Sogan kuru hakkinda bilgisi olan var mi?

iman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2014
287
41
34
Kizlar ben sogan kurunu kullanmak istiyorum ama nasil yapicami bilmiyorum bide soganin kokusunu hic sevmem koku yapiyo mu? Kullananlar yardimci olursa cok sevinirim

Ben ocak ayinda kullandim canim rabbimin izniyle hamileyim suan...yapilisina gelince.; orta boy yemeklik sogani 1.5 su bardagi suya kaynayinca dorde bolup atiyorsun,bes dakika kaynatip suzup iliyinca iciyorsun...puf doktalari ise soganin kirmizi mor beyaz sogan olmayacak yemeklerde kullanilan disi kahverengi kabuklu sogan olacak suyun klorsuz su olucak ne dort dakika ne alti dakika tam bes dakika hafif ateste kayniyacak icerken sicaga yakin icicen her isisinde taze yapican adetin yedinci gunu baslican on bes gun yapican bir hafta birakican tekrar baslican bu sekilde devam edicen

Kizlar ben sogan kurunu kullanmak istiyorum ama nasil yapicami bilmiyorum bide soganin kokusunu hic sevmem koku yapiyo mu? Kullananlar yardimci olursa cok sevinirim

Bende de kist vardi incirle havuc kuru ictim 20 gun saniri m sonra hamile kaldim. Bu kur yumurtaliklarin catlamasini sagliyomus. Allah seninde gonlune gore versin canim hayirlisi olsun

Ben ocak ayinda kullandim canim rabbimin izniyle hamileyim suan...yapilisina gelince.; orta boy yemeklik sogani 1.5 su bardagi suya kaynayinca dorde bolup atiyorsun,bes dakika kaynatip suzup iliyinca iciyorsun...puf doktalari ise soganin kirmizi mor beyaz sogan olmayacak yemeklerde kullanilan disi kahverengi kabuklu sogan olacak suyun klorsuz su olucak ne dort dakika ne alti dakika tam bes dakika hafif ateste kayniyacak icerken sicaga yakin icicen her isisinde taze yapican adetin yedinci gunu baslican on bes gun yapican bir hafta birakican tekrar baslican bu sekilde devam edicen

Cok sagol canim o zaman ben hemen yarin baslamam lazim cunku gecen pazartesi adettimin ilk gunuydu bide son bi soru canim acaba agiz kokusu yapiyomu?

Bende de kist vardi incirle havuc kuru ictim 20 gun saniri m sonra hamile kaldim. Bu kur yumurtaliklarin catlamasini sagliyomus. Allah seninde gonlune gore versin canim hayirlisi olsun

Allah annali babali buyutsun cok sagol canim

havuç ve ıncır kürü de soğan kürü gibimi yapılıyo peki ?

Tam hatirlamiyorum ama hem havucu hemde inciri kup kup dograyip bi bardak suyla 3 ya da 5 dk hasliyoduk hasladigimizin suyunuj iciyoduk sabah ac karnina 20 gun suruyodu sanirim adetten sonraydi

Peki sogan suyunu yumurtlama doneminde ice bilirmiyim yoksa bi zarari olur mu?

evli değilim ben hamilelik için değil de adet düzensizliği oluyor bazen. iltahaptan büyük olasılık.. zor söküyor çünkü.. onun içinde kullanabiliyor muyuz?

koku falan yapmıyor kür..
tavsıye ederım kesınlıkle,bende kürü uygulayınca hemen hamıle kaldım..
1 senedır deneme halındeydık olmuyordu..
arkadaşlar yazmışlardır nasıl yapıldığını dıye yazmıyorum..

evli değilim ben hamilelik için değil de adet düzensizliği oluyor bazen. iltahaptan büyük olasılık.. zor söküyor çünkü.. onun içinde kullanabiliyor muyuz?

aa evet adetı de duzenlıyor,kullanabılırsın onun ıcınde..

koku falan yapmıyor kür..
tavsıye ederım kesınlıkle,bende kürü uygulayınca hemen hamıle kaldım..
1 senedır deneme halındeydık olmuyordu..
arkadaşlar yazmışlardır nasıl yapıldığını dıye yazmıyorum..

Bir soru daha :-) benim adettim dun bitti yani bugun baslicam kure ama 15 gun yapildigi icin onumuzdeki hafta yumurtlama donemimede denk geliyo eger bir dollenme olursa yumurta rahimde tutuna bilir mi cunku sogan suyu rahimden herseyi soktuyu icin lutfen bi cevap bu beni endiselendiriyo :-(

Incir kurunun Nasil yapildigini anlata bilirmisin ve ne zaman basladin

Aynen oyle canim sogan suyu icini temizledlgi icin Allah muhafaza dusuge sebep olmasin. Belki gebelik oncesine saglikli gebelik olmasi acisindan icilebilir ama bebek dusunmeye baslayinca icilmez bence

Kurun tarifi soyle

Öncelikle 8-9 tane kuru inciri 6 dakika kadar kaynattıktan sonra içerisine orta boy taze gevrek 1 adet havuç dilimleyin ve kaynamaya 4 dakika kadar daha devam edin. Kürün içerisine ilave ettiğiniz havuç sayesinde yumurtaların çatlaması kolaylaşacaktır.
İkiye bolup sabah aksam yemeklerden once icmistim insAllah sende de ise yarar.

Bir soru daha :-) benim adettim dun bitti yani bugun baslicam kure ama 15 gun yapildigi icin onumuzdeki hafta yumurtlama donemimede denk geliyo eger bir dollenme olursa yumurta rahimde tutuna bilir mi cunku sogan suyu rahimden herseyi soktuyu icin lutfen bi cevap bu beni endiselendiriyo :-(

Hayir düşüge sebep olmuyor. Mutlaka sogan kürüne başla. Hamıle oldugunu ögrenince kürü birak.ben de denedim ve hamileyim cok şükür:)

Son düzenleme:
X