Şizofren miyim?

Ben olsam sevgilim evlenmeyi düşünmüyorum deyince ben düşünüyorum doğru kişiyi bulunca evlilikten korkmuyor insan derdim. Siz düşüneceğinize o düşünsün. Ayrıca bu adamdan size bi hayır gelmez. Kazık kadar insanlar ilişki saklamaz yarı yaşında kızlara bana şurayı gezdir burayı gezdir falan demez yani ergen ergen. Yaşınız da gayet genç bu adama prim vermeyin bekleyip.

Ayrılmanız için daha ne olması gerekiyor ki. Adam sizinle resmen takılıyor. Evlilik böyle bir şey değil. Böyle bir adama güvenipte hayat birleştirilmez zaten. Asıl senin istememen gerekiyor. Zırvalarını dinleme ve hemen ayrıl kesinlikle

Sizofren dememiz icin;adamınla iliskiniz olmadgı yada öyle bir adam ortada olmadıgı halde sizin üzerine kafanızda biseylr üretiyor olmanız lazım.
Adam var ve siizinle gün geciriyor.
Kız da gezdirir
Yarın cıkar ben evlendim der eelinize davetiye de verir.

Merhabalar, bugün başıma gelen bir olayı anlatmak ve fikir almak istiyorum. Bir yıldır konuştuğum biri var (Bunun 4-5 ayını küs geçirmiş olsak da son 2 aydır çok iyiyiz.). İş yerlerimiz yan yana ve onun iş yerinde kadınlar çok olduğu ve ben de tek olduğum için onlarla kahvaltı yapmaya gidiyorum bazen. Bu sabah kahvaltıda konu evlilikten açıldı, tabi 29 yaşımdaki bana her zaman ki gibi laf atıldı ben de cevap vermedim çünkü bu konu çok sıkıyor ve daha önce de aynı konuyla ilgili devamlı sorular soruldu cevaplar söylendi. Benim erkek arkadaşım kendini ortaya attı ‘Ben de evlendim boşandım ama evlenmeyi hiiç düşünmüyorum.’ diye. Şimdi biz orda çalışanlara ilişkimizden bahsetmedik ama herkes farkında, bana imalı şeyler söylemelerinden, bazen ikimize bakışlarından ya da kızların sevgilime ‘abi’ derken bana bakmalarından anlıyorum. Bu laf üzerine ben çok gücendim, kadınlık gururum yerle bir olmuş hissediyorum. Sonuçta oradakiler benle olduğunu ne kadar söylemese de biliyordu ama benim sevgilim saydığım adam beni ciddiye almadığını yok saydığını ayan beyan ilan etti. Ve ben buna bozulduğumu söylediğimde bunun takılmaya değmez olduğunu söylüyor. Siz böyle bir durumda kendinizi kötü hissetmez misiniz? Bir de bunun üzerine yanlarında iki aydır çalışan stajyer kıza (Kız üniversiteyi Eskişehir’de kazanmış bir yıl okumuş, bir yılı kaldı.) ‘Bana Eskişehir’i gezdirir misin?’ dedi. Arkadaşlar buna gerek var mı ? Yani eskiden bağı olan biri değil o kız seni sadece iş ortamından seviyeli şekilde tanıyor seni neden gezdirsin ? Bir de ben varım kız arkadaşıyım, ben yok gibi davranıyor? Eğer ki gezmek istiyorsa beraber gezebiliriz. Siz yerimde olsanız ne hissedersiniz ? İlişkimizi de hala kimseye söylemedik ? Neden saklanır ilişki ? Ben 29 yaşındayım o 35. Kendimi hiç gibi, yok gibi hissediyorum. Sabah o kahvaltıda herkesin içinden benle dalga geçtiğini ya da bana acıdığını düşünüyorum.

edit: Başlıkta biraz abartarak kuruntulu muyum demek istemiştim, iyi bir ifade şekli olmamış şimdi farkettim ancak düzeltemiyorum.
Bir an evvel bitirmek lazım çünkü ortada sağlıklı bi ilişki yok!

Konuyu su sekil cevaplayacagım. Simdi ortamda ben olsaydım eger, bu adamın o ortamda söyledikleri ima ettikleri bana islemezdi. Cünkü evlenmeyi düsünmüyor ve istemiyorum tamamen spontane yasayıp, takılıyorum bu tip beklentilerim olmadıgı icin ciddi mi, degil mi bu kavramlar benim icin önemsiz. Keyfime bakardım. Cünkü burda yapı devreye giriyor.

Siz ne istiyorsunuz mesela? Evlenip coluk cocuğa karısma hayalleriniz varsa, ciddi iliski düşünceniz varsa beklentileriniz varsa bu adam o zaman size göre koca bir zaman kaybından baska bir sey degil. O yüzden siz zaman kaybetmeden bununla ilisiginizi kesip ciddi iliski düsünecek biriyle bir yasam yolculuguna cıkabilirsiniz.

Kusura bakmayın ama siz kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz.
Adamın durumu belli sizinle yalnızken sevigiyiz mucuk mucuk toplum içinde saklama başka kızlara yürümeler bir adam sizi boş anları için saklıyor siz gelinlik seçme hayalibdasiniz. Bitti, nokta.

Merhabalar, bugün başıma gelen bir olayı anlatmak ve fikir almak istiyorum. Bir yıldır konuştuğum biri var (Bunun 4-5 ayını küs geçirmiş olsak da son 2 aydır çok iyiyiz.). İş yerlerimiz yan yana ve onun iş yerinde kadınlar çok olduğu ve ben de tek olduğum için onlarla kahvaltı yapmaya gidiyorum bazen. Bu sabah kahvaltıda konu evlilikten açıldı, tabi 29 yaşımdaki bana her zaman ki gibi laf atıldı ben de cevap vermedim çünkü bu konu çok sıkıyor ve daha önce de aynı konuyla ilgili devamlı sorular soruldu cevaplar söylendi. Benim erkek arkadaşım kendini ortaya attı ‘Ben de evlendim boşandım ama evlenmeyi hiiç düşünmüyorum.’ diye. Şimdi biz orda çalışanlara ilişkimizden bahsetmedik ama herkes farkında, bana imalı şeyler söylemelerinden, bazen ikimize bakışlarından ya da kızların sevgilime ‘abi’ derken bana bakmalarından anlıyorum. Bu laf üzerine ben çok gücendim, kadınlık gururum yerle bir olmuş hissediyorum. Sonuçta oradakiler benle olduğunu ne kadar söylemese de biliyordu ama benim sevgilim saydığım adam beni ciddiye almadığını yok saydığını ayan beyan ilan etti. Ve ben buna bozulduğumu söylediğimde bunun takılmaya değmez olduğunu söylüyor. Siz böyle bir durumda kendinizi kötü hissetmez misiniz? Bir de bunun üzerine yanlarında iki aydır çalışan stajyer kıza (Kız üniversiteyi Eskişehir’de kazanmış bir yıl okumuş, bir yılı kaldı.) ‘Bana Eskişehir’i gezdirir misin?’ dedi. Arkadaşlar buna gerek var mı ? Yani eskiden bağı olan biri değil o kız seni sadece iş ortamından seviyeli şekilde tanıyor seni neden gezdirsin ? Bir de ben varım kız arkadaşıyım, ben yok gibi davranıyor? Eğer ki gezmek istiyorsa beraber gezebiliriz. Siz yerimde olsanız ne hissedersiniz ? İlişkimizi de hala kimseye söylemedik ? Neden saklanır ilişki ? Ben 29 yaşındayım o 35. Kendimi hiç gibi, yok gibi hissediyorum. Sabah o kahvaltıda herkesin içinden benle dalga geçtiğini ya da bana acıdığını düşünüyorum.

edit: Başlıkta biraz abartarak kuruntulu muyum demek istemiştim, iyi bir ifade şekli olmamış şimdi farkettim ancak düzeltemiyorum.
Adam senden iyisini bulsa seni sap gibi ortada bırakacak , sen kendini birşey sanma çokta fedakâr olma bu adama , yazık geçireceğim zamana bununla nerde buluyorsunuz böyle kalitesiz erkekleri ayyyyy iğrennndim

Okkalı bı tekme at

Şimdi diyor ki Ben o Eskişehir’e gidelim lafını gırgır şamata olsun diye söyledim, sen bunu nasıl bu şekilde anlarsın! O benim kız kardeşimden farksız. Sen onu kendine rakip almışsın.’ Sonra masada ettiği evlilik lafını da kimse benim gibi anlamamış. Kimse bilmiyormuş ben öyle sanıyormuşum. Konuşuyoruz ve ikna olur gibi oluyorum. Ama içime sinmiyor. Manipüle edilip edilmediğimi nasıl anlarım ?
Arkadaşım adam sana gasligthing uyguluyor. Sürekli sen bunu nasıl yaparsın nasıl yanlış algılarsın diye seni suçluyor. Bu kadar insan sana yol göstermeye çalışıyor. Sen hala ikna olmak üzereyim diyorsun. Madem ikna olacaktın konuyu niye açtın!

Gaslighting, bir psikolojik manipülasyon ve taciz yöntemi. Bireyi kendi hafıza, algı ve akıl sağlığını sorgulayıp irdelemeye iten bir çeşit kötü yönlendirme. Bireyde veya seçilen grupta şüphe uyandırma, kalıcı inkâr, çelişki ve yalan yoluyla peyderpey dikte edilir ve fark edilmesi kimi zaman güçtür.
Bunu bir araştırmanı tavsiye ediyorum. Beyhan Budak’ı (Youtube) izle.
Kendini bu rezil insana kullandırtma lütfen. Bu adamın niyeti seninle evlenmek değil. Seninle vakit geçirmek.

Kendisinden ayrıldım ve çok acı çekiyorum. İlişkimizi neden kimsenin bilmediğini sorduğumda biz ne kadar zamandır konuşuyoruz ki, stabil bir ilişkimiz yok daha bir ay önce küstük dedi. Ve bunları aynı yatakta yatarken söyledi. Asla gidip kimseye benle ilişkisi olduğunu söylemezmiş, böyle bir adammış. Ben bu kadar değersiz görülürken bu adama kendimi verdiğim için gerçekten çok pişmanım. Artık kime nasıl güveneceğimi de bilmiyorum. Şükür ki iş yerinden taşınacaklar bir aya. Bir daha kendime değer verildiğinden nasıl emin olacağım bilmiyorum. Param parçayım şuan. Bazı arkadaşlar açık ilişki falan demiş. Haberim yoktu ama sanırım onun için de öyleymiş. Bir de evinden giderken böyle saçma bir sebepten gidersen bir daha gelme bile dedi. Gerçekten umrunda değil ne hissettiğim, azıcık bile sevilmemişim.

Kendisinden ayrıldım ve çok acı çekiyorum. İlişkimizi neden kimsenin bilmediğini sorduğumda biz ne kadar zamandır konuşuyoruz ki, stabil bir ilişkimiz yok daha bir ay önce küstük dedi. Ve bunları aynı yatakta yatarken söyledi. Asla gidip kimseye benle ilişkisi olduğunu söylemezmiş, böyle bir adammış. Ben bu kadar değersiz görülürken bu adama kendimi verdiğim için gerçekten çok pişmanım. Artık kime nasıl güveneceğimi de bilmiyorum. Şükür ki iş yerinden taşınacaklar bir aya. Bir daha kendime değer verildiğinden nasıl emin olacağım bilmiyorum. Param parçayım şuan. Bazı arkadaşlar açık ilişki falan demiş. Haberim yoktu ama sanırım onun için de öyleymiş. Bir de evinden giderken böyle saçma bir sebepten gidersen bir daha gelme bile dedi. Gerçekten umrunda değil ne hissettiğim, azıcık bile sevilmemişim.
Ayrılmanız geç verilmiş ama doğru bi karar olmuş. Acı, üzüntü vs hepsini boşver. Kimse senden değerli değildir. Önüne bak, yeni sayfa aç şekerim. Hadi eyvallah🙋‍♀️

X