Sona geldik galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya benim kardeşim şöyle bir şey yapsa, ki yapadabilir yani çok güvenilir diyemem malım ortada😅, utancimdan geberirim. Amcasiymis da yegenle ilişkisini iyi tutmaya çalışıyormuş, kimsin ya sen ben dogurmusum amca ne. Para gönderdiği elini kırarım valla dalga geçmek şu başka bir şey değil. İt ya. Çok sinirlendim olmayan olaya🤣 resmen ben böyle dolandiririm, başıma da hiiic bir şey gelmeden hayatıma devam ederim, salak kardeşimle de böyle dalga geçerim, yengeyi kudurturum demek. Tertemiz dolandirdim kardeş üstüne su iç diyip hayatımdan çıksa daha az sinir olurdum sanırım.
Çocuğun rızkına çöken yakın akraba çocuğun ihtiyacı olan en son şey. Yok öyle o onun amcası/dayısı/bibisi, ilişkilerine karışamazsın. Eski kafa ürünü bu, ne kadar çalıştığı da ortada zaten, ben bi tane bu konudaki amca modeliyle muhatap edilip memnun kalan insan görmedim. O çocuk büyür hesap sorar, baba sen enayi misin, seni dolandıran adamın senle gelip gidip dalga geçmesine nasıl izin verdin diye.

Güncelleme: eşim dilekçeyi vermiş. 22 aralıkta boşanma davamız var.

Merhabalar herkese
Bugün linç yemeye değil de biraz desteğe ihtiyacım var.

Daha önceki konularımı hatırlarsınız. Eşimin ailesiyle ilgili problemlerim, kişisel problemlerim vs nedeniyle pek çok konu açtım buraya.

En son oğlumun doğum gününde olan şey son nokta oldu. Anlatmayacaktım ama sanırım biraz kafamı meşgul etmeye ihtiyacım var şu an.

Eşimle kimseyi çağırmadan kendi kendimize kutlayalım dedik. İkimiz de akşam 5 de evde oluyoruz. Oğlumun doğum saatine denk getirelim 17.55 de hem kutlayalım hem fotoğraf çekilir, hediyelerini veririz dedik. Sabah biz işteyken eşimin küçük kardeşi gelmiş. Bizi evde bulamayınca eşimi aramış. Akşam ne zaman geliyorsun ben yine uğrayacağım demiş. Eşim de 5 den sonra demiş. Buna biraz bozuldum çünkü ben annemle aynı apartmanda oturuyorum. Buna rağmen davet etmeyelim dedik diye onlara da gelin demedim. Hatta abim yurt dışından geldi ve doğum gününde ne yapacaksınız diye sordu evde kutlayacağız gün ışığında fotoğraf çekmek istiyorum dedim. Kimseyi dahil etmedim yani ama eşim kardeşine böyle bir şey söyleyememiş. Neyse dedim.

Akşam oldu biz plânladığımız gibi kutladık fotoğraf çekerken kardeşi aradı geldim kapıdayım dedi. Yanında bir akrabalarını da getirmiş. Oysaki daha oğlumla yalnız fotoğraf bile çekilmemiştik. Sadece onu çekmiştik henüz. Evimiz küçük hazırladığımız süs aynı odada iç içeyiz fotoğraf çekimine de devam edemedik haliyle hava da karardı ve benim evimin ışığı kötü olduğu için bir şeyler yine istediğim gibi gitmedi. Ama oğlumun günü diye hepsine neyse dedim neyse.

Sonra eşimin kardeşi oğluma hediyesini verdi falan oturduk pasta ikram ettim. Biraz zaman geçti cebinden bir miktar para çıkardı oğluma verdi. Senin olsun dedi. Sonra tedirgin bir şekilde bu parayı X abim gönderdi dedi. Yani bizi dolandıran diğer kardeş oğluma doğum günü diye para göndermiş. En son oğlumu bir sene önce falan görmüştür. Hiçbir iletişimimiz dahi yok. Dükkan meselesi dolandırma olayı da malum. İçimden dua ediyorum lütfen eşim bu parayı kabul etmesin diye. Maalesef eşim hiçbir tepki vermedi. Parayı oğlumun cebine koydu. Tabi ki delirdim. Yani karşı taraf zaten umursamıyor bizi. Bari sen bir tavır gösterebilseydin dedim. Ki kardeşi bile parayı verirken aşırı tedirgindi, o bile bir tepki bekledi herhalde dedim. Tartıştık biraz.

Bu arada anneme bahsetmiştim, eşimin ailesini davet etmediğim için sizi de edemiyorum abime ayıp olacak nasıl yapacağız diye. Annem de siz erken kutluyormuşsunuz zaten. Biz de geç vakitte pasta alıp sizi davet edelim dedi. Bizde de mum üflesin hediyesini verelim abine de ayıp olmamış olur dedi. Ki diğer abim de burada yaşıyor ve ben onları da davet etmediğim halde hediye almışlar bir şeyler hazırlamışlar annemlere gelmişler. Planımızı bilmedikleri için emrivaki yapmak istememişler en son eve giderken arayıp iki dakika annemlere getir kutlayalım diyeceklermiş. Böyle olunca akşam belli bir saatten sonra kardeşi gitti biz de yukarı çıktık. Doğum gününü sorunsuz atlattık.

Eve gelip yatınca konuyu tekrar açtım. Mesele para şu bu değil senin tavır göstermiyor olman dedim. Şimdi onların gözünde şöyle oldu. x, abisiyle görüşmediği halde yeğenin doğum gününe para gönderdi. Waaoow bunu ballandıra ballandıra şova dönüştürecekler sen de buna çanak tuttun dedim. Kavga ettik ve tabi ki ağlama krizim tuttu yine içeri gittim. Bir süre sonra sinirli bir şekilde geldi yeter artık ağlama sesine tahammülüm yok artık bu evden s…. Olup gitmek istiyorum falan dedi. Bu ilk küfürlü konuşması. Beni hayatından çıkarsaydın o zaman falan dedi. Karşımda put gibi duruyorsun kendini ifade bile etme gereği duymuyorsun dedim. Sen kimsin ki sana kendimi ifade edicem gibi bir şeyler söylüyordu bağırarak. Yüz ifadesi iğrenir gibiydi. Bu zamana kadar hiç böyle bir cümle kurmadı. Neyse o gece ben boşanmak istediğimi dile getirdim araya hafta sonu girdi.

Dün akşam kendimi ifade etmek için uzunca yazdım. Konuşunca ağlıyorum çünkü. Neden boşanmak istediğimi, pasifliğinin beni delirttiğini, tepkisiz kalışına tahammül edemediğimi söyledim. En büyük sebep ise artık beni sevdiğine inanmıyor olmam dedim. Uzun uzun her detayı yazdım. O da cevap olarak; asıl sevdiği için bunca şeye katlandığını, yoksa evliliğimizin katlanılır bir tarafı kalmadığını yazmış. Sevmeseydim boşanacak çok şey oldu ama bu en kolayıydı ben zoru seçip devam etmeye çalıştım vs demiş. Mutsuz olduğunu da eklemiş. O kavgada bazı şeyleri sinirle söylediğini yazmış. Sen bana her türlü hakaret ediyorsun ama ben bir kez sinirle bir şey söyledim diye bunu gerçek yüzüm kabul ettin yazmış.

Bu zamana kadar ben hep boşanmayı dile getirdim ama kendi kendime vazgeçtim. Eşim hiçbir zaman yapma boşanmayalım demedi. Şimdi düşününce o bana bir vaadde bulunmadı ki. Bu da aslında boşanmak istediği anlamına geliyordu belki. Beni durdurmadı hiçbir zaman. Demek ki boşanmak istiyordu. Bunun üzerine artık söyleyecek bir şey kalmadı zaten.

Bugün anlaşmalı boşanma için dilekçe doldurduk ve eşim başvuru yapmaya gitti.

Artık onun haline tavrına tahammül edemiyorum ama hayatımda olmayacağını bilmek bana kendimi çok kötü hissettiriyor. Çünkü ben onu maalesef her şeye rağmen seviyordum. Bundan sonrası nasıl devam edecek bilmiyorum. Henüz bu kararımdan aileme de bahsetmedim çünkü kimseye açıklama yapacak durumda değilim. Bencilce olabilir ama her şey olup bittikten sonra açıklayacağım. Çünkü bu zamana kadar aileme her şeyi çok olumlu yansıttım. Mükemmel bir evliliğim olduğunu sanıyorlar ve eşimi çok seviyorlar. Şimdi ne oldu da boşanıyorsun diyecekler.

Not: eşim aradı az önce. dilekçemizi kabul etmemişler. Protokol gibi olmuş, dilekçeyi ayrı yazın demişler. Yarın dilekçeyi de yazıp tekrar götürürüm dedi. 14.30 da işe gidecek çünkü.

Ben de oradan boş bir kağıda elle dilekçe yazmasını söyledim. Bizim hazırladığımızı da protokol olarak ekle dedim. Çünkü daha fazla uzamasına tahammülüm yok dedim.

Gerçekten bir karar vermişken artık olsun bitsin istiyorum. Ben birçok şeye belki katlanmaya devam edecektim. Asıl eşimin de boşanmak istediğini hissedince artık devam etmemek gerektiğini anladım.

Kendimi çok kötü hissediyorum. Keşke şu an oğlum yanımda olmasaydı. Yorganın altına girer tüm gün ağlardım.
Siz kendinizi nasıl bu kadar dolduruyorsunuz anlamadım, esiniz size tahammül ediyor sevdiği için sanırım ama o da dolmuş, hata yapıyorsunuz, herseyi bu kadar yönetmeye çalışmak sizi yormuyor mu?Güzel ışıklı bir dogumgunu fotoğrafı olsun cocugun derken,HEPTEN AILESINI DAGITIYORSUNUZ !BEN SIZIN HAREKETLERINIZI COK COK ABARTILI BULDUM,YAZIK ETMİŞSİNİZ EVLILIGINIZE COCUGUNUZA ,ORTADA DOSDOĞRU SEBEP BILE YOK

Olaylara herkes kendi bakis acisiyla bakiyor o yuzden wow nasil amcayla gorustur derler diye sayfalarca elestirilmesini manasiz buluyorum. Ben de farkli sebeplerden dolayi esimin erkek kardesini evimde agirlamiyorum. Gelirse otelde kaliyor. Ama bebegimin amcasiyla iliskisine karismam. Isterse babasi, Halasi Ile gider amcasiyla gorusur. Cocugu Ben dogursam da o benden farkli bir birey, hayatina ambargo koyma niyetim yok. Sonuc olarak herkes cocugunu istedigi gibi yetistirsin ama bizim yapmayacagimiz her ebeveynlik kararinin elestirilmesi şık durmuyor.

esin/arkadaşın/annenin /babanın vs hayatına tavırlarına olaylara vereceği tepkiye bu kadar müdahale etmeye kimsenın hakkı yok bence.herkes küslüğünü kavgasını farklı yaşar. Duygularını farklı ifade eder.Sürekli şöyle yapsaydın böyle davransaydın denmesı beni de gıcık eder.Bir çocuk bile müdahale edilmekten hoşlanmıyorken kocaman adamın tepkileri üzerinden kavga etmenız sızı haklıyken haksız duruma düşürmüş....kimse kimsenin sahibi değil.

Kaynınıza kızmakla haklısınız ama eşiniz de ailem ailem diye tuttturmuyor. Kayından gelen zarardan daha çok zarar verdiniz evinize. Daha doğru tepki verip bu olayı daha hasarsız atlatabilirdiniz. Evet yaşadığınız şey çok kötü, kızmaktan çok da haklısınız ama sizin mutluluğunuz daha önemli olmalıydı.

Ne kadarlık bir maddi kaybınız
Var merak ettim?

Hepimiz eş ailesi sorun yaşıyoruz. Benim kayinaile hiç normal değiller. Eğer eşim anamda anam, babamda babam deseydi sanırım pakete koyup geri yollardım. Oda az da kendi çapında tepki gösteriyor. Ama az ama çok. Mesela benim eşim çok kıyımsız, fazla iyi niyetlidir. Ailesi onu sadece para yada başka bir ihtiyaç için arar. Oda kızar, üç beş gün küser sonra gene arar. Arada fırça atar ama gene arar. Birde bizimkiler uzakta çok şükür. Netice ailesi tamamen silmesini beklemeyiz. Esinizde mesafe koymaya çalışıyor. Evet hatalı davranışları var ama bu işin boşanmaya gelmeye de bilirdi.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Şöyle ki arabamızı satarak dükkana verdik. 2021 Kasım ayında 100 bin ediyordu araba. Şu an aynı araba 480-500 bin bandında. Ama biz dükkandan 170 bin aldık. O da şöyle oldu. Mart ayında tamam payınızı vereyim dedi. Ki o tarihte dolar 19 lira civarıydı. Sonra mayısa kadar oyaladı dükkan satılınca vereceğim diye. Dükkan satılmadı bize güya kredi çekerek 100 bin verdi. Oysaki krediye ödeyeceği aylık ücreti bize verse ortaklıktan ayrılmayacaktık bunu da teklif ettiğimiz halde dinlemedi. Ve o dönem eşim işsizdi yani paraya ihtiyacımız vardı. Aylık ödememizi yapsa ayrılmazdık.

Kalan 70 bini de temmuz ayında verdi ki temmuz ayında dolar 26 lira olmuştu. Bir de bizi öyle bekletip paraya değer kaybettirirken o arada kendisine 720 bine araba almış.

Resmen bizi basamak olarak kullandı. O an 100 bine ihtiyacı vardı onu bizden aldı. Kendine sıfır bütçeyle gitti babasına kredi çektirdi ortak oldu. Krediyi de dükkanın üzerinden ortak ödüyorduk ta ki ben buna itiraz edene kadar. Biz kredi çekmedik kendi payımızı nakit verdik biz neden ödüyoruz dediğimde eşim beni paragöz olmakla suçlamıştı. İşsizdi evdeydi ama buna rağmen gidip hakkını aramıyordu.

Burada yazılanları okudukça günlerdir kendimi suçladım. Boş yere takıntılarım yüzünden boşanma noktasına geldik diye kendime kızdım ama şimdi yine size bunları anlatırken o anları yaşadım. Bu insanlara ben az bile yapıyorum.

Kaynınızın sizin hakkınızı yediği ayan beyan ortada kimse bunu inkar edemez ama eşinizde bu duruma bile bile göz yumdu, siz de dolayısıyla kinlendiniz ve kim olsa sizin yerinizde aynı kini hissederdi. Eşiniz kardeşine sessiz kalarak sizin gözünüzdeki saygınlığını kaybetti, sizde bişeyleri eksiltti, siz hakkınızı arayınca da onun gözünde dırdırcı olarak gözüküyorsunuz yani evliliğinizde kaçınılmaz bir noktadasınız, kimsenin yuvası yıkılsın istemem sizin durumunuzda bi ara vermeniz cidden gerekiyor çünkü sürekli başa dönüyordunuz. Boşanmanızı istemem ama bi ara verin bi kaç ay uzaklaşın karı koca bi kendinizi yoklayın belki herşeyi geride bırakıp sadece kendi ilişkinize yoğunlaşabilirsiniz, bi çocuğunuz var boşanmak için çok ciddi gerekçeleriniz yok.

Kaynınızın sizin hakkınızı yediği ayan beyan ortada kimse bunu inkar edemez ama eşinizde bu duruma bile bile göz yumdu, siz de dolayısıyla kinlendiniz ve kim olsa sizin yerinizde aynı kini hissederdi. Eşiniz kardeşine sessiz kalarak sizin gözünüzdeki saygınlığını kaybetti, sizde bişeyleri eksiltti, siz hakkınızı arayınca da onun gözünde dırdırcı olarak gözüküyorsunuz yani evliliğinizde kaçınılmaz bir noktadasınız, kimsenin yuvası yıkılsın istemem sizin durumunuzda bi ara vermeniz cidden gerekiyor çünkü sürekli başa dönüyordunuz. Boşanmanızı istemem ama bi ara verin bi kaç ay uzaklaşın karı koca bi kendinizi yoklayın belki herşeyi geride bırakıp sadece kendi ilişkinize yoğunlaşabilirsiniz, bi çocuğunuz var boşanmak için çok ciddi gerekçeleriniz yok.

Ben de bunun tereddütünü yaşıyorum aslında. Açıkçası çocuk olmasa hiç tereddüt etmezdim ama acaba şu an böyle sebepler nedeniyle oğluma haksızlık ediyor muyum diye düşünüyorum. Ancak dilekçeyi verdik 22 aralıkta duruşmamız var.

Tuhaf olan şu ki dilekçe verdiğimiz günden beri eşimle daha iyi anlaşıyoruz. Daha hassas davranıyoruz. Son günleri güzel geçirmeye çalışıyoruz herhalde.

Ben de bunun tereddütünü yaşıyorum aslında. Açıkçası çocuk olmasa hiç tereddüt etmezdim ama acaba şu an böyle sebepler nedeniyle oğluma haksızlık ediyor muyum diye düşünüyorum. Ancak dilekçeyi verdik 22 aralıkta duruşmamız var.

Tuhaf olan şu ki dilekçe verdiğimiz günden beri eşimle daha iyi anlaşıyoruz. Daha hassas davranıyoruz. Son günleri güzel geçirmeye çalışıyoruz herhalde.
Bence kurtulun bu adamdan barışmayın sakın.Eski konularınızıda biliyorum ailesine ağzını açıp gık diyemeyen, sizi dolandıran kardeşinden gelen parayı kabkl eden hakkınızı yiyenlere aman ailem çeken pısırık bir adam. boşanacağınızı düşünmüyordu iş ciddiye binince aklı başına geldi.

Merak ettiğim şey sizi dolandıran çocuğunuzun hakkını yiyen kardeşten gelen parayı çocuğunuz için kabul etmeyi size nasıl açıklıyor?
Ne diyor bu konuda.Siz oğlumun hakkını yedi o zaman ağzını açamadın şimdi hediyeyi nasıl kabul edersin dediğinizde ne diyor.

Amcanın parasını dürüp münasip yerine ...Kusura bakmayın ama kadınlar robot değil. Dolandirilacak. Aaa unutacak sonra. Üç kuruş parayı vicdanen ya da ailesine bak ben gönderdim demek icin gonderecek, midem bulanır ya. Çocuğumu seviyorsa beni dolandirmayacak. Yok öyle el gördümlük akrabacilik oynama.

Boşanmaya gelince anladım ben sizi. Kötü bir adam değil ama tepkisizlik de bir çeşit kötülük. Sizin hatanız da gorusme/ gorusturme çabanız olmuş. Silecektiniz hepsini.

Amcanın parasını dürüp münasip yerine ...Kusura bakmayın ama kadınlar robot değil. Dolandirilacak. Aaa unutacak sonra. Üç kuruş parayı vicdanen ya da ailesine bak ben gönderdim demek icin gonderecek, midem bulanır ya. Çocuğumu seviyorsa beni dolandirmayacak. Yok öyle el gördümlük akrabacilik oynama.

Boşanmaya gelince anladım ben sizi. Kötü bir adam değil ama tepkisizlik de bir çeşit kötülük. Sizin hatanız da gorusme/ gorusturme çabanız olmuş. Silecektiniz hepsini.
Ya Şaşıcım kadının ailesinin evinde oturuyorlar, komik bir kira veriyorlar, üst üste yaşadıkları yerde kadının ailesi çay içmeye gelemiyor damat bey rahatsız olmasın diye. Burda kadınlara demiyor muyduk veren el veren eldir, aile apartmanında yatak odanı koruyabildiysen şükür et, karşında had hudut bilmez insanlar varsa bi yere kadar sınır çizebilirsin o da kavga dövüş, olanla yetin ya da kiraya geç diye? İnsanlar kendi çöplüğünde ayak ucunda yürür olmuş, nefes almıyorlar damat üzülür diye. Fazla şımartmışlar bu beyzadeyi; hırpalandığı, adam yerine konmadığı günleri aramış şimdi koşa koşa oraya gidiyor.

Ya Şaşıcım kadının ailesinin evinde oturuyorlar, komik bir kira veriyorlar, üst üste yaşadıkları yerde kadının ailesi çay içmeye gelemiyor damat bey rahatsız olmasın diye. Burda kadınlara demiyor muyduk veren el veren eldir, aile apartmanında yatak odanı koruyabildiysen şükür et, karşında had hudut bilmez insanlar varsa bi yere kadar sınır çizebilirsin o da kavga dövüş, olanla yetin ya da kiraya geç diye? İnsanlar kendi çöplüğünde ayak ucunda yürür olmuş, nefes almıyorlar damat üzülür diye. Fazla şımartmışlar bu beyzadeyi; hırpalandığı, adam yerine konmadığı günleri aramış şimdi koşa koşa oraya gidiyor.
Eeeeh güvenli alanı o beyimizin. Ben yıllarca gorumceye saygili davranırken türlü tribi yapmıştı da en son kızı çocuk azarlar gibi azarladigimda sesini çıkaramamışti . Hakedene hakkettiği vermek lazım.

Biraz abartmış olabilir misiniz? Ailemin bir şeyden çekindiği yok. Aynı apartmanda oturmayan abime de gitmezler mesela. Bu ailemin tutumu, kendi düşünceleri. Çalışan insanaların evine gidip de rahatsız etmeye gerek yok diye düşünüyorlar. Ayrıca ev annemin babamın değil diğer abimin. Abim de zaten yurt dışında yaşıyor. Annemle babamlık bir durum yok. Kaldı ki gün içerisinde ben oğlumla gidip annemlerde vakit geçiriyorum bizi görüyorlar. Eşimi görüp ne yapsınlar. Ve vardiyalı çalıştığı için de zile basmıyor olmaları normal bence çok insani bir davranış. Biz onlara zile basmayın demiyoruz ki. Babam ben yıllarca vardiyalı çalıştım uykusuzluğu bilirim der ve zile basmak istemez.

Yani her dk birlikte olup birbirimizin evinden çıkmasaydık bu sefer de eşini bıktırmışsınız sürekli iç içe yaşıyorsunuz diye yorum yapılacaktı muhtemelen.

Eşime gelince onun da buradaki yaklaşıma karşılık herhangi bir şımarıklığı ya da saygısızlığı yok. Zor zamanımızda bize destek oldular, şimdi durumumuz düzeldi diye yılbaşında kiraya zam planladık. Ki bizden kira bile almak istemedikleri halde kira ödüyoruz, zam yapmayın dedikleri halde zam yapıyoruz.

Eşim benim aileme de çok değer veriyor saygıda kusur etmiyor. Hatta eşime şunu sormuştum. Hiçbir zaman aile olamadık diyorsun ama diğer kardeşlerin neden anne babana senin kadar mesafeli değiller demiştim. O da demişti ki, çünkü onlar henüz gerçek sevgiyi görmediler. Ben sevgi saygıyı sizin ailede gördüm, ben de onları çok sevdim ve bu aile ortamını görünce kendi ailemle hiç aile olamadığımızı anladım demişti. Dolayısıyla benim ailemi de el üstünde tutar.

Kendi ailesine yönelme gibi bir durumu yok çünkü boşanınca dahi yanlarına gitmeyi düşünmüyor. Yalnız yaşayan bir arkadaşının yanına gitmeyi düşünüyor ilk etapta. Sonra biraz eşya alınca 1+1 ev düşünüyor iş yerine yakın bir yerde. Çünkü şimdilik evi bozmayacağız ve evdeki eşyaları almayacak. Ailesine çok bayılsa direkt onların yanına giderdi herhalde. Değer görmediğinin kendisi de farkında olmalı ki böyle bir planı yok. Problem en başında da söylediğim gibi bu kadar bağları olmadığı halde olaylara tepki veremiyor olmasıydı. Aileci olsa anlardım ama değil.

Ailesiyle bağları kopuk olan insanlar ne yaparlarsa yapsınlar mutsuz olurlar gibi geliyor bana. Eşim de aile bağlarına çok önem veren biri ama ailesi maalesef öyle değil. Ben bunun biraz da eşimden kaynaklandığını düşünüyordum. Yani eşim aşırı derecede mesafeli davranıyordu. Belki biraz mesafeyi aşabilirse ailesiyle arasındaki durumu çözerse daha mutlu olur sandım. Bir de takıntılı bir insan olduğum için benim yüzümden mi mesafeli davranıyor diye kendimi de suçlu hissediyordum. Eşim samimi olsun çocuğu da alıp götürsün ama beni rahat bıraksınlar istiyordum.

Sonra eşim ailesiyle gidip sorunlarını konuştu ve gördüm ki onların hiç umrunda bile değil. Eşime karşı bir adım bile atmadılar. O zaman ben de ne kadar yanlış yaptığımı anladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X