SONUNDA BOŞANIYORUM!!!

Hayır imzalı şekilde sunmak zorunluluğu yok. Duruşmaya gittiğiniz gün, girmeden imzalar öyle girersiniz konu sahibi.
Öyle mi ? Çok sevindim şu an.

1 ignenizi bile bırakmayın ben hiçbir şey almadım 3 seneyi geçti hala aklıma gelince sinir oluyorum ne kadar safmışım
Hepsi başımın gözümün sadakası olsun. Bir gram umrumda değil inanın. Ölüm, dayak, uyuşturucu kokan eşyaların hiç birini istemiyorum. Parfümü mü bile bana fırlatmıştı her eşyamda olumsuz bir anım var çünkü.

Ya kıyamam..çok çok incesiniz..fakat ceyizlerin falan onlar çok emek verilen şeyler.yani ne bileyim her eşyaya anlam yuklememişsindir.sana tavsiyem eğer içinde kalicaksa gurur yapma al eşyalarını.onlar senin hakkın.gerci esyalari görünce travmatik olucaksada ne bileyim.
Çok teşekkür ederim, o sizin inceliğiniz. Yani annemin çok emeği var çeyizlerimde. Çocuğunun taksidini yeni bitirmiş babam. Ama görmek istemiyorum. Dayak, ölüm ve uyuşturucu kokuyor hepsi...😔

Benim canım cigerim değil eşyalarım. Çünkü hiç birine ihtiyacım yok. Çok şükür daha iyilerini aldım. Dolabımı yeniden dizdim. Ailem ve ben ihtiyacımız olmayan şeylere tenezzül edecek insanlar değiliz. Başımızın gözümüzün sadakası olsun. Babamın kredi borcu olmasaydı eğer evin yarısını da almayacaktım. O eşyalar bana mutluluk getirmedi. Mutsuzluk , ölüm ve dayak kokan eşyaları alıp üzüleceğime, yenilerini alır, huzurla kullanmayı tercih ederim.
Sorması ayıp yorumda beğenmedim atacak ne vardı ki? Bu da moda oldu burda.bazı insanlara tek satır yazmayacaksın. Gereksiz uğraşlar...

Sorması ayıp yorumda beğenmedim atacak ne vardı ki? Bu da moda oldu burda.
Eşyalarım benim canım ciğerim demişsiniz çünkü garip geldi. Benim düşünce yapıma uygun değil , beğenmedim çünkü. O yüzden beğenmedim attım. Düşüncenize saygı duyuyorum. Ama beğenmek ve aynı düşüncede olmak zorunda değilim. Sizinle aynı düşüncede olmayan insanlara neden diye soramazsınız. Teşekkürler yorumunuz içinde .

Çok teşekkür ederim, o sizin inceliğiniz. Yani annemin çok emeği var çeyizlerimde. Çocuğunun taksidini yeni bitirmiş babam. Ama görmek istemiyorum. Dayak, ölüm ve uyuşturucu kokuyor hepsi...😔
Aman bırak ozaman boşver çokmu lazım.demekki oradan bir iğnede gelse sana iyi gelmicek.şu mesajın bile içimi burktu.guzel günlerin olucak papatyakadin.bu yaşananlar senin imtihanındı.artik daha güçlenerek büyüyecek bu papatya.sabret hatta şükret.kurtulacaksin ve hayatın daha güzel olucak inşalalh.anne babanın desteği için onları alkışlıyorum.butun yaraların en yakında sarılsın inşallah.fatih civelekoglu var youtubede ben çok beğeniyorum onu dinliyorum kızı ile beraber yayın yapıyor belki sanada iyi gelicek birşeyler bulursun tavsiye ederim.

Anladım. Madem anlaşmaliya dönmüş çok fazla masrafa girmezsiniz en azından özel avukat tutarak. Maddi olarak da sıkışıksınız anladığım kadarıyla. Hakkınızda hayırlısı olsun. umarım en kolay şekilde bu süreci atlatırsınız.

Tüm hususları önceden hallederseniz duruşma günü bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz . Bence işinizi şansa bırakmayın, protokolü duruşma günü görüp hoşunuza gitmeyen bir şeyle karşılaşmaktansa neye imza attığınızı bilin, avukatınız enine boyuna anlatsın. Net bir şekilde uzlaşırsanız o gün soracak-söyleyecek bir şeyiniz kalmaz, sorulunca evet boşanmak istiyorum dersiniz sadece.
Ama bir aksilik çıkarsa kim bilir sonraki duruşma ne zaman yapılacak... bir daha gelmek zorunda kalırsınız.
Zaten protokolü hazırlayacak olan sizin avukatınız değil mi?

Aman bırak ozaman boşver çokmu lazım.demekki oradan bir iğnede gelse sana iyi gelmicek.şu mesajın bile içimi burktu.guzel günlerin olucak papatyakadin.bu yaşananlar senin imtihanındı.artik daha güçlenerek büyüyecek bu papatya.sabret hatta şükret.kurtulacaksin ve hayatın daha güzel olucak inşalalh.anne babanın desteği için onları alkışlıyorum.butun yaraların en yakında sarılsın inşallah.fatih civelekoglu var youtubede ben çok beğeniyorum onu dinliyorum kızı ile beraber yayın yapıyor belki sanada iyi gelicek birşeyler bulursun tavsiye ederim.
Aynen öyle istemiyorum hiç bir şey o evden. Hayatıma sıfırdan başlıyorum. Değişim içerisindeyim . Bu değişime , eşyalar ve bende dahil. İçiniz burkulmasın. Sizi üzdüysem özür dilerim. Çok şükür ayağa kalktım. Dahada güçlenerek yoluma devam ediyorum. Güzel ve bir o kadar da pozitif yorumunuz için , çok teşekkür ederim. Rabbim sizinde gönlünüze göre versin. Fatih civelekoğlunu duymadım daha önce. Ama bakarım. Tekrardan güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.🙏🏻❤️

Tüm hususları önceden hallederseniz duruşma günü bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz . Bence işinizi şansa bırakmayın, protokolü duruşma günü görüp hoşunuza gitmeyen bir şeyle karşılaşmaktansa neye imza attığınızı bilin, avukatınız enine boyuna anlatsın. Net bir şekilde uzlaşırsanız o gün soracak-söyleyecek bir şeyiniz kalmaz, sorulunca evet boşanmak istiyorum dersiniz sadece.
Ama bir aksilik çıkarsa kim bilir sonraki duruşma ne zaman yapılacak... bir daha gelmek zorunda kalırsınız.
Zaten protokolü hazırlayacak olan sizin avukatınız değil mi?
Haklısınız. Bir dahaki duruşma olmuyor anlaşmalı da. Tek celsede bitiyor. Tabi çekişmeliye dönerse geri , kim bilir kaç celse sürer. Alacak verecek muhabbetimiz olmadığı için, protokol basit olur o yüzden. Bende adalet okudum, biraz anlıyorum . Protokolü hazırlayacak olan benim avukatım. Tabi mesajlarıma ve aramalarıma cevap verirse . Daha haberi yok avukatımın.

Anladım. Madem anlaşmaliya dönmüş çok fazla masrafa girmezsiniz en azından özel avukat tutarak. Maddi olarak da sıkışıksınız anladığım kadarıyla. Hakkınızda hayırlısı olsun. umarım en kolay şekilde bu süreci atlatırsınız.
Anlaşmalıya dönmedi henüz. Sadece tamam kabul ediyorum dedi. Avukatım bana cevap verirse, dönecek anlaşmalıya. Yok , çok şükür maddi olarak sıkışık bir durumda değilim. Sadece alacak verecek davamız olmadığı için, boşuna özel avukata para vermek istemedim. Amin allah razı olsun🙏🏻

Sorması ayıp yorumda beğenmedim atacak ne vardı ki? Bu da moda oldu burda.bazı insanlara tek satır yazmayacaksın. Gereksiz uğraşlar...
Hanımefendi , neden aynı yorumu üzerine ekleme yaparak yeniden yazdınız ki ? Niye bu kadar önemsediniz ki... Onu da anlamış değilim.Silah zoruyla yorum yaptırmıyoruz. Tekrardan söylüyorum. Benim canım cigerim eşyalarım demişsiniz. Görüşünüz bana ters olduğu için ve katılmadığım için beğenmedim hepsi bu. Sizinle aynı görüşte olmak zorunda değilim. Sizinle aynı görüşte olmayan insanlara neden diye soramazsınız. Tekrardan yorumunuz için teşekkür ederim .

İyi geceler 🌙 Eski konularımı bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Uyuşturucu madde kullanımı, paranoya ve şiddetden dolayı Haziran’dan beri boşanma aşamasındayım. Ailemle yaşıyorum. Çocuğum yok. Eşim olacak şahıs boşanmak istemiyordu. O yüzden davayı çekişmeli açmak zorunda kalmıştım. Konuma gelecek olursam; Ailemin yanına gelirken , o evden bir çöp bile getirmedim. Tenezzül etmedim. Çeyizlerimden tutun, kıyafetlerime, ayakkabılarıma kadar. Hepsini fakirlere dağıtın dedim. Yatak odasını 11.000 TLye babam almıştı. Onu göndermek istediler. Kabul etmedik. Kendisinden nafaka, tazminat, ev eşyası, ziynet eşyası vs.talebim yok. Ona rağmen kabul etmiyordu boşanmayı. Ta ki bugüne kadar. Daha çekişmeli boşanma davamın ön inceleme duruşması bile yapılmadı. Annesini aradım. Bak anne, ben sizden hiç bir şey talep etmiyorum. Güzellikle bitsin. Çekişmeli boşanma davası, ikimiz içinde çok yıpratıcı bir süreç olur. Ben memuriyetlere başvuru yapacağım.Oğlunun sicilinden dolayı güvenlik soruşturmamın , olumsuz çıkmasını istemiyorum Oğlunla konuş ve ikna et dedim. Annesi de dedi ki ; Evet kızım haklısın. Kimse uyuşturucu bağımlısı birisiyle, hayatını devam ettirmek istemez.Oğlumda olsa hiç bir zaman onu savunmadım. Ev satıldı bugün. 70.000 TL’ye. ( Evlendikten sonra altınlarla aldığımız evimiz vardı. Kattan bölmeydi. Bizde o fiyata almıştık. Daha sonra yıkım kararı çıkmıştı , satamıyorduk o yüzden.) 35.000 senin hakkın. Anlaşma protokolü imzalamak için geldiğin zaman, verelim paranı dedi. Bende babamla konuşayım, döneyim sana dedim.Kıyafetlerimi dağıtın fakirlere dedin ama kıyamadım, hepsi duruyor. Tüm eşyaların duruyor, çeyizin de duruyor. Yatak odasınıda söktürelim, ne zaman isterseniz eşyalarınızı alın. Hakkın geçmesin. Benim sana bir hakkım varsa helal olsun güzel kızım. Sen benim gelinim değil kızımdın. Evlendiğin günden beri gün görmedin. Rabbim bundan sonra seni aydınlığına çıkarsın. Karşına hep iyi ihsanlar çıksın inşallah.Böyle bitmesini hiç istemezdim. İstemeyerek de olsa seni incittiysem eğer hakkını helal et dedi. Kaynanam çok iyi bir kadındı. Annem gibiydi benim. Yatak odası, kıyafet ve diğer eşyalarımı istemediğimi söyledim. Helalleştik ve kapattım. Babam , kına gecem, altınlar, yatak odası ve çeyizim için kredi çekmişti. Yoksa evin parasına da tenezzül etmezdim. Babama söyledim. Babam dediki parayı hesaba atsınlar. Öyle protokol imzalayacaksın.Annesini aradım daha sonra yeniden. Anneside arayıp konuşmuş onunla. Kabul etmiş anlaşmalı boşanmayı.Her neyse sorum şu ki ; Davam farklı bir şehirde. Eşim ile anneside o şehire taşınmışlar. Ben çok uzaktayım. Uçak biletlerine baktım. El yakıyor fiyatları... Şimdi ben protokol imzalamak için gitmek zorunda mıyım ? Yani avukatım protokolü hazırlayıp, karşı taraf imzalasa. Bende duruşma günü mahkemeye girmeden önce , imzalasam olur mu ? Yani hem protokol imzalamak için, hem de duruşma günü gidip iki kez masraf yapmak istemiyorum. Babamla birlikte gideceğiz, iki kişinin çok masrafı olur.Duruşma gününün ne zamana verileceği belli olmaz. O vakite kadar o şehirde kalamayız.Anlaşmalı boşanma sonrası 2 hafta sonra atılacak imzayı avukatım benim yerime atabiliyor. Avukatıma soruyorum cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor. O yüzden sizlere sormak istedim. Aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Mutlu geceler 🌙
Avukatınızı değiştirin!!

Avukatınızın mesleğine ve size saygısı yok
Sizi çokça konu ile aydınlatıp bilgi vermesi gerekir
Umarım dosyanızı eksiksiz hazırlar..aksi takdirde işiniz uzayacaktır
Eşyalarınız için de ileride pişman olmamanız için rica edin kv.niz hazırlasın. Duruşmaya gidince alırsınız.Size ait eşyaları bırakmanızın gururla ilgisi yok. Gerekirse kendiniz dağıtırsınız Orada hatıra mı bırakacaksınız..

Evet iyidir annesi. İlk başta istemedim çünkü, kıyafet, çeyiz vs. 7 ay oldu. Şu an tamam alırım eşyaları demek gururuma dokunuyor. Ve gördükçe yaşadığım kötü şeyleri anımsamak istemiyorum.
Benimde hiçbir eşyamı vermiyorlar önce çok üzüldüm ama kötü anılar etkiler insanı yeni hayat yeni eşyalar iyi gelir bence

X