Son konum ...sizce yanlış mı düşünüyorum lütfen fikirlerinize cook önemli

capricorn87

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
2.011
1.714
Merhaba kızlar ,herkese cook teşekkür ediyorum kafamı meşgul eden son konum söz bundan sonra kv vs ile ilgili birşey yasamadikca konu acmatacagum .

Şimdi eşimin ailesinin evi yok babası inşaat ustası ama yıllarca millete para yedirmiş hala daha bı ton kredi ödüyor bu da bize geldiklerinde annesiyle birlikte sizin düğün borcu hala bitmedi dediklerine eşimin cikdirip internet bankacılığını kurcalamaaiyls ortaya çıktı çünkü düğünde her bir kuruşu eşim kredi çekti öyle yaptı yani düğüne çekiyorum diye 40 milyar kredi çekmiş ve tabiki 5 TL bile yok bizim düğün için .Harcamasın zaten kızdığım o değil herkese düğüne harcadım deyip başka işler yapması ...

Neyse eşim de babasının aksine tutumlu ,hep hesap kitap yapar ,bizden kismaz ama bı yandan da dogudayiz bari değerlendirip birikim yapalım diyoruz .Ege de oturuyorlar ve eşim mesleğe ilk başladığında bı arsa almış yazlık bı yerden şuan 150 bin civarı ama satmak istemiyor degerkeniyi diye .babası diuoki oraya 50-70 binebilir prefabrik yap ta bbiz oturalım .şimdi k bitti bı arkadaşım aklına sokmuş o şehirde TOKİ'nin açıkta. Satisi varmış uzak bı ilçe ama değerlenen bi yer aylık ödeme 1900 civarı olacak eşim istiyo dönüşte orada olmasam bile kiraya veririz ilerde yaşadığımız yerden ev alırız maksat yatırım olsun babam gibi olmak istemiyorum diyo hatta annesine de söyledi sizde alin babamın maaşını bi yere baglamasan elaleme kredi çekip duracak kendine ev alsın diye ama hiç umudum yok ve son kavgalardan sonra annesiyle yanımda hiç konuşmuyor ama çok umudum yok şimdi eşim sizce bize diye ev almaktan vaZgecip onlara alır mı yada onları mi oturtur ???

Yaşadığım şeylerden ötürü ,babasının elinin atağının tutmasına 7 bin civarı geliri olmasına rağmen ayrıca benim evim yokken ,ev sahibi olalım diye minicik bı lojmana keyfimi gozardj Edip tikismisken onlara 2000 lira ödemek istemiyorum .
Belki kızan olacak eşimin parasinda hak iddia etmem saçma ama annesi tek olsaydı yada bavadi calisamiyo vs olsaydı herşeyin üzerine yemin ederim ki ben teklif ederdim ne yapmus olursa olsun ama herkes hayatını yaşıyorken ben sürekli nerede bomba patiayacagijni bilmediğim bı yerde çocuğumu yalnız büyütürken istemiyorum ama önceki konularimda verilen fikirlere istinaden kenarda bekliyorum eşime carlamuuorum yoksa çoktan kavga etmiştik

Uzun oldu cook özür dilerim .

Niye bizi inandırmaya calısıyorsun kı
Haklısın, herkes dusunseymıs kendini gencken. O kadar calısmıs adam nasılda kıyabılmıs elaleme yedirmeye, ınsaat ustalığı bedenen cok yıpranıyor. Uzuldum

Ben izin vermezdin... once bakmasi gereken sizin kendi eviniz.. kendine size almali yani ilerde cocuklarini daha rahat ettirmek icin... once gecindirmesi gereken sizsiniz.. ha durumunuz iyi olur anne babasina da birseyler yapmak ister o tamam

Eşiniz eğer evi geçindirebiliyorsa, kalan parası ile ne yapacağına karışamazsınız. Alacağı evi ailesine almıyor hoş, kendi adına alacak. Ne var ailesi otursa?
Kp'in evi olunca gelinler kira vermeden oturmayı biliyor da kendilerine gelince kp'in kazandığı para laf ediliyor ya, çok tuhaf geliyo bana. Kendi anneniz babanız otursa onlardan kira ister miydiniz mesela? Çok ayıp.
Lojmandan şikayetçiyseniz daha önceden söyleyip çıkardınız. Şimdi kıyaslama yaparak kendinizi kötü durumda gibi hissediyorsunuz ama bugğne kadar lojmanda yaşamaya siz eyvallah demişsiniz.

Yani inşaat sektörü bu kadar kriz içindeyken, emlak balonu patlayacak diyorlarken değerlenecek lafı çok riskli değil mi? Parayı para olarak tutmak daha karlı betona yatırım yapmayın diye o kadar millet bağırıyor. Hani oturacağınız ev olur mecbursunuzdur ama şu an memlekete dönme durumu da yoksa para olarak döviz altın vs biriktirmeniz daha karlı olur.

Sen lojmanda sirf uc kurus biriksin ev alalim diye oturuyorsan tabiki haklisin , ama yemeyenin malini yerler diye bir sey var sen istemedikce onlar daha cok istemeye basliyor

Niye bizi inandırmaya calısıyorsun kı
Haklısın, herkes dusunseymıs kendini gencken. O kadar calısmıs adam nasılda kıyabılmıs elaleme yedirmeye, ınsaat ustalığı bedenen cok yıpranıyor. Uzuldum
Aynen öyle ve maalesef babam da ağır bir işte calusuyo hala ve calisiyo yani ...daha geçen Mart'ta deniz gören bı yerden 350 milyarlık ev aldırmaya çalıştı bize

Ben izin vermezdin... once bakmasi gereken sizin kendi eviniz.. kendine size almali yani ilerde cocuklarini daha rahat ettirmek icin... once gecindirmesi gereken sizsiniz.. ha durumunuz iyi olur anne babasina da birseyler yapmak ister o tamam
Anne babası 50 yaşında yani çok yaşlı olur,hasta olur ,çalışamaz yada benim kendi evim olur hadi yine neyse derim ama o 2000 lirayı öderken belki çok zirianmayscsgiz ama oğlum illaki büyüyecek okulu vs olacak .yani yatır için ev almak hadi neyse ileride en kotu kendim otururum yada kiraya verir gideceğim yerdeki kirami öderim ama onlara alındığı zaman benim ne işime yarayacak ki çocuklarını hiç dusunmemis eşim 10 yaşından beri hem çalışıp hem okumuş

Eşiniz eğer evi geçindirebiliyorsa, kalan parası ile ne yapacağına karışamazsınız. Alacağı evi ailesine almıyor hoş, kendi adına alacak. Ne var ailesi otursa?
Kp'in evi olunca gelinler kira vermeden oturmayı biliyor da kendilerine gelince kp'in kazandığı para laf ediliyor ya, çok tuhaf geliyo bana. Kendi anneniz babanız otursa onlardan kira ister miydiniz mesela? Çok ayıp.
Lojmandan şikayetçiyseniz daha önceden söyleyip çıkardınız. Şimdi kıyaslama yaparak kendinizi kötü durumda gibi hissediyorsunuz ama bugğne kadar lojmanda yaşamaya siz eyvallah demişsiniz.
Yanlış anlattım sanırım ...lojmana yeni çıktık ve çıktığımız ev çok güzel bir evdi eşim lojmanı istemedi yani tamam desem çıkmayacaktik ama arada 1000 lira fark vardı ve dedim ki aradaki farklar bir borca girelim kendi evimiz olsun zaten 6 yıldır kira veriyoruz boş boş .lojmandan şikayet etmiyorum ama 3+1 evden 2+1 eve çıktım eşyaların bu çoğu gitti bunun tek sebebi kendimize birşey yapmak benim yuvami yıkmaya çalışan insanlar için 10 yıl boyunca borc ödemek zoruma gidiyor .
Kp evi olsada oturmazdim iç içe oturmak istemem ki öyle bı istediğim olsa eşimle evlenmedim için inanın durumlarını biliyorum ama babasının böyle bı insan olduğunu biomiyodum.
Maaşı beni ilgilendirmez bunu sadece istese o borcu ödeyip kendi ev alabilirmis demek için söyledim onu da eşim söyledi cook rahat öder ama gidip millete yedirdigi için yapamadı diye .
Anne babası 50 yaşında elleri ayakları tutuyor babası orada şef gibi sadece iş dağıtıp kontrol ediyor öyle eskisi gibi harçla vs ile ugrasmiyor .ben onları öderken 3 sene sonra görev bitip gittiğimde birde kendime ev almam lazım iki ev parası ödemek zorunda mıyım ??ve inanın eşim o evi alıp onları oturtsa babası rahatlar ve yine kimbikir hangi kadının evini düzer bilmiyorum .

Yani inşaat sektörü bu kadar kriz içindeyken, emlak balonu patlayacak diyorlarken değerlenecek lafı çok riskli değil mi? Parayı para olarak tutmak daha karlı betona yatırım yapmayın diye o kadar millet bağırıyor. Hani oturacağınız ev olur mecbursunuzdur ama şu an memlekete dönme durumu da yoksa para olarak döviz altın vs biriktirmeniz daha karlı olur.
Bence de öyle ama esimin mantığı borca girince ödeniyor para buriktirilmiyo :) çocuk küçükken alsak bitiririz ilerde bari bı evi olsun ben bişey görmedim bari o gördün diyo

Sen lojmanda sirf uc kurus biriksin ev alalim diye oturuyorsan tabiki haklisin , ama yemeyenin malini yerler diye bir sey var sen istemedikce onlar daha cok istemeye basliyor
Maalesef öyle ...evet sırf bu yüzden çıktım çünkü arada 1000 lira fark olacaktı zaten yıllardır kira verip paramızı çöp ettik eşim istemedi lojmanı çünkü oturduğumuz evi çok seviyordu kendim kasindim :))

Evlendik bı ton borç ödüyoruz annesi aglaniyo eşime bı baktık umreye gitti gitsin banane ama onu yalan dolan la eşime ödetmeye kalktı tabi eşim çıkardı ortaya öyle kaldı yeni olay hacca gidecekmiş ama eşim odesin 20000 ,kardeşi evlenirse nasıl yaparlarmış ki abisi alırmış kız tarafının alacaklarını bu arada kardeşi calisiuo ,baba da öyle işte bunlara uyuz oluyorum bir de evi de mi biz ödeyelim

Maalesef öyle ...evet sırf bu yüzden çıktım çünkü arada 1000 lira fark olacaktı zaten yıllardır kira verip paramızı çöp ettik eşim istemedi lojmanı çünkü oturduğumuz evi çok seviyordu kendim kasindim :))

Evlendik bı ton borç ödüyoruz annesi aglaniyo eşime bı baktık umreye gitti gitsin banane ama onu yalan dolan la eşime ödetmeye kalktı tabi eşim çıkardı ortaya öyle kaldı yeni olay hacca gidecekmiş ama eşim odesin 20000 ,kardeşi evlenirse nasıl yaparlarmış ki abisi alırmış kız tarafının alacaklarını bu arada kardeşi calisiuo ,baba da öyle işte bunlara uyuz oluyorum bir de evi de mi biz ödeyelim
Ogluna guvenerek kizini evlendiremez bir kac hediye disinda ben odetmezdim sahsen benim de var gorumcem ozel okula yolluyolar Ona yollayacaklarina cehiz alsaydiniz derim bu arada onceligim egitim tabiki ama asla ders calisan bir kiz degil sirf yollamadiniz demesinler diye gonderiyolar

Ogluna guvenerek kizini evlendiremez bir kac hediye disinda ben odetmezdim sahsen benim de var gorumcem ozel okula yolluyolar Ona yollayacaklarina cehiz alsaydiniz derim bu arada onceligim egitim tabiki ama asla ders calisan bir kiz degil sirf yollamadiniz demesinler diye gonderiyolar
Eşim de çok yanaşmaz buna çünkü daha önceki konularimda var kavga çıkarıp bana ve ogluma beddua etti eşim konusmuyo kardeştir elbet bir gün konuşur ama izin vermem adam olsaydj neyse

ben konuyu anlamadım. eşin evi kendine alacak babasına değil ki.
Ya öyle ama aldığı an kendileri kirada oldukları için oraya çökerler çünkü ev onların olduğu şehirde .benim ailem olsa ölse gidip oturmaz ama onlar gider ve anne babaya da çok biz geliyoruz denmez o kadar olaya rağmen ben bile diyemem ee bu durumda her ay 2000 onlara öde sonra bide kendimize ayrı öde bu sefer ben neden elleri ayakları tutan ,millete hava atayım diye ibadetleri bile alet eden insanlara oğlumun rızkını yedireyim

Ya öyle ama aldığı an kendileri kirada oldukları için oraya çökerler çünkü ev onların olduğu şehirde .benim ailem olsa ölse gidip oturmaz ama onlar gider ve anne babaya da çok biz geliyoruz denmez o kadar olaya rağmen ben bile diyemem ee bu durumda her ay 2000 onlara öde sonra bide kendimize ayrı öde bu sefer ben neden elleri ayakları tutan ,millete hava atayım diye ibadetleri bile alet eden insanlara oğlumun rızkını yedireyim

e siz izin vermedikten sonra nasıl yerleşecekler ben anlamadım.

e siz izin vermedikten sonra nasıl yerleşecekler ben anlamadım.
Babası şöyle diyecek ,hadi biz oraya oturalım birlikte oderiz .sonuç ödenmeyecek ve biz iki ev ödeyeceğiz tamam kirada oturuyor insan illaki ister annem babam rahat etsin diye ama işte ...eşimin hep annemlere ev alabilsrydim derdi vardı oğlum dan sonra bıraktı eşimin babası da sürekli hadi senin şu arsayı satalım da bize ev alalım yok o arsaya ev yaptirda orda oturalım diyordu en son Mart ayında deniz manzaralı ev bulmuş esimi kafalamak için her gün aradi 370 bin odermisiz biz eşim niyetini anlayınca tamam baba pesinati srn ver deyince kesti ...

Babası şöyle diyecek ,hadi biz oraya oturalım birlikte oderiz .sonuç ödenmeyecek ve biz iki ev ödeyeceğiz tamam kirada oturuyor insan illaki ister annem babam rahat etsin diye ama işte ...eşimin hep annemlere ev alabilsrydim derdi vardı oğlum dan sonra bıraktı eşimin babası da sürekli hadi senin şu arsayı satalım da bize ev alalım yok o arsaya ev yaptirda orda oturalım diyordu en son Mart ayında deniz manzaralı ev bulmuş esimi kafalamak için her gün aradi 370 bin odermisiz biz eşim niyetini anlayınca tamam baba pesinati srn ver deyince kesti ...

eşinizin uyanık olup oyuna gelmemesi lazım o zaman.

X