Sizin acınız hangisi ?

Ber ra

Kanadım ol...
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2018
3.008
3.758
Sizin acınız hangisi ?
Temiz mi kirli mi yoksa siyah yada beyaz mı ?
Temiz ve kirli acı tabirini pembe fili düşünme kitabında okumuştum Hemde en acılı dönemimde tesadufi şekilde ...
Benim acım kirli ve kopkoyu bir siyahtı ...10 yıllık eşim -ki bu kelime bile fazla- beni ansızın terk etmiş ve 10 yıl boyunca aslında hep bir yabancıyla yaşadığım gerçeğini yüzüme tokat gibi indirmişti...
Ben o kadar salak ve saftım ki onun beni sevdiğine inanıyordum hâlâ ...O ise hâlâ benimle oynuyordu ...
Sürekli yaralıyor sonra iyileştiriyor ve yeniden yaralıyordu .Ama ölmeme izin vermiyordu.
6 ay kadar benimle oynadı ,kandırdı tehdit etti -çocuk üzerinden- ve boşandık .
Borcum var, kötüyüm, durumum düzelince döneceğim laflarına çocuklar gibi inanmıştım ...Aşıktım ya hani ondan dı bu aldanış ama yemişim aşkını ...Be kadın uyan ya artık uyan seven gider mi ?
Boşandıktan sonrada bitmedi tabi yine aramaya devam etti .Ağladı ve daha neler yapmadı ki ?
Ama son darbeye hazırlıkmış hepsi meğerse başkası varmış kızla imam nikahı yapmış .Ve nikah günü gelen o telefon "geber artık seninle işim bitti "

Yıkılmıştım ama ağlayamıyordum..
Sadece :
- kapat telefonu karınla ilgilen diyebilmiştim ...
O günler de iş başvurusu için kimlik değiştirmem gerekti ama memurun değiştirsekte bişey farketmez hâlâ evli yazacak demesi ve benim netten avukat bulup aramam avukatın tebligat ve diğer dosyaları istemesi ve davaya itiraz hakkım için son 24 saatimin kaldığını söylemesi...Ve benim ağlamakla gülmek arasında bir yerde arafta kalışım ...Cebimdeki 20 tl yle adliyeye koşuşum belgelerin çıktısını alışım ve minubüs parasını verişim...Sonunda avukat a gidip kapıyı çalmam ,konuşmamız sorduklarını hiç hatırlamıyorum.Tek hatırladığım avukatın :
- Zülal şimdi gidip notere vekalet için onay yapman gerekiyor demesi üzerine çocuklar gibi ağlamaya başladığımı hatırlıyorum ...
Avukatın cebinden çıkardığı parayı aldığımı notere gittiğimi koşarken ağladığımı hiç unutamayacağım...
Avukatım elimi sıkıp:
-artık avukatın benim Zülal ,lütfen artık ona inanma ve ulaşamasın sana demişti.

Evet avukat tutmuş ve vekalet vermiştim ama param yoktu işimde ...Eve döndüm annem
-ne oldu ne dedi avukat ?dedi .
Bense :
-araştıracak anne şimdilik dedim .-nedensizce bunu demek istedim -çünkü annem ve ablam olumsuz yorumlar yaparak beni üzecekti ,bundan korkuyordum

Neyse ki sanş yeniden yüzünü gösteriyor ve talihim dönüyordu sanki...Avukat a gidip vekalet verdiğim gün sabaha kadar uyumamış dualar etmiş ve ağlamıştım ama sessizce ...

2 gün sonra avukatım aramıştı ve zülâl dava dilekçen kabul edildi demişti ...
Birden içimdeki hüzün denizi kurumuştu en kısa zamanda işe girmem ve davayı kazanmak için dualar etmem ve artık ağlamamam gerekiyordu.

Boşanma terkedilme döneminde çevremden destek göremeyişim ,kendimi soyutlamama ve yalnız kalmama sebeb olmuştu...
Eski eşim hayatını yaşarken ben yalnızlığın kolundaydım artık...

Sonra sonra artık kitap okumaya başlamış arada bir dışarı çıkmaya başlamıştım.

Kimileri acıyarak bakarken kimileri oh olsun der gibi bakıyordu ,artık insanlara güvenmiyor onlardan kaçıyordum .Parkta kitabımı okurken yanıma gelen sokak köpeğine sarılmış onu sevmiş ve ağlamıştım beni anlamış gibi bakmıştı gözlerime...

Gözümün yaşını silip yüzüme gülümsememi yerleştirdim -artık bende sahte olabiliyordum-oğlumu almak için okula doğru yöneldim .Okul kapısında oğlumu aldım ,beni tanıyanlar gülümseyen yüzüme şaşkınlıkla bakıyordu.

Oğlum elimi tuttu yürümeye başladık.Bana dönüp :
-Anne babam hata yaptı değil mi ?dedi .
Bense sadece başımı salladım yutkundum ve :
-İnsanlar hata yapabilir oğlum dedim

gözyaşım içime akmaya başladı ,ama yüzüm gülüyordu işte artık büyümüştüm ...

Son düzenleme:
Acı ve ağrı

10 yıl önce bugün görmüştüm onu ve kapılıvermiştim ...Daha 20 yaşındaydım ,sağlıklı hayatı seven gülebilen bir kız ...Kuzenim mesaj attı bunları düşünürken ,attığı eski eşim ve imam nikahlı karısının resmiydi ...Bana adam seviyor baksana vs gibi yığınla laf yazıyordu amacı canımı yakmaktı.Malesef beni sevmiyordu oysa beraber büyümüştük...

Duraksadım sonra da
-olabilir yazdım ve ekledim artık canım yanmıyor diye gülümseme emojisi koyup gönderdim .
Kuzenim işim var yazıp çıktı whatsappdan ama canım yanmıştı sonra uyuya kalmışım Sabaha kadar eski eşimi farklı farklı kadınları gördüm rüyamda ...

Sabah iş için beklediğim telefon gelmemişti çok üzgündüm içim acıyordu 6 7 iş ilanını aradım hep olumsuz cevap aldım
Ağlamak istiyordum ama ağlayamazdım...

Herkes gibi benim de yaftam vardı artık "dul kadın"yaftası yorulmuş bunalmıştım...

Ankistiye ataklarım artmıştı ama ilaç bile alacak param yoktu ...Ağlamadan ve yıkılmadan iş bulmam gerekiyordu.
Eski eşimin beni haince bırakışından sonra sırt ağrılarım baş göstermişti .Ne zaman ondan bir haber duysam acı ve ağrılarım birleşiyordu.

Kadınca bir hisle eski eşime mesaj atmıştım
-bravo vallahi beni iyi ayakta uyuttun ,aşkla çay içiyormuşsun afiyet olsun yazıvermiştim...
Ama cevabı her zaman ki gibi yazmak yada konuşmak yerine instagramına attığı resimle veriyordu.Çevremde mutsuzluğumla beslenenler durur mu ?Anında yetiştiriyordu resmi bana .
Tuhaf ama tarifsiz bir his duymuştum eski eşim ne yapmaya çalışıyordu ?Kadının ismi cismi ne instagramda ne face de nede başkalarınca bilinmiyor yada bulunamıyordu sadece anlık atıp sildiği resimler kadarı biliniyordu kadın hakkında ...Beni acıtmaya kıskandırmaya ,mutluyum sensize getiriyordu yada gerçekten mutluydu ve benden koruyordu kadını ?!

iyi de ben ne yapabilir dim ki ?
Bunları düşünürken akşam olmuştu
Ve oğlum adeta beni yıpratmak istercesine yaramazlık ve huysuzluk yapıyordu .Rehber hocamız ve psiklogumuz çocuk doldurulmuş ve yıpratma politikası içinde eğer çok zorlanıyorsanız babaya gönderin yoksa giderek toz artacak demişlerdi .

Mahkeme kararı olmasa , hafta sonu göndermemek iyi olabilirdi; çünkü çocuk 2 günde doldurulup gönderiliyordu bana...

Yorulmuştum , bu agrı ve acı ne zaman geçecekti ?

Sizin acınız hangisi ?
Temiz mi kirli mi yoksa siyah yada beyaz mı ?
Temiz ve kirli acı tabirini pembe fili düşünme kitabında okumuştum Hemde en acılı dönemimde tesadufi şekilde ...
Benim acım kirli ve kopkoyu bir siyahtı ...10 yıllık eşim -ki bu kelime bile fazla- beni ansızın terk etmiş ve 10 yıl boyunca aslında hep bir yabancıyla yaşadığım gerçeğini yüzüme tokat gibi indirmişti...
Ben o kadar salak ve saftım ki onun beni sevdiğine inanıyordum hâlâ ...O ise hâlâ benimle oynuyordu ...
Sürekli yaralıyor sonra iyileştiriyor ve yeniden yaralıyordu .Ama ölmeme izin vermiyordu.
6 ay kadar benimle oynadı ,kandırdı tehdit etti -çocuk üzerinden- ve boşandık .
Borcum var, kötüyüm, durumum düzelince döneceğim laflarına çocuklar gibi inanmıştım ...Aşıktım ya hani ondan dı bu aldanış ama yemişim aşkını ...Be kadın uyan ya artık uyan seven gider mi ?
Boşandıktan sonrada bitmedi tabi yine aramaya devam etti .Ağladı ve daha neler yapmadı ki ?
Ama son darbeye hazırlıkmış hepsi meğerse başkası varmış kızla imam nikahı yapmış .Ve nikah günü gelen o telefon "geber artık seninle işim bitti "

Yıkılmıştım ama ağlayamıyordum..
Sadece :
- kapat telefonu karınla ilgilen diyebilmiştim ...
O günler de iş başvurusu için kimlik değiştirmem gerekti ama memurun değiştirsekte bişey farketmez hâlâ evli yazacak demesi ve benim netten avukat bulup aramam avukatın tebligat ve diğer dosyaları istemesi ve davaya itiraz hakkım için son 24 saatimin kaldığını söylemesi...Ve benim ağlamakla gülmek arasında bir yerde arafta kalışım ...Cebimdeki 20 tl yle adliyeye koşuşum belgelerin çıktısını alışım ve minubüs parasını verişim...Sonunda avukat a gidip kapıyı çalmam ,konuşmamız sorduklarını hiç hatırlamıyorum.Tek hatırladığım avukatın :
- Zülal şimdi gidip notere vekalet için onay yapman gerekiyor demesi üzerine çocuklar gibi ağlamaya başladığımı hatırlıyorum ...
Avukatın cebinden çıkardığı parayı aldığımı notere gittiğimi koşarken ağladığımı hiç unutamayacağım...
Avukatım elimi sıkıp:
-artık avukatın benim Zülal ,lütfen artık ona inanma ve ulaşamasın sana demişti.

Evet avukat tutmuş ve vekalet vermiştim ama param yoktu işimde ...Eve döndüm annem
-ne oldu ne dedi avukat ?dedi .
Bense :
-araştıracak anne şimdilik dedim .-nedensizce bunu demek istedim -çünkü annem ve ablam olumsuz yorumlar yaparak beni üzecekti ,bundan korkuyordum

Neyse ki sanş yeniden yüzünü gösteriyor ve talihim dönüyordu sanki...Avukat a gidip vekalet verdiğim gün sabaha kadar uyumamış dualar etmiş ve ağlamıştım ama sessizce ...

2 gün sonra avukatım aramıştı ve zülâl dava dilekçen kabul edildi demişti ...
Birden içimdeki hüzün denizi kurumuştu en kısa zamanda işe girmem ve davayı kazanmak için dualar etmem ve artık ağlamamam gerekiyordu.

Boşanma terkedilme döneminde çevremden destek göremeyişim ,kendimi soyutlamama ve yalnız kalmama sebeb olmuştu...
Eski eşim hayatını yaşarken ben yalnızlığın kolundaydım artık...

Sonra sonra artık kitap okumaya başlamış arada bir dışarı çıkmaya başlamıştım.

Kimileri acıyarak bakarken kimileri oh olsun der gibi bakıyordu ,artık insanlara güvenmiyor onlardan kaçıyordum .Parkta kitabımı okurken yanıma gelen sokak köpeğine sarılmış onu sevmiş ve ağlamıştım beni anlamış gibi bakmıştı gözlerime...

Gözümün yaşını silip yüzüme gülümsememi yerleştirdim -artık bende sahte olabiliyordum-oğlumu almak için okula doğru yöneldim .Okul kapısında oğlumu aldım ,beni tanıyanlar gülümseyen yüzüme şaşkınlıkla bakıyordu.

Oğlum elimi tuttu yürümeye başladık.Bana dönüp :
-Anne babam hata yaptı değil mi ?dedi .
Bense sadece başımı salladım yutkundum ve :
-İnsanlar hata yapabilir oğlum dedim

gözyaşım içime akmaya başladı ,ama yüzüm gülüyordu işte artık büyümüştüm ...
yaşadıkların gözümün önünden film şeridi gibi geçti, yaşadıklarını çok güzel anlatmışsın canım. kuzeninle iletişimini kes bence merhaba merhaba senin üzüntünle beslenen insanları ayıkla hayatından. Çocuğun zor bi süreçten geçiyo destek almalısın.sende aynı şekilde.

Fazla ajitasyon böyle bir anneyle sağlıklı çocuk yetişmez güçlü olmalisin

yaşadıkların gözümün önünden film şeridi gibi geçti, yaşadıklarını çok güzel anlatmışsın canım. kuzeninle iletişimini kes bence merhaba merhaba senin üzüntünle beslenen insanları ayıkla hayatından. Çocuğun zor bi süreçten geçiyo destek almalısın.sende aynı şekilde.

Fazla ajitasyon böyle bir anneyle sağlıklı çocuk yetişmez güçlü olmalisin
arkadaşlar buraya yorum yapmasanız daha iyi olurdu bu bir nevi hikaye gibi bir yazım yani ben yazıyorum .Yazmaya yeni başladım

Kazen Kazen abi ve Mune Mune abla arkadaşlar bdv konusu zannetti galiba ben hikaye ve roman tarzı bir yazı yazıyorum .Okuyucular yorum yazarsa hikaye arasında kopukluklar olabilir yoruma kapatmanızı rica etsem çokmu şey istemiş olurum

4.bölüm
tuhaf his de ne ?

Gece yine zor uyumuştum .Malesef yine onu rüyamda gördüm bana kötü davranıyor ,alay ediyor yeni eşine nasıl bir düğün yapacağını anlatıyordu .
rüyamın sonunda oğlum ve ben koşarak ve şarkılar söyleyerek ondan uzaklaşıyorduk .O ise biz gözden kayboluncaya kadar bize bakıyor sonra imam nikahlı karısıyla konuşmaya devam ederken uyanmıştım...

İş bulamamıştım yine ...Bir kaç yere cv yolladım bekliyordum.
Ama bu duygu da neydi ? korku gibi ,endişe ,umut-umutsuzluk ...Birden çok ve tuhaf bir his.

Geçsin bu umutsuzluk bulutu diye dua ederken buldum kendimi .Yaşadıklarım ve destek görmeyişim ,yalnız bırakılmışlığım yıkılmamak için direnişim belki sebebi bunlardı bu tuhaf hislerin ...Ama şimdi kendimi bırakamam çünkü düşmemi bekleyenler çok fazla hemde en yakınımdakiler.

Evet eski eşimi özlüyorum ,çok utanıyorum ...Kendimden ,kalbimden ve kadınlık onurumdan...
Sonra kendimi kendime kızarken buluyorum .-Nasıl ya nasıl ?- diyorum ..."Nasıl hâlâ onu özlersin ?" Bütün bu yaptıklarına rağmen ...

Aşkın ömrü 6 ay ,1 veya 3 yıl deniyor ,peki unutmanın süresi ne kadar ? Birini sevmemenin süresi ne kadar ?
Acı çekiyorum hemde çok ...

Daha acım geçmemişken evlen deyip duran annem ve kardeşim...
Hiç birşeyi hayal dahi etmeme izin vermiyorlar ve bunları yaşadıkça -yaptığı onca şeye rağmen -eski eşime dönmek istemem ...

Yorgunum hemde çok içim çekiliyor ...

Sabah a hasta olarak uyanmıştım ama mecburdum ayağa kalkmaya .Yataktan kalktım ve gücümü toplayıp ellerimi yüzümü yıkadım ve biraz aynada kendime bakıp -sen çok güçlüsün ,böyle olmaya mecbursun-
dedim

Hergün ki rutini tekrarladım .Saat 11gibi avukatımı aradım .
-Nasılsınız ?davayla ilgili bir gelişme var mı ?
Avukatım:yok daha mahkemeden dosyanız onaylanmadı ,kaldı ki onay alamayadabilir ,alsa bile kazanma ihtimalimiz çok az dedi .
Bense :-O zaman niçin bu çaba ne olacak peki dedim ?
Avukatım :-inanmasaydınız- o zaman eski eşinize korkmasaydınız ,ben sizi ararım gelişme olursa deyip kapattı yüzüme...

Yine hüsran ...-Ve kötüler hep kazanır -dedim içimden ...Akşam nasıl oldu bilmiyorum ,tek bildiğim canım yanıyordu .Ailemin diline düşecektim ,bir ömür yüzüme vurulacaklar listesine bu dava konusu da eklenecekti.Sonra sessizce ağladım dualar ede ede uyuyakalmışım.Ve hiçbirşey olmamış gibi güneş yine doğmuştu.

Çok sevdiğim bir ablama mesaj attım.
-Abla canım yanıyor ,ona beddualar etmek istiyorum-

Ablam :-Beddua kalbini kirletir sen dua et Rabbimizi vekil kıl ve üzülme ...Hayat intikamını alır haberin bile olmaz diye yazmıştı.

Annem avukatla konuşurken duymuş ve çok azarlamıştı beni.İçim paramparçaydı artık ...

Gidilecek bir yerim yoktu bense sadece gitmek istiyordum...

Son düzenleme:
X