Güneş Kremleri Sizin İçin Güneş Kremlerini İnceledim ( Detaylı)

Güneş kremleri, bronzlaşma

spring155

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2016
68
30
Herkese meraba ... Yaz aylarında olduğumuz için ve çok geç de kalmadan güneş kremleri hakkın da sizleri bilgilendirmek istedim :) Biyolog olarak sizin için içeriklerinden bahsetmek istiyorum.

Güneş kremi bizim için çok önemlidir eğer ki benim gibi sivilce izli ve biraz da siyah noktalı bir cildiniz varsa. Zaten sorunlu olan cildimizi daha da fazla soruna yol açmadan korumamız gerekiyor. Peki neden güneş kremi kullanmalıyız? Cildimizde ki pigmentlere biz melanin diyoruz ve bunlar da melanosit denilen hücreli üretiyor ve bizim güneşe karşı olan kalkanımızı oluşturuyor. Eee madem yüzümüz de zaten bir kalkan var biz neden tekrar güneş kremi kullanalım ki? İşte öyle değil günümüzde güneş oldukça zararlı bir hale geldi ve kalkanımızı yok ediyor bizim bu kalkanımızı dimdik ayakta tutmamız lazım . Burada da devreye iyi bir güneş kremi giriyor . İyi bir güneş kremi derken içeriklerinden bahsediyorum reklamı iyi olan her zaman iyi bir şey olmaz. Ama bizler biraz araştırma yaparak cildimiz için en iyisini seçebiliriz.

Bir güneş kreminin öncelikle en az 30 faktör olması lazım fakat yüksek faktörlü olması çok da bir şey değiştirmez bunu unutmayın . 30 idealdir ama 50 de kullanabilirsiniz düşündüğünüzün aksine ikisi arasında %5 lik bir koruma farkı vardır .

hem UVA hem de UVB özellik taşımalı eğer sadece biri olursa bu kez yarardan çok zarar verecektir çünkü sadece bir yönde baskılar .

Günümüzde kimyasallar çok yaygın . Bizim için en önemli kısım işte burası. İçindekiler bölümüne baktığınızda bir sürü bilmediğiniz şey görüyorsunuz değil mi? Ama gözünüz korkmasın bazıları gerçekten bulunması gereken şeyler. İçindekiler bölümünde en çok bulunanlar en başta en az bulunanlar en sonda yer alır bizim için bu sıralamada önemlidir. Bir marka da %90 oranında varken diğerinde en son da yazıyordur ve %1 oranın da vardır. O zaman biz %1 liği tercih etmeliyiz. Ama tek tek araştırmak biraz güç . Benim de tüm maddeler hakkında bir bilgim yok ama bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim ve en iyi güneş kremine kendi düşüncelerimle karar verdim :)

Öncelikle evimde bulunduğu için Garnier 50 faktör olan şeffaf spreyiyle Niveanın 50 faktör olan transparan spreyi inceledim. İkisinin de neredeyse içerikleri aynı ikisinin de fiyatı 30 lira civarında ve ikisi de tüm zararlı kimyasalları içinde bulunduruyor. Evimde bu iki markaya ait sadece bunlar var tatile gideceğim için acele bir şekilde almış bulundum ve kullanmadım . İyiki de kullanmamışım :)

Bir güneş kremi içinde olmaması gereken en önemli madde homosalatedir. Güneş kreminin tamamen deri içine alınmasına ve vücudumuzun toksik yıkıma uğramasına sebep olur. İki marka da da bu madde ilk sırada yer alıyor . Yani en az %50 nin üzerinde bu maddeyi barındırıyor. Ben en önemli olarak düşündüğüm zararlı maddeleri yazayım :
-oxybenzone: Vücuda çok kolay karışır ve hormonal bozuklukara yol açar.
-OCM:yüksek alerjik madde
-benzophenone: Tiroid hormonu çalışmasını bozar.

Bu iki markanın güneş kremlerini kullanmaktan ben tamemen vazgeçtim umarım sizde doğru kararı verirsiniz. Bunun üstüne dermatoloğa gittim ve bana en iyi güneş kremini söylemesini istedim . Bana yaklaşık 5 marka söyledi. Bunlardan iki tanesini birini yüzüm için diğerini vücudum için aldım ve uzun bir süre bayıla bayıla kullandım. Kullanmaya da devam etmeyi planlıyorum.

Birincisi Solante ACNES Tınted :

Bu güneş kremi sivilceli ciltler için yapılmış. Kutusunu elimize aldığımız da Lipozom Teknoloji yazısı karşılıyor bizi. Lipozom bizim cildimiz için çok faydalıdır cildi sürekli genç tutar ve yenilenmesini sağlar. Bu kremin de en güzel yanı bu bence . Rengi fonfoten renginde ama kapatıcılığı çok yok. Cilt tonunu eşitliyor yanaklarımda ki sivilce izi bulunan kısım bununla yok oluyor hem de cildim güneşten korunuyor .

1 senedir kullanıyorum ve hala bitmedi. Güneş kremini yaz kış kullanmanız gerek . Kışın güneşin etkisi azalmıyor aynı ışınlar gene yüzümüze zarar veriyor. Eğer cildimizin yaşlanmasını istemiyorsak kırışıklık önleiyici bir krem alana kadar iyi bir güneş kremini yaz kış kullansak daha faydalı olur.

Yüzümde parlama yapmıyor ama çok mat da diyemem ben güneş kremi tamamn mat olunca huzurusz oluyorum . Güneşin zararlı ışınlarını deriniz emmesin yansıtsın diye var güneş kremleri.

Peki içinde kimyasal zararlı bir şey var mı ? Evet var . Ama diğerleri gibi değil onlarda olan çoğu madde yok ve zararlılar da en son da yer alıyor bu da güvenle kullanmamı sağlıyor :)

201358144735_solante_acnes_tinted.jpg
11950655_959109730851148_1140434703_n.jpg

Fiyatı :90 lira

İkincisi Vücudum için Kullandığım Hamilton 50 Faktör:

Lazer epilasyon yaptırdığım için güneşte yanmaktan çok korktum ve doktora bana ne iyiyse onu ver dedim o da bir kaç marka söyledi ben de bunu seçtim ve aldım . Bu da tam mat diyemem rengi beyaz. Ama çok yağlıda değil . İçerik bakımından da düşünürsek ikisini de ben büyük bir huzurla kullanıyorum .
Kaça aldığımı hatırlamıyorum :KK43:

Hamilton-Optimal-50+-125-ml-big.png

NOT: Güneş kreminiz ne kadar iyi olursa olsun 4 saatte bir yenilemeniz gerekir . Eğer yüzünüze kat kat güneş kremi sürmeyi sevmiyorsanız benim gibi çantanızda mutlaka makyaj temzleyici mendillerden bulundurun güzelce yüzünüzü silin ve temiz cildinize uygulayın :)

Cildimizin bu kadar hassasiyetini düşünürken bir yandan da fondöten kullanmayın özellikle yaşınız 25
den küçükse . Cildinizin en çok yenileme yapacağı zaman havasız bırakmayın. Yaz Kış Güneş kreminizi yüzünüzden hiç eksik etmeyin .

Mutlu , Huzurlu İyi Tatiller Dilerim :)

Eklentiler

• Hamilton-Optimal-50+-125-ml-big.png
    Hamilton-Optimal-50+-125-ml-big.png
    72,1 KB · Görüntüleme: 414
Ben de yaz kış güneş kremi kullananlardanım. Aksi takdirde yüzümde kahverengi lekeler oluyor, kışın geçen cinsten.

Solante kahverengi beyaz olanını almıştım, adını unuttum pigmentli bir şeylerdi. Ancak yüzümde kireç gibi kaldığı için bıraktım.

Yıllarca Ducray Melascreen kullandım, içeriğini hatırlamıyorum. Gayet güzel koruyordu ancak cildim ona alışmış olsa gerek, artık koruma görevi yapmıyordu.

Şu an Darphin marka kullanıyorum. Normalde içeriklere takıntılı biriyimdir. Ancak bunu alırken bakmadım. Çünkü lekelenme başlangıcında olduğum için o an 2 şey önemliydi benim için:

1. beyaz beyaz kalmasın.
2. lekelenmeyi önlesin.

Bu ikisini de karşıladı. Kutusunu attığım için içeriğine ulaşamıyorum.

Ben de güneş kremi incelemesi çok yaptığım için şu an en iyi diye kabul edilen güneş kremini buldum. Coola güneş kremi. Fiyatı diğerlerini 2ye 3e katlar. Ancak gerek içerik gerekse işe yarama konusunda şu an en iyisiymiş. Elimdeki bittiğinde artık ondan alacağım. (bahsettiğim ürünler hep yüz güneş kremi)

Ben de aynı kremleri kullandım.solanteye devam ediyorum hatta.ama ne yanımda taşıyorum ne de kışın kullanıyorum.yazdan yaza sadece.

Ben de aynı kremleri kullandım.solanteye devam ediyorum hatta.ama ne yanımda taşıyorum ne de kışın kullanıyorum.yazdan yaza sadece.
ben çok ufak çanta kullanırdım normalde onu alınca yeni çanta da aldım bahaneyle :KK70: yaz kış bence alışkanlık haline getir :) cuma günü dermatologdan randevum var siyah noktaları tamamen geçirdiğni iddaa eden bir krem var onu sorucam sadece eczanede satılıyormuş bakalım etkili derse kullandıkça buradan paylaşıcam umarım biter şu dertlerimiz o_O

Ben de yaz kış güneş kremi kullananlardanım. Aksi takdirde yüzümde kahverengi lekeler oluyor, kışın geçen cinsten.

Solante kahverengi beyaz olanını almıştım, adını unuttum pigmentli bir şeylerdi. Ancak yüzümde kireç gibi kaldığı için bıraktım.

Yıllarca Ducray Melascreen kullandım, içeriğini hatırlamıyorum. Gayet güzel koruyordu ancak cildim ona alışmış olsa gerek, artık koruma görevi yapmıyordu.

Şu an Darphin marka kullanıyorum. Normalde içeriklere takıntılı biriyimdir. Ancak bunu alırken bakmadım. Çünkü lekelenme başlangıcında olduğum için o an 2 şey önemliydi benim için:

1. beyaz beyaz kalmasın.
2. lekelenmeyi önlesin.

Bu ikisini de karşıladı. Kutusunu attığım için içeriğine ulaşamıyorum.

Ben de güneş kremi incelemesi çok yaptığım için şu an en iyi diye kabul edilen güneş kremini buldum. Coola güneş kremi. Fiyatı diğerlerini 2ye 3e katlar. Ancak gerek içerik gerekse işe yarama konusunda şu an en iyisiymiş. Elimdeki bittiğinde artık ondan alacağım. (bahsettiğim ürünler hep yüz güneş kremi)
ben her markayı denemedim memnun olduğum ve cildimde bu kremleri hoş karşılamışken rahatını bozmıyım dedim :) kremlerinden memnunsan mutlaka devam etmelisin zaten yaz kış sürmene sevindim

ben çok ufak çanta kullanırdım normalde onu alınca yeni çanta da aldım bahaneyle :KK70: yaz kış bence alışkanlık haline getir :) cuma günü dermatologdan randevum var siyah noktaları tamamen geçirdiğni iddaa eden bir krem var onu sorucam sadece eczanede satılıyormuş bakalım etkili derse kullandıkça buradan paylaşıcam umarım biter şu dertlerimiz o_O
İyi yapmışsın bahaneyle çanta almışsın :)) adı ne kremin?merak ettim.

Merhaba ben bu sene bebeğim için trukid almıştım kendimde onu kullandım. Bebek ve çocuklar için bu yüzden bana yetersiz mi kalır?
Ve hiçbir zararlı madde yok diyorlar 17 gramina 50 tl para veriyorum 1 haftada bitiyor. Sizce değer mi yani gerçekten zararsız mı?
Hiçbir cikariniz olmadığı için sanırım en doğru cevap sizde :)

İyi yapmışsın bahaneyle çanta almışsın :)) adı ne kremin?merak ettim.
Benevin leke açıcısı ve peelingi hakkında çok iyi yorumlar okudum fiyatları da yüksek birazcık o yüzden doktora sorayım o da onaylarsa alcam inşallah :) çok fazla kafama takıyorum yüzümdekileri ve bu beni maalesef mutsuz ediyor :KK43:

Merhaba ben bu sene bebeğim için trukid almıştım kendimde onu kullandım. Bebek ve çocuklar için bu yüzden bana yetersiz mi kalır?
Ve hiçbir zararlı madde yok diyorlar 17 gramina 50 tl para veriyorum 1 haftada bitiyor. Sizce değer mi yani gerçekten zararsız mı?
Hiçbir cikariniz olmadığı için sanırım en doğru cevap sizde :)
Ben trukid kullanmıyorum ama küçük kuzenim tatile gitmeden önce inceleme fırsatım olmuştu 3 yaşında bebeğiniz için çok güzel bir ürün seçmişsiniz verdiğiniz parayı hakeden bir ürün bence ama sizin kullanımınız konusunda bir şey bilmiyorum yani sonuçta bebekler için yapılan ürünler bebek cildinin hassasiyetine göre dizayn edilmiştir ve cilt yenileyici özellikleri yoktur çünkü her bir özellik fazladan bir etken madde demek . Trukid en doğal içerikli güneş kremlerinden bir tanesi çok sıcaklarda eğer dışarı çıkacaksanız bence yetersiz kalacaktır . Güneş kremleri aynı zaman da cildi taze tutarak yaşlanmayı da geciktirir .

Benevin leke açıcısı ve peelingi hakkında çok iyi yorumlar okudum fiyatları da yüksek birazcık o yüzden doktora sorayım o da onaylarsa alcam inşallah :) çok fazla kafama takıyorum yüzümdekileri ve bu beni maalesef mutsuz ediyor :KK43:
İnşallah onaylar dr.bu kadar uzülme canım.ben de zaman zaman kendimi kötü hissediyorum ama elimden bir şey gelmiyor.ssudocrem kullanmış mıydın?o bana iyi gelmisti,cildimi aydınlatmıştı.surekli kullanamadım.çünkü kırışıklığım arttı gibi geldi.arada sürüyorum bütün yüzüme.

Ben trukid kullanmıyorum ama küçük kuzenim tatile gitmeden önce inceleme fırsatım olmuştu 3 yaşında bebeğiniz için çok güzel bir ürün seçmişsiniz verdiğiniz parayı hakeden bir ürün bence ama sizin kullanımınız konusunda bir şey bilmiyorum yani sonuçta bebekler için yapılan ürünler bebek cildinin hassasiyetine göre dizayn edilmiştir ve cilt yenileyici özellikleri yoktur çünkü her bir özellik fazladan bir etken madde demek . Trukid en doğal içerikli güneş kremlerinden bir tanesi çok sıcaklarda eğer dışarı çıkacaksanız bence yetersiz kalacaktır . Güneş kremleri aynı zaman da cildi taze tutarak yaşlanmayı da geciktirir .

İşte cilt yenileme özelliği yok diyorsunuz ya fark o demek ki. Yani çocuklar için olunca sadece daha çok koruyorsa benim içinde uygun olabilir belki demiştim. Demek ki yanlışmış benim için cilt yenileme özelliği de olmalı. Teşekkür ederim anlamış oldum. .

İnşallah onaylar dr.bu kadar uzülme canım.ben de zaman zaman kendimi kötü hissediyorum ama elimden bir şey gelmiyor.ssudocrem kullanmış mıydın?o bana iyi gelmisti,cildimi aydınlatmıştı.surekli kullanamadım.çünkü kırışıklığım arttı gibi geldi.arada sürüyorum bütün yüzüme.
hayır kullanmadım hemen araştırmaya koyulıyım :)

Benevin leke acicisini sordunuzmu arkadaslar doktorunuza iyimi acaba kis sezonu ya baska lekeler icin neler yaptiriyorsunuz bide yaslilik lekesi icin iyimi acaba annemde cok var yazarsaniz cok

Güneş kremimi buldum artık. Bundan sonra sadece Missha'nın güneş kremlerini kullanacağım. Zaten çeşit bol. Cildim alışırsa başka ürünlerine geçerim. Yıllar önce ilk sayfaya Ducray yazmışım. O da gerçekten çok iyiydi, bozmadıysa kendini.

Yüz için kullanın ama vücut için tavsiye etmem d vitamin vücuda giremiyor, d vitamin eksikliği bşr çok hastalığa sebep alzheimer
Gebelerde kanserli veya otizmli çocuk kemiklerde hastalık, d vitamin 50 yaşından sonra vştamin takviyesi şart güneş dahi yetersiz vücudu güneşten kapama depresyona sebepler arasında

X