Ortopedi skolyoz

beans

...
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
1.125
1.740
Merhaba kızlar gecen yaz mevsımınden berı bel agrısı cekıyorum.Doktora gıttım skolyoz dedı.Plates ve yuzme onerdı.Sporla duzelebılecegını soyledı.
Agrım cok sureklı agrıyor.Agrı kesıcısız duramıyorum cok zararlı bılıyorum.
Belimden asagısını kesseler de kurtulsam dıyorum bazen o derece bıktırdı bu agrı..

Bu agrıyı hafıfletıcek bi onerınız var mı?

skolyozun kac derece merak ettim. benim de var. ayakta durmazsam agrim olmuyor.

skolyozun kac derece olcmuslerdir olcmeden mi skolyiz dediler? ayrica fizik tedaviye gondermeliydiler.yasin kaç? bak bende skolyozdum.gecti.kucuk yasta farkettim cunku.ilerlemeden iyi bi hastaneye.istanbuldaysan baltalimani kemik hastanesi var.devlet hastanesi hem ucret de odemezsin hem de bu konuda cok iyi

Merhabalar yazıyi görünce yazayım dedim, ben Ortopedi teknikeriyim ve skolyoz hayatimda cogu kez gördüm. Kaç derecede acaba skolyoz? Ortez ve fizik tedavi uygulamadigina göre skolyoz fazla ileri bir durumda degil. Doktorunuzla konusup ondan destek amaçli ortez yazmasini isteyebilirsiniz buda sizi rahatlatacaktir.. Gecmis olsun.

yardımcı olacak bilgim yok ama geçmiş olsun demek istedim
bir an evvel rahatlatıcı çözüm bulursunuz dilerim

skolyozu yıllardır çekiyorum. son 1 yıldır tanıştığım yeni bir yöntem var. Kineziterapi deniyor. Rusyada kullanılan bir yöntemmiş. Bu kadar etkili olacağnı düşünmüyordum. 12. seansımdayım. ağrım yok diyebilirim ve duruşum düzeldi. İstanbul Sefaköy de. Sana ancak bu şekilde yardımcı olabilirim canım. Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
X