Son Dakika: Belçika'da art arda bombalı saldırılar

işte ben bunu anlamıyorum yahu.. bizden kaç kişi üzüldü mesela şu patlamaya? herkes skor derdinde yine.. biz de kaç kişi onlara üzüldüyse, onlarda da o kadar kişi bize üzüldü işte..
Aynen.
Yahu kendi gözlerimle okudum, Belçika'da Paris'te olanları da değil, Türkiye'de Ankara Garı patlamasında yazılanları.
Sonra da bize üzülmüyorlar.
E sen de üzülmüyorsun, anam babam, sen de üzülmüyorsun.
Beni alacak bir gülme ama işte insan ölüsü var meydanda.
Bizim buralarda cenaze varken düğün yapılmaz, malum.

Ecelsiz her ölüm bir insanlik ayibidir. Bu durumdan hepimiz sorumluyuz. Dun Turkiye bu gun belcika yarin kimbilir neresi? ohh iyi olmuş demek insanligimizin neresine sigar. Yine olan masuma olmadi mi her zaman oldugu gibi. Yine bebekler melek olmadi mi? Yazik. Hepimize yazik. Filler dovusuyor cimenler eziliyor durum bu. Sebep olanlarin tirnagi bile kanamiyor onlar yine gunlerini gun ediyorlar dunyanin neresinde olursa olsun. İsidmis pkkymi bunlarin alayi ayni. Kandan beslenen mahlukatlar. Yenemiycekler bizleri de kendileri gibi insanliktan cikartamayacaklar basaramayacaklar.

Türkiye her zaman mazlumun yanında olmuş bir ülkedir. Suriyeli sığınmacılar "sözde medeni" avrupada ne muamele görüyor hepimiz biliyoruz. Hangi ülke olursa olsun deprem,tsunami vs herhangi bir dogal afette en önce bizim ulkemiz yardıma koşar. Bu demektir ki biz kimseyi dininden ötürü dışlamiyoruz. Ama biz dinimizden dolayı dışlaniyorz ne komiktir ki kendi ulkemizde bile :)

Onlar ne kadar yanımızda olduysa bizde o kadar yanlarindayiz. Iki yuzluluk değil bu "neden ankara olmadiniz?" A cevaplar vermişler ya,bizimde neden paris,brüksel olmadığımızın cevabı. Dost olduğunuz kadar dostuz diyoruz.

Ab "pkk terör örgütüdür" diye kabul ediyor da Ab zirvesinde terörist yandaşlarina çadır kurma izni vermeleri neyin göstergesi?

Sapla samani karıştirmayin.

Biz kendi ülkemizde ölen her "masum" insana üzülüyor,rahmetle dua ediyoruz. Kimse kusura bakmasinda dağda ölen teröriste de üzülemeyiz.

Irak,suriye,filistin,myanmar,afganistan dünyanın neresinde zulüm gören varsa hepsine de üzülüyoruz. Kimsenin çıkıp da "afganistanda ölenlere oh olsun" dediğini de görmedim ne alaka bunu yazdiysan:KK53:
Ya kendi ulkesinde terorist dugunune altin bilezik gonderen Basbakana ne demeli ne yapmali, davulla zurna ile megri megrilerle terorist karsilayanlara ne demeli ne yapmali? Turkiyeye de oh mu olsun? Bunlarin bedelini mi ödedik yani.

Ya kendi ulkesinde terorist dugunune altin bilezik gonderen Basbakana ne demeli ne yapmali, davulla zurna ile megri megrilerle terorist karsilayanlara ne demeli ne yapmali? Turkiyeye de oh mu olsun? Bunlarin bedelini mi ödedik yani.
Ne alaka benm yazdigimla? Tayyipci mi sandin sen beni? yanlış yerden saldiriyosun. Teröre destek olan her kim varsa canı cehenneme!

Ne alaka benm yazdigimla? Tayyipci mi sandin sen beni? yanlış yerden saldiriyosun. Teröre destek olan her kim varsa canı cehenneme!
Kimseye saldirmiyorum. Amacim hic bir zaman saldiri dilini kullanmak degil. Siddet hepimizi esir almis gundelik yazismalarimiza bile hakim neyse konumuz bu degil. Tayyipci sanarak yazmadim bunlari olup olmamanizla da cok ilgilenmedim zaten. Benim anlatmak istedigim butun toror saldirilarinin hedefinde masum insanlar oldugu ulkelerinde it surusune taziye cadiri kuruldu diye bunu yasamalari reva mi yani? eli kanli tororistler disinda kimse bu sekilde ölümü hakketmez. Soylemek istedigim buydu sadece.

Ne bekliyordunuz?

Charlie hebdo saldırısında çok mu yanlarında olduk, o zaman yapılan yorumları çok net hatırlıyorum. Paris saldırısında sevinen yine bizdik değilmi? Milli maçta saygı duruşunu bile ıslıklarla sabote ettik, allhuekber nidalarıyla inlettik stadı. Ülkemizde ölen israillere oh olsun dedik, gebersinler dedik. Şimdi yine belçika için aynı şeyi yapıyoruz. Sonra ama onlar da bize üzülmüyor diyoruz. Bu iki yüzlülük değil de nedir.

Ayrıca biz daha kendi ülkemizde ölenlere üzülmeden önce hangi taraftanmış diye bakıyoruz. İnsan önce kendi altındaki eşeği görmeli öyle değil mi?

Bu haberin tamamını okudum. Yorumlarda kimse oh iyi olsun dememiş zaten. Sadece parise üzüldüğüm kadar ankaraya üzülemem demiş. Irakta, afganistanda bombalar patlarken biz ne kadar üzüldük de adamların bu söylemlerini yargılıyoruz.

Burada hiçkimse ölümlere oh olsun demedi zannetmiyorum. Bu insan olan her kişinin fıtratına ters bir durum zaten. Ne vicdan ne iman bunu kabul eder. Burada dikkat çekilen konu avrupanın iki yüzlülüğü ve ikili tavırları. Türk'ün teröristi veya avrupanın teröristi demiyoruz. Patlamayı DAEş üstlendi. Tanıdık gelmedi mi size ismi? PKK ya DHKPC ye destek verip DAEŞ i ayrı tutmak insanlığa sığar mı? Avrupa bunu düşünsün. Bol kuyruklu bir yılan gibi ama baş bir tane.

o havalanında bizde bir yerlere gitmek için bekliyor olabilirdik, dünyanın hiç bi yerinde güven kalmadı

Gecen gunlerde turkiye isid i destekliyor iyi olmus diyen yabancilari okuyunca hem kizip hem uzulmustum.
Bugun belcika pkk yi destekliyor iyi olmus diyen turk yorumlarini okudum.
artik bu dunyada insanlarin yaptigu asiracagim bir kotuluk kalmadi.
Cocugunu firina koyup yakan anne bile normal geliyor.

o havalanında bizde bir yerlere gitmek için bekliyor olabilirdik, dünyanın hiç bi yerinde güven kalmadı
Türkiye'nin dört bir tarafını terör yuvası haline getirip adeta irinli bir yara gibi gösteren Avrupa. Şu gitmeli ancak rahatlarsınız diyebilen bir terör örgütü lideri. Terörde bile birleşmeyi reddeden bir halk. Halkın içine gönderdiği casuslarıyla ajanlarıyla halki birbirine düşüren birileri. Ve bu ülkeden gitmek istiyorum diye haykıran bir kesim. Çözüm ne peki sormak istiyorum onlara. Terör her yerde illa ki olay olsunda mı görün. Avrupa'nın göbeğinde. Çözüm nedir?

Ülke yöneticilerinin terörü desteklemeleri tasvip edilecek birşey değil lakin ölen 34 kişiye de oh diyemem, hükümetlerin, siyasilerin yaptıklarının ceremesini halkına yükleyemem.

Terör hangi halkı vurursa vursun teröristlerin cani olduğu gerçeği değişmiyor.

Avrupanin iki yuzlulugunu bilmeyen mi var? Bana gore heps bir hepsi ayni. Ama ikiyuzluluk sadece Avrupaya has bir durum da degil. Bizde teror karsisinda dik durmuyoruz bizde egilip bukuluyoruz. Hukumetlerin dik durmasi ortak hareket etmesi gerekiyor bence bu konuda. Yoksa hepimizi ldrecekler.Ayrica enharbi kizin yazdijlarindan dun pkkyi desteklersen bu gun bunu tasarsin gibi bi algi olustu bende yazdiklarim bu algiya yonelikti. a
Burada hiçkimse ölümlere oh olsun demedi zannetmiyorum. Bu insan olan her kişinin fıtratına ters bir durum zaten. Ne vicdan ne iman bunu kabul eder. Burada dikkat çekilen konu avrupanın iki yüzlülüğü ve ikili tavırları. Türk'ün teröristi veya avrupanın teröristi demiyoruz. Patlamayı DAEş üstlendi. Tanıdık gelmedi mi size ismi? PKK ya DHKPC ye destek verip DAEŞ i ayrı tutmak insanlığa sığar mı? Avrupa bunu düşünsün. Bol kuyruklu bir yılan gibi ama baş bir tane.

Türkiye'nin dört bir tarafını terör yuvası haline getirip adeta irinli bir yara gibi gösteren Avrupa. Şu gitmeli ancak rahatlarsınız diyebilen bir terör örgütü lideri. Terörde bile birleşmeyi reddeden bir halk. Halkın içine gönderdiği casuslarıyla ajanlarıyla halki birbirine düşüren birileri. Ve bu ülkeden gitmek istiyorum diye haykıran bir kesim. Çözüm ne peki sormak istiyorum onlara. Terör her yerde illa ki olay olsunda mı görün. Avrupa'nın göbeğinde. Çözüm nedir?

valla şu yazdıkların hakkında inan çok bilgim çok bilgim olmadığı için de yanlış bi fikir beyan etmek istemem
şuan sadece okuyucu izleyici olarak iyi dileklerde bulunabiliyorum, umarım terörü besleyen hükümetler beslemekten vazgeçip tüm hükümetler ortak bir yol izler...

Belçika, Fransa gibi ülkeler hedef neden bizleriz?

Terör neden dışarıdan değilde içimizden geliyor diye sormalılar kendilerine?

Ölen insanlar için elbette bir sözümüz yok ama sen kime ait olursa olsun terör örgütlerini beslersen, içinde barındırdığın insanlara ayrımcılığın en kötüsünü yaparsan seni de kalbinde vururlar.

Haberi okuduğumda bizdeki patlama kadar üzülmedim, hatta hiç üzülmedim. Sonra utandım kendimden. Onlar da insandı, onlar da can taşıyordu, onlar da bedenleri paramparça olsun istemezdi, onlar da haketmedi.

Birde bizim Suriyeli muhaliflere gönderdiğimiz tırlar var, yeter ki Esad indirilsin diye. İstanbul da bile işid propagandası yapıp Ada'm toplayanlara ses çıkartmamamız, İşid teröristlerinin Türkiye'yi sığınmak için kullanmaları ....vs .
Şimdi Suriye cephesinden bakalım bizdeki patlamalara.. Onlarda diyormudur acaba " Zaman'ında destek verdiğin terör örgütü bugünde seni bombalıyor, oh olsun" diye???
tabiki de diyorlardır. bu hep böyledir.

X