Şizofren miyim?

Fatmaffff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
129
167
Merhabalar, bugün başıma gelen bir olayı anlatmak ve fikir almak istiyorum. Bir yıldır konuştuğum biri var (Bunun 4-5 ayını küs geçirmiş olsak da son 2 aydır çok iyiyiz.). İş yerlerimiz yan yana ve onun iş yerinde kadınlar çok olduğu ve ben de tek olduğum için onlarla kahvaltı yapmaya gidiyorum bazen. Bu sabah kahvaltıda konu evlilikten açıldı, tabi 29 yaşımdaki bana her zaman ki gibi laf atıldı ben de cevap vermedim çünkü bu konu çok sıkıyor ve daha önce de aynı konuyla ilgili devamlı sorular soruldu cevaplar söylendi. Benim erkek arkadaşım kendini ortaya attı ‘Ben de evlendim boşandım ama evlenmeyi hiiç düşünmüyorum.’ diye. Şimdi biz orda çalışanlara ilişkimizden bahsetmedik ama herkes farkında, bana imalı şeyler söylemelerinden, bazen ikimize bakışlarından ya da kızların sevgilime ‘abi’ derken bana bakmalarından anlıyorum. Bu laf üzerine ben çok gücendim, kadınlık gururum yerle bir olmuş hissediyorum. Sonuçta oradakiler benle olduğunu ne kadar söylemese de biliyordu ama benim sevgilim saydığım adam beni ciddiye almadığını yok saydığını ayan beyan ilan etti. Ve ben buna bozulduğumu söylediğimde bunun takılmaya değmez olduğunu söylüyor. Siz böyle bir durumda kendinizi kötü hissetmez misiniz? Bir de bunun üzerine yanlarında iki aydır çalışan stajyer kıza (Kız üniversiteyi Eskişehir’de kazanmış bir yıl okumuş, bir yılı kaldı.) ‘Bana Eskişehir’i gezdirir misin?’ dedi. Arkadaşlar buna gerek var mı ? Yani eskiden bağı olan biri değil o kız seni sadece iş ortamından seviyeli şekilde tanıyor seni neden gezdirsin ? Bir de ben varım kız arkadaşıyım, ben yok gibi davranıyor? Eğer ki gezmek istiyorsa beraber gezebiliriz. Siz yerimde olsanız ne hissedersiniz ? İlişkimizi de hala kimseye söylemedik ? Neden saklanır ilişki ? Ben 29 yaşındayım o 35. Kendimi hiç gibi, yok gibi hissediyorum. Sabah o kahvaltıda herkesin içinden benle dalga geçtiğini ya da bana acıdığını düşünüyorum.

edit: Başlıkta biraz abartarak kuruntulu muyum demek istemiştim, iyi bir ifade şekli olmamış şimdi farkettim ancak düzeltemiyorum.

Son düzenleme:
İlişkinizi kimseye söylemediyseniz, neden size de teklif etsin ki kız beraber gezmek için onu anlamadım? Eğer kız bekarsa, erkek arkadaşınızla vakit geçirmek istemesi çok normal, belki beğeniyor.
Bence de evlilikten önce ilişkiyi neden sakladığına yönelik bir çözüm bulun.
erkek arkadaşınız bana ciddi gelmedi .. üzgünüm ..

Merhabalar, bugün başıma gelen bir olayı anlatmak ve fikir almak istiyorum. Bir yıldır konuştuğum biri var (Bunun 4-5 ayını küs geçirmiş olsak da son 2 aydır çok iyiyiz.). İş yerlerimiz yan yana ve onun iş yerinde kadınlar çok olduğu ve ben de tek olduğum için onlarla kahvaltı yapmaya gidiyorum bazen. Bu sabah kahvaltıda konu evlilikten açıldı, tabi 29 yaşımdaki bana her zaman ki gibi laf atıldı ben de cevap vermedim çünkü bu konu çok sıkıyor ve daha önce de aynı konuyla ilgili devamlı sorular soruldu cevaplar söylendi. Benim erkek arkadaşım kendini ortaya attı ‘Ben de evlendim boşandım ama evlenmeyi hiiç düşünmüyorum.’ diye. Şimdi biz orda çalışanlara ilişkimizden bahsetmedik ama herkes farkında, bana imalı şeyler söylemelerinden, bazen ikimize bakışlarından ya da kızların sevgilime ‘abi’ derken bana bakmalarından anlıyorum. Bu laf üzerine ben çok gücendim, kadınlık gururum yerle bir olmuş hissediyorum. Sonuçta oradakiler benle olduğunu ne kadar söylemese de biliyordu ama benim sevgilim saydığım adam beni ciddiye almadığını yok saydığını ayan beyan ilan etti. Ve ben buna bozulduğumu söylediğimde bunun takılmaya değmez olduğunu söylüyor. Siz böyle bir durumda kendinizi kötü hissetmez misiniz? Bir de bunun üzerine yanlarında iki aydır çalışan stajyer kıza (Kız üniversiteyi Eskişehir’de kazanmış bir yıl okumuş, bir yılı kaldı.) ‘Bana Eskişehir’i gezdirir misin?’ dedi. Arkadaşlar buna gerek var mı ? Yani eskiden bağı olan biri değil o kız seni sadece iş ortamından seviyeli şekilde tanıyor seni neden gezdirsin ? Bir de ben varım kız arkadaşıyım, ben yok gibi davranıyor? Eğer ki gezmek istiyorsa beraber gezebiliriz. Siz yerimde olsanız ne hissedersiniz ? İlişkimizi de hala kimseye söylemedik ? Neden saklanır ilişki ? Ben 29 yaşındayım o 35. Kendimi hiç gibi, yok gibi hissediyorum. Sabah o kahvaltıda herkesin içinden benle dalga geçtiğini ya da bana acıdığını düşünüyorum.
Üzmek istemem ama ilişkinizi saklaması başka bi kıza beni gezdir demesi evlilik düşüncesi olmadığını söylemesi daha ne olsun ayrılmanız için herşey ortada saklamıyor adam kendini kişiliksizliğini ortaya koymuş resmen

Erkek arkadasiniz size benden evlilik gibi beklentin olmasin demek istemis cunku sizin evlenmeniz uzerine konusuluyormus.kiza gezdirir misin demesiyle de bunu desteklemis cunku rahatsiz olmus konusulanlardan.

sizin bu adamla niyetiniz ciddidir veya degildir orasi onemli degil ama herkesin icinde sizi boyle kucuk dusurmesi cok adice bir hareket.

benim icin gururum herseyin ustundedir hesap bile sormadan tekmeyi atardim yerinizde olsam.

29 yasindasiniz ama hala ergen sevgililer gibi sakli gizlimi iliski yasiyosunuz
Ki bi erkek 35 yasina gelmisde gizliyosa ustune boyle bi laf soylediyse, sizinle evliligi dusundugunu sanmiyorum acikcasi
Bence oturun acik acik konusun
Sizin niyetiniz adamla ciddi bir iliski, evlilikse kartlar acik oynayin

Sizi üzmeden, canınızı yakmadan bu konuya cevap yazmak ne kadar mümkün olur bilemiyorum.
Bu adamla gerçekten bir ilişki yaşadığınızdan emin misiniz? Mesela sormuyor musunuz yalnız kalınca, neden işyerimden kimse ilişkimiz olduğunu bilmiyor diye? Göğsünü gere gere “bu benim sevgilim.” demeyeceksen bu iş biter, demiyor musunuz?

Eskişehir’i gezdirme olayının mantıklı açıklaması yok zaten. Gözleri fıldır fıldır dışarıda bir adam. Ne alaka eşin, dostun, kardeşin değil. Siz de bunu fark etmişsiniz ki bize soruyorsunuz. Bence bize sormayın. Gayet iyi gözlem yapmışsınız neler olduğunun da farkındasınız. İçinizde sinmeyen şeyleri tek tek sorun. İçinize sinecek cevaplar alamazsanız bitirin. Bu adam sizde gibi görünmüyor çünkü.

Anlamadığım şey şimdi sizin ilişkiniz adı konulmamış bir ilişki mi? Adam evlilik düşünmediğini söylemiş o zaman gerçekten öylesine takılıyor olabilirsiniz sonuçta kimseye de ilişkinizden bahsetmemiş. Yani siz şu an sadece takılıyor seviyesinde ve ciddi bir ilişkide değilsiniz. Bence karşınızdaki erkek de bunun farkında olduğunuzu düşünüyor çünkü resmen tüm hareketleri bunu belli ediyor ama siz sanki bu durumdan rahatsızsınız? O zama niye konuşmuyorsunuz sevgilinizle? Siz de böyle açık bir ilişki istiyorsanız devam edin. İstemiyorsanız konuşmalısınız.

Adam rahat bir ilişkide, isterse başka kızlardan da ister gezdirmesini öyle.

1. Kahvaltıda olanlardan sonra net ayrılırdım.
2. Sürekli küsüp barışıyorsam net ayrılırdım asla evlenmezdim.
3. Yaşınız geç falan değil. Kendini kaf dağında gören evlenip boşanmış ve evlenmeyi düşünmüyorum diyen bu adamdan net ayrılırdım.
Sonuç olarak net ayrılırdım. :KK51:

29 yasindasiniz ama hala ergen sevgililer gibi sakli gizlimi iliski yasiyosunuz
Ki bi erkek 35 yasina gelmisde gizliyosa ustune boyle bi laf soylediyse, sizinle evliligi dusundugunu sanmiyorum acikcasi
Bence oturun acik acik konusun
Sizin niyetiniz adamla ciddi bir iliski, evlilikse kartlar acik oynayin
Mesele evlenip evlenmemek değil, ilişkiler yaşanır ya da biter. Ama bunu muhafazakar diyebileceğim bir topluluğun ki bu topluluk iş arkadaşları, bunların içinde dillendirmesi.

Sizi kabullenmiş benimsemiş degil.
Sevgilim diyecek cesaret ve sevgi yok

X