Sonunda Ayrıldık

noram

4. Takım❤️ Bk:72 Güncel:55 hedef:55 <3🤓
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
3.404
14.315
31
Önceki konularınızı bilmiyorum. Buraya yazdığınız konuda da sizin haklı olduğunuz bir yer göremedim ben. Siz ayrılacağınız sevgilinizin parasını neden kabul ediyorsunuz ki? Bir de onunla pazarlık yapmışsınız. Yani bu çok kötü görünüyor dışardan. Eski sevgiliniz sizin için daha fazla para harcamak istemiyor bu çok normal değil mi? Kendiniz kendinize bir hayat kurmak zorundasınız. Para biriktirdim demişsiniz, 1300 kirayı ödeyip siz 1 ay daha uzatın o zaman. Hem paranız yok hem de adamın kendi parasının hesabını soruyorsunuz. Bu size mantıklı mı geliyor gerçekten?

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.748
6.680
senelerdir türkiyede iliskiler boyle yuruyor, gelenekselci bir cevrede dogan ve ilk sevgilisiyle evlendirilen ayşe bunları yasayıp nafaka isteyince hak, ama modern bir cevrede dogup sevgilisiyle aynı evi paylasan fatmaya bunları yasamak mustahak mı?
Geneksellikle ne alakası var ? Konuyu niye siz bağnazsınız bu kadına müstehak mı ya getiriyorsunuz ki? Devlet önünde resmi belgeli bir sıfatınız yoksa vicdanen eline düşüyorsunuz bu şekilde.Birlikte yaşıyorsanız bir adamla ve hak talep edecekseniz ayrılık aşamasında evli olmalısınız. Ama siz bir adamla birlikte yaşayıp ben özgür ve bağımsız olacağım evlilik kurumu bana göre değil diyorsanız maddi gücünüz olmalı konu bu aslında. Maddi olarak yeterli gücünüz yoksa o imzayı atmanız gerekiyor atıyorsa sonradan bu konu sahibininki gibi hesap yapamazsınız çünkü sizin hukuken bir hakkınız yok.

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.748
6.680
Allah aşkına ilk cumlenizin ne kadar akla zarar olduğunun farkında mısınız? Hayır efendim, onun bunu bana mustehak görmüş olması onun adi bi şerefsiz olduğunu gösterir, bunları yasamamin bana mustehak olduğunu değil. Modern olmak için sevgilimle yaşamadım ben ya da sevgilimle yaşadığım için modern değilim, sizin kafanız bu tarz anlamsız kalıplarla calisiyo sadece. Ayrıca o Ayşe'nin kocası da evi kapatalım, otelde buluşalım falan dese ona bana konuştuğunuz gibi konusmazdiniz emin olun, Ayşe sizin gözünüzde "makbul kadın" çünkü. Ama modern olmak öyle gözünüzde canavarlastirdiginiz gibi bişey değil haberiniz olsun, insanlar hem modern yaşayıp hem de birbirlerine destek olabilir, vicdanın getirdiği gereklilikleri yerine getirebilir. Dürüst olmayı, vefalı olmayı, ahlaklı olmayı geleneksel kodların tekeline alamazsınız.
iyide siz konuda şu noktayı kaçırıyorsunuz bu adamın maddi olarak bir sorumluluğu yok size karşı. 5 yılım , emeklerim, hayallerim diyebilirsiniz ama bu adam başındanbelli etmiş. Gel, git hastayım bana bak ama hergün bakma gibi gibi 2 yıl öncede konu açmışsınız evliliği kabul etmemiş. Madem ortada bu kadar büyük bir sevgi ve bağlılık var neden kabul etmedi sizce?
Bu arada insanlar sevgili olarak aynı evde yaşayamaz kafasında değilim asla herkesin kendi hayatı .Bunu tercih eden kadının maddi gücünün olması gerektiğini savunurum hadi çocuğunuz olsaydı bu adamla ne yapacaktınız? Durumunz yok DNA sıydı nafaka davasıydı derken ne yapacaktınız?
Lütfen kendinizi bir daha bir adamın vicdanına teslim etmeyin. Elinizde maddi gücünüz muhakkak olsun

Black Wine

Noone's gonna take my soul away... -Portakal
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
2.092
6.669
25
iyide siz konuda şu noktayı kaçırıyorsunuz bu adamın maddi olarak bir sorumluluğu yok size karşı. 5 yılım , emeklerim, hayallerim diyebilirsiniz ama bu adam başındanbelli etmiş. Gel, git hastayım bana bak ama hergün bakma gibi gibi 2 yıl öncede konu açmışsınız evliliği kabul etmemiş. Madem ortada bu kadar büyük bir sevgi ve bağlılık var neden kabul etmedi sizce?
Bu arada insanlar sevgili olarak aynı evde yaşayamaz kafasında değilim asla herkesin kendi hayatı .Bunu tercih eden kadının maddi gücünün olması gerektiğini savunurum hadi çocuğunuz olsaydı bu adamla ne yapacaktınız? Durumunz yok DNA sıydı nafaka davasıydı derken ne yapacaktınız?
Lütfen kendinizi bir daha bir adamın vicdanına teslim etmeyin. Elinizde maddi gücünüz muhakkak olsun
Teşekkür ederim, maddi gücün gerekliligini elbette anlıyorum. Şu saatten sonra tekrar böyle bi ilişkiye girecek olsam maddi gücüm olmadan asla böyle bişey yapmam. Sevgi ve bağlılık varsa neden kabul etmediği konusunda kendi içimde hep akladim onu, yapmamaliydim.
Ama onun bana karşı sorumlu olmadığı konusuna gelince, birlikte 5 yıl yaşadığınız insana karşı sifatiniz ne olursa olsun sorumlusunuz. Ben ona karşı hep bu sorumluluk duygusuyla hareket ettim. He o, bu sorumluluk duygusunu hissetmezken ben neden çekip gidemedim, biseyler için çabaladım bunu konuşabiliriz. Bu konuda hatamı, sebeplerim olsa da sonuna kadar kabul ediyorum. Ama 5 yıl birlikte gülüp birlikte ağladığım adamın, sonunda "taşınma masrafını karşılıyoruz ya daha napalim Allah Allah" tavrına girmesini kimse bana savunamaz. Bu bi karakter meselesidir ve ben herşeyim üzerine bahse girerim ki, onun yerinde ben olsaydım gayet normal bi şekilde yollarımı ayırdığım insana, hayatımdan çıkmadan önce maddi ya da manevi, destek olmayı kendime borç bilirdim. Emin olun o son konuşmalar, "daha napiym Allah Allah" şeklinde değil de, "şuan ben de uygun değilim, ama sana başka şekillerde yardımcı olabilirim, umarım sen de çabuk atlatirsin bu süreci" şeklinde olsaydı şuan burda bunları konusmuyo olurduk. "Sağolsun elinden geleni yaptı" der kendisine minnettar olurdum 5 kuruş almasam bile. Ki şuanda da kendisinden, onun teklif ettiği hicbiseyi almadan gidiyorum. Sorun benim için hicbi zaman para değildi, her zaman üslup ve yaklaşımdi.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :98.6 Kg. Şimdiki Kilom :93 Kg.

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.748
6.680
Teşekkür ederim, maddi gücün gerekliligini elbette anlıyorum. Şu saatten sonra tekrar böyle bi ilişkiye girecek olsam maddi gücüm olmadan asla böyle bişey yapmam. Sevgi ve bağlılık varsa neden kabul etmediği konusunda kendi içimde hep akladim onu, yapmamaliydim.
Ama onun bana karşı sorumlu olmadığı konusuna gelince, birlikte 5 yıl yaşadığınız insana karşı sifatiniz ne olursa olsun sorumlusunuz. Ben ona karşı hep bu sorumluluk duygusuyla hareket ettim. He o, bu sorumluluk duygusunu hissetmezken ben neden çekip gidemedim, biseyler için çabaladım bunu konuşabiliriz. Bu konuda hatamı, sebeplerim olsa da sonuna kadar kabul ediyorum. Ama 5 yıl birlikte gülüp birlikte ağladığım adamın, sonunda "taşınma masrafını karşılıyoruz ya daha napalim Allah Allah" tavrına girmesini kimse bana savunamaz. Bu bi karakter meselesidir ve ben herşeyim üzerine bahse girerim ki, onun yerinde ben olsaydım gayet normal bi şekilde yollarımı ayırdığım insana, hayatımdan çıkmadan önce maddi ya da manevi, destek olmayı kendime borç bilirdim. Emin olun o son konuşmalar, "daha napiym Allah Allah" şeklinde değil de, "şuan ben de uygun değilim, ama sana başka şekillerde yardımcı olabilirim, umarım sen de çabuk atlatirsin bu süreci" şeklinde olsaydı şuan burda bunları konusmuyo olurduk. "Sağolsun elinden geleni yaptı" der kendisine minnettar olurdum 5 kuruş almasam bile. Ki şuanda da kendisinden, onun teklif ettiği hicbiseyi almadan gidiyorum. Sorun benim için hicbi zaman para değildi, her zaman üslup ve yaklaşımdi.
bakın burada bahsetiğimiz sorumluluk vicdanen olabilirdi. Bu adamda vicdan arayıp bulmak mümkün değil .Zaten rengini hep belli etmiş. Aramızda bir yaş var.Şu an hayatınızın başındasınız ben bir yıllık evliyim ve bana yüklenen evin sorumluluğu konusunda bile zorlanıyorum siz 5 yıl hayatınızdan çalıp bir adamla birlikte bir evin sorumluluğun almışsınız .Daha 20 yaşındayken bu sizi manevi olarak eminim ki zorlamıştır sizi resmen manipüle etmiş gel-git şunu yap bunu yap.

Artık bu adama bu imkanı vermeyin. Evliliğin gelenekselikle örfle adetle bağlantısı yok. Evlilik sizin ve birlikte olduğunuz kişinin haklarını korur en çok bence kadının haklarını korur. Eğer şu durumda maddi bağınız olmasa ihtiyacınız olmazdı evet .Size bunu anlatmaya çalışmıştım. Siz insanların vicdanlı olmasını beklemişsiniz ayrılırken adamlar eski eşi bırak çocuğuna nafaka vermiyor. Bu yazdıklarım da kesinlikle evlenmelisiniz evlenmediğiniz için oldu demiyorum sadece beklentileriniz çok yüksek. Emin olun o adam sizin yüzünüze bir daha bakmaz destek olmaz çünkü zaten böyle bir sorumluluk hissetse bağ kursa sizinle evlenmek istediğinizde evlenirdi. Niye bir imza atmaktan bu kadar korksun?

-EarthLing-

ben Can nedir şimdi bildim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
4.179
8.683
Konunuz ibretlik. Hicbi yerinde sizi hakli goremedim. Ayrildiginiz kisiden para beklentisi cok absurd. Emeklerim emeklerim derken neyi kastediyorsunuz? Su kadar yilimi verdim muhabbeti de cok sacma. Adam size hic mi emek vermedi? Maddi anlamda destek oldugu ortada.

Ekonomik ozgurluk cok onemli. Genc kizlara ibret olacak bir konu. Ekonomik olarak ozgur olmadan kimse evlenmemeli, kadin erkek farketmez.

Belli ki anlamamissiniz ya da ben anlatamadım. Bütün bu mevzuların en büyük ortak noktası, verdiği hiçbir sözün arkasında durmamış olması. Bu sözünde durmama konusu, hayatımızın en küçük alanlarına kadar işlemiş kritik bi sorun oldu hep bizim aramızda. Öfkelendigim kısım para almamak değil, ne zaman ona güvenip kafamda biseyler sekillendirsem yarı yolda bırakılmış olmak. Ayrıca aranızda, şayet evli olsaydım o paraları hakedecegimi, ama evli olmadığım için daha az emek verdigimi ve haketmedigimi düşünenler olduğunu sanıyorum. Ben 5 sene onun gözünün içine baktım. Kendimi korumaya çalıştım, mücadele ettim, yaptıklarına yer yer boyun eğdim ama asla kendimi teslim etmedim, imkanlarim oydu, aynı evi paylaştığım insan oydu, maddi durumum ortadaydı. Annemin evinde olsaydım yaşam masraflarimi annem, babamın evinde olsaydım babam karsilayacakti. Çünkü para, yoksa yoktur! Assan 1700 lira para falan almadım, vermeyeceğini yan cizecegini bildiğimden, sinirle kabul ettim bunu. Kendisinden depozito falan talep etmedim hiç bı zaman, kendisi her ayrılık söz konusu olduğunda üstüne basa vasa bunu dile getirdi, "Ayrılsak da düşman olmuycaz sonuçta, benim elim hep senin üstünde olur, sana olabildigim kadar destek olurum" diye. Tabii ki bu desteğe bel baglamadim, ama zor zamanimda hala orada bi yerde elimden tutacak birinin olduğunu bilmek bana kendimi daha güvende hissettirdi. Benim durumumu yaşamamış kimse de bu güvende hissetme ihtiyacı, destek arama telaşını anlamaz, şayet empati yapamıyorsa. Beni bu kadar üzen paradan mahrum kalmak değil, bu güveni kaybetmekti. Zaten baştan depozitoydu paraydi bu konularda açılmış bi muhabbet olmasa, "e ben sana 5 yilimi verdim hadi sökül paraları" demeyecektim zaten. Kaldı ki kendisi bu muhabbetlerin yanında, "mağduriyet kasma, kandırılmış oyalanmis kız tribini oynama, bi de seninle evlenicektim Allah korumuş" gibi bi sürü çirkin şey söyledi. Ondan beklentiye girmemin sebebi kendisinin verdiği sözler ve benim kendimi onun yerine koyduğumda çok daha fazlasını yıllarımı geçirdiğim insan hayatının yeni dönemine daha rahat başlasın diye yapacağımı bilmekti. Bu da benim saflığım olsunz bidaha kimseyi "ben olsam yapardım" diye değerlendirmem.

Bu arada, on bin liraları olan bi insan için 100-200 TL belki hicbiseydir. Ama elinde sadece 200 lirası olan biri için, herşeydir. Ben ona uzun bi zaman, hiç düşünmeden, herşeyimi verdim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 829 gün geçti.

Black Wine

Noone's gonna take my soul away... -Portakal
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
2.092
6.669
25
Adam size tek kurus vermek zorunda degil vermedigi icinde karaktersiz olmuyor. Hala kendinizi haklı görüyorsunuz
Evet hanımefendi kendimi haklı görüyorum. Siz eski sevgilimin yan çarı mısınız, hayırdır?

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :98.6 Kg. Şimdiki Kilom :93 Kg.

runib

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
888
1.180
bence sizizn sıkıntınız güvenle ilgli. çok güvenmişsisniz, orda hata yapmışsınız. çocuklar annelerine ihanet ederken anneler çocuklarına ihanet edip yarıyolda bırakırken el oğluna çok güvenmişisniz. çok çok sevmişsiniz değer vermişsiniz , karşı tarafıda öyle sanmışsınız. beklentiniz yüksek olmauş

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :73.8 Kg. Şimdiki Kilom :70.4 Kg.

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
39.772
114.318
40
Yanlız bu konuda şeye döndü kendisiyle konuşmak istemeyen adamla ısrarla konuşsun diyen 🤦🏼‍♀️ o kadar kişi yaziyor yazıyor değişen birşey yok