Son 5 :)

AklinYolu1

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2012
32.410
95.804
Daha onceki uygulamalarimda bunlara uyarak 15 kilo vermistim. Sonra 4 ay ara verdim ve 3 kilo alarak geri dondum.

Bu uc kiloyu da simdi vermis bulunmaktayim ve son 5 kilom kaldi. Onu da vermeden surdan suraya gitmem.

Su oneriler aklinizda bulunsun. Belki isinize yarar. Onun disinda ben suan bu onerilere yuzde yuz uyuyorum diyemem ama genel hatlariyla kendimi frenleyebiliyorum.

1- Sekerli urunler(meyve dahil), asitli icecekler , sucuk , salam , sosis turevleri yasakti.

2- Kahvaltida yumurta ya da sut + badem yedim.

3- Badem vitamin ve cinko acisindan zengin hem de tok tutuyor.

4- Kahvalti, ogle yemegi , aksam yemegi arasina 5 saat koyuyordum.

5- Ogle yemegini ya corba ile ya sut ile gecistiriyordum .

6- Yemekle birlikte su , ayran icmiyordum.

7- Aksam yemeginde ya da yatmadan once mutlaka ya yogurt yiyordum.

8- Patatese dayanamazdim ama genelde kasarli ve haslanmis. Pismis patatesin Glisemik indeksi daha yuksek. Patates hem odemleri atmaya yardimci hem de tok tutucu ozellikli.

9- Aralarda badem tuketirdim. Gunde yedigim badem sayisi 20 yi gecmezdi.

10- Yatmadan once tarcinli sut ya da kekikli yogurt tuketirdim.

11- Sekersiz sutlu nescafe , sekersiz cay serbestti . Genelde latte ya da mocha turlerini tuketirdim.

Yaptigim yanlislar:

Son uc kiloyu asitli icecekler sayesinde aldim. Duzene koydugum beslenme duzenim tamamen bozuldu.

Yaptigim dogrular:

Kacamak yaptigimda kendime hic kizmadim. Onemli olan kacamak yapmamak degil , kacamak yaptiktan sonra bile kendini frenleyebilmek.

Son düzenleme:
Ne yazik ki , bu verilen kilolar geri alindi.

Ayni yontemle 75.3 den 52.7 ye dustum.

Uc ara verdim +14 kilo oradan geldi.

Temmuz 2018 den beri ; toplamda 75.3 -52.7 +14 = 36.6 kilo verilmis bulunmakta.

Son bir kilo...

ben de alver durumundayım ama bu yıl vermem daha da bi zorlaşttı sizin vücudunuz direnmemiş demekki bi daha verebilmişsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…