Soğan suyu işe yarar mı?

Pudingkafa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
11
1
31
Soğanı alıp kaynatıp suyunu içtim, reglim 7 gün gecikti (parol geciktiriyor sanıp ilacı da kestim.) ve aşırı sancım var. Sizce soğan suyu işe yarar mı? Ne kadar bir zaman da sonuç alabilirim?

Soğanı alıp kaynatıp suyunu içtim, reglim 7 gün gecikti (parol geciktiriyor sanıp ilacı da kestim.) ve aşırı sancım var. Sizce soğan suyu işe yarar mı? Ne kadar bir zaman da sonuç alabilirim?
Soğan suyunu geciktirsin diye mi içtin söktürsün diye mi, anlamadım.
Benim bildiğim soğan suyu kürü; kist iltihap gibi şeyleri adetle atmak için yapılır. Herkese de aynı faydayı göstermez. Dikkatli ve belirli sürelerde yapılması gereken; sakıncalı bir kür. Pek tavsiye etmiyorum, başka rahatsızlıklara yol açabilir. Bence hiç başlamayın.
Onun yerine papatya rezene çayı filan için.

Soğan suyunu geciktirsin diye mi içtin söktürsün diye mi, anlamadım.
Benim bildiğim soğan suyu kürü; kist iltihap gibi şeyleri adetle atmak için yapılır. Herkese de aynı faydayı göstermez. Dikkatli ve belirli sürelerde yapılması gereken; sakıncalı bir kür. Pek tavsiye etmiyorum, başka rahatsızlıklara yol açabilir. Bence hiç başlamayın.
Onun yerine papatya rezene çayı filan için.
6 gündür gecikiyor ve çok sancım var, söktürmesi için soğan suyu önerdiler ne zamana kadar etkisini gösterir acaba?

Soruyu anlayamadım sanırım
Sogan suyu niçin işe yarar mı

Ben bi kaç kez bu kürü yapmış biriyim
k Regl söktürmesi için bu kür'ü önerdiler aşırı sancım var ve bir turlu olamıyorum. 6 gün geçti. Sancılarım artarak devam ediyor. Soğan suyunun etkisini ne zaman görebilirim acaba?

6 gündür gecikiyor ve çok sancım var, söktürmesi için soğan suyu önerdiler ne zamana kadar etkisini gösterir acaba?
Dediğim gibi önermiyorum.
Ama eğer deneyeceksen;
soğan kürü uygulaması 6-7 günden fazla yapılmaz. 7 gün boyunca devam et. Etkisini görürsün.
Ağrı kesici alma artık, o da geciktirir. Bol bol ılık duş al ve papatya rezene çayı iç.

soğan suyunu neden önermiyorsunuz ? Ben bir ara niyet edip 2.gun işten güçten fırsat bulamayıp bırakmıştım. bunu ısrarla tavsiye eden doktorlar vardı bi ara. Ne gibi ters etkisi oluyormuş paylaşırsanız sevinirim, çok faydalı diye duyduğum için tavsiye ediyordum ben de millete.

Soğan suyu PKO için işe yarıyor, denedim ama regl olunca başlanıyor ona.
Getirmek için maydonoz suyu yada bol bol adaçayı içiyor kardeşim, onlar da işe yarıyormuş

Hayıt otu çayı da hormonları düzenlemek için tavsiye edilenleden. Hatta ben de buradan öğrenmiştim :)
Kısa sürede etki eder mi bilmiyorum. Ben düzenli içemedim.

anneannem menopozu, artık girerim az kaldı diye beklediği zamanlarda ağrıları vardı belini tek ayağımla çiğnemiştim adet olmaya başlamıştı ...
sanırım ağırlık kaldırmak falan işe yarıyor öyle biliyorum ben tabi ne kadar bilimsel bilemem

anneannem menopozu, artık girerim az kaldı diye beklediği zamanlarda ağrıları vardı belini tek ayağımla çiğnemiştim adet olmaya başlamıştı ...
sanırım ağırlık kaldırmak falan işe yarıyor öyle biliyorum ben tabi ne kadar bilimsel bilemem
Aman bacım nettin :KK70:
Ben de geciktiğinde bıçaklayarak kanatmak istiyorum ama olmuyor :KK70::bicak:

evlenmeden önce adetim ne zaman gecikse gece yatmadan soğan suyu içerdim ertesi sabah adet olmuş bir şekilde uyanırdım bende işe yaradı hep.. Evlendım ve cocuk istiyorduk içim temizlenir iyi gelir diye adetle birlikte soğan suyu içtim 10 gün boyunca.. ve o ay kimyasal gebelik yaşadım iyi mi geldi (yani gebelik soğan suyu sayesinde kolay mı oluştu) yoksa olan gebeliği mi söktü bilmiyorum.. bir daha mı asla..

Soğan suyu bende içtim bakalım faydası olacak mı ama adetim söktü kistim ne durumdadır belli deil :halay::halay::halay::halay::oha:

X