Son dakika! Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde deprem

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.922
26.821
57
Son dakika haberine göre, AFAD ve Kandilli Rasathanesi, Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem çevre iller ile Diyarbakır, Adıyaman ve Samsun’da da hissedildi. Kandilli depremin büyüklüğünü 6.5 olarak revize etti. Saat 21.08'de merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 5,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
YORUM YAP153

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, saat 20.55'te merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan, 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde meydana geldi. İlk belirlemelere göre, deprem birçok çevre illerde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 6.8, merkez üssünü de Sivrice olarak açıklarken derinliği 10 kilometre olarak bildirdi.
KANDİLLİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ 6,5 OLARAK REVİZE ETTİ
Kandilli Rasathanesi, Elazığ'da meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.5, derinliğini de 5 kilometre olarak revize etti.
İKİNCİ DEPREM
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'ne göre 21:08'de merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 5,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
ÇOK SAYIDA İLDEN HİSSEDİLDİ
Deprem çevre iller ile Diyarbakır, Adıyaman ve Samsun’da da hissedildi.
BAKAN AKAR'DAN AÇIKLAMA: CAN KAYBI BİLGİSİ GELMEDİ
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hem sivil hem askeri olarak, tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde. Şehir merkezlerimizde herhangi bir can kaybı olmadığı görülüyor. TSK yardıma her an hazır" ifadelerini kullandı.
BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Elazığ Sivrice merkezde 4-5 yıkık bina var. Can kaybı merkezde şu anda söz konusu değil. 2 yaralı var. Pötürge merkezde birkaç binanın yıkıldığı, hasar aldığı bilgileri var. Köylerden sağlam bilgi almaya çalışıyoruz." dedi.
AFAD BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA
NTV canlı yayınında Elazığ'da gerçekleşen depreme ilişkin konuşan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Ekiplerimiz bir yıkım var mı, enkaz altında olan var mı, incelemelere başladı. Yakından takip ediyoruz" dedi.
AYRINTILAR GELİYOR...
 

Loveitred

Ben, şahsen, bizzat, kendim
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2015
8.536
20.183
Kahrolduk bu akşam. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ölenlerin yakınlarına allahtan rahmet diliyorum. Insallah devamı gelmez😪😓😔