Ortopedi Skolyozz

Bende oldum çok normal çünkü bütün omurgayı etkilediği için ağrılarınız zamanla geçecektir bir anda dinmesini beklemeyin

Belinizdeki son omurlarda platin var mı? Benimde bel kısmımda skolyoz var sürekli belfıtığından ameliyat oluyorum platinden kurtuluş yok galiba

Belinizdeki son omurlarda platin var mı? Benimde bel kısmımda skolyoz var sürekli belfıtığından ameliyat oluyorum platinden kurtuluş yok galiba
Merhaba ben de de skolyoz var ankaraya gitmiştim geçen yaz , o zman ağrım yoktu doktorum ameliyata gerek yok dedi (ki kendisi çok iyi bir doktordur) ondan bir sene sonra ağrılar başladı bende, en ufak bir ev işi yapsam marketten eve bir iki poşet taşısam veya çantamı biraz uzun bir mesafede taşısam hemen acıyor artık dayanamıyorum acaba skolyozdan mı sizin ne gibi şikayetleriniz vardı ?

Benim hep belim ağrırdı bazen çok şiddetlenirdi ama bacağım hiç ağrımadı doktora gittim MR çekmeden fıtık başlangıcı dedi 8 yıl sonra yürüyemez hale geldim skolyoz varmış Ve iki tane büyük fıtık varmış galiba skolyoz yüzünden çıktı o fıtıklar belim zaten eğriysen zorlayınca olduğunu düşünüyorum çünkü ben pek ev işi yapmazdım belim ağrırdı üç yıl önce kalbimde sorun başladı hem ağrıyor bende atımları bozuldu doktor bişey Yok diyor buna sebep olacak bişey de Yok dedi ve iki yıl önce aniden fıtıktan smeliyat oldum dr platin dedi taktırmadım Ve şimdi yine ameliyat oldum fıtık yine oldu omurga kemikleri birbirini tutmadığı için fıtık yine oldu galibaplatinden kaçış Yok Benim sadece belimde açıklığı sola bakan skolyoz vardı derecesini bilmiyorum yukarı tarafta bir şey varsa bilmiyorum şüphe içindeyim röntgen ve MR çektireceğim ama görünürde bi problem gözükmüyor

Bir tanıdığım kızda skolyoz var Ve kist varmış sırtında 18 yaşında Ve ameliyatı çok riskliymiş bir tane çamaşırı silkeleyip asamıyorum kollarım uyuşuyor Ve ağrıyor sırtımda çok ağrıyor dedi en belirgin belirtisi ağrı galiba

Belirtiler arasında boy kısalması Ve bir omuzun diğer omuzdan düşük olması var ben 165 ken 160 oldum

Bnım bel kısmında yok sırt kısmımdan belime gelmeden btıo platnler amelıyat olalı 8ay oldu ama hala agrım war

X