SOLARYUM

Fakesumbul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
3
0
29
Merhabalar yazılan doğru düzgün bir deneyim olmadığı için paylaşmak istedim.
Öncelikle panik atak hastasıyım. Ayakta duran makinaya girdim. Açıkçası tercih meselesi değil tek seçeneğim o olduğu için yatarak olanda rahat edemezdim o ayrı.
arkadaşımla birlikte gittik.
süt beyaz tenliyim. Yazın ortasında karar verdim. Haliyle amele yanıklarım vardı. Tatil öncesi başlamak istedim.
gittiğim merkezde bir oda vardı kişiye özel. İsterseniz iç çamaşırı olmadan da girebiliyorsunuz, mahremiyet sağlanıyor. Ben iz olmasın diye bu şekilde tercih ettim. Gözlük kullanmadım, iz bırakmasın diye. Verilen parmak arası terliği çıkarıp içerideyken üstüne bastım yine iz olmasın diye. parmağımda üç günlük dikiş vardı, yara bandı ile kapatacaktım, unuttum sorun olmadı.
odaya arkadaşımla birlikte girdim. Görevliye korktuğumu anlattım. Duşakabinin arasına bir deterjan kutusu koydu. Bak kapısı da tam kapanmadı dedi. Çok korkarsan ittirip çıkabilirsin, hazır hissettiğinde tekrar gir süren bitmeden dedi.
ilk girdiğimde çok korktum zaten hamam gibi. Asla gözümü açmadığım için makinaya çarpar mıyım bir yerim yanar mı korkuları oldu. Elimi azıcık uzatıp arkadaşımın tutmasını istedim o derece😅
İlk seans sonrası akşama herkes nerde yandın dedi yüzüm kıpkırmızıydi. 5 dk durdum.
İlk seanstan sonra iki kere denize gittim yarımşar gün, uzun durup güneşlenmedim. 2,5 hafta sonra tekrar 2. Seansa gittim. 8 dk süre ile. Bu sefer ara ara gözümü açtım, elim kolum nerede görebildiğim için rahattım. Yine kapıyı aralık bıraktım ama hiç çıkmama gerek kalmadı. Şu an bir tık daha bronzum ve bacaklarımda da hafif değişiklik hissediyorum sonunda. Eve gelir gelmez ürederm sürdüm.
biraz kuruluk oldu özellikle yüzümde. Güneşten sonra olan akşamki kuruluk gibi ama abartı bir şey yok. Ellerim hafif kaşınıyor. Abartılacak kadar değil. Vücuttaki sivilceleri kuruttuğunu okudum hep ancak bende aksine sivilcelenme oldu. Belki çıkarıp kurutacaktır bilmiyorum.
Öncelikle korkmayın içerde kalmazsınız sonuçta çıplaksınız ve içeriden kendi başınıza çıkacağınız şekilde yapılıyor aletler. Temiz bir yere gidin, temizlik sırasında ampullerinde alkol olan yerler lekelenme yapıyormuş. Ben girerken güneş kremi dahil hiçbir şey sürmedim. Ancak çıkınca nemlendirin kendinizi. Süre olarak 5-8-10-10-10 olarak gitmenizi abartmamanızı tavsiye ederim.😘

Yıl 2021 solaryuma heveslendiğim ilk sene. Bir kuaförde dakikası 2 liradan iki seans gittim. Çok korkuyordum. Kapalı alanda kalmaktan. Ayaklı olana girdim, kapı tam kapanmasın diye araya deodorant koydum. Aşırı terliyordum, çıkar çıkmaz bardak bardak su içtim hep buna katlanılmaz diyip 2 seansta bitirdim. Bembeyaz olduğuö için pek bir değişiklik olmadı.

Yıl 2022 yine heveslendim. Başka bir kuaförde dakikası 5 liradan başladım. Kapalı alan korkusu devam ediyordu. Yine ayaklı olana bu sefer içeriye arkadaşımı da alıp kapıyı ondan tutmasını rica ederek girdim. Salon sahibi cihazını yeni aldığını söylemişti ki fark ediliyordu. Önceki yer ve bu cihazın arasında baya fark vardı. Zerre kadar terlemiyorum. Havalandırması o kadar güzel ki püfür püfür esiyor. Hoparlörü sökmüşler insan daha rahat ediyor. 5 seansta gerçekten bembeyaz olmama rağmen bronzlaştım ve herkes senin bronz rengin çok güzel diye iltifat ediyor. Cihazın yeni olması bence bunda çok etkili.

Ayakta olana girdiğim için alt bacaklarım daha az yandı. Keşke ilk seanstan itibaren ayaklarımı yukarı kaldırarak girseydim bu ayrıntıyı unutmayın. Lens kullanıyorum lens solüsyonumu kaybettiğim için çıkaramadım. Bu içerdeki korkuyu daha da arttırıyordu çünkü hiç gözümü açamıyordum, ufak ufak açtım ve zararlı olmasına rağmen korkuttukları gibi lensin gözünde erir falan olmadı. 2. Seanstan sonra hep lensle girdim ara ara da gözümü açtım.
3. Seans 12 dk girdim Göğüs taraflarım kabardı bepantenle nemlendirdim. Yanık gibi oldu, paniklemedim sonra da soyulmaya başladı zaten. Soyulurken komple bir kese yaptım.4. Seansa öyle gittim. Soyulmalar devam etse de leke vs olmadı. Yüzümde gündüz sürdüğüm için güneş kremim hep vardı. Lekelenme olmadı.

X