Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Sjögren sendromu teşhisi

Ben ilaç kullanıyorum sizde kullanıyor musunuz bu sjögen sendromu için çok kötü durumdayım ağrılarım tamam ama saçlarımda çok dökülüp açılmalar başlayınca iyice psikolojim bozuldu
Merhaba bnmde stresle başlayan bir dökülmem oldu kafamda uyuşma olurdu 6seans mezoterapi yaptırıp b12 ferritin içtiğimde ve 1ay ay psikolojik hap kullandığımda geçerdi dökülme dediğim öyle 50tel değil günlük 300tel falan bianda başlardı garip bi dökülme kafamda karıncalar gezer gibi mezoterapi sonrası 2yıl rahat dönem sonrA tekrar başlardı Sjögren kaynaklı olma ihtimalimde var tabiki henüz kanda çıkmasada ana 3pozitif doktorlar başından atıyor.. şuara Boğaz kuruluğum mevcut buyüzden uzun süreli konuşamıyorum yanma oluyor... artık biyopsi yaptırsam mı diye düşünüyorum birde bebek istiyorum bi senem hastalıksız geçmiyo değişik değişik hastalıklar inşallah Rabbim şifa versin bu dünyada sağlık olmayınca herşey çok anlamsız geliyor... iyi olup hastane yolu bilmeyenlerden olmak istiyorum 🙏☺️😄😄

Merhaba bnmde stresle başlayan bir dökülmem oldu kafamda uyuşma olurdu 6seans mezoterapi yaptırıp b12 ferritin içtiğimde ve 1ay ay psikolojik hap kullandığımda geçerdi dökülme dediğim öyle 50tel değil günlük 300tel falan bianda başlardı garip bi dökülme kafamda karıncalar gezer gibi mezoterapi sonrası 2yıl rahat dönem sonrA tekrar başlardı Sjögren kaynaklı olma ihtimalimde var tabiki henüz kanda çıkmasada ana 3pozitif doktorlar başından atıyor.. şuara Boğaz kuruluğum mevcut buyüzden uzun süreli konuşamıyorum yanma oluyor... artık biyopsi yaptırsam mı diye düşünüyorum birde bebek istiyorum bi senem hastalıksız geçmiyo değişik değişik hastalıklar inşallah Rabbim şifa versin bu dünyada sağlık olmayınca herşey çok anlamsız geliyor... iyi olup hastane yolu bilmeyenlerden olmak istiyorum 🙏😄😄
Allah hepimize şifa versin canım

Merhaba bnmde stresle başlayan bir dökülmem oldu kafamda uyuşma olurdu 6seans mezoterapi yaptırıp b12 ferritin içtiğimde ve 1ay ay psikolojik hap kullandığımda geçerdi dökülme dediğim öyle 50tel değil günlük 300tel falan bianda başlardı garip bi dökülme kafamda karıncalar gezer gibi mezoterapi sonrası 2yıl rahat dönem sonrA tekrar başlardı Sjögren kaynaklı olma ihtimalimde var tabiki henüz kanda çıkmasada ana 3pozitif doktorlar başından atıyor.. şuara Boğaz kuruluğum mevcut buyüzden uzun süreli konuşamıyorum yanma oluyor... artık biyopsi yaptırsam mı diye düşünüyorum birde bebek istiyorum bi senem hastalıksız geçmiyo değişik değişik hastalıklar inşallah Rabbim şifa versin bu dünyada sağlık olmayınca herşey çok anlamsız geliyor... iyi olup hastane yolu bilmeyenlerden olmak istiyorum 🙏😄😄
Şimdi durum ne çok çok geçmiş olsun benim s tellerim bayağı inceldi saçlarım çok seyreldi.İlaçlara başladım ama saçlarıma pek bir faydası olmadı

Şimdi durum ne çok çok geçmiş olsun benim s tellerim bayağı inceldi saçlarım çok seyreldi.İlaçlara başladım ama saçlarıma pek bir faydası olmadı
Şuan da erhangi bir sorunum yok ancak bence psikolojik ilaçta durdurdu çok ilginç bir durum bu hayatımda son 7 yıldır yaşadığım eskiden böyle şeyler olmazdı mezoterapi ve o ilaçlar benim saçlarımın yeniden canlanmasını sağlar bugüne kadar 3 defa yaşadım ama öyle böyle bir dökülme değildi ben sjögren ilacı hiç kullanmadım ama benmde boğaz kuruluğum var muhtemelen ben sjögrenim

Bendede ağız kuruluğu öksürük yemeklerden sonrA ve ses kısıklığı beni anlatmışsınız peki kurtuldunuz mu bunlardan bnm artık yaşama Sevinç’im kalmadı..

Hastalık hastası diyen hem doktorlar hem arkadaşlarımız yeri geldi ailemiz kim hasta olmadan hastayım der ki bende hala teşhis almadım teşhisimi alayım o hastalık hastası diyen doktorların kapısını çalacağım

Hastalık hastası diyen hem doktorlar hem arkadaşlarımız yeri geldi ailemiz kim hasta olmadan hastayım der ki bende hala teşhis almadım teşhisimi alayım o hastalık hastası diyen doktorların kapısını çalacağım
Ben de senelerdir çok halsizim her yerim ağrıyor der dururdum doktorlara ve çevremdekilere sjögren teşhisim konulmasına rağmen çoğu kişi hala psikolojik olduğunu söylüyor.Bir de sağlıklı olup da napalım herkesin bir derdi var deyip mana verenler ukalalık edenler var ya onlara içimden umarım aynısı sende de olsun dememek için bazen çok zorlanıyorum.

Ben de senelerdir çok halsizim her yerim ağrıyor der dururdum doktorlara ve çevremdekilere sjögren teşhisim konulmasına rağmen çoğu kişi hala psikolojik olduğunu söylüyor.Bir de sağlıklı olup da napalım herkesin bir derdi var deyip mana verenler ukalalık edenler var ya onlara içimden umarım aynısı sende de olsun dememek için bazen çok zorlanıyorum.
Düşüncelerimiz okadar aynı ki benimde sorunum boğazımda hergün ağrıyarak uyanıyorum sesimi çok kullanamıyorum insanlara bunu diyorum şaka gibi geliyor Dalga geçen KBBciler oldu benimle dalga geçen herkesin aynısını yaşamasını bazen bende istedim beddua etme derler ama bunlardan okadar fazlaki yaşamadan anlamıyorlar...çünkü gerçekten zor süreçler insanın neresi ağrıyorsa canı ordadır Kolay değil evet ölümcül bir hastalık değil şükür ama sürümcül bir hastalık ömür boyu çekiyorsun ben hala şifamı bulamadım Rabbim çektirmesin zor oluyor sizi en iyi ben anlarım yaşamayan anlamıyor malesef.... Hergün ağrı çekmek hiç kolay değil ......

ARKADAŞALAR KİMSE VAR MI?
YA BENİM 3-4 SENE ÖNCE DURDUK YERE SOL DİZİMDE KAYMA OLDU HER YAZ ARA ARA KENDİNİ HİSSETTİRİYOR. BUGÜN SABAH BİR KALKTIM Kİ SAĞ DİZDE DE AYNI ŞEY VAR. YANİ DİZ KAPAĞIM SANKİ YERİNDEN OYNUYOR GİBİ. DİZ KAPAĞIMI TUTAN KASLAR GEVŞEKTE DİZİMİ TUTMUYOR GİBİ. SİZDE DE BÖYLE ŞEYLER OLUYOR MU? MESEL KOLUMDA AĞIRLIK TAŞIYAYIM SANKİ DİRSEĞİM YERİNDEN ÇIKACAK GİBİ OLUYOR? :110::110::110:
Bİ ANLATSANIZA SİZ NELER YAŞIYORSUNUZ

YA BENİM 3-4 SENE ÖNCE DURDUK YERE SOL DİZİMDE KAYMA OLDU HER YAZ ARA ARA KENDİNİ HİSSETTİRİYOR. BUGÜN SABAH BİR KALKTIM Kİ SAĞ DİZDE DE AYNI ŞEY VAR. YANİ DİZ KAPAĞIM SANKİ YERİNDEN OYNUYOR GİBİ. DİZ KAPAĞIMI TUTAN KASLAR GEVŞEKTE DİZİMİ TUTMUYOR GİBİ. SİZDE DE BÖYLE ŞEYLER OLUYOR MU? MESEL KOLUMDA AĞIRLIK TAŞIYAYIM SANKİ DİRSEĞİM YERİNDEN ÇIKACAK GİBİ OLUYOR? :110::110::110:
Bende daha farklı sorunlar var cnm kuruluk var doktora gittin mi peki ???

Dirseklerinizde ağrı varsa tenisçi dirseği olabilirsiniz benim iki dirseğimde de var

Benim de sjögren belirtilerim var. Ağız, burun, göz, vajinal kuruluk, halsizlik. Pandemiden dolayı doktora gidemedim henüz. Muhtemelen sjögrenim. Ama gel gelelim çevremden hastalık hastası muamelesi görüyorum. O kadar zoruma gidiyor ki anlatamam

Merhaba, bana 2020de teşhis konuldu, bu rahatsızlıkta çarpıntı yaşayan var mı?
Plaquenil den günde 1 defa kullanıyorum ama ya farklı bir şey var ya da soğuklarda bana yetersiz geliyor bilmiyorum, sıkıntılar yaşıyorum yine hap kullanmadan önceki durumuma göre daha hafif de olsa. Soğuklarda hasta gibi oluyorum mide bulantısı da yaşıyorum. Farklı bir şey mi var bunlar da sjögrenden mi bilmiyorum.

Merhaba, bana 2020de teşhis konuldu, bu rahatsızlıkta çarpıntı yaşayan var mı?
Plaquenil den günde 1 defa kullanıyorum ama ya farklı bir şey var ya da soğuklarda bana yetersiz geliyor bilmiyorum, sıkıntılar yaşıyorum yine hap kullanmadan önceki durumuma göre daha hafif de olsa. Soğuklarda hasta gibi oluyorum mide bulantısı da yaşıyorum. Farklı bir şey mi var bunlar da sjögrenden mi bilmiyorum.
Ben de ilk teşhis konduğunda benzer şeyler yaşadım hatta ağrılarım geçmeyince ilacı günde 2’ye çıkardık vs .Rutin kalp göz muayenelerinizi yaptırın rahatlarsınız.Zamanla siz de kendinizi tanıyacaksınız.Ben mesela hareketli biriyim Eğer hareketlerimi azaltırsam da ağrılarım oluyor.Kurulukla ilgili çok şükür şikayetim yok.Şifalar dilerim

Merhaba, benim kan testimde ssa antikorum pozitif çıktı. Yıllardır kendimi fibromiyaljili diye biliyorken ilk defa gittiğim romatolog başka testler istedi. tahlil öncesi ağız ve göz kuruluğu var mı diye sormuştu fakat çok şükür öyle bir sıkıntım yok. Kanda ssa pozitifliği sjögren veya sle olması durumunda oluyormuş anladığım kadarıyla.

Algıda seçicilik oldu konuyu son mesajlarda görünce, sormak istedim. Size ne gibi şikayetlerle teşhis kondu eğer zahmet olmazsa bahsedebilir misiniz?

Ben de ilk teşhis konduğunda benzer şeyler yaşadım hatta ağrılarım geçmeyince ilacı günde 2’ye çıkardık vs .Rutin kalp göz muayenelerinizi yaptırın rahatlarsınız.Zamanla siz de kendinizi tanıyacaksınız.Ben mesela hareketli biriyim Eğer hareketlerimi azaltırsam da ağrılarım oluyor.Kurulukla ilgili çok şükür şikayetim yok.Şifalar dilerim
Anladım teşekkür ederim, ailede kalp de var bizim o yüzden baktırmam lazım hatta başka durumlar da var ama şu pandemi her şeyi çok aksattı, ağrım şükür neredeyse yok diyebilirim bir süredir, kuruluk komple var ben de ve önceleri baya sıkıntısını çektim, şuan ciddi bir sıkıntı yaşamıyorum ama normalde yağlı bir cildim vardı artık öyle değil, saçlarım çok dökülür ama yenisi anında çıktığı için azalmazdı ama artık sanırım yeterince beslenmediği için yavaş çıkıyor(tüm vücut için böyle hatta) ve daha azaldı, alerjik bünyem var alerjimi de arttırıyor, özellikle ellerimde içten içe kaşıntılar yaşıyorum, eklem hareketlerimde sıkıntılar oluyor, bağırsaklarımı etkiliyor, hasta olmuş gibi mide bulantısı, halsizlik yaşıyorum. Bir de ilginçtir başımın tepesinde hassaslık oluyor ve dokununca ağıyor, sonra kendi kendine geçiyor, bu çok rahatsız edici. Hava sıcaklığındaki dalgalanmalar hemen etkiliyor gibi ki sıcak memlekette yaşıyorum ve şuan havalar da kışa göre fazla sıcak, tam kış yaşasak galiba sıkıntılı geçebilirdi. Ben de aksine çok hareketsiz biri oldum hep ama biraz arttırdım sayılır, bir yandan da su içmem gerekiyor tabi.
Teşekkürler, size ve hasta olan herkese şifalar diliyorum ben de.

Son düzenleme:
X