Soner Yalçın yazdı: Emine Erdoğan Osmanlı'da böyle giyinemezdi

peki o hak ne üzerine. yani nasıl kullanıyor. hangi şartlarda geçerli. yani şiddet aldatma yok ama kadın mesela artık sevmiyor kocasını boşanabiliyormuydu.
erkek boşol dedimi bitiyorda kadın için ne geçerli
Boşayabilir. Şundan dolayı Peygamber döneminde böyle bir olayın yaşandığı ve Peygamberin kadının mehrini geri vermesi koşuluyla boşanmaya izin verdiği söylenir. Şimdi kim aktarmış, olay sahih hadis kaynaklarından mı hatırlamıyorum. Ama böyle bir olayın yaşandığı söylenir.
Hatta Bakara 229'da bunun üzerinedir ama şimdi ayeti paylaşmayayım, malum dini içerik yasak.

Boşayabilir. Şundan dolayı Peygamber döneminde böyle bir olayın yaşandığı ve Peygamberin kadının mehrini geri vermesi koşuluyla boşanmaya izin verdiği söylenir. Şimdi kim aktarmış, olay sahih hadis kaynaklarından mı hatırlamıyorum. Ama böyle bir olayın yaşandığı söylenir.
Hatta Bakara 229'da bunun üzerinedir ama şimdi ayeti paylaşmayayım, malum dini içerik yasak.
yani literatüre geçtiyse çok çok ender olan bir şey...

Cumhurbaşkanına hık diyen hapse giriyor ama ülkemizin üstüne kurulduğu değerlere,; istilacıları temizlemek için can veren insanlara, hastalıklı eğitimsiz cahil bırakılmış insanlardan modern toplum yaratan , fabrikalar açan ilk hükümete enkaz deme terbiyesizliğini gösteren insana dava bile açılmıyor??? Kamu davası açılmalı bence.

Ayıptır yahu. İnsanlar canlarını dişlerine takarak canlarını bile esirgemeden bu ülkeyi kurdu. İnsan nasıl böyle konuşur yazıklar olsun.

Son düzenleme:
O kadarını bilmiyorum. Tabii burada kocanın boşanmaya rıza göstermesi gerek diyenler de varmış. Ben de şimdi baktım. Benim de çok hakim olduğum bir konu değil.
kısaca kadının kendi isteğiyle boşanma olayı osmanlıda yok.. teşekkürler marilyn.. bir kaç gün önce reeelde arkadaşın biri bunu söylemişti. benimde aklıma takılmıştı.

Cumhurbaşkanına hık diyen hapse giriyor ama ülkemizin üstüne kurulduğu değerlere,; istilacıları temizlemek için can veren insanlara, hastalıklı eğitimsiz cahil bırakılmış insanlardan modern toplum yaratan , fabrikalar açan ilk hükümete enkaz deme terbiyesizliğini gösteren insana dava bile açılmıyor??? Kamu davası açılmalı bence.
chpli istanbul milletvekili açtı dün. ama sonucun ne olacağı belli değilmi.

Iyi de uygulamada var olan hataları sisteme yüklemek mantıklı değil ki. Zaten şuan uygulanması imkansız hale gelmiş bir sistem o. Harcamalar aynı değilken mirasın farklı olması kadına haksızlık. Ama böyle her konuda da islam kadına ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor bakın miras bile vermiyor demek de rahatsız edici.

Ama öyle. Şimdi dini içeriğe girecek ama hadi mirası öyle açıkladık. Nisa/34ü nasıl açıklayacağız?

X