Sle(lupus) ve hamilelik

Nurcerensle

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
17
4
33
4 senedir sle hastasıyım. Ve şuan ilaç kullanıyorum. Hamile kalmak istiyorum ama korkuyorum. Kendimı ya da bebeğimi nasıl etkiler bilmiyorum . Sle li anneler yardımlarınızı bekliyorum

bende 4 defa düşük yaptım ilaç kullanmıyorum henüz o seviyede değilmiş. sadece 5 ayda bir rutin kontroller. şuan gebelik ile ilgili çalışmların devame diyor. korkuyormuyum korkmuyorum deniyorum tekrar. sizd ekorkmayın deneyin bebeğinizi kaybediceğinizi düşünmeyin en kötü ihtimal erken doğum bunu düşünürsünüz. bana kalsa normal olduğunuzu düşünün. zaten doktorunuzda bir sorun yok gebelik için dediyse deneyin denemeden bilemezsiniz.

Oncelikle tabiki doktorunuzla konusun bunu forumda lupus hastalarinin bir topigi vardi orada dogum yapan arkadaslar olumustum bakabilirsiniz.

Merhaba bende lupus hastasıyım ve malesef ilk gebelikte hastalığımı bilmediğim için preeklampsi yaşayıp yedi aylık bebeğimi karnımda kaybettim,2.si kalbi atmadı ve kürtaj oldum 3. 4. bebeklerimi de düşük yaptım kanamalı şeklde :KK43: çok zor bir hastalık...

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun şuan tekrr hamileyim ve çok korkuyorum inş Rabbim bize bağışlar ve ilaçlarımı kullanıyorum kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum inş sonuna kdr iyi gder gebeliğim🤲🏻

Lupus olupta sağlıkla doğum yapan arkadaşlar varsa bize yazın moral olursunuz morale çok ihtiyacımız var

Merhaba bende lupus hastasıyım ve malesef ilk gebelikte hastalığımı bilmediğim için preeklampsi yaşayıp yedi aylık bebeğimi karnımda kaybettim,2.si kalbi atmadı ve kürtaj oldum 3. 4. bebeklerimi de düşük yaptım kanamalı şeklde :KK43: çok zor bir hastalık...

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun şuan tekrr hamileyim ve çok korkuyorum inş Rabbim bize bağışlar ve ilaçlarımı kullanıyorum kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum inş sonuna kdr iyi gder gebeliğim🤲🏻

Lupus olupta sağlıkla doğum yapan arkadaşlar varsa bize yazın moral olursunuz morale çok ihtiyacımız var
Ben de iki yıldır sle hastasi yim ve hamile kalmak istiyorum ama ilaç kullanıyorum ve 1 yıllık evliyim hiç bir sorun olmasına ramen olmuyor neden acaba ilaçlar dan mi

Ben de iki yıldır sle hastasi yim ve hamile kalmak istiyorum ama ilaç kullanıyorum ve 1 yıllık evliyim hiç bir sorun olmasına ramen olmuyor neden acaba ilaçlar dan mi
Anti nükleer antikorunuz nasıl ? Benim ana değerim yükseldiğinde zor hamile kalmaya başladım kortizon kullanıp düştüğünde öyle hamile kalabldm dokuz ay sürdü eskiden daha çabuk olurdu blmyrm hastalıkla alakası varmıydı ama tabi bu hastalık otoimmum bir hastalık olduğu için ymrta kalitemizi de çok düşürüyor ben o yzden hep takviye kullandım, propolis kullandım ara da polen yedm incir yedm aslan pençesi çayı kullandım ve ovülasyon testini kullanarak gebelik oluştu umarım yardımcı olablmşmdr.
İnşallah en kısa sürede hamile kalırsınız 🤲🏻Şuan hangi ilaçları kullanıyorsnz

Bu mesajın ardından sağlıklı bebeğiniz oldu mu. Merak ettim

X