şuan ki şartlara göre kurun derim ben, milletin ağzına göre değil. Keza bende tayin durumlarından dolayı bekar evimde 1 yıl kaldım yatak odası falan almadım taşımayım kendi evime göre alırım diye. Sadece yatağı aldım evr gelenler yeni gelin evi diye yatak odasını gezmek istediler. Tabi ki sadece yerde bir yatak :)) Çok şaşırmışlardı. 1 yıl sonra ev de aldık eşyada.

X