Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE doğum yapan arkadaşlar...

merhabalar ben lupus oldugumu 15 gun once ogrendim.ogrenene kadar 4 yil gecti.1 hamilelikte 6 aylik olu dogum yaptim.lohusalikta dvt gecirdim.1,5 yil tedavi gordun oldu.m.bacagim iyilesti.yine hamile kaldim bende leiden mutasyon factor 5 cikti.bunun icin kan sulandirici aldim ama bebek 8 haftalikkeni oldu.1 yil yine denemedim.tekrar 3 ay once 4 aylik bebegimin tekrar kalbinin durdugunu ogrendim.yapilan testler sonuco sle hastasi oldugum ortaya cikti hacettepe sedat kiraza gidiyorum o simdi tedavi verdi.benimle ayni problemi yasayan var mi rahatlamak ve cocugumu kucagima almak istiyorum lutfen lupuslu hamile olan dogum yapmis bayanlarla gorusmek istiyorum.bana umut olsunlar

aradan çok uzun zaman geçmiş ama durumuz nedir merak ettim. banada 2011 Eylül ayında teşhis kondu.hamile kaldım emboli ve dvt geçirdim ama bilmediğim için 3 ay hasta dolaştım. 12 haftalıkken kabi durduğu için kürtaj oldu.
romotolog'a gidiyorum hamilelik düşünüyorum ama korkuyorum.hangi kadın doğumcuya gideceğimi de bilmiyorum.

Herkese merhaba ben 18 yıldır sle hastasıyım. Kötü günler geçirdim ben de. Ama uzun tedavilerden sonra doktorum hamile kalmama izin verdi. Hamileliğim 7. Aya kadar çok rahat geçti, ilaçlarımı da hamileliğim süresince kullanmaya devam ettim. İstanbul'un en önemli riskli gebelik uzmanlarından biri olan Rıza Madazlı takip etti gebeliğimi. Bana sürekli senin hiç birşeyin yok sapasağlamsın deyip durdu. Riskli bir gebelik geçirdiğimi düşünmedi hiç. Gebelik takiplerimi ben her ne kadar tedirgin olsam da hep uzun aralıklarla yaptı 5/6 hafta gibi. Sonuç olarak 28. Haftamda şiddetli preeklampsi yaşadım. Tansiyonum 200/170 ' lere kadar çıktı. 28+4 ' te doğum yapmak zorunda kaldım, acil sezeyana aldılar, ne yazık ki bebeğim çok küçük doğduğu için sadece 31 gün yaşayabildi. Bu arada sezeyan sırasında kalbimde de sorun çıktı ve 10 gün kardiyoloji yoğun bakımında kaldım.
Şimdi 3,5 ay oldu. Hamileliğim belli bir aya kadar çok rahat geçti ama sonu felaket oldu. Kendimi en iyi doktora teslim ettiğimi düşünürken, benim felaketim oldu. Son kontrollerde birçok belirti olduğu halde anlamadı ve önemsemedi. Lupuslularda preeklampsi görülme riski fazlaymış, bu konuda doktorum tarafından bilgilendirilmedim ne yazık ki.
Lupuslu hastalara naçizane tavsiyem gebeliğiniz ne kadar rahat geçerse geçsin, asla kontrollerinizi aksatmayın, sık aralıklarla takibinizi yaptırın ve en ufak şikayetinizde doktorunuza bildirin. Benim şimdi 6 aylık korunma sürem var, yeniden denemek istiyorum, bu sefer daha çok dikkat edeceğim ve daha ilgili, beni daha çok önemseyecek bir doktora devam edeceğim. Bir de gebeliğim süresince hergün kan sulandırıcı iğnelerden olacağım. Umarım hiçbirinizin sonu benim gibi olmaz, herkese hayırlı hamilelikler dilerim.

merhaba arkadaşlar ben 2007yılında tanı konulan bir sle hastasıyım.ilk olarak eklem tutulumu sonrada akciğer tutulumu yasadım akciğertutulumu nednile imuran adlı ilaca başlandı ilk önceleri kartal araştırma hast gidiyordum ordaki dr bu ilacı kullanrkn kesinlikle hamile kalmamam gerektiğini yoksa bebekte sorun olacağını söyledi ilacı 2 kezbırakma kararı alındı ama her seferinde tekrar akciğerde sıvı biriktiği için yenidenbaslandı sonra ben bu forumu takip edrken bazı hastalarım hamilelik süreçlerinde bu ilacı kullandıklaınıögrendim ve hemen hastanemi değiştirdim önce Marmara araştırmada haner beyin özel muayaenehanesine gittim o bana gebelikte bu ilacı kullanabileceğimi söyledi tabi ben ikna olabilmek için sanırım 5-6 dr la gerek mail gerek telefon araclığıylagörüştüm sonra Marmara araştırmaya devam ettim . hamileliğim süresince kan değerlerimde düşüklükten baskabirsorun yasamadım gebelik süresince kadın dğum drumda sıksık takipetti bebeğim 20 gün erken doğdu ama çok sükür herseyyolunda gitti su an 11 aylık bir oğlum var.su sıraalar böbrekte protein kaçağı ile ilgili sorun yasıyorum bu yüzden 8.ayda bebeğimi emzirmeybırakmak zorunda kaldım.ama yinede şükrediyorum hersy için. umarım isteyen herkes en kısa zamandabebeğini kucağınalır
sormak istediğiniz bir şey oluşa seve seve cevaplarım.hersey gönlünüzce olsn

Merhaba herkese arkadaşlar. Sırf bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak için hesap aldım.

23 yaşındayım. 2 Yıldır evliyim, 7 yıldır lupus (Sle) tanısı konulmuş biriyim. Hastalık eklemlerimi tutuyor. Şuan başka sıkıntısını çekmiyorum. Hastalığım aktif döneminde de değil. Plaquenil, diltizem, deltacortril, lansor ilaçlarını kullanıyorum.

Gebe kalmayı çok istiyorum fakat çok endişeliyim.

Doktorlar henüz uygun görmüyor beni. Sedimantasyon değerim düşmediği için. Aylardır yükseliyor, sebebini de bulamadık. Şuan 70'lerde değerim.

Teşhisim Çapa'da konulmuştu. Suan Samsun'da yaşıyorum ve iyi bir Romatoloji, kadın doğum doktoru bilmiyorum. Gebelikte ve emzirme döneminde ilaç kullanan ve benim durumuma benzer olan arkadaşlardan tavsiye almak, tecrübelerini dinlemek istiyorum.

merhaba banada lupus teşhisi 1 yıl önce kondu ayrıca bende antifosfolipid sendromu var şuanda ankarada tedavi görüyorum. inşallah bende Allahın izniyle bebek sahibi olmayı istiyorum .sizde ne kadar süre sonra hamilelik için izin verildi (herkesde farklı olur ama)işte insan yinede merak ediyor .Allah analı babalı büyütsün.
Hayırlı akşamlar şuan ne durumdasınız lütfen bilgi verin bn iki tane meleğim ı kaybettim

Merhaba herkese arkadaşlar. Sırf bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak için hesap aldım.

23 yaşındayım. 2 Yıldır evliyim, 7 yıldır lupus (Sle) tanısı konulmuş biriyim. Hastalık eklemlerimi tutuyor. Şuan başka sıkıntısını çekmiyorum. Hastalığım aktif döneminde de değil. Plaquenil, diltizem, deltacortril, lansor ilaçlarını kullanıyorum.

Doktorlar henüz uygun görmüyor beni. Sedimantasyon değerim düşmediği için. Aylardır yükseliyor, sebebini de bulamadık. Şuan 70'lerde değerim.

Teşhisim Çapa'da konulmuştu. Suan Samsun'da yaşıyorum ve iyi bir Romatoloji, kadın doğum doktoru bilmiyorum. Gebelikte ve emzirme döneminde ilaç kullanan ve benim durumuma benzer olan arkadaşlardan tavsiye almak, tecrübelerini dinlemek istiyorum.
Hayırlı akşamlar bnde bu hastalıktan dolayı birini 2015de birisinide 1hafta önce kaybettim artk hiçbir umudum kalmadi

selam.ben sle hastasıyım.ve 5 yaşında bi kızım var allaha şükür sağlıklı benimde hamileliğim çok iyi geçmişti tek sorun erkekn doğum yaptım 1 ay önce.ama küveze bile girmedi kızım.doğumumu sezeryan yaptım bebek ters olduğu için.ve hamileliğim boyunca bütün ilaçlarımı kullandım doktor kontrolundeydim.diceklerim bunlar şimdilik.sormak istedğin varsa cevaplarım seve seve..
Iyi aksamlar ne güzel maşallah sağlıklı evladijiz var bnm iki evladım da melek oldu 5aya kadar sorun olmuyor gebeliğimde sonra bebegin kalbi sorun olmaya başlıyor birisi birgün birisi 15gün yaşadı meleklerim aeyk umudum da kalmadi ikisinide mezara koymak yaktı bni cayır cayır 2015den beri plaquenil ve coraspin kullandım doktor başka hiç bir tedavi yapmadı ihmalmi öldürdü yavrularimi bilmiorum

Merhaba arkadaşlar.İnş. bebeklerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız.Allah yardımcımız olsun.Benim 2 buçuk yaşında bi kızım var dr. istersem bir tane daha çocuk yapabileceğimi söyledi.Ama ben şimdilik düşünmüyorum.İnşallah Allah'ım isteyen herkese verir.Hepimiz için dua ediyorum
Hayırlı geceler sizdede lupusmu vae bn iki tane meleğimi kaybettim

Merhaba arkadaşlar. Bende yeni teşhisi konulan bir lupus hastasıyım. Cildiye doktorum pleguneil ilacına başlattı ancak romatoloji bölümüne de görünmemin iyi olacağını söyledi. Çapa ya gitmemi önerdi. Ayrıca ben bebek de istiyorum. Önerebileceğiniz bir kadın doğum ve romatoloji doktoru var mı?0

Hayırlı akşamlar bnde bu hastalıktan dolayı birini 2015de birisinide 1hafta önce kaybettim artk hiçbir umudum kalmadi
canım Allah sabır versin 5 aylık karnında mı öldü bebeklerin kalbi mi durdu? kan sulandırıcı igne kullanmadın mı peki?

Merhaba canım benim annem lupus hastası 2 yıl önce kondu bu tabi fakat bi kaç doktora gttim bunun tedavisinin pek mümkün olmadığını kendini sürekli güneşten koruması gerektiğini söylediler ama yaklaşık 2 aydır ağrılar ve lekeleri artmaya başladı.bu lupusun evreleri varmi nasıl biseydir biz bunun hakkında ne yapacağımızı bilmiyoruz . Bu hastalığı tedavisi varmi

Merhaba canım bizde samsunda oturuyoruz benimde annem lupus hastası 2 yıl önce teşhisi kondu. Biz yüzünde bi anda yaslar ve morarmalarla gittik hastaneye bi krem verdi geçmesi güneşe çıkıyordu artık yanmalar başladı.sonradan bi doktor bizi ramotolijiye yönlendirdi medicalparkta oğuz gürlere gittik dış tahlil yaptı ve lupus dendi.hayatimizda ilk defa duyduğumuz bi hastalıktı ve hakkında hiçbir şey bilmiyoruz .herkez farklı bi evre geçiyor.mesela annemde eklemlerinde ağrılar başladı güneşe asla çıkamıyor hep ewde durmak zorunda kalıyor.kafasinda yaralar başladı .bi kaç doktora gttim birisi hayır lupus degil birisi evet lupus ama kan tahlilinde lupus cıktı.bunun tedavisi nedir arkdaslar cidden yasamız birileri olarak neler yapmak gerekiyor veye hangi doktorlara gidelim kadinin iyice psikolojisi bozuldu yaşayan birileri olarak lütfen yazarmisiniz birbirimizi destek olalim tedavisi mümkün mü.bi hastalığı tamamen atlatan varmi yoksa yaşamı boyunca böylemi olcak

Merhaba canım bizde samsunda oturuyoruz benimde annem lupus hastası 2 yıl önce teşhisi kondu. Biz yüzünde bi anda yaslar ve morarmalarla gittik hastaneye bi krem verdi geçmesi güneşe çıkıyordu artık yanmalar başladı.sonradan bi doktor bizi ramotolijiye yönlendirdi medicalparkta oğuz gürlere gittik dış tahlil yaptı ve lupus dendi.hayatimizda ilk defa duyduğumuz bi hastalıktı ve hakkında hiçbir şey bilmiyoruz .herkez farklı bi evre geçiyor.mesela annemde eklemlerinde ağrılar başladı güneşe asla çıkamıyor hep ewde durmak zorunda kalıyor.kafasinda yaralar başladı .bi kaç doktora gttim birisi hayır lupus degil birisi evet lupus ama kan tahlilinde lupus cıktı.bunun tedavisi nedir arkdaslar cidden yasamız birileri olarak neler yapmak gerekiyor veye hangi doktorlara gidelim kadinin iyice psikolojisi bozuldu yaşayan birileri olarak lütfen yazarmisiniz birbirimizi destek olalim tedavisi mümkün mü.bi hastalığı tamamen atlatan varmi yoksa yaşamı boyunca böylemi olcak
Merhaba. Bu hastalık dediğiniz gibi kişilerde farklı seyredebiliyor. Malesef şuan hastalığın tamamen iyileşmesine vesile olabilecek bir tedavi yok. Ancak şikayetleri rahatlatıcı, hastaliğın aktif hale geçmesini önleyici tedaviler var. Size tavsiyem güvenilir bir doktor bulup onun tavsiyelerine uymaktır. 7 yıldır ben hastalıktan muzdaribim , böbrekte protein kaçağı olduğu günler, eklemlerimin şişinin dinmediği şiddetli ağrılar yasadığım, yürüyemediğim hatta kaşık bile tutamadığım günler oldu ama gerçekten ne kadar yan etkileri de olsa ilaçların faydasını görüyorum Allahın izniyle. Bir kere hakkımızda bu hastalık takdir edilmiş, psikolojimizi bozmayalım, sabredelim, daha kötü durumlarda olmayışımıza şükrederek hayata tutunmaya çalışmalıyız. Selam ve dua ile

Him çok geçmiş olsun inanın çok zor bi hastalık allahim sabrini ve tedavisini versin
Evet annemdede artık eklem ağrıları başladı fakat doktor ilacını kesti şuanda lupus mu degilmi onu araştırcak. Ilaci kesince şiddetlendi herseyi

Peki hangi ilacı kullanıyorsunuz. Annem pregnl mu öyle birşey kullanıyordu şimdilik doktor bıraktırdi bazı testler yapilcak ıste.

Merhabalar bende iki hafta önce 18 haftalık bebegimi kaybettim malesef daha henüz bi sonuç söyleyemediler ama bende lupusa baglı trombosit düşüklüğü başladı doktorr sanırım yeniden alevlendi hastalıgın dedi ki ben her ay düzenli konteollerimi yaptırdıgım halde bilemedik allahın taktiri sonuçda bişey diyemem sadece böyle bi sorunla karşılaşan varmı ya bu trombositleri napıcaz damardan kortizon yemeden kendine gelmiyo degerler

Merhaba canım bende ele hastasıyım ve şuan 7 haftalık hamileyim kullandıgın ilaçlar adı neydi acaba

Son düzenleme:
X